Ohio Week In Review (9/18-9/23)


Check out this past week's results, highlights, and coverage from meets in the state of Ohio.

Featured Meets

Saturday Night Lights/ Centerville Stampede

Centerville HS Night Race Course Centerville, OH
Sep 23, 2017
2,268 Total Performances (2,057 OH)

Photo Albums (1)

Videos (4)

Articles (4)

Elite Performances

Girls (54)
5000m F 1 1st 17:06.70 Morgan Gigandet Troy
5000m F 1 2nd 19:34.60 Olivia Warax Shawnee Springfield
5000m F 1 3rd 17:35.00 Faith Duncan Lebanon
5000m F 1 4th 17:49.60 Maddie Walker West Clermont HS
5000m F 1 5th 17:50.60 Lindsey Coffin Springboro
5000m F 1 6th 18:09.30 Kaylie Kenne Highland-Medina
5000m F 1 8th 18:10.30 McKenna Fry Westerville Central
5000m F 1 10th 18:16.40 Sophie Lewis Hilliard Davidson
5000m F 1 11th 18:17.30 Emma Bucher Centerville
5000m F 1 12th 18:18.10 Emma Watcke Minster
5000m F 1 13th 18:19.00 Zoe Chappelle Springboro
5000m F 1 14th 18:24.60 Rachel Ploeger Monroe
5000m F 1 15th 18:26.40 Gia Napoleon Thomas Worthington
5000m F 1 16th 18:33.10 Denali Selent Chardon
5000m F 1 17th 18:34.40 Kelli Walsh Centerville
5000m F 1 18th 18:36.10 Dylan Kretchmar Granville
5000m F 1 19th 18:40.20 Kerri Walsh Centerville
5000m F 1 20th 18:42.90 Claire Steigerwald Gahanna Lincoln
5000m F 1 21st 18:46.30 Grace Kilroy Centerville
5000m F 1 22nd 18:46.50 Madelynn Frey Colerain
5000m F 1 23rd 18:48.50 Savannah Lowe Centerville
5000m F 1 24th 18:48.70 Olivia Tyre Troy
5000m F 1 25th 18:49.00 Morgan Walsh West Clermont HS
5000m F 1 26th 18:51.80 Maria Kaylor Princeton
5000m F 1 27th 18:53.20 Juliana Metz Hawken
5000m F 1 28th 18:55.30 Alyssa Christian Granville
5000m F 1 29th 18:55.90 Emma Shigley Troy
5000m F 1 30th 18:56.60 Leah Maschino Kings
5000m F 1 31st 18:58.20 Rosie Lamb Granville
5000m F 1 32nd 19:01.60 Madelynn Madison Highland-Medina
5000m F 1 33rd 19:02.10 Reilly Zink Granville
5000m F 1 34th 19:03.40 Brooke Garter Kings
5000m F 1 35th 19:04.20 Lindsay Stull Hilliard Davidson
5000m F 1 36th 19:05.20 Dalia Einstein Centerville
5000m F 1 37th 19:05.80 Maggie Breitenstein St. Ursula Academy-Cincinnati
5000m F 1 38th 19:07.10 Kaitlyn Albers Minster
5000m F 1 40th 19:14.00 Rachel Whitehead Centerville
5000m F 1 42nd 19:14.20 Natalie Clay Gahanna Lincoln
5000m F 1 43rd 19:14.70 Libby Howard Woodridge
5000m F 1 44th 19:19.30 Carina Napoleon Thomas Worthington
5000m F 1 45th 19:20.90 Lucy Short Springboro
5000m F 1 46th 19:21.20 Riley Bahr Wyoming
5000m F 1 48th 19:22.60 Katie Kelly Anderson
5000m F 1 49th 19:22.70 Sydney Petersen Hilliard Davidson
5000m F 1 50th 19:23.80 Sydney Khosla Centerville
5000m F 1 51st 19:24.90 Ella Gilson Hawken
5000m F 1 52nd 19:25.90 Ellie Tighe Hilliard Davidson
5000m F 1 54th 19:29.70 Annamarie DiGiacobbe Highland-Medina
5000m F 1 55th 19:33.30 Gwen Meiring Minster
5000m F 1 57th 19:38.60 Katie Miller St. Ursula Academy-Cincinnati
5000m F 1 58th 19:42.30 Tori Banks Thomas Worthington
5000m F 1 59th 19:43.10 Jennifer Cooper Kings
5000m F 1 60th 19:44.10 Lydia Miller Thomas Worthington
5000m F 1 61st 19:44.90 Hannah Ohman St. Thomas Aquinas
Boys (27)
5000m F 1 1st 16:22.30 Max Pettit Greenon
5000m F 1 1st 15:16.10 Conant Smith Middletown
5000m F 1 1st 16:23.70 Vince Manning Highland-Medina
5000m F 1 2nd 16:25.90 Ryan Estes Clark Montessori
5000m F 1 2nd 15:18.50 Arjun Jha Thomas Worthington
5000m F 1 3rd 16:28.50 Isaac Erlandson Legacy Christian Academy
5000m F 1 3rd 15:28.10 Andy Payne Thomas Worthington
5000m F 1 4th 15:28.40 Anthony Camerieri Brecksville-Broadview Heights
5000m F 1 6th 15:32.10 Nate Kawalec Chardon
5000m F 1 7th 15:46.10 Ben Burkett Centerville
5000m F 1 8th 15:50.50 Noah Perrin Woodridge
5000m F 1 10th 15:57.00 Joe Ballas Fort Loramie
5000m F 1 11th 15:59.40 Long Lin Vandalia-Butler
5000m F 1 13th 16:01.70 Kyle Vernot Wauseon
5000m F 1 14th 16:05.50 Tucker Markko Unioto
5000m F 1 15th 16:07.20 Greg Ballman Loveland
5000m F 1 16th 16:09.90 Tommy Wintering Olentangy Orange
5000m F 1 17th 16:11.00 Jake Rethman Fort Loramie
5000m F 1 18th 16:14.00 Jason Mehalic Gahanna Lincoln
5000m F 1 19th 16:15.10 Micah Blair Woodridge
5000m F 1 20th 16:15.90 Lucas Houk Wayne
5000m F 1 21st 16:17.00 Gage Beireis Northmont
5000m F 1 22nd 16:18.20 Andrew Craig Centerville
5000m F 1 23rd 16:21.40 Jackson Siddall Lebanon
5000m F 1 24th 16:23.80 Andrew Schroff Olentangy Orange
5000m F 1 25th 16:25.70 Adrian Bostwick Centerville
5000m F 1 26th 16:27.70 Adam Jones Brecksville-Broadview Heights

Bob Reall Invitational

Bob Reall Invitational Lancaster, OH
Sep 23, 2017
1,517 Total Performances (1,447 OH)

Elite Performances

Girls (6)
5000m F 1 1st 19:42.00 Baylee Hack Mount Gilead
5000m F 1 1st 19:38.80 Molly Fagin Bexley
5000m F 1 2nd 19:20.60 Heidi Heuerman Upper Arlington
5000m F 1 2nd 19:44.10 Anna Foster Sheridan
5000m F 1 3rd 19:22.10 Andrea Kuhn Watkins Memorial
5000m F 1 5th 19:44.20 Jacquelyn Witt Marysville
Boys (4)
5000m F 1 1st 16:17.80 Luke Brown Sheridan
5000m F 1 1st 15:54.70 Lucas Bons Dublin Coffman
5000m F 1 2nd 16:06.70 Cesar Arellano Dublin Scioto
5000m F 1 3rd 16:26.40 Alex Dediu Dublin Coffman

Malone Invitational

Malone College XC Course Canton, OH
Sep 22, 2017 Sep 23, 2017
967 Total Performances

Elite Performances

Girls (5)
5000m F 1 1st 19:22.00 Morgan Cole Louisville
5000m F 1 1st 19:18.90 Mackenzie Scott Minerva
5000m F 1 2nd 19:38.30 Rachel Anderson New Philadelphia
5000m F 1 3rd 19:39.20 Joanna Halfhill Lexington
5000m F 1 4th 19:43.20 Erin Smith Dover
Boys (4)
5000m F 1 1st 15:56.30 Aidan Harr New Philadelphia
5000m F 1 1st 16:20.30 Ryan Johnston Lexington
5000m F 1 2nd 16:04.40 Giovanni Copploe Canfield
5000m F 1 3rd 16:28.30 Gabe Szalay Wadsworth

More Meets

Todd Clark Cloverleaf Invitational

Cloverleaf HS XC Course Lodi, OH
Sep 22, 2017
852 Total Performances

Photo Albums (1)

Articles (1)

Elite Performances

Girls (1)
5000m F 1 1st 18:59.50 Sophie Carrier Shaker Heights

Pickerington Central Tiger Invitational

Pickerington Central XC Course Pickerington, OH
Sep 23, 2017
509 Total Performances

Photo Albums (1)

Videos (7)

Articles (5)

Elite Performances

Boys (2)
5000m F 1 1st 15:33.62 Matt Scrape Pickerington Central
5000m F 1 2nd 16:26.54 Brady Johnson Pickerington Central

Midwest Catholic Championships

Indian Riffle Park XC Course Kettering, OH
Sep 23, 2017
597 Total Performances (463 OH)

Photo Albums (1)

Videos (4)

Articles (3)

Elite Performances

Girls (2)
5000m F 1 1st 19:08.70 Felicia Krekeler Ursuline Academy
5000m F 1 2nd 19:25.80 Hannah Doerger Ursuline Academy

Franklin Invitational

Franklin City Park XC Course Franklin, OH
Sep 19, 2017
215 Total Performances

Elite Performances

Girls (36)
3200m F 1 1st 12:54.00 Madison Bretland Bellbrook MS
3200m F 1 2nd 13:37.00 Emily Crane Bellbrook MS
3200m F 1 3rd 13:52.00 Makensie Napier Franklin
3200m F 1 4th 14:18.00 Julia Wahl Bellbrook MS
3200m F 1 5th 14:20.00 Emma Buzbee Valley View
3200m F 1 6th 14:24.00 Katie Walton Valley View
3200m F 1 7th 14:51.00 Ashley Manningham Franklin
3200m F 1 8th 14:53.00 Cambree Bernkopf Bellbrook MS
3200m F 1 9th 15:11.00 Cadence Crocker Franklin
3200m F 1 10th 15:21.00 Kailey Kailey Bellbrook MS
3200m F 1 11th 15:36.00 Allie Hess Bellbrook MS
3200m F 1 12th 15:37.00 Sera Briley Bellbrook MS
3200m F 1 13th 15:50.00 Grace Diederic Bellbrook MS
3200m F 1 14th 15:55.00 Danielle Hicks Valley View
3200m F 1 15th 16:02.00 Lindsey Schumacker Bellbrook MS
3200m F 1 16th 16:04.00 Samantha Goodwin Bellbrook MS
3200m F 1 17th 16:05.00 Emily Brock Bellbrook MS
3200m F 1 18th 16:14.00 Acey Faulkner Bellbrook MS
3200m F 1 19th 16:16.00 Monica Hodges Bellbrook MS
3200m F 1 20th 16:17.00 Adrienne Gerbic Bellbrook MS
3200m F 1 21st 16:31.00 Stevi Thomas Valley View
3200m F 1 22nd 16:46.00 Peyton Queen Dixie
3200m F 1 23rd 17:14.00 Hanna Roy Franklin
3200m F 1 24th 17:20.00 Yuna Yuna Bellbrook MS
3200m F 1 25th 17:21.00 Cara Holthaus Valley View
3200m F 1 26th 17:29.00 Triniti Elam Franklin
3200m F 1 27th 17:47.00 Maria Koss Franklin
3200m F 1 28th 18:12.00 Kendall Tipton Northridge-Johnstown
3200m F 1 29th 18:36.00 Jincy Paletta Franklin
3200m F 1 30th 18:37.00 Evelyn Pietrzak Dixie
3200m F 1 31st 19:11.00 Mackenzie Browning Dixie
3200m F 1 32nd 19:24.00 Libby Porter Valley View
3200m F 1 33rd 19:55.00 Marissa Russell Valley View
3200m F 1 34th 20:42.00 Kaiane Hartford Franklin
3200m F 1 35th 20:55.00 Sarah Waughtal Franklin
3200m F 1 36th 23:55.00 Autumn Law Dixie
Boys (45)
3200m F 1 1st 11:59.00 Kane Ely Bellbrook MS
3200m F 1 2nd 12:03.00 Hudson Black Franklin
3200m F 1 3rd 12:16.00 Colton Foster Valley View
3200m F 1 4th 12:22.00 Isaac Lefeld Bellbrook MS
3200m F 1 5th 12:26.00 Scott Benson Bellbrook MS
3200m F 1 6th 12:33.00 Conner Hawk Dixie
3200m F 1 7th 12:34.00 Kasen Keener Valley View
3200m F 1 8th 12:35.00 Justin Michael Valley View
3200m F 1 9th 13:01.00 Landen Speers Franklin
3200m F 1 10th 13:19.00 Cayden Willis Valley View
3200m F 1 11th 13:21.00 Caden Phillips Valley View
3200m F 1 12th 13:22.00 Nick Devol Bellbrook MS
3200m F 1 13th 13:31.00 Eli Creech Valley View
3200m F 1 14th 13:40.00 Regan Miller Dixie
3200m F 1 15th 13:46.00 Colton Warren Bellbrook MS
3200m F 1 16th 13:56.00 Tony Jiovani Bellbrook MS
3200m F 1 17th 13:59.00 Gavin Holbrook Franklin
3200m F 1 18th 14:10.00 Luke Smallwood Bellbrook MS
3200m F 1 19th 14:11.00 Adam Shinlever Northridge-Johnstown
3200m F 1 20th 14:22.00 Ben Russell Bellbrook MS
3200m F 1 21st 14:27.00 Luke Albery Bellbrook MS
3200m F 1 22nd 14:34.00 Tyler Bond Franklin
3200m F 1 23rd 14:36.00 Adam Osborn Franklin
3200m F 1 24th 14:45.00 Zane Tarr Bellbrook MS
3200m F 1 25th 14:52.00 Sawyer Stewart Bellbrook MS
3200m F 1 26th 15:24.00 Kaden Wylie Dixie
3200m F 1 27th 15:27.00 Sam Grey Bellbrook MS
3200m F 1 28th 15:36.00 Dakota Davis Bellbrook MS
3200m F 1 29th 15:37.00 Dylan Trenum Franklin
3200m F 1 30th 16:19.00 Garrett Underwood Valley View
3200m F 1 31st 16:20.00 Matt Jenkins Bellbrook MS
3200m F 1 32nd 16:31.00 Cooper Cole Franklin
3200m F 1 33rd 17:41.00 Jared Bingaman Dixie
3200m F 1 34th 17:46.00 Jaden Wellmeier Dixie
3200m F 1 35th 17:54.00 Kevin Pray Bellbrook MS
3200m F 1 36th 17:58.00 Joseph Gerbic Bellbrook MS
3200m F 1 37th 18:26.00 Evan Stout Dixie
3200m F 1 38th 19:10.00 Chase Williams Bellbrook MS
3200m F 1 39th 19:24.00 Evan Shane Northridge-Johnstown
3200m F 1 40th 19:28.00 Adam Ziehler Bellbrook MS
3200m F 1 41st 19:48.00 John Goffinet Bellbrook MS
3200m F 1 42nd 20:58.00 Dominik Bizzarro Bellbrook MS
3200m F 1 43rd 21:27.00 Cooper Westwood Bellbrook MS
3200m F 1 44th 22:19.00 Donovan Holweger Franklin
3200m F 1 45th 23:40.00 Eddie Dysart Northridge-Johnstown

Sharpsville Blue Devil Invitational

Buhl Park 5k Sharon, PA
Sep 23, 2017
1,041 Total Performances (44 OH)

Articles (2)

Elite Performances

Girls (2)
5000m F 1 1st 18:59.99 Malina Mitchell McDonald
5000m F 1 9th 19:44.30 Anna Guerra McDonald

Liberty Center Widewater Invitational

Widewater Retreat and Ministry Center Liberty Center, OH
Sep 23, 2017
564 Total Performances

Elite Performances

Girls (1)
5000m F 1 1st 19:40.88 Sydney Niekamp Napoleon
Boys (3)
5000m F 1 1st 16:21.69 Zach Applegate Bowling Green High School
5000m F 1 1st 16:02.42 Cameron Stark Liberty Center
5000m F 1 2nd 16:15.44 Nathan Bostelman Patrick Henry

Culver Academies Invitational

Culver Academies Culver, IN
Sep 23, 2017
1,784 Total Performances (91 OH)

Elite Performances

Girls (2)
5000m F 1 6th 19:36.10 Jenna Kill Sylvania Northview
5000m F 1 7th 19:37.90 Katie Taylor Tippecanoe
Boys (16)
2Mile F 1 2nd 10:02.30 Ahmed Ashraf Mason
2Mile F 1 5th 10:11.90 Braedon Killion Mason
2Mile F 1 6th 10:15.40 Jamie Williams Mason
2Mile F 1 7th 10:18.60 Brendan Pitcher Mason
2Mile F 1 10th 10:22.60 Jay Holleran Mason
2Mile F 1 15th 10:33.70 Jacob Lasala Mason
2Mile F 1 17th 10:38.80 Kyle Harrison Mason
2Mile F 1 18th 10:38.60 Ken Olsen Mason
2Mile F 1 19th 10:43.70 Jack Gerus Mason
2Mile F 1 20th 10:41.10 Joey Deaton Mason
2Mile F 1 21st 10:42.60 Ben Heckler Mason
2Mile F 1 22nd 10:45.80 Garrett Meyers Mason
2Mile F 1 24th 10:47.50 Cullen Rath Mason
2Mile F 1 26th 10:51.40 Torey Hilbert Mason
2Mile F 1 35th 11:06.30 Kenny Wall Mason
5000m F 1 14th 16:27.50 Abel Nijakowski Mason

Cardinal Stritch Invitational

Maumee Bay State Park XC Course Maumee Bay, OH
Sep 23, 2017
481 Total Performances (453 OH)

Elite Performances

Girls (1)
5000m F 1 1st 19:43.01 Megan Burmeister Bowsher
Boys (3)
5000m F 1 1st 15:32.15 Nathan Cousino Whitmer
5000m F 1 2nd 16:05.37 Joel Duffield Perkins
5000m F 1 3rd 16:13.63 David Main Whitmer

JB Firestone Invitational

Black River HS XC Course Sullivan, OH
Sep 23, 2017
451 Total Performances

Elite Performances

Boys (1)
5000m F 1 1st 16:26.90 Russell Schultz Black River

Harrison Invitational

Harrison XC Course Harrison, OH
Sep 23, 2017
450 Total Performances

Elite Performances

No elite performances.

Bellbrook Invitational

Bellbrook High School XC Course Bellbrook, OH
Sep 23, 2017
401 Total Performances

Elite Performances

Girls (1)
5000m F 1 1st 19:17.60 Elizabeth Vaughn Oakwood

Youngstown Area Suburban League Meet

Canfield Fairgrounds XC Course Canfield, OH
Sep 19, 2017
395 Total Performances

Elite Performances

Boys (1)
5000m F 1 1st 16:14.50 Vincent Mauri Howland

Valley Forge Patriot Invitational

, OH
Sep 23, 2017
376 Total Performances

Elite Performances

No elite performances.

Rio Grande Patty Forgey Invitational

Rio Grande XC Course Rio Grande, OH
Sep 23, 2017
467 Total Performances (355 OH)

Elite Performances

Girls (1)
5000m F 1 2nd 19:04.88 Jenny Seas Peebles

Van Wert County Invitational

Van Wert County Reservoir XC Course Van Wert, OH
Sep 23, 2017
309 Total Performances

Elite Performances

Girls (1)
5000m F 1 1st 19:43.00 Alyssa Ellerbrock Columbus Grove
Boys (2)
5000m F 1 1st 15:46.00 Brendan Siefker Ottoville
5000m F 1 2nd 15:56.00 Noah Fisher Ayersville

Hamilton Invitational

Hamilton HS Track Hamilton, OH
Sep 19, 2017
117 Total Performances

Photo Albums (1)

Videos (8)

Articles (3)

Elite Performances

No elite performances.

Ontario Bill Brown Invitational

, OH
Sep 23, 2017
303 Total Performances

Elite Performances

No elite performances.

Fleet Feet Strongsville Invitational

Strongsville HS XC Course Strongsville, OH
Sep 23, 2017
204 Total Performances

Elite Performances

Boys (16)
5000m F 1 1st 15:51.90 Josh Hill Amherst Steele
5000m F 1 2nd 15:53.19 Brian Wyler Strongsville
5000m F 1 3rd 15:54.65 Chantz Visse Solon
5000m F 1 4th 15:55.78 Adam Beucler Hudson
5000m F 1 5th 15:59.93 Ryan Adkins Twinsburg
5000m F 1 6th 16:05.59 Eddie Zuercher Rocky River
5000m F 1 7th 16:07.95 Logan Esper Solon
5000m F 1 8th 16:15.57 Liam Mcguire St. Ignatius
5000m F 1 9th 16:16.19 Jake Wickert Medina
5000m F 1 10th 16:18.08 Evan Manley Hudson
5000m F 1 11th 16:20.86 Alex Stamper Medina
5000m F 1 12th 16:21.59 Jacob Russo Hudson
5000m F 1 13th 16:24.10 Riley Robinette Rocky River
5000m F 1 14th 16:24.69 Matt Kirchner Lake Catholic
5000m F 1 15th 16:25.43 Brett Saunders St. Ignatius
5000m F 1 16th 16:26.35 Jack Good Hudson

The Celtic Clash

Dublin Jerome High School Dublin , OH
Sep 23, 2017
222 Total Performances

Elite Performances

Girls (4)
5000m F 1 1st 17:45.98 Daniella Santos Hilliard Darby
5000m F 1 2nd 18:00.23 Audrey Bannister Dublin Scioto
5000m F 1 3rd 19:05.63 Anita Perie Hilliard Darby
5000m F 1 4th 19:26.08 Abby Cannon Hilliard Darby
Boys (4)
5000m F 1 1st 15:20.54 Kellen Posacki Dublin Jerome
5000m F 1 2nd 15:54.93 Elliot Cook Dublin Jerome
5000m F 1 3rd 16:10.80 Dylan Newport Hilliard Darby
5000m F 1 4th 16:28.12 Arjun Dhankani Dublin Jerome

Versailles Tour De Sewer

Versailles Water Treatment Plant Versailles, OH
Sep 23, 2017
249 Total Performances

Elite Performances

Boys (1)
5000m F 1 1st 16:02.10 Joe Spitzer Versailles

Sandy Valley Cardinal Invitational

Sandy Valley HS Cross Course Magnolia, OH
Sep 23, 2017
226 Total Performances

Elite Performances

No elite performances.

Federal Hocking Invitational

, OH
Sep 20, 2017
184 Total Performances

Elite Performances

Boys (4)
5000m F 1 1st 16:22.66 Trent Sayre Warren
5000m F 1 2nd 16:25.58 Tony Tonkovich Athens
5000m F 1 3rd 16:25.81 Peter Buckley Athens
5000m F 1 4th 16:26.85 Beau Boyden Fisher Catholic

George Rogers Clark Invitational

George Rogers Clark Park Springfield, OH
Sep 23, 2017
197 Total Performances

Elite Performances

No elite performances.

Sidney Yellowjacket Cross Country Invitational

, OH
Sep 23, 2017
190 Total Performances

Elite Performances

No elite performances.

Streak Invitational

Walsh Park Fremont, OH
Sep 23, 2017
172 Total Performances

Elite Performances

No elite performances.

Don Hardin Invitational

Licking Valley HS Track Newark, OH
Sep 24, 2017
170 Total Performances

Elite Performances

No elite performances.

NBC Jamboree #2

Rossford Sports Complex Rossford, OH
Sep 19, 2017
156 Total Performances

Elite Performances

No elite performances.

Minford Invitational

Minford HS Track Minford, OH
Sep 23, 2017
148 Total Performances

Elite Performances

No elite performances.

Jackson Invitational

Franklin Valley Golf Course Jackson, OH
Sep 21, 2017
125 Total Performances

Elite Performances

No elite performances.

RedHawk Invitational

Univ. of Miami(Ohio) West Campus Oxford, OH
Sep 23, 2017
115 Total Performances

Elite Performances

No elite performances.

Grand Valley Invitational

Grand Valley HS Track Orwell, OH
Sep 19, 2017
109 Total Performances

Elite Performances

Girls (1)
5000m F 1 1st 19:38.00 Grace Steimle Grand Valley

Minster Classic

Minster Memorial Field (Track) Minster, OH
Sep 19, 2017
93 Total Performances

Elite Performances

Girls (2)
5000m F 1 1st 19:14.45 Emma Watcke Minster
5000m F 1 2nd 19:30.19 Kaitlyn Albers Minster

Seven Hills CC Invitational

Seven Hills HS Track Cincinnati, OH
Sep 23, 2017
108 Total Performances (101 OH)

Elite Performances

No elite performances.

Cardinal Invitational

Cardinal HS Track Middlefield, OH
Sep 23, 2017
79 Total Performances

Elite Performances

Girls (4)
5000m F 1 1st 18:43.00 Grace Steimle Grand Valley
5000m F 1 2nd 19:23.00 Kate Amaddio Laurel
5000m F 1 3rd 19:25.00 Emi Cummings Laurel
5000m F 1 4th 19:36.00 Olivia Conley West Geauga

Preble County Meet

Valley's Edge and Weslers Orchard XC Course Preble County, OH
Sep 19, 2017
84 Total Performances

Elite Performances

No elite performances.

Highland County Invitational

Fairfield-Leesburg HS XC Course Leesburg, OH
Sep 19, 2017
69 Total Performances

Elite Performances

No elite performances.

East Clinton Invitational

Wilmington College XC Course Wilmington, OH
Sep 21, 2017
51 Total Performances

Elite Performances

No elite performances.

Niles Invitational

Stevens Park XC Course Niles, OH
Sep 23, 2017
45 Total Performances

Elite Performances

No elite performances.

Great Pumpkin Invitational

South Ripley High School Versailles, IN
Sep 21, 2017
139 Total Performances (28 OH)

Elite Performances

Girls (1)
5000m F 1 1st 19:34.00 Hannah Korte Taylor

Pittsford Invitational

Pittsford High School Pittsford, MI
Sep 23, 2017
259 Total Performances (13 OH)

Elite Performances

No elite performances.

Boyd County Invitational

Boyd County Ashland, Ky
Sep 23, 2017
205 Total Performances (13 OH)

Elite Performances

No elite performances.

Arrowhead Invitaion

Whetstone HS Track Columbus, OH
Sep 20, 2017

Elite Performances

No elite performances.

Van Buren Black Knight Invitational

Owens Community College XC Course Findlay, OH
Sep 23, 2017

Elite Performances

No elite performances.

Miami Red Hawk Rumble

Miami University - Ohio , OH
Sep 23, 2017

Elite Performances

No elite performances.

Whetstone Arrowhead Invitational

Whetstone HS Track Columbus, OH
Sep 20, 2017

Elite Performances

No elite performances.

New Richmond Invitational

New Richmond High School New Richmond, OH
Sep 23, 2017

Elite Performances

No elite performances.
Key
F Finals
s Semi-finals
q Quarter-finals
p Prelims
National Gold Elite
National Silver Elite

Performances above met the MileSplit US Second Team standard.

Comments