Greg Zuleger Harrison Invitational

Harrison, OH
Hosted by Harrison

Complete Results

Licensed to WM Henry Harrison High School
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/13/2012 11:15 PM
                Greg Zuleger Harrison Invitational - 4/13/2012                 
                                 Varsity Meet                                  
                   Wilson A. Law Track, Harrison High School                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
============================================================================
 Meet Record: ! 12.38  2003        Ashley Warndorf, Oak Hills                  
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Stewert, Adriana             Fairfield              12.91      12.70Q  2 
  2 Darby, Brittany              Fairfield              12.85      12.71Q  1 
  3 Jefferson, Kyra              Winton Woods           12.89      13.48Q  3 
  4 Newman, Quorri               Northwest              13.33      12.72Q  1 
  5 Gaustad, Kimmy               East Central           13.00      12.90Q  2 
  6 Essen, Elicia                Oak Hills              14.10      13.69Q  3 
  7 Murphy, Alexis               Northwest              13.67      13.02   2 
  8 Richardson, Navara           Winton Woods           13.40      13.42   2 
  9 Griffith, Ashleigh           Ross                   13.09      13.77   1 
 10 Cartuyvelles, Kelli          East Central           13.70      13.80   3 
 11 Tinnin, Taylor               Mars Hill Ac           14.00      13.83   1 
 12 Moore, Madison               Ross                   13.04      13.91   3 
 13 Mignery, Grace               Badin                  13.80      13.98   1 
 14 Dolan, Allie                 Taylor                 14.25      14.23   2 
 15 Hausfeld, Kayla              Oak Hills              14.20      14.27   2 
 16 Barreto, Tori                Badin                  14.80      14.56   3 
 -- Lakamp, Lizzi                Taylor                 13.43        SCR   3 
 
Girls 100 Meter Dash
================================================================================
 Meet Record: ! 12.38  2003        Ashley Warndorf, Oak Hills                  
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Darby, Brittany              Fairfield              12.71      12.61   10   
  2 Newman, Quorri               Northwest              12.72      12.65    8   
  3 Gaustad, Kimmy               East Central           12.90      12.83    6   
  4 Stewert, Adriana             Fairfield              12.70      12.84    4   
  5 Jefferson, Kyra              Winton Woods           13.48      13.52    2   
  6 Essen, Elicia                Oak Hills              13.69      13.67    1   
 
Girls 200 Meter Dash
============================================================================
 Meet Record: ! 26.09  2006        Donna Castelli, Emily Adams, Harrison       
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Darby, Brittany              Fairfield              25.85      26.31Q  1 
  2 Stewert, Adriana             Fairfield              26.12      26.84Q  2 
  3 Cliffe, Sammy                Harrison               26.90      27.26Q  3 
  4 Johnson, Alyssa              Winton Woods           26.50      27.69Q  4 
  5 Patton, Hannah               East Central           27.00      27.10q  2 
  6 Murphy, Alexis               Northwest              27.50      27.74q  4 
  7 Fette, Olivia                East Central           28.30      28.13   1 
  8 Lakamp, Lizzi                Taylor                 28.82      28.36   4 
  9 Tinnin, Taylor               Mars Hill Ac           29.00      28.46   4 
 10 Shumate, Elizabeth           Ross                   28.00      28.71   3 
 11 Carter, Antenajia            Northwest              28.50      28.79   1 
 12 Cavanaugh, Kelly             Oak Hills              30.20      29.19   3 
 13 Jackson, Kendra              Winton Woods           28.50      29.43   2 
 14 Moore, Madison               Ross                   29.00      29.61   3 
 15 Ball, Marilyn                Oak Hills              30.50      29.76   1 
 16 Looney, Briana               Harrison               29.00      30.31   2 
 17 Dolan, Allie                 Taylor                 31.26      30.63   1 
 18 Fabelo, Corrie               Badin                  32.00      33.84   2 
 19 Roth, Emily                  Badin                  32.00      34.11   4 
 
Girls 200 Meter Dash
================================================================================
 Meet Record: ! 26.09  2006        Donna Castelli, Emily Adams, Harrison       
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Johnson, Alyssa              Winton Woods           27.69      26.59   10   
  2 Patton, Hannah               East Central           27.10      26.62    8   
  3 Darby, Brittany              Fairfield              26.31      26.65    6   
  4 Cliffe, Sammy                Harrison               27.26      27.01    4   
  5 Stewert, Adriana             Fairfield              26.84      27.14    2   
  6 Murphy, Alexis               Northwest              27.74      27.92    1   
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
 Meet Record: ! 59.12  2005        Tiffany Johnson, Mt. Healthy                
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Slaughter, Indya             Fairfield            1:03.14    1:00.51   1  10   
  2 Cliffe, Sammy                Harrison             1:02.00    1:01.38   1   8   
  3 Patton, Hannah               East Central         1:02.00    1:01.51   1   6   
  4 Johnson, Alyssa              Winton Woods         1:01.00    1:02.26   1   4   
  5 Robinson, Maddy              Fairfield            1:00.20    1:02.80   1   2   
  6 Zimmer, Emma                 Oak Hills            1:03.50    1:03.57   1   1   
  7 Cunningham, Ellie            Oak Hills            1:04.78    1:04.12   2 
  8 Beverly, Autumn              Northwest            1:04.00    1:04.86   2 
  9 Arvin, Malea                 Ross                 1:05.00    1:06.22   2 
 10 Mize, Sierra                 Ross                 1:07.00    1:06.69   2 
 11 Tinnin, Taylor               Mars Hill Ac         1:10.00    1:06.81   3 
 12 Henson, Emily                Badin                1:10.00    1:11.29   3 
 13 Gober, Samantha              East Central         1:08.20    1:11.46   2 
 14 Barreto, Tori                Badin                1:10.00    1:14.09   3 
 -- Onianwa, Irene               Winton Woods         1:08.50        SCR   3 
 -- Luken, Natalie               Harrison             1:05.00        SCR   2 
 -- Thistleton, Betsy            Mars Hill Ac         1:12.00        SCR   3 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: ! 2:21.36  4/23/2010   Danielle Pfeifer, McAuley                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Koschmeder, Emily            East Central         2:36.00    2:26.13   10   
  2 Stokes, Chanel               Winton Woods         2:23.15    2:26.35    8   
  3 Reinhardt, Jessica           Ross                 2:34.00    2:32.48    6   
  4 Bischoff, Maggie             Oak Hills            2:31.00    2:33.08    4   
  5 Deitzer, Melissa             Fairfield            2:34.43    2:33.69    2   
  6 Rechel, Savannah             Harrison             2:40.00    2:35.38    1   
  7 Brass, Maddie                Oak Hills            2:37.00    2:36.62  
  8 Bell, Michelle               Harrison             2:40.00    2:37.18  
  9 Henson, Emily                Badin                2:45.00    2:44.38  
 10 Langefeld, Elizabeth         East Central         2:51.00    2:50.24  
 11 Garrison, Elizabeth          Ross                 2:50.00    2:51.71  
 12 Schon, Samantha              Northwest            2:59.00    2:55.16  
 13 Greene, Lindsey              Taylor               2:55.96    2:56.15  
 14 Robinson, Becca              Mars Hill Ac         2:50.00    3:00.08  
 15 Smith, Jessica               Taylor               3:19.37    3:00.56  
 16 HusVar, Elizabeth            Badin                4:00.00    3:37.16  
 -- Hobson, Ashleigh             Northwest            2:50.00        SCR  
 -- Fields, Allie                Fairfield            3:01.16        SCR  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: ! 5:07.33  4/18/2008   Brooklyn Ridder, Oak Hills                
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bischoff, Maggie             Oak Hills            5:36.21    5:23.85   10   
  2 Koschmeder, Emily            East Central         5:37.00    5:25.84    8   
  3 McDaniel, McKenzie           Taylor               5:31.57    5:29.86    6   
  4 Potzick, Lindsey             Harrison             5:47.00    5:40.19    4   
  5 Reinhardt, Jessica           Ross                 5:45.50    5:40.99    2   
  6 Zieger, April                Harrison             5:43.00    5:52.39    1   
  7 Wiesman, Courtney            Oak Hills            5:58.35    6:02.42  
  8 Perkins, Haley               Winton Woods         6:02.00    6:10.57  
  9 Schaffer, Sarah              Fairfield            5:59.45    6:13.24  
 10 Garrison, Elizabeth          Ross                 6:30.00    6:16.44  
 11 Gindling, Kaylyn             East Central         6:50.00    6:20.19  
 12 Adams, Autumn                Winton Woods         6:05.00    6:23.38  
 13 Wahoff, Lexie                Fairfield            6:03.67    6:26.00  
 14 Greene, Lindsey              Taylor               6:45.47    6:31.76  
 15 Robinson, Becca              Mars Hill Ac         7:30.00    7:02.90  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: ! 11:18.20  2006        Brooklyne Ridder, Oak Hills              
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McDaniel, McKenzie           Taylor              12:03.21   12:04.71   10   
  2 Potzick, Lindsey             Harrison                       12:42.06    8   
  3 Zieger, April                Harrison            12:36.00   12:47.37    6   
  4 Meiman, Karlee               Oak Hills           12:50.00   12:52.93    4   
  5 Frazer, Rachel               Oak Hills           13:30.00   13:31.43    2   
  6 Fields, Allie                Fairfield           14:06.56   13:54.21    1   
  7 Adams, Autumn                Winton Woods        13:40.50   13:55.86  
  8 Schoenefeld, Alexis          East Central        14:42.00   13:56.78  
  9 O'Toole, Maggie              Ross                14:30.00   14:02.61  
 10 Kaiser, Sarah                Ross                14:35.00   14:49.97  
 11 Smith, Jessica               Taylor              15:25.90   16:44.89  
 -- Perkins, Haley               Winton Woods        13:20.89        SCR  
 
Girls 100 Meter Hurdles
============================================================================
 Meet Record: ! 15.25              Ashley Wilhelm, East Central                
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Callahan, Rachel             East Central           16.10      16.45Q  2 
  2 Brown, Nykara                Fairfield              16.65      16.85Q  1 
  3 Lakamp, Lizzi                Taylor                 17.38      17.03Q  3 
  4 Ginn, Becca                  East Central           16.90      17.03Q  1 
  5 Thistleton, Betsy            Mars Hill Ac           15.50      17.36Q  3 
  6 Williams, Dora               Northwest              17.02      17.53Q  2 
  7 Laumann, Mackenzie           Oak Hills              18.01      17.38   3 
  8 Kain, Gabriella              Oak Hills              18.01      17.41   1 
  9 Heimkreiter, Jane            Ross                   17.29      18.32   3 
 10 Looney, Briana               Harrison               19.50      19.01   1 
 11 Journey, Isabel              Mars Hill Ac           18.00      19.36   2 
 12 Taske, Hannah                Ross                   19.00      19.56   1 
 13 Sears-Stephens, Aneisia      Winton Woods           19.40      20.86   3 
 14 Shelton, Stephenie           Winton Woods           19.50      21.11   2 
 -- Cron, Lindsey                Harrison               19.50        SCR   2 
 
Girls 100 Meter Hurdles
================================================================================
 Meet Record: ! 15.25              Ashley Wilhelm, East Central                
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Callahan, Rachel             East Central           16.45      16.17   10   
  2 Ginn, Becca                  East Central           17.03      16.91    8   
  3 Lakamp, Lizzi                Taylor                 17.03      17.30    6   
  4 Williams, Dora               Northwest              17.53      17.46    4   
  5 Thistleton, Betsy            Mars Hill Ac           17.36      17.76    2   
  6 Brown, Nykara                Fairfield              16.85      17.79    1   
 
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================================
 Meet Record: ! 46.70  1997        Starks, Northwest                           
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Callahan, Rachel             East Central           48.70      49.86   1  10   
  2 Kain, Gabriella              Oak Hills              49.91      51.19   1   8   
  3 Laumann, Mackenzie           Oak Hills              51.52      52.22   1   6   
  4 Ginn, Becca                  East Central           49.70      52.39   1   4   
  5 Thistleton, Betsy            Mars Hill Ac           49.00      52.79   1   2   
  6 Williams, Dora               Northwest              53.80      54.17   2   1   
  7 Taske, Hannah                Ross                   54.00      54.44   2 
  8 Journey, Isabel              Mars Hill Ac           52.20      54.52   1 
  9 Heimkreiter, Jane            Ross                   53.00      54.67   2 
 10 Looney, Briana               Harrison               56.00      55.06   3 
 11 Lakamp, Lizzi                Taylor                 54.24      55.89   3 
 -- Sears-Stephens, Aneisia      Winton Woods           53.67        SCR   2 
 -- Shelton, Stephenie           Winton Woods           52.60        SCR   2 
 -- Johnson, Cierra              Fairfield              54.01        SCR   3 
 -- Cron, Lindsey                Harrison               56.00        SCR   3 
 
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================================
 Meet Record: ! 51.30              Winton Woods                                
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Fairfield                                           50.05      51.41   1  10   
     1) Harding, Danielle               2) Johnson, Cierra                
     3) Stewert, Adriana                4) Darby, Brittany                
  2 East Central                                        51.90      52.30   1   8   
     1) Cartuyvelles, Kelli             2) Callahan, Rachel               
     3) Fette, Olivia                   4) Gaustad, Kimmy                 
  3 Northwest                                           52.01      52.35   1   6   
     1) Beverly, Autumn                 2) Carter, Antenajia              
     3) Murphy, Alexis                  4) Newman, Quorri                 
  4 Winton Woods                                                   55.37   2   4   
     1) Shelton, Stephenie              2) Jefferson, Kyra                
     3) Lewis, Treauna                  4) Richardson, Navara             
  5 Ross                                                55.00      55.45   1   2   
     1) Shumate, Elizabeth              2) Griffith, Ashleigh             
     3) Moore, Madison                  4) Price, Shelby                  
  6 Badin                                             1:03.00    1:02.42   2   1   
     1) Barreto, Tori                   2) Roth, Emily                    
     3) Fabelo, Corrie                  4) Mignery, Grace                 
 -- Oak Hills                                           54.55        DNF   1 
     1) Cavanaugh, Kelly                2) Haarmeyer, Jenna               
     3) Essen, Elicia                   4) Noble, Samantha                
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
 Meet Record: ! 1:48.32  4/13/2012   Fairfield, Fairfield                      
                         I Slaughter, M Robinson, A Stewert, B Darby       
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Fairfield                                         1:54.23    1:48.32!  1  10   
     1) Slaughter, Indya                2) Robinson, Maddy                
     3) Stewert, Adriana                4) Darby, Brittany                
  2 Northwest                                         1:30.08    1:50.54   1   8   
     1) Beverly, Autumn                 2) Carter, Antenajia              
     3) Murphy, Alexis                  4) Newman, Quorri                 
  3 East Central                                      1:55.00    1:52.30   1   6   
     1) Ravenna, Katie                  2) Ginn, Becca                    
     3) Fette, Olivia                   4) Gober, Samantha                
  4 Oak Hills                                         1:52.91    1:53.16   1   4   
     1) Laumann, Mackenzie              2) Haarmeyer, Jenna               
     3) Noble, Samantha                 4) Kain, Gabriella                
  5 Ross                                              1:58.40    1:56.65   2   2   
     1) Shumate, Elizabeth              2) Griffith, Ashleigh             
     3) Price, Shelby                   4) Arvin, Malea                   
  6 Winton Woods                                      1:50.50    1:58.79   1   1   
     1) Stokes, Chanel                  2) Johnson, Ambri                 
     3) Williams, Bri'Ana               4) Johnson, Alyssa                
  7 Badin                                             2:06.00    2:09.18   2 
     1) Barreto, Tori                   2) Roth, Emily                    
     3) Fabelo, Corrie                  4) Mignery, Grace                 
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
 Meet Record: ! 4:11.65  4/13/2012   Fairfield, Fairfield                      
                         M Deitzer, M Robinson, D Harding, I Slaughter     
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fairfield                                         4:08.06    4:11.65!  10   
     1) Deitzer, Melissa                2) Robinson, Maddy                
     3) Harding, Danielle               4) Slaughter, Indya               
  2 East Central                                      4:13.30    4:13.56    8   
     1) Koschmeder, Emily               2) Gober, Samantha                
     3) Callahan, Rachel                4) Patton, Hannah                 
  3 Oak Hills                                         4:16.00    4:24.90    6   
     1) Cunningham, Ellie               2) Haarmeyer, Jenna               
     3) Zimmer, Emma                    4) Bischoff, Maggie               
  4 Northwest                                         4:25.00    4:35.68    4   
     1) Carter, Antenajia               2) Williams, Dora                 
     3) Schon, Samantha                 4) Beverly, Autumn                
  5 Harrison                                          4:21.00    4:37.60    2   
     1) Cliffe, Sammy                   2) Luken, Natalie                 
     3) Bell, Michelle                  4) Rechel, Savannah               
  6 Ross                                              4:40.00    4:38.82    1   
     1) Arvin, Malea                    2) Barrow, Staci                  
     3) Mize, Sierra                    4) Kohorst, Christy               
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
 Meet Record: ! 9:56.22  4/24/2009   Oak Hills, Oak Hills                      
                         B Ridder, A Klauke, D Mercer, A Echler            
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Oak Hills                                        10:29.21   10:43.35   10   
     1) Zimmer, Emma                    2) Haarmeyer, Jenna               
     3) Wiesman, Courtney               4) Brass, Maddie                  
  2 East Central                                     10:44.20   10:48.66    8   
     1) Koschmeder, Emily               2) Gindling, Kaylyn               
     3) Langefeld, Elizabeth            4) Schoenefeld, Alexis            
  3 Ross                                             11:01.00   11:44.91    6   
     1) Kohorst, Christy                2) Kaiser, Sarah                  
     3) Garrison, Elizabeth             4) Olden, Ilana                   
  4 Fairfield                                        10:53.69   11:57.91    4   
     1) Jones, Kinsey                   2) Schaffer, Sarah                
     3) Wahoff, Lexie                   4) Fields, Allie                  
 
Girls High Jump
================================================================================
 Meet Record: !  5-02  4/13/2012   Tyler Thomas, Northwest                     
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thomas, Tyler                Northwest            5-06.00    5-02.00!  10   
  2 Brown, Nykara                Fairfield            5-00.00    5-00.00    8   
  3 Kain, Gabriella              Oak Hills            5-00.00    4-10.00    5   
  3 Ginn, Becca                  East Central         4-11.00    4-10.00    5   
  5 Ricks, Ashley                Fairfield            4-06.00    4-08.00    2   
  6 Cockrell, Tiasia             Winton Woods         4-10.00   J4-08.00    1   
  7 Ravenna, Katie               East Central         4-06.00    4-06.00  
  8 Onianwa, Irene               Winton Woods         4-06.00   J4-06.00  
  9 Shumate, Elizabeth           Ross                 4-08.00    4-04.00  
  9 Williams, Dora               Northwest            4-08.00    4-04.00  
 -- Super, Stephanie             Oak Hills            4-06.00         NH  
 -- Cron, Lindsey                Harrison             4-08.00        SCR  
 
Girls Pole Vault
================================================================================
 Meet Record: ! 10-08  4/13/2012   Danielle Harding, Fairfield                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Harding, Danielle            Fairfield           11-04.00   10-08.00!  10   
  2 Hountz, Emily                East Central         9-09.00    9-06.00    8   
  3 Carroll, Samantha            Harrison             7-06.00    7-06.00    6   
  4 Wahoff, Lexie                Fairfield            7-00.00   J7-06.00    4   
  5 Anders, Courtney             Ross                 7-06.00   J7-06.00    1.50
  5 Andres, Josie                East Central         8-00.00   J7-06.00    1.50
 -- Caster, Michelle             Oak Hills            6-06.00         NH  
 -- Gober, Becca                 Harrison             7-00.00         NH  
 -- Caster, Melissa              Oak Hills            7-00.00         NH  
 
Girls Long Jump
================================================================================
 Meet Record: ! 17-05.50              Ashley Wilhelm, East Central             
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cartuyvelles, Kelli          East Central        15-00.00   15-02.50   10   
  2 Cockrell, Tiasia             Winton Woods        15-03.50   15-01.00    8   
  3 Harding, Danielle            Fairfield           15-00.00   14-10.50    6   
  4 Brown, Nykara                Fairfield           15-01.75   14-06.50    4   
  5 Laumann, Mackenzie           Oak Hills           14-09.00   14-03.50    2   
  6 Dolan, Allie                 Taylor              14-06.75   14-00.50    1   
  7 Griffith, Ashleigh           Ross                14-09.00   13-08.50  
  8 Caster, Michelle             Oak Hills           14-00.00   13-05.50  
  9 Fette, Olivia                East Central        14-04.00   13-01.50  
 -- Williams, Bri'Ana            Winton Woods        14-07.50        SCR  
 -- Price, Shelby                Ross                14-11.00        SCR  
 
Girls Shot Put
================================================================================
 Meet Record: ! 42-06.75  4/24/2009   Brittany Wilson-Farley, Harrison         
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Chisholm, Stephanie          Oak Hills           34-09.00   35-03.50   10   
  2 Digonno, Johna               Ross                35-08.00   35-00.00    8   
  3 Headley, Samantha            Ross                34-07.00   33-09.25    6   
  4 Roell, Nicki                 East Central        30-06.00   31-02.50    4   
  5 Pope, Nadiya                 Northwest           29-00.00   28-08.75    2   
  6 Ruebusch, Morgan             Oak Hills           29-08.00   28-05.75    1   
  7 Bitner, Caitlyn              Harrison            26-03.00   27-06.00  
  8 Meyer, Ashley                Harrison            27-00.00   26-07.50  
  9 Pena, Yudi                   Fairfield           25-08.00   26-06.25  
 10 Strull, Serenity             Taylor              25-07.25   25-08.00  
 11 Hammons, Jessica             Harrison B                     24-10.50  
 12 Wiedeman, Natalie            East Central        23-10.00   24-05.50  
 13 Otis, Sabrina                Fairfield           26-07.00   23-10.75  
 14 Woodmansee, Emily            Taylor              25-08.50   23-08.25  
 15 Thompson, Chantelle          Winton Woods                   21-09.00  
 16 Gist, Briana                 Winton Woods                   15-03.25  
 -- Campbell, Lexi               Northwest           28-00.00        SCR  
 
Girls Discus Throw
================================================================================
 Meet Record: ! 137-03  1997        Amy Mobley, Harrison                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Headley, Samantha            Ross                  119-01     118-11   10   
  2 Digonno, Johna               Ross                  106-02     101-09    8   
  3 Pope, Nadiya                 Northwest              88-00      86-06    6   
  4 Campbell, Lexi               Northwest              85-00      81-00    4   
  5 Strull, Serenity             Taylor                 81-00      80-06    2   
  6 Hammons, Jessica             Harrison               79-02      78-00    1   
  7 Roell, Nicki                 East Central           88-05      71-03  
  8 Wiedeman, Natalie            East Central           75-11      70-11  
  9 Lee, Courtney                Oak Hills              70-06      69-01  
 10 Lambert, Chloe               Oak Hills              68-06      68-08  
 11 Bitner, Caitlyn              Harrison B                        63-06  
 12 Woodmansee, Emily            Taylor                 74-09      62-11  
 12 Meyer, Ashley                Harrison               67-06      62-11  
 14 Otis, Sabrina                Fairfield                         51-01  
 -- Hill, Kelly                  Fairfield                           SCR  
 
Boys 100 Meter Dash
============================================================================
 Meet Record: ! 10.61  4/24/2009   Marquis Brookins, Finneytown                
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Jackson, DeVohn              Northwest              11.13      11.01Q  4 
  2 Kemper, Aaron                Winton Woods           11.20      11.06Q  1 
  3 Konkoly, Kevin               Oak Hills              11.20      11.16Q  2 
  4 Linville, Blake              Harrison               11.30      11.18Q  3 
  5 Douthit, Tyler               East Central           11.20      11.28q  3 
  6 Williams, Dominick           Northwest              11.40      11.31q  1 
  7 Thomas, Maurice              Badin                  11.80      11.32   3 
  8 Wells, Blake                 Winton Woods           11.30      11.37   2 
  9 Salter, Justin               Fairfield              11.73      11.45   1 
 10 Lambrinides, Nick            East Central           11.60      11.51   4 
 11 Smith, Brian                 Fairfield              11.95      11.61   2 
 12 James, Jaquon                Elder                  11.80      11.69   2 
 13 Conners, Justin              Harrison               11.80      11.79   3 
 14 Scholtes, Kyle               Taylor                 12.10      11.90   4 
 15 Harbin, David                Elder                  12.50      12.07   3 
 16 Murray, Roman                Taylor                 12.15      12.16   2 
 17 Peters, David                Mars Hill Ac           12.00      12.22   1 
 18 Luther, Brandon              Ross                   12.07      12.37   4 
 19 Lawson, Adam                 Ross                   12.09      12.77   1 
 20 Kibby, Pierce                Badin                  12.80      12.94   2 
 21 Oedy, Michael                Mars Hill Ac           13.00      13.89   3 
 -- Steffen, Alec                Oak Hills              11.50        SCR   4 
 
Boys 100 Meter Dash
================================================================================
 Meet Record: ! 10.61  4/24/2009   Marquis Brookins, Finneytown                
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Konkoly, Kevin               Oak Hills              11.16      10.98   10   
  2 Jackson, DeVohn              Northwest              11.01      10.99    8   
  3 Linville, Blake              Harrison               11.18      11.02    6   
  4 Douthit, Tyler               East Central           11.28      11.19    4   
  5 Williams, Dominick           Northwest              11.31      11.32    2   
 -- Kemper, Aaron                Winton Woods           11.06         FS  
 
Boys 200 Meter Dash
============================================================================
 Meet Record: ! 22.23  4/13/2012   Miles Baldwin, Northwest                    
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Baldwin, Miles               Northwest              22.22      22.42Q  3 
  2 Linville, Blake              Harrison               22.80      22.52Q  1 
  3 Jackson, Marcus              Winton Woods           22.50      22.55Q  4 
  4 Konkoly, Kevin               Oak Hills              22.30      23.09Q  2 
  5 Jackson, DeVohn              Northwest              23.00      22.79q  4 
  6 Salter, Justin               Fairfield              23.95      23.34q  2 
  7 Lumpkin, Chaz                Winton Woods           23.90      23.57   3 
  8 Ratterman, Joe               Elder                  23.10      23.61   1 
  9 Teets, Derek                 Ross                   23.47      23.78   2 
 10 Gwei, Kuyuh                  Fairfield              24.15      24.05   1 
 11 Conners, Justin              Harrison               24.10      24.11   4 
 12 Knueven, Cade                East Central           23.70      24.42   3 
 13 Scholtes, Kyle               Taylor                 24.56      24.48   1 
 14 Eaton, Ben                   Badin                  25.20      24.55   2 
 15 Carmony, Troy                Oak Hills              24.00      24.70   4 
 16 Johnson, Malik               Elder                  25.40      24.71   3 
 17 Murray, Roman                Taylor                 25.03      24.89   3 
 18 Gorman, Isaac                East Central           25.10      24.91   4 
 19 Ray, Austin                  Badin                  25.20      25.12   1 
 20 Peters, David                Mars Hill Ac           25.00      25.38   2 
 -- Boone, Evan                  Mars Hill Ac           28.00        SCR   4 
 -- Harvey, CJ                   Ross                   26.44        SCR   1 
 
Boys 200 Meter Dash
================================================================================
 Meet Record: ! 22.23  4/13/2012   Miles Baldwin, Northwest                    
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Baldwin, Miles               Northwest              22.42      22.23!  10   
  2 Jackson, Marcus              Winton Woods           22.55      22.55    8   
  3 Konkoly, Kevin               Oak Hills              23.09      22.57    6   
  4 Jackson, DeVohn              Northwest              22.79      23.11    4   
  5 Salter, Justin               Fairfield              23.34      23.85    2   
 -- Linville, Blake              Harrison               22.52        SCR  
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
 Meet Record: ! 50.40  4/13/2012   Miles Baldwin, Northwest                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Baldwin, Miles               Northwest              49.65      50.40!  1  10   
  2 Konkoly, Kevin               Oak Hills              50.20      50.65   1   8   
  3 Sportsman, Andrew            Elder                  51.10      51.83   1   6   
  4 Jones, Alex                  Fairfield              51.22      52.02   1   4   
  5 Jackson, Marcus              Winton Woods           52.10      52.10   1   2   
  6 Wheeler, Brandon             Fairfield              52.45      52.12   1   1   
  7 Ferguson, Tosh               Winton Woods           52.60      52.80   2 
  8 Gibbs, Dalton                East Central           53.80      54.65   2 
  9 Edge, Anthony                Harrison               55.90      55.82   2 
 10 Brown, Payton                Northwest              56.60      56.10   2 
 11 Thomas, McKenzie             Badin                  58.00      57.36   3 
 12 Peters, David                Mars Hill Ac           59.00      57.51   3 
 13 Pitchford, Austin            Elder                  55.90      57.77   2 
 14 Bosse, Jeff                  East Central           57.90      57.98   3 
 15 Pope, Jason                  Taylor                 55.50      58.42   2 
 16 Niederhelman, Luke           Ross                   59.05      59.90   3 
 17 Craig, Lance                 Taylor                 58.60    1:00.44   3 
 18 Odell, Trey                  Ross                 1:01.00    1:01.51   4 
 19 Kirsch, Logan                Badin                1:05.00    1:16.73   4 
 -- Boone, Evan                  Mars Hill Ac         1:10.00        SCR   4 
 -- Poggemann, Joseph            Oak Hills              58.50        SCR   3 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: ! 1:58.96  4/15/2011   Cody Lacewell, Oak Hills                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Meyer, Blake                 Oak Hills            2:06.00    2:04.01   10   
  2 Beard, Brandon               Ross                 2:05.00    2:04.91    8   
  3 Wyche, Chevy                 Fairfield            2:05.69    2:07.80    6   
  4 Martini, Jack                Elder                2:08.20    2:10.40    4   
  5 Steiner, Logan               Elder                2:12.35    2:12.16    2   
  6 Toyeas, Alex                 Harrison             2:11.00    2:13.54    1   
  7 Williams, Marquel            Winton Woods         2:12.00    2:14.85  
  8 Robertson, Curtis            Oak Hills            2:15.00    2:15.43  
  9 Ziegler, Tyreese             Northwest            2:12.20    2:16.73  
 10 Mason, Chad                  Taylor               2:16.58    2:18.22  
 11 McCory, Baxter               East Central         2:17.00    2:20.10  
 12 Boettcher, Wes               Ross                 2:15.00    2:20.70  
 13 Reese, Benjamin              Mars Hill Ac         2:30.00    2:25.46  
 14 Childs, Gabe                 Badin                2:21.00    2:26.71  
 15 Gilbert, Jeremy              Fairfield            2:18.19    2:27.21  
 16 O'Hara, Matt                 Taylor               2:20.31    2:27.92  
 17 Jones, Vincent               Northwest            2:24.00    2:31.35  
 18 Bauman, Damon                East Central         2:24.00    2:37.20  
 19 Briede, Jacob                Badin                2:35.00    2:47.06  
 -- Richardson, Raheem           Winton Woods         2:00.00        SCR  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: ! 4:26.75  4/23/2010   Travis Hawes, LaSalle                     
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Meyer, Blake                 Oak Hills            4:42.00    4:37.19   10   
  2 Toyeas, Nick                 Harrison             5:01.00    4:53.49    8   
  3 Knabe, Derek                 Oak Hills            4:58.00    4:55.10    6   
  4 Feldhaus, Cameron            Harrison             5:05.00    4:58.33    4   
  5 Strochinsky, Ryan            Taylor               5:12.57    5:00.73    2   
  6 Thistleton, Joe              Mars Hill Ac         5:10.00    5:01.98    1   
  7 Krabacher, Matt              Badin                5:00.00    5:04.17  
  8 Antone, Ryan                 Elder                5:08.10    5:04.65  
  9 Kappen, Joey                 Harrison B           5:05.00    5:05.16  
 10 McCory, Baxter               East Central         5:15.50    5:06.05  
 11 Mason, Chad                  Taylor               5:15.54    5:09.48  
 12 Hatch, Nick                  Elder                5:16.00    5:14.56  
 13 Clark, Ben                   Fairfield            5:20.97    5:19.19  
 14 Harrison, Austin             Fairfield            5:04.23    5:26.19  
 15 Bauman, Damon                East Central         5:50.10    5:26.80  
 16 King, Jesse                  Ross                 5:43.00    5:27.74  
 17 Dreyer, Tyler                Badin                5:48.00    5:34.93  
 18 Reese, Benjamin              Mars Hill Ac         5:45.00    5:40.17  
 -- Smith, Tony                  Harrison B           5:15.00        SCR  
 -- O'Toole, Frank               Ross                 5:01.00        SCR  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: ! 9:34.20  1997        Ernie Ziegler, Harrison                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Frondorf, Ross               Oak Hills            9:54.00   10:26.58   10   
  2 Huff, Eric                   Elder               10:41.47   10:35.21    8   
  3 Barden, Greysun              Fairfield           11:09.34   10:37.52    6   
  4 Feldhaus, Cameron            Harrison            10:57.00   10:42.77    4   
  5 Laiveling, Kevin             Elder               11:00.00   10:45.85    2   
  6 Thistleton, Joe              Mars Hill Ac        11:20.00   10:58.07    1   
  7 Strochinsky, Ryan            Taylor              11:07.19   11:02.11  
  8 Oliver, Clint                Ross                10:59.00   11:04.96  
  9 Toyeas, Nick                 Harrison B          11:05.00   11:07.65  
 10 Bischoff, Mitchell           Oak Hills           10:14.00   11:10.55  
 11 O'Hara, Matt                 Taylor              11:38.00   11:12.35  
 12 Kappen, Joey                 Harrison            11:03.00   11:15.78  
 13 Dwenger, Bret                East Central        11:47.00   11:17.40  
 14 Humble, Ryan                 Harrison B          11:00.00   11:28.65  
 -- Henderson, Ross              East Central        11:37.00        SCR  
 -- Schneider, Ben               Fairfield           10:55.89        SCR  
 -- King, Jesse                  Ross                12:16.00        SCR  
 -- Hall, Brian                  Mars Hill Ac        14:00.00        SCR  
 
Boys 110 Meter Hurdles
============================================================================
 Meet Record: ! 14.43  2006        Curt Weidner, Harrison                      
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Trimble, Jamiel              Northwest              15.43      14.85Q  3 
  2 Finnigan, Colin              Badin                  16.00      15.84Q  1 
  3 Craig, Spencer               Taylor                 16.49      16.31Q  2 
  4 Sportsman, Andrew            Elder                  16.10      16.44Q  2 
  5 Stepaniak, Jonah             Ross                   18.45      16.85Q  1 
  6 Fisher, Sean                 Ross                   16.96      17.01Q  3 
  7 Horton, Keshun               Northwest              16.90      16.84   2 
  8 Meiser, Samuel               Oak Hills              17.90      16.89   2 
  9 Sabato, Frank                Elder                  20.30      17.37   3 
 10 Braun, Nick                  East Central           17.60      17.93   1 
 11 Kehling, Mathew              Oak Hills              17.80      18.36   3 
 12 Hollandsworth, Hunter        East Central           19.70      19.54   3 
 -- Ballew, Darrell              Winton Woods           16.50        SCR   1 
 
Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
 Meet Record: ! 14.43  2006        Curt Weidner, Harrison                      
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Trimble, Jamiel              Northwest              14.85      14.92   10   
  2 Finnigan, Colin              Badin                  15.84      15.85    8   
  3 Sportsman, Andrew            Elder                  16.44      16.35    6   
  4 Craig, Spencer               Taylor                 16.31      16.50    4   
  5 Stepaniak, Jonah             Ross                   16.85      16.99    2   
  6 Fisher, Sean                 Ross                   17.01      17.01    1   
 
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
 Meet Record: ! 39.30  1981        Doug Lindrel, Finneytown                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Trimble, Jamiel              Northwest              39.56      40.78   1  10   
  2 James, Jaquon                Elder                  42.50      43.11   1   8   
  3 Horton, Keshun               Northwest              45.50      43.46   2   6   
  4 Finnigan, Colin              Badin                  44.00      43.72   2   4   
  5 Fisher, Sean                 Ross                   43.46      43.73   1   2   
  6 Kehling, Mathew              Oak Hills              44.20      43.76   2   1   
  7 Meiser, Samuel               Oak Hills              44.00      43.93   1 
  8 Craig, Spencer               Taylor                 43.35      44.50   1 
  9 Stepaniak, Jonah             Ross                   43.68      44.60   1 
 10 Sabato, Frank                Elder                  45.40      46.34   2 
 11 Roebuck, Rameer              Fairfield              47.65      48.65   2 
 12 Hollandsworth, Hunter        East Central           52.70      48.96   3 
 13 Penn, Kameron                Taylor                 55.12      49.36   3 
 14 Shoemaker, Wes               East Central           50.40      51.05   3 
 -- Peters, David                Mars Hill Ac                        SCR   3 
 
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================================
 Meet Record: ! 43.33  4/13/2012   Northwest, Northwest                        
                       R Turner, M Baldwin, D Jackson, J Trimble         
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Northwest                                           43.08      43.33!  1  10   
     1) Turner, Ronald                  2) Baldwin, Miles                 
     3) Jackson, DeVohn                 4) Trimble, Jamiel                
  2 Winton Woods                                        43.90      43.40   1   8   
     1) Gist, Tyler                     2) Grissom, Nick                  
     3) Kemper, Aaron                   4) Wells, Blake                   
  3 Fairfield                                           45.87      45.93   1   6   
     1) Gwei, Kuyuh                     2) Sly, Troy                      
     3) Smith, Brian                    4) Salter, Justin                 
  4 East Central                                        45.60      46.11   1   4   
     1) Gorman, Isaac                   2) Knueven, Cade                  
     3) Lambrinides, Nick               4) Douthit, Tyler                 
  5 Elder                                               45.50      46.56   1   2   
     1) Collins, Chris                  2) Pangallo, Nick                 
     3) Comarata, AJ                    4) Johnson, Malik                 
  6 Oak Hills                                           46.00      47.20   2   1   
     1) Carmony, Troy                   2) Webster, Hunter                
     3) Smith, Nicholas                 4) Gilardi, Matthew               
  7 Taylor                                              48.76      47.90   2 
     1) Murray, Roman                   2) Coleman, Adam                  
     3) Scholtes, Kyle                  4) Craig, Spencer                 
  8 Ross                                                48.84      49.52   2 
     1) Campbell, Anthony               2) Luther, Brandon                
     3) Lawson, Adam                    4) Simpson, Ben                   
 -- Badin                                               46.00        DNF   1 
     1) Ray, Austin                     2) Thomas, McKenzie               
     3) Kibby, Pierce                   4) Thomas, Maurice                
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================================
 Meet Record: ! 1:30.65  4/13/2012   Northwest, Northwest                      
                         R Turner, M Baldwin, D Jackson, D Williams        
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Northwest                                         1:30.08    1:30.65!  1  10   
     1) Turner, Ronald                  2) Baldwin, Miles                 
     3) Jackson, DeVohn                 4) Williams, Dominick             
  2 Fairfield                                         1:32.27    1:31.93   1   8   
     1) Jones, Alex                     2) Wheeler, Brandon               
     3) Salter, Justin                  4) Wyche, Chevy                   
  3 Winton Woods                                      1:30.00    1:33.90   1   6   
     1) Lumpkin, Christian              2) Hooks, Shemar                  
     3) Ballew, Darrell                 4) Jackson, Marcus                
  4 Elder                                             1:34.77    1:36.36   1   4   
     1) Collins, Chris                  2) Pangallo, Nick                 
     3) Comarata, AJ                    4) Johnson, Malik                 
  5 Oak Hills                                         1:36.00    1:38.20   1   2   
     1) Carmony, Troy                   2) Webster, Hunter                
     3) Smith, Nathan                   4) Gilardi, Matthew               
  6 East Central                                      1:42.00    1:38.86   2   1   
     1) Gibbs, Dalton                   2) Gorman, Isaac                  
     3) Bosse, Jeff                     4) Knueven, Cade                  
  7 Ross                                              1:41.00    1:39.86   2 
     1) Simpson, Ben                    2) Luther, Brandon                
     3) Harris, Adam                    4) Stepaniak, Jonah               
  8 Taylor                                            1:40.30    1:39.98   2 
     1) Murray, Roman                   2) Coleman, Adam                  
     3) Pope, Jason                     4) Scholtes, Kyle                 
  9 Badin                                             1:40.00    1:44.95   1 
     1) Thomas, Maurice                 2) Eaton, Ben                     
     3) Maue, Bryan                     4) Thomas, McKenzie               
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
 Meet Record: ! 3:27.93  4/13/2012   Fairfield, Fairfield                      
                         A Jones, B Wheeler, K Gwei, C Wyche               
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Fairfield                                         3:30.56    3:27.93!  1  10   
     1) Jones, Alex                     2) Wheeler, Brandon               
     3) Gwei, Kuyuh                     4) Wyche, Chevy                   
  2 Oak Hills                                         3:38.00    3:33.08   1   8   
     1) Webster, Hunter                 2) Wohlfrom, Jonathan             
     3) Smith, Nathan                   4) Konkoly, Kevin                 
  3 East Central                                      3:37.80    3:35.26   1   6   
     1) Gibbs, Dalton                   2) Senitza, Jacob                 
     3) Sandman, Tyler                  4) Douthit, Tyler                 
  4 Elder                                             3:37.60    3:39.78   1   4   
     1) Pangallo, Nick                  2) Ratterman, Joe                 
     3) Pitchford, Austin               4) James, Jaquon                  
  5 Ross                                              3:44.00    3:40.07   2   2   
     1) Stepaniak, Jonah                2) Beard, Brandon                 
     3) Teets, Derek                    4) Fisher, Sean                   
  6 Northwest                                         3:40.00    3:52.52   1   1   
     1) Brown, Payton                   2) Jones, Vincent                 
     3) Williams, Dominick              4) Ziegler, Tyreese               
  7 Taylor                                            3:53.59    3:57.13   2 
     1) Pope, Jason                     2) Craig, Spencer                 
     3) Craig, Lance                    4) Lemmink, Paul                  
  8 Harrison                                          3:55.00    3:59.48   2 
     1) Edge, Anthony                   2) Conners, Justin                
     3) Toyeas, Alex                    4) Smith, Tony                    
 -- Winton Woods                                      3:29.00         DQ   1 
     1) Ferguson, Tosh                  2)                                
     3) Ballew, Darrell                 4) Hooks, Shemar                  
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
 Meet Record: ! 8:32.20  1983        Harrison                                  
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Elder                                             8:34.24    8:48.90   10   
     1) Laiveling, Kevin                2) Steiner, Logan                 
     3) Reiter, Jonathon                4) Martini, Jack                  
  2 Harrison                                          8:55.00    9:02.20    8   
     1) Toyeas, Alex                    2) Humble, Ryan                   
     3) Edge, Anthony                   4) Smith, Tony                    
  3 Oak Hills                                        10:00.00    9:07.41    6   
     1) Frondorf, Ryan                  2) Bischoff, Mitchell             
     3) Bushle, Corey                   4) Robertson, Curtis              
  4 Ross                                              8:54.00    9:07.98    4   
     1) Boettcher, Wes                  2) Niederhelman, Luke             
     3) Oliver, Clint                   4) O'Toole, Frank                 
  5 Taylor                                            9:18.55    9:16.70    2   
     1) Strochinsky, Ryan               2) Mason, Chad                    
     3) O'Hara, Matt                    4) Clark, Patrick                 
  6 Fairfield                                                    9:30.16    1   
     1) Clark, Ben                      2) Barden, Greysun                
     3) Harrison, Austin                4) Schneider, Ben                 
  7 East Central                                      9:35.30    9:40.07  
     1) Gibbs, Dalton                   2) McCory, Baxter                 
     3) Henderson, Ross                 4) Dwenger, Bret                  
  8 Northwest                                                    9:53.23  
     1) Ross, Shannon                   2) Brown, Payton                  
     3) Jones, Vincent                  4) Ziegler, Tyreese               
  9 Badin                                            10:00.00   11:12.31  
     1) Briede, Jacob                   2) Kirsch, Logan                  
     3) Dreyer, Tyler                   4) Childs, Gabe                   
 
Boys High Jump
================================================================================
 Meet Record: !  6-05              Creelman,  McDaniel, West & Hochstrasse, Rs,
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Trimble, Jamiel              Northwest            6-02.00    6-02.00   10   
  2 Harper, Sam                  Taylor               6-02.00    6-00.00    8   
  3 Teets, Derek                 Ross                 5-10.00    5-08.00    6   
  4 Smith, Brian                 Fairfield            5-08.00   J5-08.00    4   
  5 Upton, Jake                  Elder                5-06.00   J5-08.00    2   
  6 Penn, Kameron                Taylor               5-06.00   J5-08.00    1   
  7 Teagues, Tre'Von             Winton Woods         5-06.00    5-06.00  
  8 Moore, Devin                 Oak Hills            5-08.00   J5-06.00  
  9 Jetter, Sean                 Winton Woods         5-05.00    5-04.00  
  9 Comarata, AJ                 Elder                5-08.00    5-04.00  
 -- Sandman, Tyler               East Central         5-02.00         NH  
 -- Shumate, David               Ross                 6-01.00         NH  
 -- Bell, Jamal                  Fairfield            5-06.00        SCR  
 
Boys Pole Vault
================================================================================
 Meet Record: ! 14-07  4/23/2010   Andrew Silber, LaSalle                      
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ratterman, Joe               Elder               12-06.00   12-08.00   10   
  2 Swanger, Austin              Oak Hills           12-00.00   12-00.00    8   
  3 Smith, Nicholas              Oak Hills           10-00.00   10-00.00    5   
  3 Carbaugh, Andy               East Central        10-06.00   10-00.00    5   
  5 Buelsing, Will               Ross                 9-06.00    9-06.00    2   
  6 Oldiges, James               East Central        12-00.00    9-00.00    1   
  7 Harbin, David                Elder                9-00.00   J9-00.00  
 -- Gilbert, Jeremy              Fairfield            8-00.00         NH  
 
Boys Long Jump
================================================================================
 Meet Record: ! 21-09.50  1990        Dave Curtsinger,, Taylor                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Turner, Ronald               Northwest           20-08.00   20-08.00   10   
  2 Jones, Alex                  Fairfield           20-01.00   20-00.00    8   
  3 Wheeler, Brandon             Fairfield           20-02.00   19-07.00    6   
  4 Harper, Sam                  Taylor              18-00.00   18-08.00    4   
  5 Linville, Blake              Harrison            19-08.00   18-07.00    2   
  6 Moore, Devin                 Oak Hills           18-00.00   18-06.00    1   
  7 James, Jaquon                Elder               19-03.00   18-05.00  
  8 Ross, Shannon                Northwest           18-10.00   18-02.00  
  9 Upton, Jake                  Elder               18-00.00   18-01.00  
 10 Ballew, Darrell              Winton Woods        18-05.00   18-00.00  
 11 Luther, Brandon              Ross                17-11.00   17-06.00  
 12 Lambrinides, Nick            East Central        16-06.00   17-05.00  
 13 Williams, Marquel            Winton Woods        17-07.00   17-04.00  
 13 Eaton, Ben                   Badin               17-05.00   17-04.00  
 15 Harvey, CJ                   Ross                17-09.25   16-00.00  
 16 Ray, Austin                  Badin               15-05.00   15-08.00  
 17 Rich, Jared                  East Central        17-02.00   15-06.00  
 -- Steffen, Alec                Oak Hills           20-00.00         DQ  
 -- Lemmink, Paul                Taylor              16-03.00         DQ  
 
Boys Shot Put
================================================================================
 Meet Record: ! 54-10.50  2006        Chris Littleton, Harrison                
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Will, Adam                   East Central        48-06.00   48-03.00   10   
  2 McCoy, Alec                  Taylor              43-11.00   43-10.00    8   
  3 Foley, Brandon               Harrison            43-06.00   43-03.00    6   
  4 Campbell, Izzy               Harrison            39-06.00   42-03.00    4   
  5 Kamp, Brandon                Oak Hills           40-00.00   40-09.00    2   
  6 Jones, Rasheen               Northwest           40-02.00   40-06.00    1   
  7 Lengerich, Carl              Elder               40-09.00   40-03.00  
  8 Miller, Nolan                Northwest           38-00.00   38-04.00  
  9 Cullen, Chad                 East Central        36-10.00   37-02.00  
 10 Jarmon, Desmond              Winton Woods        42-01.00   35-08.00  
 11 Middendorf, Joe              Elder               35-06.00   34-06.00  
 12 Dupps, Alex                  Oak Hills           35-00.00   33-08.00  
 12 Miller, Austin               Taylor              31-11.50   33-08.00  
 14 New, Curtis                  Ross                32-00.00   31-08.00  
 15 Haynes, Nick                 Badin               28-08.00   27-09.00  
 16 Getz, Nick                   Badin               28-05.00   27-08.00  
 17 Coleman, Travis              Winton Woods        34-10.00   26-05.00  
 -- Dibbini, Rondi               Fairfield           34-06.00        SCR  
 -- Stepaniak, Simon             Ross                36-09.00        SCR  
 
Boys Discus Throw
================================================================================
 Meet Record: ! 157-02  4/13/2012   Rasheen Jones, Northwest                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jones, Rasheen               Northwest             145-02     157-02!  10   
  2 Denns, Robert                Oak Hills             159-00     152-08    8   
  3 Foley, Brandon               Harrison              139-06     143-00    6   
  4 McCoy, Alec                  Taylor                126-08     124-07    4   
  5 Cullen, Chad                 East Central          126-00     122-08    2   
  6 Davis, Ben                   Ross                  112-08     112-09    1   
  7 Fisher, Jonathon             Oak Hills             120-00     108-11  
  8 Broxterman, Tim              Elder                 112-11     106-06  
  9 Will, Adam                   East Central          117-03     106-05  
 10 Lengerich, Carl              Elder                  97-00     101-02  
 11 Campbell, Izzy               Harrison              119-06      97-04  
 12 Sullivan, Braden             Taylor                107-08      88-00  
 13 Howard, Jake                 Fairfield              67-09      86-03  
 14 Berquist, Justin             Northwest             112-00      81-01  
 15 New, Curtis                  Ross                   90-03      67-08  
 -- Darby, Donald                Winton Woods           89-11        SCR  
 
                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) East Central               128.50     2) Fairfield                 106   
    3) Oak Hills                   74        4) Northwest                  54   
    5) Ross                        52.50     6) Harrison                   41   
    7) Winton Woods                38        8) Taylor                     25   
    9) Mars Hill Acad.              4       10) Badin                       1   
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Northwest                  112        2) Oak Hills                 102   
    3) Elder                       68        4) Fairfield                  62   
    5) Harrison                    49        6) East Central               33   
    6) Taylor                      33        8) Ross                       28   
    9) Winton Woods                24       10) Badin                      12   
   11) Mars Hill Acad.              2