Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tim Rumas 12 Big Walnut 11.40
2 Jacob Rhodes 11 Sheridan 11.49
3 Tyree Grace-Sawyer 11 Eastmoor Academy 11.78
4 Zack Akarri 11 Canal Winchester 11.82
5 Michael Mansaray 10 Westerville South 11.84
6 Dylan Pennington 12 Teays Valley 11.84
7 Dillon Grant 12 Sheridan 11.97
8 Elijah Williams 9 Vinton County 12.15
Varsity Boys 100 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tim Rumas 12 Big Walnut 11.29
2 Jacob Rhodes 11 Sheridan 11.45
6 Michael Mansaray 10 Westerville South 11.66
7 Zack Akarri 11 Canal Winchester 11.68
3 Dillon Grant 12 Sheridan 11.80
4 Dylan Pennington 12 Teays Valley 11.82
8 Tyree Grace-Sawyer 11 Eastmoor Academy 11.83
9 Joey Verdes 12 Buckeye Valley 11.84
10 Dakota Smith 12 Canal Winchester 11.93
11 Aaron Powell 10 Westerville South 11.93
12 Jared Howell 11 John Glenn 11.94
13 Samuel Pierre 11 East Columbus 11.96
13 Richard Wright 12 Eastmoor Academy 11.96
5 Elijah Williams 9 Vinton County 11.99
15 Chemlahyah Yisrael 10 Centennial 12.00
16 Davian Williams 11 Newark Senior 12.02
17 Sincere Henderson 12 Beechcroft 12.09
18 Justin Snyder 10 Logan 12.13
19 Dante Chhuom 11 Big Walnut 12.14
20 Anthony Hughes 9 Buckeye Valley 12.14
21 Chance Littler 9 Teays Valley 12.16
22 Griffin Bedsole 10 Bloom Carroll 12.21
23 Ricky Collins 10 Licking Valley 12.21
24 Joshua Blazer 10 Logan 12.23
25 Jacob Miller 10 Meadowbrook 12.27
26 Jauron Armstrong 11 East Columbus 12.28
27 Cody Harmon 9 Bloom Carroll 12.34
28 Jack Kelley 11 Heath 12.40
29 Sebastian Powell 11 Mt Vernon 12.48
30 Ni'Elle Simmons 10 Beechcroft 12.52
31 James Novak 11 Meadowbrook 12.52
32 Jared Fairchild 12 Mt Vernon 12.53
33 Collin Street 10 Newark Senior 12.54
34 Michael Cassell 11 Zanesville 12.57
35 Kasaun Robinson Zanesville 12.58
36 Wes Elsworth 9 John Glenn 12.61
37 Reid Bohnam 10 Heath 12.64
38 Boomer Herrold 9 Vinton County 12.78
39 Jake Kramer 12 Licking Valley 15.89
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Gibson Cornett 11 Canal Winchester 23.41
2 Bobby Crenshaw 10 Newark Senior 23.57
3 Zaevious Toran 12 East Columbus 23.64
4 Dylan Pennington 12 Teays Valley 23.77
5 Caleb Ramey 11 Big Walnut 24.00
6 Christian Ryan 11 Canal Winchester 24.27
7 Sincere Henderson 12 Beechcroft 24.55
8 Dale Hubbard 10 Teays Valley 27.07
Varsity Boys 200 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bobby Crenshaw 10 Newark Senior 23.19
2 Dale Hubbard 10 Teays Valley 23.32
3 Dylan Pennington 12 Teays Valley 23.47
4 Caleb Ramey 11 Big Walnut 23.61
6 Zaevious Toran 12 East Columbus 23.80
5 Gibson Cornett 11 Canal Winchester 24.00
7 Christian Ryan 11 Canal Winchester 24.17
8 Sincere Henderson 12 Beechcroft 24.28
9 Jared Howell 11 John Glenn 24.29
10 Alec Ogle 10 Sheridan 24.31
11 Aaron Powell 10 Westerville South 24.38
12 Marc Anthony Rosado Logan 24.52
13 Isaiah Lilje 12 John Glenn 24.52
14 Josh Rhymer 11 Licking Valley 24.72
15 Tanner Koren 12 Logan 24.80
16 Anthony Hughes 9 Buckeye Valley 24.88
17 Caden Williams 9 Big Walnut 24.94
18 Griffin Bedsole 10 Bloom Carroll 24.96
19 Chemlahyah Yisrael 10 Centennial 25.04
20 Elijah Williams 9 Vinton County 25.11
21 Ty Taylor 11 Sheridan 25.14
22 Jordan Abrams 12 Zanesville 25.33
23 Jauron Armstrong 11 East Columbus 25.56
24 Tate Marcelain 9 Westerville South 25.58
25 Brenden Royster 11 Newark Senior 26.18
26 Andy Wills 12 Licking Valley 26.66
27 Nich Lamar 9 Heath 26.82
28 Ajae Talison 9 Centennial 26.87
29 Jack Rummel 12 Mt Vernon 26.87
30 Wyatt Lawson 9 Heath 27.20
31 Rayne Lynds 9 Mt Vernon 27.20
32 Bradley Congrove 9 Vinton County 27.96
33 Joshua Stephens 9 Beechcroft 28.40
34 Leython Wirick 10 Bloom Carroll 29.69
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Korbin Martino 9 Canal Winchester 49.79
2 Bobby Crenshaw 10 Newark Senior 50.57
3 Coreion Watts 12 Centennial 51.66
4 Roshaun Harper 11 Eastmoor Academy 51.80
5 Charlie Daily 10 Buckeye Valley 52.66
6 Matt Mcneely 12 Teays Valley 52.71
7 Tim Rumas 12 Big Walnut 52.98
8 Isaiah Lilje 12 John Glenn 53.48
9 Al Ayoola 12 Westerville South 53.70
10 William Hefner 12 Big Walnut 53.85
11 Noah Herda 11 Sheridan 54.03
12 DeJuan Shackleford 12 Newark Senior 54.04
13 Clayton Howard 12 Canal Winchester 54.36
14 Jordan Abrams 12 Zanesville 54.40
15 Will Ford 12 Meadowbrook 54.98
16 Dale Hubbard 10 Teays Valley 55.45
17 Cody Harmon 9 Bloom Carroll 55.50
18 Ian Anderson 11 Westerville South 55.59
19 Jacob Morgan Sheridan 56.31
20 Ben Daily 9 Buckeye Valley 56.53
21 Jack Kelley 11 Heath 56.93
22 David Arnold 11 Bloom Carroll 57.06
23 Tanner Koren 12 Logan 57.27
24 Tyler Walker 12 John Glenn 57.33
25 Ricky Body 11 Vinton County 58.02
26 Kansa Zabel 12 Licking Valley 58.10
27 Deshannon Butler 10 Beechcroft 58.29
28 Luke Miller 10 Licking Valley 58.43
29 Aidan Schaffer 9 Heath 58.58
30 Allec Bell 12 Meadowbrook 59.43
31 Noah Hagner 10 Mt Vernon 59.47
32 Toby Stewart Fr Logan 59.99
33 Aaron Bendolph 9 Centennial 1:02.21
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Chandler Wilhelm 12 Heath 1:58.87
2 Zach Kreft 12 Buckeye Valley 1:59.45
3 Bushra Bonkiye 11 Eastmoor Academy 1:59.99
4 Kyle Clellan 12 Sheridan 2:00.80
5 Christopher Chandler 12 Eastmoor Academy 2:01.41
6 Logan Meyer 12 Mt Vernon 2:01.79
7 Bill Daily 12 Buckeye Valley 2:03.16
8 Evan Emig 11 Meadowbrook 2:05.63
9 Drew Monahan 10 Bloom Carroll 2:05.93
10 Eddie Tassy 11 Teays Valley 2:06.61
11 Wyatt McQueen 12 Heath 2:06.89
12 Malachi Rispress 12 Westerville South 2:07.06
13 Brandon Lanning 11 Sheridan 2:08.47
14 Michael Porter 11 East Columbus 2:08.49
15 Monte Street 11 Newark Senior 2:08.66
16 Will Butler 11 Canal Winchester 2:09.10
17 Harrison Landis 12 Canal Winchester 2:09.28
18 Luke Davisson 9 Newark Senior 2:10.43
19 Noah Stephens 11 Mt Vernon 2:10.50
20 Vincent Flinders 9 Centennial 2:10.60
21 Gabriel Rosado 10 Logan 2:10.64
22 Jacob Ross 9 Big Walnut 2:10.70
23 Blake Lawrence 10 John Glenn 2:12.04
24 Austin Stewart 10 Big Walnut 2:12.13
25 Jeffrey Dolan 10 Bloom Carroll 2:16.13
26 Steven Cognion 12 Licking Valley 2:18.46
27 Reece Marcelain 11 Westerville South 2:18.56
28 Ethan Long 10 Logan 2:19.65
29 Avery Standley 11 Licking Valley 2:19.72
30 Kaleb Turner 11 Centennial 2:20.38
31 Timmy Higgins 11 Meadowbrook 2:22.54
32 Jaime Cornejo 10 Beechcroft 2:23.52
33 Preston Wood 11 John Glenn 2:25.63
34 Austin Hill Vinton County 2:28.61
35 Cody Hunt 10 Teays Valley 2:30.00
36 Andrew Dregallo Zanesville 2:36.20
37 Erick Escobar 10 Beechcroft 2:49.02
38 Tyler Harber 11 Vinton County 2:50.42
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Zach Kreft 12 Buckeye Valley 4:20.00
2 Luke Brown 12 Sheridan 4:21.60
3 Bushra Bonkiye 11 Eastmoor Academy 4:38.23
4 Nathan Ware 12 Westerville South 4:39.10
5 Will Butler 11 Canal Winchester 4:40.00
6 Brandon Lanning 11 Sheridan 4:42.50
7 Paul Collier 11 Heath 4:43.83
8 Brice LeVeck 11 Teays Valley 4:44.81
9 Christopher Chandler 12 Eastmoor Academy 4:46.28
10 Zach Hatfield 10 Teays Valley 4:51.49
11 Evan Emig 11 Meadowbrook 4:52.41
12 Dylan Hammond 10 Heath 4:52.50
13 Gabriel Rosado 10 Logan 4:57.25
14 Gavin Shearer 11 Buckeye Valley 4:58.49
15 Dylan Curtis 12 John Glenn 4:59.47
16 Jeffrey Dolan 10 Bloom Carroll 4:59.78
17 Kyle Rice 12 Licking Valley 5:01.79
18 Ricky Englefield 10 Newark Senior 5:01.87
19 Josh Franco 10 Logan 5:02.70
20 Michael McKeon 9 Canal Winchester 5:04.80
21 Mitch Eubanks 11 John Glenn 5:09.30
22 Zachary Gayheart 12 Newark Senior 5:10.62
23 Jordan Treber 9 Mt Vernon 5:10.82
24 Austin Hitte 11 Vinton County 5:12.87
25 Donovan Slattery 10 Westerville South 5:17.97
26 Jaime Cornejo 10 Beechcroft 5:18.69
27 Duncan Hardy 10 Mt Vernon 5:21.16
28 Drew Armstrong 11 Big Walnut 5:22.54
29 Braden Buckler 9 Big Walnut 5:23.08
30 Ayoub Benaaouinate 10 Centennial 5:31.16
31 Jeff Kimball 9 Centennial 5:34.51
32 Kyle Zimmerman 9 Vinton County 5:37.98
33 Ethan Hersey 9 Licking Valley 5:39.39
34 Gabe Blackledge 10 Meadowbrook 5:39.71
35 Tyler Gibson 12 Zanesville 6:17.36
36 Jesse Hill 10 Zanesville 6:20.01
37 Erick Escobar 10 Beechcroft 6:24.83
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Luke Brown 12 Sheridan 9:45.72
2 Xavier Foehl 10 Heath 9:55.10
3 Nick Lee 12 Heath 9:56.63
4 Christopher Chandler 12 Eastmoor Academy 10:00.74
5 Nathan Holst 12 Buckeye Valley 10:03.78
6 William Wilke 9 Sheridan 10:09.40
7 Bruce Davisson 12 Newark Senior 10:11.45
8 Caleb Belmont 11 Bloom Carroll 10:18.79
9 Tucker Kirk 12 Teays Valley 10:19.77
10 Ramen Felumlee 11 Licking Valley 10:30.46
11 Jacob Zinn 12 Buckeye Valley 10:41.14
12 Noah Bridges 12 Bloom Carroll 10:42.76
13 Jacob Hutchinson 12 Big Walnut 10:46.64
14 Cole Koehler 11 Westerville South 10:47.20
15 Andrew Saladino 11 Newark Senior 10:48.60
16 Brett Smithers 9 Canal Winchester 10:48.81
17 Tucker Branson 11 Teays Valley 10:56.44
18 Bryon Lowry 12 Logan 11:12.18
19 Kaleb Disbennett 12 Big Walnut 11:20.23
20 Ryan De Nijs 10 Westerville South 11:29.09
21 Drew Kotwis 10 Canal Winchester 11:33.73
22 Randall Ross 12 Meadowbrook 11:42.14
23 Vince Griffin 10 John Glenn 11:57.01
24 Jeff Kimball 9 Centennial 12:06.26
25 Jabe Miller 9 Centennial 12:12.16
26 Caleb Herring 12 Logan 12:19.44
27 Anthony Swaim 9 Vinton County 12:38.35
28 Isaac Browning 10 Mt Vernon 12:52.37
29 Owen Emig 9 Meadowbrook 13:01.23
30 Ty Davidson 9 Vinton County 13:31.58
31 Jesse Hill 10 Zanesville 14:50.01
32 Tyler Gibson 12 Zanesville 15:33.34
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sammie Bethea 11 Mt Vernon 14.95
2 Joseph Clifford 11 John Glenn 15.30
3 Ira Graham 10 Eastmoor Academy 15.71
4 George-Sedgewick Patil 12 Westerville South 15.91
5 Tristen Myers 12 Logan 16.14
6 Torrance Thomas 12 Canal Winchester 16.56
7 Erich Rhodeback 9 Mt Vernon 16.60
8 Dom Davis 10 Canal Winchester 16.72
Varsity Boys 110m Hurdles Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Joseph Clifford 11 John Glenn 15.29
2 Sammie Bethea 11 Mt Vernon 15.34
5 George-Sedgewick Patil 12 Westerville South 15.77
3 Ira Graham 10 Eastmoor Academy 15.96
4 Tristen Myers 12 Logan 16.06
6 Torrance Thomas 12 Canal Winchester 16.81
7 Dom Davis 10 Canal Winchester 16.85
8 Erich Rhodeback 9 Mt Vernon 16.96
9 Jacob Boles 12 Bloom Carroll 17.19
10 Colin White 12 Big Walnut 17.28
11 Tim Ferguson 10 Meadowbrook 17.62
12 Weston Brooks 11 Logan 17.80
13 Jarrett Munyan 12 Sheridan 17.81
14 Ibukunoluwa Alfred 10 Westerville South 18.03
15 Jackson Zimmerman 12 Teays Valley 18.38
16 Shane Bonner 12 John Glenn 18.38
17 Brandon Roe Zanesville 18.41
18 Shay Taylor Sheridan 18.70
19 Okey Fitzwater 10 Vinton County 18.83
20 Blake Conner 11 Big Walnut 19.39
21 Will Hook 11 Buckeye Valley 19.43
22 Zach Bendolph 11 Centennial 19.65
23 SAMMY Cruz-rivera 9 Centennial 19.73
24 Brock Stivison 9 Bloom Carroll 19.74
25 Colin Kelly 10 Heath 20.06
26 Tristan McDanel 10 Teays Valley 20.26
27 Sam Sowers 12 Heath 20.44
28 Nathan Hughes 10 Licking Valley 21.65
29 Dylan Crozier 9 Licking Valley 22.65
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ethan Tabor 12 Sheridan 39.24
2 Joseph Clifford 11 John Glenn 39.92
3 Tristen Myers 12 Logan 42.19
4 Ira Graham 10 Eastmoor Academy 42.29
5 Colin White 12 Big Walnut 43.36
6 Ibukunoluwa Alfred 10 Westerville South 44.10
7 Torrance Thomas 12 Canal Winchester 44.28
8 Jarrett Munyan 12 Sheridan 44.66
9 Jacob Boles 12 Bloom Carroll 45.06
10 Jackson Zimmerman 12 Teays Valley 45.40
11 Perfus Blosser 10 Buckeye Valley 45.59
12 Tim Ferguson 10 Meadowbrook 46.09
13 Brock Stivison 9 Bloom Carroll 46.25
14 David Jones 11 Canal Winchester 46.48
15 Tyler Thompson 9 Buckeye Valley 46.62
16 Folusho Obayemi 10 Centennial 46.66
17 Okey Fitzwater 10 Vinton County 46.68
18 Blake Conner 11 Big Walnut 47.06
19 Chance Keller 10 Heath 47.12
20 Zach Bendolph 11 Centennial 48.62
21 Eric Hykes 10 Licking Valley 49.20
22 Colin Kelly 10 Heath 49.85
23 Wilson Ewing 10 Teays Valley 51.54
24 Kobe Mullins 9 Vinton County 52.17
25 Zach Ballenger 11 Mt Vernon 53.35
26 Christian Hegele 9 Licking Valley 53.37
-- Tyo Mansfield 12 Logan DNF
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Westerville South 44.31
Michael MansarayGeorge-Sedgewick PatilIbukunoluwa AlfredPadi Akrobettoe
2 Canal Winchester 44.32
Blessing JohnsonTanner ConleyDakota SmithGibson Cornett
3 Sheridan 44.58
Dillon GrantAlec OgleTy TaylorJacob Rhodes
4 Big Walnut 45.06
Dante ChhuomMitchell EmbaughDevon BingmanTim Rumas
5 Eastmoor Academy 45.49
Tyree Grace-SawyerAsali HamiltonRichard WrightIra Graham
6 Teays Valley 45.87
Taylor RobinsonChance LittlerZach HarperDylan Pennington
7 Zanesville 46.12
8 Licking Valley 46.25
Ricky CollinsOwen MohlerKansa ZabelJosh Rhymer
9 Heath 46.27
Chance KellerDoran DyerNick LeeWyatt McQueen
10 Buckeye Valley 46.75
Anthony HughesBen DailyCharlie DailyJoey Verdes
11 Meadowbrook 47.12
Jacob MillerAllec BellJames NovakTim Ferguson
12 Bloom Carroll 48.02
Chance ToneyLogyn SidersAustin FrearJosh Evans
13 Mt Vernon 48.37
Erich RhodebackJared FairchildSebastian PowellRayne Lynds
14 Beechcroft 48.87
Ni'Elle SimmonsSincere HendersonDeshannon ButlerJoshua Stephens
15 Vinton County 50.34
Bradley CongroveKobe MullinsEthan MartinBoomer Herrold
-- Logan FS
Mark RosadoPreston YatesCasey HeftJustin Snyder
-- Centennial DQ
Folusho ObayemiZach BendolphCoreion WattsChemlahyah Yisrael
-- John Glenn DNF
Jared HowellCasey CarverKyle McGeeShane Bonner
Varsity Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Canal Winchester 1:31.40
Korbin MartinoChristian RyanZack AkarriGibson Cornett
2 Sheridan 1:31.70
Dillon GrantJarrett MunyanEthan TaborJacob Rhodes
3 Eastmoor Academy 1:32.38
Roshaun HarperTariq BrownRichard WrightWesley Prater
4 Heath 1:33.95
Chance KellerDoran DyerWyatt McQueenChandler Wilhelm
5 Newark Senior 1:34.14
Ethan SturmDeJuan ShacklefordBrenden RoysterBobby Crenshaw
6 John Glenn 1:35.54
Jared HowellNoah St. ClairKyle McGeeIsaiah Lilje
7 Zanesville 1:35.67
8 Big Walnut 1:36.00
Caleb RameyMitchell EmbaughJosh HalbakkenCaden Williams
9 Licking Valley 1:36.51
Josh RhymerCody KramerCory EllisJoshua Lopez
10 Teays Valley 1:37.38
Taylor RobinsonChance LittlerCamryn SheetsZach Harper
11 Buckeye Valley 1:38.53
Aaron WatsonEthan GobleMatthew PentecostAnthony Hughes
12 Vinton County 1:39.07
Ricky BodyOkey FitzwaterBoomer HerroldElijah Williams
13 Logan 1:39.78
Mark RosadoTyo MansfieldAaron MagdichTristen Myers
14 Meadowbrook 1:40.18
Allec BellTim FergusonWill FordJacob Miller
15 Bloom Carroll 1:40.74
Chance ToneyGriffin BedsoleAustin FrearLeython Wirick
16 Beechcroft 1:41.33
Ni'Elle SimmonsSincere HendersonDeshannon ButlerJoshua Stephens
17 Mt Vernon 1:42.75
Noah HagnerErich RhodebackJack RummelLuke Russell
18 Centennial 1:44.98
Aaron BendolphSAMMY Cruz-riveraZach BendolphAjae Talison
-- Westerville South DQ
Michael MansarayAl AyoolaPadi AkrobettoeIbukunoluwa Alfred
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Heath 3:32.83
Doran DyerChance KellerNick LeeChandler Wilhelm
2 Sheridan 3:34.96
3 Canal Winchester 3:35.19
Clayton HowardWill ButlerDeshawn WilliamsKorbin Martino
4 Buckeye Valley 3:39.50
Charlie DailyBen DailyBill DailyEthan Goble
5 Bloom Carroll 3:39.58
Cody HarmonMicah ThieretCaleb BelmontJacob Boles
6 Newark Senior 3:40.05
Bobby CrenshawBrenden RoysterDeJuan ShacklefordMonte Street
7 Teays Valley 3:43.24
Matt McneelyCarson WeissBlake O'DellPeyton Knox
8 Big Walnut 3:43.92
William HefnerColin WhiteJosh HalbakkenTim Rumas
9 John Glenn 3:45.70
10 Licking Valley 3:46.23
Cody KramerOwen MohlerCory EllisJoshua Lopez
11 Mt Vernon 3:48.11
Sebastian PowellNoah StephensLuke RussellLogan Meyer
12 Centennial 3:48.93
Kelvin GilliamFolusho ObayemiCoreion WattsVincent Flinders
13 Logan 3:49.73
Aaron MagdichIsaac DeBinaIzak BukkyJoshua Blazer
14 Meadowbrook 3:50.35
Evan EmigWill FordAllec BellEthan Ford
15 Vinton County 4:07.82
16 Beechcroft 4:15.30
Jaime CornejoJoshua StephensDeshannon ButlerNi'Elle Simmons
Varsity Boys 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Heath 8:05.23
Wyatt McQueenNick LeeXavier FoehlChandler Wilhelm
2 Eastmoor Academy 8:09.44
Christopher ChandlerOmavi HamiltonSean HathornBushra Bonkiye
3 Buckeye Valley 8:17.40
Bill DailyCharlie DailyGavin ShearerZach Kreft
4 Bloom Carroll 8:33.22
Drew MonahanNoah BridgesMicah ThieretCaleb Belmont
5 Westerville South 8:38.48
Malachi RispressReece MarcelainIan AndersonCole Koehler
6 Teays Valley 8:44.85
Eddie TassyCarson WeissZach KirkBlake O'Dell
7 Sheridan 8:45.56
8 Big Walnut 8:45.64
William HefnerJackson PodrazaAustin StewartKaleb Disbennett
9 Newark Senior 8:54.76
Zachary GayheartMonte StreetRicky EnglefieldLuke Davisson
10 Canal Winchester 8:58.24
Harrison LandisEvan YoungMichael McKeonBrett Smithers
11 Licking Valley 8:59.51
Ramen FelumleeKyle RiceLuke MillerSteven Cognion
12 John Glenn 9:06.94
Billy YoungMitch EubanksDylan CurtisBlake Lawrence
13 Logan 9:11.90
Bryon LowryIzak BukkyCaedon LyJosh Franco
14 Centennial 9:34.20
Ayoub BenaaouinateKaleb TurnerVincent FlindersJabe Miller
15 Mt Vernon 10:00.54
Duncan HardyJordan TreberJuleon BrodieTanner Sparks
16 Vinton County 10:06.08
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brandon Mosher 12 Big Walnut 54-01.00
2 Austin Weekly 11 Heath 52-05.00
3 Antoine Brandon 11 Zanesville 52-02.00
4 Kamryn Carter 11 Logan 46-01.00
5 Ardale Brandon 12 Zanesville 44-03.25
6 Brandt Ebright 12 Big Walnut 43-00.50
7 Jeremy Bravard 10 Licking Valley 42-11.25
8 Jonathan Kirk 11 Westerville South 42-09.00
9 Kurt Carr 10 Licking Valley 42-05.25
10 Zach Conkins 12 Teays Valley 42-04.25
11 Tai Belcher 11 Eastmoor Academy 41-11.75
12 Samuel Madden 12 Newark Senior 41-06.50
13 Owen Loughman 11 Sheridan 41-06.25
14 Elijah Jennings 11 Eastmoor Academy 40-10.00
15 Cortez Hatem 10 Heath 40-08.00
15 Conner Baughman 11 John Glenn 40-08.00
17 Collin Hill 11 Sheridan 40-07.00
18 Logan Baker 10 Vinton County 40-05.00
19 Wade Colvin 12 Meadowbrook 39-10.25
20 Teren Wycoff 12 Buckeye Valley 39-02.50
21 Lance Edwards 11 Logan 39-02.00
22 Lucas Breniser 10 Teays Valley 38-01.50
23 Johnathon Wieber 10 Newark Senior 38-01.00
24 Kelvin Gilliam 10 Centennial 36-06.75
25 Eric Johnston 12 John Glenn 36-01.75
26 Harley Bush 11 Meadowbrook 36-01.00
27 Zach Sabo 11 Bloom Carroll 35-11.25
28 Ethan Stambaugh 12 Buckeye Valley 34-10.00
29 James Loveland 12 Mt Vernon 33-01.00
29 Hunter Allen 10 Canal Winchester 33-01.00
31 Logyn Siders 12 Bloom Carroll 32-07.00
32 Raymond Pugh 11 Canal Winchester 32-00.75
33 Easton Groom 9 Mt Vernon 31-10.00
34 Jake Arthur Vinton County 31-02.50
35 Cole Holbrook 9 Westerville South 26-01.00
36 Reda Fathalah 9 Centennial 25-06.00
Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brandon Mosher 12 Big Walnut 151-10
2 Austin Weekly 11 Heath 143-02
3 Taylor Deem Sheridan 134-08
4 Antoine Brandon 11 Zanesville 129-10
5 Ardale Brandon 12 Zanesville 129-06
6 Mark Ruffing 9 Big Walnut 123-06
7 Logan Baker 10 Vinton County 123-03
8 Kaylor Feldman 11 Teays Valley 116-05
9 Harley Bush 11 Meadowbrook 114-03
10 Kelvin Gilliam 10 Centennial 114-01
11 Johnathon Wieber 10 Newark Senior 110-09
12 Owen Loughman 11 Sheridan 109-11
13 Nathan Howard 10 Canal Winchester 108-06
14 Wade Colvin 12 Meadowbrook 106-06
15 Zach Conkins 12 Teays Valley 104-03
16 Caden Marinacci 9 Heath 104-00
17 Eric Johnston 12 John Glenn 103-08
18 Samuel Madden 12 Newark Senior 103-05
19 Josh Winters 12 Bloom Carroll 103-02
20 Kamryn Carter 11 Logan 102-09
21 Kurt Carr 10 Licking Valley 100-08
22 Jonathan Kirk 11 Westerville South 100-01
23 Lance Edwards 11 Logan 98-11
24 Nick Pittman 10 Vinton County 97-05
25 Teren Wycoff 12 Buckeye Valley 97-00
26 Jared Bulluck 11 Canal Winchester 93-08
27 Logyn Siders 12 Bloom Carroll 93-02
28 Easton Groom 9 Mt Vernon 92-09
29 James Loveland 12 Mt Vernon 90-08
30 Cole Holbrook 9 Westerville South 90-07
31 Ethan Stambaugh 12 Buckeye Valley 84-05
32 Conner Baughman 11 John Glenn 79-05
33 Elijah Jennings 11 Eastmoor Academy 76-00
34 Jeremy Bravard 10 Licking Valley 72-09
35 Dejwar Ali 10 Centennial 66-04
-- Derrick Pannell 11 Eastmoor Academy FOUL
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Joseph Clifford 11 John Glenn 6-03.00
2 Joey Verdes 12 Buckeye Valley 6-02.00
3 Sammie Bethea 11 Mt Vernon 6-01.00
4 George-Sedgewick Patil 12 Westerville South 6-00.00
5 Dakota Scheuvront 11 Sheridan 5-11.00
6 Cory Ellis 12 Licking Valley 5-10.00
7 Ross Eggleston 12 Bloom Carroll 5-09.00
8 Aaron Magdich 11 Logan 5-09.00
9 Joshua Lopez 12 Licking Valley 5-09.00
10 Asali Hamilton 11 Eastmoor Academy 5-06.00
10 Elijah Bulluck 10 Canal Winchester 5-06.00
10 Zach Westfall 11 Big Walnut 5-06.00
10 Elliot O'Malley 12 Teays Valley 5-06.00
10 Jackson Podraza 10 Big Walnut 5-06.00
10 Shane Bonner 12 John Glenn 5-06.00
16 Chase Fisher 11 Heath 5-03.00
16 Michael Durham 10 Zanesville 5-03.00
16 Aaron Watson 12 Buckeye Valley 5-03.00
16 Michael Walker 12 Zanesville 5-03.00
16 Michael Porter 11 East Columbus 5-03.00
16 Joshua Blazer 10 Logan 5-03.00
16 Okey Fitzwater 10 Vinton County 5-03.00
16 Colson Overmeyer 10 Teays Valley 5-03.00
24 Carson Bass 9 Westerville South 5-00.00
24 Eli Griffith 11 Vinton County 5-00.00
24 Logan Byers 11 Heath 5-00.00
24 Wyatt Shriner Sheridan 5-00.00
-- Dom Davis 10 Canal Winchester NH
-- Noah Hagner 10 Mt Vernon NH
-- Roshaun Harper 11 Eastmoor Academy NH
Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Robert Bruce 12 Zanesville 12-00.00
2 Noah St. Clair 12 John Glenn 12-00.00
3 Rehoboth Ogundare 12 Westerville South 12-00.00
4 Tristen Myers 12 Logan 12-00.00
5 Josh Halbakken 11 Big Walnut 12-00.00
6 Ross Eggleston 12 Bloom Carroll 11-06.00
7 Jake Smith 12 Mt Vernon 11-00.00
8 Kohlier Land 11 Buckeye Valley 11-00.00
9 Sam Sowers 12 Heath 10-06.00
10 Koasten Mangus 12 Newark Senior 10-00.00
10 Emmanuel Johnson 12 Teays Valley 10-00.00
10 Evan Willet 9 Bloom Carroll 10-00.00
10 Ethan Goble 11 Buckeye Valley 10-00.00
10 Michael Walker 12 Zanesville 10-00.00
10 Mitchell Truax 11 Big Walnut 10-00.00
10 Connor Dailey 10 Mt Vernon 10-00.00
10 Tyo Mansfield 12 Logan 10-00.00
18 Hunter Jarrett 10 John Glenn 9-00.00
18 Aevian Ricketts 9 Newark Senior 9-00.00
18 Eric Hykes 10 Licking Valley 9-00.00
18 Jared Frame Sheridan 9-00.00
-- Joseph Simms 10 Westerville South NH
-- Tyson Carpernter Sheridan NH
-- James Novak 11 Meadowbrook NH
-- Brady Wheelhouse 10 Heath NH
-- Clayton Howard 12 Canal Winchester NH
-- Jared Herrel 10 Teays Valley NH
-- Adam Stoney 9 Meadowbrook NH
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Caleb Ramey 11 Big Walnut 21-00.25
2 Joey Verdes 12 Buckeye Valley 20-03.25
3 Zack Akarri 11 Canal Winchester 19-09.25
4 Jacob Rhodes 11 Sheridan 19-08.25
5 Taylor Robinson 11 Teays Valley 19-01.00
6 Joseph Clifford 11 John Glenn 18-11.75
7 Asali Hamilton 11 Eastmoor Academy 18-06.50
8 Elijah Williams 9 Vinton County 18-05.75
9 Cory Ellis 12 Licking Valley 18-04.25
10 Owen Mohler 12 Licking Valley 18-04.00
11 Emmanuel Powell 11 Westerville South 18-01.50
12 Michael Walker 12 Zanesville 18-01.25
13 Collin Street 10 Newark Senior 18-01.00
14 Kyler Altier Sheridan 18-00.00
15 Noah Stephens 11 Mt Vernon 17-10.75
16 Christian Ryan 11 Canal Winchester 17-10.00
17 Tyler Thompson 9 Buckeye Valley 17-09.00
18 Shane Bonner 12 John Glenn 17-08.50
19 Will Ford 12 Meadowbrook 17-07.00
20 Kylin Birchmore 11 Eastmoor Academy 17-06.00
21 Aaron Magdich 11 Logan 17-02.50
22 Tate Marcelain 9 Westerville South 17-01.75
23 Elliot O'Malley 12 Teays Valley 17-01.50
24 Blaze Roney 10 Heath 17-00.75
25 Ricky Body 11 Vinton County 17-00.50
26 Josh Evans 10 Bloom Carroll 16-11.50
27 Preston Yates 12 Logan 16-09.00
28 Major Ferguson 11 East Columbus 16-08.00
29 David Arnold 11 Bloom Carroll 16-07.00
30 Logan Byers 11 Heath 16-01.25
31 Zachary Barnecut 9 Big Walnut 15-08.00
32 Michael Durham 10 Zanesville 15-03.50
33 Ethan Sturm 10 Newark Senior 14-06.00
34 Adam Stoney 9 Meadowbrook 13-02.00
-- Sebastian Powell 11 Mt Vernon FOUL
Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Caleb Ramey 11 Big Walnut 43-03.00
2 Ethan Tabor 12 Sheridan 41-07.50
3 Tate Marcelain 9 Westerville South 37-08.00
4 Cody Kramer 9 Licking Valley 36-10.00
5 Darren Davis 11 Canal Winchester 36-09.50
6 Michael Walker 12 Zanesville 36-08.00
7 Davon Wilson 11 Canal Winchester 36-06.00
8 Elliot O'Malley 12 Teays Valley 36-02.00
9 Jack Rummel 12 Mt Vernon 35-08.00
10 Christian Hegele 9 Licking Valley 35-01.00
11 Jeremiah Williams Logan 34-07.50
12 Casey Heft 12 Logan 34-07.00
13 Emmanuel Powell 11 Westerville South 34-05.00
14 Blaze Roney 10 Heath 33-03.00
15 Chase Fisher 11 Heath 33-02.50
16 Robert Bruce 12 Zanesville 32-07.50
17 Rayne Lynds 9 Mt Vernon 31-08.25
18 Mike Struckman 10 Teays Valley 31-08.00
19 Zachary Barnecut 9 Big Walnut 30-10.00
20 Noah Herda 11 Sheridan 30-09.50
21 Wes Elsworth 9 John Glenn 29-07.00
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Makiya Montgomery 10 Beechcroft 12.60
2 Ruby Greenwood 12 Centennial 12.97
3 Kaitlyn Deem 9 Sheridan 13.26
4 Hanna Pinkston 10 Big Walnut 13.38
5 Jayme Hottinger 10 Newark Senior 13.47
6 Daisha Shackleford 12 Heath 13.68
7 Lizzy Mullins 12 Vinton County 13.69
8 Jaedyn Johnson 10 Canal Winchester 13.73
Varsity Girls 100 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Makiya Montgomery 10 Beechcroft 13.20
2 Ruby Greenwood 12 Centennial 13.31
3 Kaitlyn Deem 9 Sheridan 13.40
4 Hanna Pinkston 10 Big Walnut 13.42
6 Lizzy Mullins 12 Vinton County 13.69
7 Jaedyn Johnson 10 Canal Winchester 13.70
5 Jayme Hottinger 10 Newark Senior 13.71
8 Daisha Shackleford 12 Heath 13.74
9 Hannah Clifford 9 John Glenn 13.84
10 Tori Buxton 12 Big Walnut 13.85
11 Madison Webb 12 Licking Valley 13.85
12 Avery Meier 9 Buckeye Valley 13.85
13 Hallie Kimble 12 Zanesville 13.89
14 Ayana Lewis 11 East Columbus 13.93
15 Jada Kennerly 12 Mt Vernon 13.95
16 Chloe Gibson 9 Buckeye Valley 14.04
17 Chloe Martin 12 Sheridan 14.13
18 Faith Paszke 9 Bloom Carroll 14.22
19 Alexa Thomas 9 Licking Valley 14.25
20 Lyndi Slack 10 John Glenn 14.28
21 Emma Myers 10 Logan 14.39
22 Mishayla Payne 10 Canal Winchester 14.51
23 Arianna Spivey 9 Heath 14.53
24 Emily Echols 10 Meadowbrook 14.70
25 Gabrielle Burch 9 Teays Valley 14.70
26 Emily Dennis 12 Logan 14.81
27 Raylee Gorney 10 Mt Vernon 14.94
28 Jamari Martin 11 Meadowbrook 14.95
29 Jacqueline Battigaglia 10 Teays Valley 15.12
30 Kya Greene 9 Newark Senior 15.21
31 Rosemond Koranteng 9 Westerville South 15.29
32 Rayann Jenkins 9 Beechcroft 15.43
33 Dimitria Revmatas 10 Westerville South 15.75
34 Gabby Dozer 11 Bloom Carroll 15.75
35 Athena Mash 9 Vinton County 16.34
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Makiya Montgomery 10 Beechcroft 26.09
2 Karlie Zumbro 12 John Glenn 26.83
3 Jayme Hottinger 10 Newark Senior 28.08
4 Hanna Pinkston 10 Big Walnut 28.09
5 Lexy Louis 10 John Glenn 28.15
6 Kaitlyn Deem 9 Sheridan 28.24
7 Hallie Kimble 12 Zanesville 28.26
8 Amara Allen 9 Beechcroft 28.28
Varsity Girls 200 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Makiya Montgomery 10 Beechcroft 27.13
2 Karlie Zumbro 12 John Glenn 27.28
3 Hanna Pinkston 10 Big Walnut 27.36
6 Lexy Louis 10 John Glenn 27.62
4 Jayme Hottinger 10 Newark Senior 28.12
7 Kaitlyn Deem 9 Sheridan 28.39
5 Amara Allen 9 Beechcroft 28.52
8 Hallie Kimble 12 Zanesville 28.78
9 Avery Huntzinger 9 Canal Winchester 28.84
10 Lizzy Mullins 12 Vinton County 28.99
11 Avery Meier 9 Buckeye Valley 29.05
12 Jaiden Palumbo 10 Sheridan 29.33
13 Arianna Spivey 9 Heath 29.40
14 Chloe Gibson 9 Buckeye Valley 29.50
15 Sierra Sanders 9 Big Walnut 29.84
16 Sydney Mox 11 Licking Valley 29.91
17 Ayana Lewis 11 East Columbus 30.10
18 Tristen Kirby 9 Vinton County 30.23
19 Jasmond Elious 10 Canal Winchester 30.23
20 Makayla Slee 11 Heath 30.32
21 Jade Lapinsky 11 Licking Valley 30.37
22 Mia Tracey 10 Mt Vernon 30.85
23 Nija Godfrey 10 East Columbus 30.94
24 Kailey Lind 9 Teays Valley 30.97
25 Lindsay Bushby 9 Bloom Carroll 31.02
26 Gabby Dozer 11 Bloom Carroll 31.33
27 Tearsa Stickel 10 Teays Valley 31.63
28 Kyla Primmer 11 Logan 31.79
29 Jamari Martin 11 Meadowbrook 31.83
30 Fatima Fnu 9 Centennial 32.08
31 Sydnee Breining 10 Logan 32.15
32 Meagan Christy 11 Westerville South 33.01
33 Raylee Gorney 10 Mt Vernon 33.02
34 Carson Mckenzie 9 Westerville South 33.84
35 Gabrielle Hathaway 9 Newark Senior 34.85
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ruby Greenwood 12 Centennial 1:00.36
2 Abby Walker 9 John Glenn 1:01.62
3 Sydney Everson 11 Zanesville 1:04.33
4 Jia Radloff 9 Buckeye Valley 1:04.58
5 Jaedyn Johnson 10 Canal Winchester 1:05.17
6 Liberty Brock 10 John Glenn 1:05.33
7 Jayme Hottinger 10 Newark Senior 1:05.37
8 Daniela Titus 12 Heath 1:05.48
9 Ashley Beatty 9 Buckeye Valley 1:07.22
10 Grace Unger 9 Big Walnut 1:07.86
11 Nija Godfrey 10 East Columbus 1:08.78
12 Mikaela Vojacek 10 Canal Winchester 1:09.03
13 Clara Knox 10 Teays Valley 1:09.14
14 Lauren Tripplet 10 Teays Valley 1:09.20
15 Alanna Gillman 12 Sheridan 1:09.36
16 Harley Comisford 9 Licking Valley 1:09.99
17 Jade Lapinsky 11 Licking Valley 1:10.10
18 Jaiden Palumbo 10 Sheridan 1:10.15
19 Zha'Mia Vick 10 Beechcroft 1:10.16
20 Isabel Crow 10 Newark Senior 1:10.56
21 Alexis Highfield 9 Bloom Carroll 1:10.74
22 Grace Smith 10 Logan 1:11.88
23 Ashley Parsons 11 Mt Vernon 1:12.67
24 Rory Bridges 9 Heath 1:12.88
25 Kya Tague 9 Meadowbrook 1:14.00
26 Grace Redd 9 Meadowbrook 1:14.28
27 Ayenda McClain 9 Beechcroft 1:14.89
28 Melanie Bryan 10 Zanesville 1:15.82
29 Sydnee Breining 10 Logan 1:18.18
-- Hannah Unger 11 Big Walnut FS
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Allena Klamorick 9 Canal Winchester 2:23.88
2 Felicity Boykin 10 John Glenn 2:25.32
3 Kaitlin Meade 12 Big Walnut 2:25.90
4 Sheridan Tassy 11 Teays Valley 2:31.36
5 Alexis Galbraith 11 Bloom Carroll 2:32.81
6 Adelee Gartner 11 Big Walnut 2:34.16
7 Olivia Turner 12 Centennial 2:34.26
8 Valerie Stichert 12 Mt Vernon 2:37.11
9 Olivia Mayers 9 Vinton County 2:38.77
10 Cora Wilkins 10 John Glenn 2:42.11
11 Rylee Fee 10 Vinton County 2:43.53
12 Kennedy Cramer 11 Buckeye Valley 2:46.45
13 Makayla Carr 9 Licking Valley 2:47.04
14 Madelyn Zindars 9 Buckeye Valley 2:48.06
15 Karoline Pees 9 Teays Valley 2:48.74
16 Kyra Herring 12 Heath 2:48.77
17 Angela Postage 10 Canal Winchester 2:49.37
18 Claire Montgomery 11 Sheridan 2:51.93
19 Meghan Foos 11 Mt Vernon 2:54.14
20 Shelby Grigsby 12 Heath 2:54.58
21 Sydney Lingerak 11 Logan 2:56.11
22 Patricia Cornejo 11 Beechcroft 2:56.58
23 Emma Diyanni Sheridan 3:03.65
24 Elena Bell 9 Meadowbrook 3:04.59
25 Dana Woltz 12 Logan 3:07.77
26 Maddison Devillez 9 Meadowbrook 3:07.90
27 Lucy Bendar-Warren 10 Centennial 3:16.82
28 Armani Bays 10 Beechcroft 3:31.15
29 Avalon Walker Zanesville 3:31.20
30 Isabel Crow 10 Newark Senior 3:47.54
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Colbi Borland 10 Big Walnut 5:12.49
2 Chloe Dawson 9 Buckeye Valley 5:14.29
3 Anna Foster 12 Sheridan 5:19.65
4 Rylee Fee 10 Vinton County 5:45.94
5 Chloe McKenzie 10 Big Walnut 5:59.03
6 Ashley Townsend 11 John Glenn 6:04.27
7 Bailey Kreft 9 Buckeye Valley 6:13.38
8 Sydney Burch 12 Teays Valley 6:14.14
9 Bonnie Butler 9 Canal Winchester 6:17.09
10 Malea Butler 9 Licking Valley 6:18.61
11 Emma Diyanni Sheridan 6:21.67
12 Caylie Shafer 11 Newark Senior 6:22.08
13 Abby Sutton 11 Logan 6:22.55
14 Lexi Walker 10 Vinton County 6:22.66
15 Erin Kennedy 11 Heath 6:34.66
16 Isabelle Kotik 9 Westerville South 6:37.95
17 Amanda Foos 9 Mt Vernon 6:38.93
18 Katelyn Genther 12 Canal Winchester 6:40.73
19 Jilliann Baker 11 Mt Vernon 6:40.77
20 Sydney Lingerak 11 Logan 6:40.80
21 Marley Jackson 9 Westerville South 6:44.64
22 Elena Bell 9 Meadowbrook 6:47.24
23 Taylor Erwine 10 John Glenn 6:50.82
24 Brittany Taylor 10 Zanesville 6:53.99
25 Natalia Delgado 9 Beechcroft 6:54.51
26 Haylee Watson 11 Heath 6:54.53
27 Maddison Devillez 9 Meadowbrook 6:55.62
28 Patricia Cornejo 11 Beechcroft 6:57.08
Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Anna Foster 12 Sheridan 11:12.86
2 Colbi Borland 10 Big Walnut 11:21.81
3 Chloe Dawson 9 Buckeye Valley 11:41.17
4 Abby Matthews 9 Bloom Carroll 12:38.97
5 Chayse Arnhold 9 Buckeye Valley 12:41.81
6 Cassie Kolonchuk 10 Canal Winchester 12:52.89
7 Lauren Montgomery 11 Licking Valley 12:54.74
8 Elise Pickett 10 Teays Valley 13:01.99
9 Ashley Townsend 11 John Glenn 13:27.65
10 Kaylee Padar 9 Heath 13:30.18
11 Lexi Walker 10 Vinton County 13:40.26
12 Emily Reynolds 9 Vinton County 13:42.66
13 Hannah Moroz 11 Big Walnut 13:44.58
14 Adrienne Collier 9 Heath 13:46.05
15 Chloe Dailey 9 Mt Vernon 13:59.57
16 Jensen Wolfe 9 Sheridan 14:17.85
17 Hailey Vasko 12 John Glenn 14:31.56
18 Patricia Cornejo 11 Beechcroft 15:45.92
19 Ellie Nunez 11 Newark Senior 15:55.30
20 Natalia Delgado 9 Beechcroft 16:18.86
Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Karlie Zumbro 12 John Glenn 15.64
2 Kaley Rammelsberg 11 Big Walnut 15.98
3 Abby Walker 9 John Glenn 16.11
4 Nina Hilt 12 Buckeye Valley 16.16
5 Erica Babusci 12 Canal Winchester 16.26
6 Emilee Becker 12 Newark Senior 16.93
7 Taylor Davie 10 Canal Winchester 17.25
8 Sarah Day 11 Mt Vernon 17.59
Varsity Girls 100m Hurdles Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Karlie Zumbro 12 John Glenn 15.87
2 Nina Hilt 12 Buckeye Valley 16.13
3 Kaley Rammelsberg 11 Big Walnut 16.30
4 Erica Babusci 12 Canal Winchester 16.42
6 Emilee Becker 12 Newark Senior 16.45
5 Abby Walker 9 John Glenn 16.56
7 Taylor Davie 10 Canal Winchester 17.21
8 Sarah Day 11 Mt Vernon 17.29
9 Sai Clark 11 East Columbus 17.49
10 Jada Kennerly 12 Mt Vernon 17.70
11 Hannah Evans 12 Logan 17.74
12 Kallie Habeb 9 Newark Senior 17.75
13 Ali Thompson 11 Bloom Carroll 17.81
14 Maylea Huff 10 Vinton County 17.84
15 Hannah Stoney 9 Meadowbrook 17.92
16 Jaymie Roberts 12 Beechcroft 18.04
17 Caitlyn Nickell 9 Buckeye Valley 18.17
18 Sara White 12 Vinton County 18.17
19 Sky Harris 10 Centennial 18.27
20 Amanda Chandler 10 Logan 18.45
21 Autumn Grigsby 10 Licking Valley 18.50
22 Audrey Townsend 12 Heath 18.57
23 Mackenna Ames 9 Big Walnut 18.62
24 Taryn West 10 Zanesville 18.73
25 Kayla Lee 11 Westerville South 19.24
26 Christina Beane 11 Teays Valley 19.43
27 Alysa Cipriano 11 Sheridan 19.46
28 Zoe Allison 10 Teays Valley 19.57
29 Melanie Kowalski 10 Westerville South 20.16
30 Mekala Stiffler 9 Bloom Carroll 20.24
31 Keirsten Daugherty 11 Heath 20.71
32 Hannah Suver 11 Sheridan 22.05
Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Karlie Zumbro 12 John Glenn 47.27
2 Erica Babusci 12 Canal Winchester 49.57
3 Kallie Habeb 9 Newark Senior 50.10
4 Nina Hilt 12 Buckeye Valley 50.21
5 Hannah Clifford 9 John Glenn 50.54
6 Ndaia Hamilton 12 Canal Winchester 50.55
7 Kaley Rammelsberg 11 Big Walnut 51.46
8 Emily Heath 11 Sheridan 51.79
9 Delaney Miller 10 Bloom Carroll 51.97
10 Emilee Becker 12 Newark Senior 52.73
11 Maylea Huff 10 Vinton County 52.79
12 Hannah Evans 12 Logan 52.96
13 Sarah Day 11 Mt Vernon 53.16
14 Taylor Goodnite 11 Meadowbrook 53.68
15 Sara White 12 Vinton County 55.02
16 Sky Harris 10 Centennial 55.13
17 Caitlyn Nickell 9 Buckeye Valley 55.29
18 Siarra Hoover 10 Licking Valley 55.93
19 Danielle Wynkoop 12 Mt Vernon 56.23
20 Zoe Allison 10 Teays Valley 56.29
21 Melanie Kowalski 10 Westerville South 56.33
22 Abby Burggraf 10 Logan 57.50
23 Mackenna Ames 9 Big Walnut 57.78
24 Mekala Stiffler 9 Bloom Carroll 57.82
25 Autumn Grigsby 10 Licking Valley 57.94
26 Makayla Slee 11 Heath 58.26
27 Taryn West 10 Zanesville 59.37
28 Keirsten Daugherty 11 Heath 59.81
29 Christina Beane 11 Teays Valley 1:00.08
30 Hannah Suver 11 Sheridan 1:00.52
31 Rosemond Koranteng 9 Westerville South 1:03.76
Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Beechcroft 51.98
Zha'Mia VickJaymie RobertsLarissa Bronte-AgborMakiya Montgomery
2 John Glenn 52.13
Lexy LouisLyndi SlackFelicity BoykinHannah Clifford
3 Licking Valley 53.22
Kylie WebbAshley SchmollAlexa ThomasMadison Webb
4 Zanesville 53.56
Sydney EversonValerie HickmanSamantha MooreHallie Kimble
5 Canal Winchester 53.71
Avery HuntzingerJasmond EliousChristiana JordanMishayla Payne
6 Logan 54.16
Amanda ChandlerHannah EvansEmily DennisAmmryn Roberts
7 Mt Vernon 54.18
Sarah DayAbby AduMia TraceyJada Kennerly
8 Buckeye Valley 54.19
Jordan KelleherCaitlyn NickellAvery MeierChloe Gibson
9 East Columbus 55.03
Lynaisia BrogdonAyana LewisDiamond LongIanna Turner
10 Sheridan 55.51
11 Heath 56.29
12 Big Walnut 56.35
Alle EnglishMackenna AmesMackenzie WestGretchen Houser
13 Teays Valley 56.43
Jacqueline BattigagliaGabrielle BurchKailey LindMadison Webb
14 Bloom Carroll 57.04
Faith PaszkeLindsay BushbyGabby DozerAlexis Highfield
15 Meadowbrook 57.34
Emily EcholsKelsey EubanksJamari MartinHannah Stoney
16 Westerville South 58.61
Kayla LeeKaitlyn GinnJosephine AppiahMeagan Christy
17 Newark Senior 59.44
Hallie MeadowsKya GreeneAlizi SimpsonGabrielle Hathaway
Varsity Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 John Glenn 1:49.93
Lexy LouisLyndi SlackAbby WalkerHannah Clifford
2 Big Walnut 1:50.53
Hanna PinkstonHannah UngerTori BuxtonKaitlin Meade
3 Beechcroft 1:52.52
Zha'Mia VickAmara AllenKareema BoldenMakiya Montgomery
4 Bloom Carroll 1:52.76
Delaney MillerLindsay BushbyAlexis GalbraithMadelyn Nye
5 Canal Winchester 1:52.77
Ndaia HamiltonAvery HuntzingerTaylor DavieKatlyn Faieta
6 Licking Valley 1:52.78
Kylie WebbGrace ChesserSydney MoxJade Lapinsky
7 Sheridan 1:54.29
Alysa CiprianoChloe MartinJaiden PalumboSkyllar Strong
8 Heath 1:54.70
Daniela TitusDaisha ShacklefordArianna SpiveyDelaney Dunlap
9 Buckeye Valley 1:56.01
Hanna FenstermakerJordan KelleherAvery MeierNatalie Shearer
10 Newark Senior 1:56.04
Kallie HabebEmilee BeckerHallie MeadowsJayme Hottinger
11 East Columbus 1:57.59
Lynaisia BrogdonNija GodfreyAyana LewisIanna Turner
12 Centennial 1:57.77
Fatima FnuOlivia TurnerParis FrenchSky Harris
13 Mt Vernon 1:58.25
Sarah DayAbby AduAudri FiorilliTaylor McCann
14 Vinton County 1:58.28
Sara WhiteFaith WhiteTristen KirbyLizzy Mullins
15 Teays Valley 1:59.96
Christina GomezKailey LindTearsa StickelMadison Webb
16 Logan 2:03.26
Kyla PrimmerAbby BurggrafOlivia WrightRachel Pierce
17 Zanesville 2:03.85
-- Westerville South DQ
Camari CargleCarson MckenzieReagan WernetRosemond Koranteng
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 John Glenn 4:08.29
Karlie ZumbroLiberty BrockAbby WalkerFelicity Boykin
2 Big Walnut 4:17.16
Tori BuxtonHanna PinkstonHannah UngerKaitlin Meade
3 Bloom Carroll 4:23.57
Delaney MillerAlexis GalbraithLindsay BushbyMadelyn Nye
4 Licking Valley 4:27.39
Kylie WebbMorgan CampbellMadison WebbSiarra Hoover
5 Canal Winchester 4:28.31
Ndaia HamiltonErica BabusciMikaela VojacekAllena Klamorick
6 Centennial 4:30.78
Olivia TurnerParis FrenchLucy Bendar-WarrenRuby Greenwood
7 Sheridan 4:32.23
Kaeley ClonchEmily HeathAlanna GillmanSkyllar Strong
8 Heath 4:37.96
Daniela TitusKyra HerringArianna SpiveyDelaney Dunlap
9 Newark Senior 4:40.34
Kallie HabebEmilee BeckerCaylie ShaferHallie Meadows
10 Teays Valley 4:40.58
Mikella MeddockSheridan TassyMegan BushLauren Tripplet
11 Beechcroft 4:41.42
Zha'Mia VickAmara AllenKareema BoldenLarissa Bronte-Agbor
12 Logan 4:41.60
Rachel PierceGrace SmithDana WoltzAbby Sutton
13 Buckeye Valley 4:42.41
Jia RadloffKennedy CramerMadelyn ZindarsAshley Beatty
14 Mt Vernon 4:48.96
Jilliann BakerErika ConantDanielle WynkoopValerie Stichert
15 Vinton County 4:50.87
Olivia MayersFaith WhiteTristen KirbyLizzy Mullins
16 Meadowbrook 5:11.73
Haileigh CottleKya TagueGrace ReddElena Bell
Varsity Girls 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Big Walnut 10:21.17
Alina PecciAdelee GartnerGrace UngerBecca Bogantz
2 Buckeye Valley 10:34.91
Jia RadloffAshley BeattyBailey KreftChayse Arnhold
3 Canal Winchester 10:38.77
Allena KlamorickAngela PostageCassie KolonchukKassidy Pastor
4 John Glenn 10:48.07
Cora WilkinsFelicity BoykinJenna PethtelBailey Johnson
5 Logan 10:49.36
Abby SuttonMaya BurggrafDana WoltzKeely Fickel
6 Heath 10:55.37
Daniela TitusShelby GrigsbyAdrienne CollierKyra Herring
7 Licking Valley 10:57.95
Lauren MontgomeryMorgan CampbellMakayla CarrMalea Butler
8 Vinton County 11:03.64
Olivia MayersRylee FeeEmily ReynoldsAlyssa McKinniss
9 Teays Valley 11:18.63
Mikella MeddockMarley HoganLogan FieldsKaroline Pees
10 Mt Vernon 11:31.79
Hanna SimsAmanda FoosAshley ParsonsValerie Stichert
11 Sheridan 11:46.66
Kayla CollinsGrace DowdellRachel WilkeJensen Wolfe
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lanie Bainter 10 Logan 36-07.75
2 Lainey Hicks 10 Mt Vernon 34-00.00
3 Sydney Homsher 11 Heath 33-01.50
4 Madeline Russell 12 Zanesville 32-10.00
5 Katie Donaker 12 Newark Senior 32-09.50
6 Allison Cheek 11 Teays Valley 31-11.50
7 Autumn Cooper 9 Logan 31-06.25
8 Alexis Jones 10 Teays Valley 31-05.00
9 Rylin Humphrey Zanesville 30-06.25
10 Maylea Huff 10 Vinton County 30-04.25
11 Terriya Duling 11 Newark Senior 29-10.50
12 Ali Thompson 11 Bloom Carroll 29-01.25
13 Lily Christian 12 Mt Vernon 29-01.00
14 Emily Bravard 9 Licking Valley 29-00.00
15 Kaitlyn Killian 10 John Glenn 28-06.00
16 Lindsay Drumm 10 Heath 28-02.75
17 Bryanna Sheppard 12 Westerville South 27-06.50
18 Lily Guess 9 Vinton County 26-03.00
19 Caitlyn Summers 11 Meadowbrook 26-02.00
20 Emma Jackman 10 Buckeye Valley 26-01.50
21 Hailey Pennington 11 Buckeye Valley 26-01.00
22 Camryn Smith 11 Bloom Carroll 25-07.00
23 Gracie Pillow 9 Westerville South 25-03.00
24 Emily Clubb 12 Canal Winchester 25-00.75
25 Dialla'Jai Hill Beechcroft 24-07.50
26 Jericha Bush 9 Meadowbrook 24-05.25
27 Kaylee Swank 10 Big Walnut 24-00.00
28 Livingston Lopez 11 Canal Winchester 23-04.50
29 Roni Cody 12 Sheridan 22-11.00
30 Abbie Wiggers 10 Big Walnut 21-11.50
31 Rian Kelly 10 Centennial 21-04.00
32 Emily Postle 9 Licking Valley 20-07.00
33 Avery Oliver Sheridan 17-05.50
Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Madeline Russell 12 Zanesville 105-03
2 Ashley Schmoll 12 Licking Valley 101-09
3 Rachel Pierce 11 Logan 100-02
4 Rylin Humphrey Zanesville 92-11
5 Sydney Homsher 11 Heath 92-09
6 Lindsay Drumm 10 Heath 92-06
7 Lily Christian 12 Mt Vernon 92-04
8 Jessica Logsdon 11 Vinton County 91-08
9 Grace Weber 9 Big Walnut 89-00
10 Emily Clubb 12 Canal Winchester 88-11
11 Roni Cody 12 Sheridan 88-01
12 Allison Cheek 11 Teays Valley 85-08
13 Alexis Jones 10 Teays Valley 83-10
14 Lanie Bainter 10 Logan 83-07
15 Katie Donaker 12 Newark Senior 82-04
16 Makayla Roberts 10 Westerville South 80-04
17 Tessa Hewison 11 Meadowbrook 79-09
18 Maddie Neff 11 John Glenn 79-05
19 Cindy Schlaegel 10 Big Walnut 76-09
20 Camryn Smith 11 Bloom Carroll 75-05
21 Maddie Barnett 11 John Glenn 71-07
22 Hailey Pennington 11 Buckeye Valley 70-02
23 Caitlin Workman Mt Vernon 69-04
24 Emily Bravard 9 Licking Valley 68-01
25 Lily Guess 9 Vinton County 67-11
26 Taylor Steurer 11 Newark Senior 66-10
27 Emily Sipos Sheridan 64-10
28 Dialla'Jai Hill Beechcroft 62-10
29 Kylie Edwards 9 Bloom Carroll 59-06
30 Hayley Romo 9 Buckeye Valley 57-04
31 Alexandra Borhi 10 Westerville South 57-00
32 Jericha Bush 9 Meadowbrook 56-08
33 Livingston Lopez 11 Canal Winchester 53-10
34 Rian Kelly 10 Centennial 28-07
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kaley Rammelsberg 11 Big Walnut 5-04.00
2 Erica Babusci 12 Canal Winchester 5-00.00
3 Josephine Appiah 10 Westerville South 4-11.00
4 Madelyn Nye 11 Bloom Carroll 4-11.00
5 Lindsay Newton 10 Teays Valley 4-10.00
6 Sydney Everson 11 Zanesville 4-10.00
7 Tori Buxton 12 Big Walnut 4-10.00
8 Taylor Davie 10 Canal Winchester 4-09.00
9 Alexa Thomas 9 Licking Valley 4-06.00
9 Mackenzis Knellinger 10 John Glenn 4-06.00
9 Audrey Townsend 12 Heath 4-06.00
9 Erika Conant 11 Mt Vernon 4-06.00
9 Nina Hilt 12 Buckeye Valley 4-06.00
9 Chloe Black 11 John Glenn 4-06.00
9 Haley Bond 12 Sheridan 4-06.00
9 Rachel Pierce 11 Logan 4-06.00
17 Ayenda McClain 9 Beechcroft 4-03.00
17 Ashton McArtor 12 Licking Valley 4-03.00
17 Jessica Haynes 10 Buckeye Valley 4-03.00
17 Maddie Winland Zanesville 4-03.00
17 Olivia Wright 9 Logan 4-03.00
17 Alanna Gillman 12 Sheridan 4-03.00
17 Shelby Grigsby 12 Heath 4-03.00
17 Sai Clark 11 East Columbus 4-03.00
17 Amelia Neumeyer 9 Newark Senior 4-03.00
17 Averey Bell 11 Mt Vernon 4-03.00
27 Elena Bell 9 Meadowbrook 4-00.00
27 Gabrielle Hathaway 9 Newark Senior 4-00.00
-- Camari Cargle 9 Westerville South NH
-- Maddison Devillez 9 Meadowbrook NH
Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emma Myers 10 Logan 9-06.00
2 Rachel Martin 11 Teays Valley 9-00.00
3 Caitlynne Ray 12 Newark Senior 9-00.00
4 Kaitlyn Ginn 10 Westerville South 8-06.00
4 Madelyn Nye 11 Bloom Carroll 8-06.00
6 Cara Jennings 10 Westerville South 8-06.00
6 Delaney Short 11 Mt Vernon 8-06.00
8 Morgan Pryor 12 Mt Vernon 8-00.00
8 Katlyn Faieta 12 Canal Winchester 8-00.00
10 Kaitlyn Swearingen 12 Canal Winchester 8-00.00
10 Julia Wood 11 Big Walnut 8-00.00
10 Annika Anderson 9 Big Walnut 8-00.00
10 Kaitlyn Deem 9 Sheridan 8-00.00
14 Makayla Slee 11 Heath 7-06.00
14 Gabrelle Lemon 10 John Glenn 7-06.00
14 Hanna Fenstermaker 11 Buckeye Valley 7-06.00
14 Claire Montgomery 11 Sheridan 7-06.00
14 Sydney Mox 11 Licking Valley 7-06.00
19 Jodi Stoner 10 John Glenn 7-00.00
19 Morgan Campbell 9 Licking Valley 7-00.00
-- Bayleigh Travis 9 Teays Valley NH
-- Cherae Allen-Grover 11 Newark Senior NH
-- Catherine Parish 9 Buckeye Valley NH
-- Mekala Stiffler 9 Bloom Carroll NH
-- Elyssa Wolfe 9 Logan NH
-- Alyssa McKinniss 10 Vinton County NH
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kaley Rammelsberg 11 Big Walnut 15-06.75
2 Hallie Kimble 12 Zanesville 15-06.25
3 Kaitlyn Deem 9 Sheridan 15-06.00
4 Chloe Martin 12 Sheridan 15-06.00
5 Chloe Gibson 9 Buckeye Valley 15-00.50
6 Josephine Appiah 10 Westerville South 14-10.50
7 Ammryn Roberts 9 Logan 14-10.25
8 Jaedyn Johnson 10 Canal Winchester 14-09.75
9 Jada Kennerly 12 Mt Vernon 14-09.75
10 Maylea Huff 10 Vinton County 14-05.00
11 Delaney Short 11 Mt Vernon 14-03.25
12 Jordan Kelleher 9 Buckeye Valley 14-00.25
13 Lauren McLaughlin 9 Licking Valley 13-11.50
14 Caitlynne Ray 12 Newark Senior 13-08.75
15 Sarah Bennett 11 John Glenn 13-08.50
16 Lindsay Newton 10 Teays Valley 13-07.75
17 Ali Thompson 11 Bloom Carroll 13-07.25
18 Sara White 12 Vinton County 13-06.50
19 Sydney Everson 11 Zanesville 13-04.75
20 Daisha Shackleford 12 Heath 13-03.00
21 Ruby Greenwood 12 Centennial 13-02.75
22 Kyra Herring 12 Heath 13-02.25
23 Abi Shirer 9 John Glenn 12-11.50
24 Mackenzie West 12 Big Walnut 12-08.50
25 Alizi Simpson 11 Newark Senior 12-07.75
26 Laura Doak 10 Meadowbrook 12-03.00
27 Emily White 12 Licking Valley 12-01.75
28 Alexis Johnson 11 Canal Winchester 12-00.50
28 Alexis Galbraith 11 Bloom Carroll 12-00.50
30 Christina Gomez 11 Teays Valley 12-00.25
31 Amara Allen 9 Beechcroft 11-08.50
32 Olivia Wright 9 Logan 11-07.50
33 Haileigh Cottle 10 Meadowbrook 11-05.50
-- Jaymie Roberts 12 Beechcroft FOUL
Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nina Hilt 12 Buckeye Valley 31-03.00
2 Josephine Appiah 10 Westerville South 30-06.50
3 Audrey Townsend 12 Heath 29-11.00
4 Haley Bond 12 Sheridan 29-09.25
5 Kaitlin Meade 12 Big Walnut 29-07.00
6 Sarah Bennett 11 John Glenn 29-06.00
7 Kaitlyn Swearingen 12 Canal Winchester 27-08.00
8 Alanna Gillman 12 Sheridan 27-07.00
9 Hannah Evans 12 Logan 27-00.00
10 Christina Gomez 11 Teays Valley 26-03.00
11 Keirsten Daugherty 11 Heath 25-10.50
12 Alexis Johnson 11 Canal Winchester 25-10.00
13 Lindsay Newton 10 Teays Valley 25-08.50
14 Morgan Pryor 12 Mt Vernon 25-03.50
15 Mia Smith 9 Big Walnut 25-00.50