Licensed to FinishTiming - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 4/23/2013 07:53 PM
Bradley, Centennial, Scioto - Tri - 4/23/2013
Live results at www.bradleytrack.org
Hilliard Bradley High School
Results
Event 1 Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
Finals
1 Hilliard Bradley 'A' 11:30.00 11:17.81 5
1) Alpeter, Eliza 9 2) Hogenbirk, Natalie 11
3) Grainger, Colleen 10 4) Hall, LeighAnn 10
2 Dublin Scioto 'A' 11:56.13 3
1) Ortega, Alex 9 2) Leon, Ashlyn 9
3) Aden, Warda 11 4) Mishra, Sushmita 10
Event 2 Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hilliard Bradley 'A' 8:55.00 8:38.17 5
1) Wagner, Jon 12 2) Lechleitner, Nate 12
3) Leahy, Zach 10 4) Goebel, Ben 10
2 Centennial 'A' 8:50.00 9:08.81 3
1) Devante, Brown 9 2) Matthias, Scherer 11
3) John, Neutzling 12 4) Kevin, Adams 11
3 Hilliard Bradley 'B' 9:51.70
1) Taylor, Heath 10 2) Torres-Flores, Joseph 9
3) Yeo, Patrick 9 4) Garcia, Daniel 12
Event 3 Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Hodge, Mya 11 Dublin Sciot 16.65 1 5
2 Agbaike, Elo 9 Dublin Sciot 17.14 1 3
3 Schalip, Becca 10 Hilliard Bra 18.31 18.54 1 2
4 Irvin, Mickinzie 11 Hilliard Bra 20.05 19.48 1 1
5 Dickerson, Amanda 9 Hilliard Bra 20.06 19.58 1
6 Stafford, Kaelyn 10 Hilliard Bra 20.32 20.21 1
7 Adams, Maggie 9 Hilliard Bra 21.18 20.58 1
8 Johnson, Emily 10 Hilliard Bra 21.37 21.00 2
9 Luaces, Isabella 10 Centennial 18.14 21.74 1
10 Shultz, Eva 9 Hilliard Bra 21.74 21.95 2
Event 4 Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Stebner, Kyle 10 Hilliard Bra 16.84 17.03 5
2 Alcaraz, Warren 11 Hilliard Bra 17.94 19.22 3
3 Weeks, Joe 9 Dublin Sciot 19.64 19.28 2
4 Yurjevic, Cameron 9 Hilliard Bra 18.24 20.26 1
5 Segarra-Ibanez, Arquimid 9 Hilliard Bra 18.24 20.28
Event 5 Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Scruggs, Nykee 9 Dublin Sciot 13.51 1 5
2 Brown, Ariel 9 Hilliard Bra 13.44 13.70 1 3
3 Robertson, Brooklyn 11 Dublin Sciot 13.75 1 2
4 Pannell, Kymyanna 9 Dublin Sciot 14.52 1 1
5 Scott, Diamond 10 Centennial 14.74 14.65 1
6 Morales, Micaela 10 Hilliard Bra 15.74 14.80 2
7 Winter, Alexandria 12 Hilliard Bra 16.24 15.05 2
8 Guerra, Haila 10 Hilliard Bra 15.43 15.57 1
9 Lovail, Mylene 10 Hilliard Bra 16.74 15.88 2
10 Caslin, Aubri 12 Centennial 15.74 15.89 1
11 Pettit, Hadley 10 Hilliard Bra 15.74 15.92 2
12 Wegman, Maci 9 Hilliard Bra 14.74 16.03 1
13 Lewandowski, Sophie 9 Hilliard Bra 17.55 16.73 2
14 Burnett, Molly 9 Hilliard Bra 17.14 17.27 2
15 Matello, Addie 9 Hilliard Bra 18.63 18.57 2
Event 6 Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Penn, Jestin 9 Dublin Sciot 11.64 12.17 1 5
2 Sanford, Kenny 10 Hilliard Bra 12.40 12.34 1 3
3 Sullivan, Brandon 11 Dublin Sciot 11.84 12.46 1 2 12.452
4 Pack, Eli 11 Dublin Sciot 12.34 12.46 1 1 12.454
5 Shi, Alan 10 Hilliard Bra 12.74 12.57 1
6 Darsean, Watts 10 Centennial 12.14 12.59 1
7 Du, Noah 9 Hilliard Bra 13.24 12.99 3
8 Chancey, Pace 9 Centennial 13.24 13.02 1
9 Emmanuel, Kankam 10 Centennial 13.74 13.20 2
10 Roberts, Jacob 9 Hilliard Bra 13.14 13.45 2
11 Inshaar, Abdul 10 Hilliard Bra 13.76 13.74 3
12 Yurjevic, Cameron 9 Hilliard Bra 13.60 13.90 3
13 Penwell, Jason 9 Hilliard Bra 13.24 14.10 2
14 Yoon, Yeohoon 12 Dublin Sciot 12.94 14.18 2
15 Ehiriodo, Timothy 11 Hilliard Bra 13.24 14.24 2
16 Ford, Jay 10 Hilliard Bra 14.44 14.45 3
17 West, Nathan 9 Dublin Sciot 13.94 15.07 2
Event 7 Girls 4x200 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hilliard Bradley 'A' 1:50.00 1:51.00 5
1) Malik, Kayla 12 2) Allen, Cierra 11
3) Sawchuk, Hope 10 4) Rings, Sydney 11
2 Dublin Scioto 'A' 1:54.33 3
1) Pannell, Kymyanna 9 2) Scruggs, Nykee 9
3) Leon, Ashlyn 9 4) Robertson, Brooklyn 11
3 Hilliard Bradley 'B' 1:55.00 1:58.12
1) Hassel, Taylor 9 2) Wawrzyniak, Olivia 9
3) Warner, McKenna 9 4) Johnson, Emily 10
4 Hilliard Bradley 'C' 1:57.00 2:03.03
1) Duckworth, Ally 10 2) Fischer, Kennedy 10
3) Walzer, Abby 10 4)
5 Hilliard Bradley 'D' 2:03.56
Event 8 Boys 4x200 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hilliard Bradley 'A' 1:32.00 1:33.18 5
1) Johnson, Matt 11 2) Bridgett, Eric 12
3) Byrant, Matthew 12 4) Heard, Demias 10
2 Centennial 'A' 1:39.00 1:36.67 3
1) Anthony, Slappy 10 2) Tyler, Patterson 9
3) Jirequez, Fair-Harris 11 4) Darsean, Watts 10
3 Dublin Scioto 'A' 1:40.00 1:43.16
1) Wallace, Evan 9 2) Mishra, Sumit 11
3) Pack, Eli 11 4) Penn, Jestin 9
4 Hilliard Bradley 'B' 1:48.15
1) Amador, Amaury 12 2) Straight, Cole 9
3) Steiner, Brice 9 4) Torres-Flores, Joseph 9
Event 9 Girls 1600 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Pinto, Bruna 11 Dublin Sciot 6:16.96 5
2 Martin, Abby 9 Hilliard Bra 6:55.00 6:22.61 3
3 Hogenbirk, Natalie 11 Hilliard Bra 6:49.91 6:26.22 2
4 Alpeter, Eliza 9 Hilliard Bra 6:34.53 6:31.00 1
5 Ortega, Alex 9 Dublin Sciot 6:40.80
6 Hall, LeighAnn 10 Hilliard Bra 6:50.00 6:42.54
7 Mishra, Sushmita 10 Dublin Sciot 6:47.51
8 Haller, Lindsey 10 Hilliard Bra 7:07.64 6:57.46
9 Connors, Delaney 9 Hilliard Bra 7:24.73 6:58.77
10 Harrington, Kelly 10 Dublin Sciot 7:04.33
11 Pigg, Louisa 9 Dublin Sciot 7:05.41
12 Guagenti, Caylen 9 Hilliard Bra 6:15.00 7:05.98
Event 10 Boys 1600 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Wagner, Jon 12 Hilliard Bra 4:55.00 4:57.32 5
2 Rehbeck, Luke 11 Hilliard Bra 5:00.00 4:58.45 3
3 Gross, Ryan 11 Hilliard Bra 5:03.35 5:02.86 2
4 Howard, Gregg 12 Dublin Sciot 5:09.00 5:06.57 1
5 O'Neil, Eric 10 Hilliard Bra 5:15.00 5:07.77
6 Asim, Saad 12 Hilliard Bra 5:20.00 5:10.05
7 Leahy, Zach 10 Hilliard Bra 5:03.00 5:13.05
8 Tejada, John 9 Hilliard Bra 5:25.14 5:18.05
9 Dillow, Tyler 11 Hilliard Bra 5:23.09 5:18.10
10 Hamed, Ahmed 9 Hilliard Bra 5:25.10 5:19.77
11 Jester, Andrew 10 Hilliard Bra 5:45.00 5:20.74
12 Guzak, Daniel 9 Dublin Sciot 5:25.00 5:22.18
13 Flais, Griffin 11 Dublin Sciot 5:10.00 5:24.31
14 Ali, Abdighafar 9 Centennial 5:50.00 5:28.07
15 Davis, Noah 10 Centennial 5:45.00 5:28.51
16 Goebel, Ben 10 Hilliard Bra 5:45.46 5:29.76
17 Raabe, Michael 9 Dublin Sciot 5:20.00 5:32.29
18 Gasca, Cruz 10 Dublin Sciot 5:35.00 5:35.16
19 Knisley, Ryan 11 Hilliard Bra 6:15.00 5:35.17
20 Horvat, Nick 11 Dublin Sciot 5:20.00 5:35.97
21 Juenger, Mason 12 Hilliard Bra 6:15.00 5:36.42
22 Jarry, Jeff 11 Dublin Sciot 5:25.00 5:36.71
23 Pond, Chris 10 Hilliard Bra 5:51.55 5:37.10
24 Patel, Shivam 9 Dublin Sciot 5:51.57
25 Bowman, Adam 11 Hilliard Bra 5:58.82 5:58.02
26 Stover, Gunar 11 Hilliard Bra 6:19.87 6:18.82
27 Jarstad, Kyle 10 Hilliard Bra 6:56.05 6:37.58
Event 11 Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hilliard Bradley 'A' 52.14 52.34 5
1) Taylor, Sarah 11 2) Reitz, Sara 10
3) Rings, Sydney 11 4) Sawchuk, Hope 10
2 Dublin Scioto 'A' 52.53 3
1) Leon, Ashlyn 9 2) Scruggs, Nykee 9
3) Pannell, Kymyanna 9 4) Robertson, Brooklyn 11
3 Hilliard Bradley 'C' 54.14 56.64
1) Hassel, Taylor 9 2) Irvin, Mickinzie 11
3) Lovail, Mylene 10 4) Walzer, Abby 10
4 Hilliard Bradley 'B' 55.14 57.42
1) Pharazyn, Kayce 12 2) Winter, Alexandria 12
3) Malik, Kayla 12 4) Robinson, Kavon 12
Event 12 Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hilliard Bradley 'A' 47.94 46.07 5
1) Tepe, Daniel 11 2) Sanford, Kenny 10
3) Scales, Aaron 10 4) Enright, Patrick 10
2 Centennial 'A' 48.14 47.23 3
1) Darsean, Watts 10 2) Tyler, Patterson 9
3) Eric, Cofer-Wilson 12 4) Jirequez, Fair-Harris 11
3 Dublin Scioto 'A' 46.04 47.50
1) Sullivan, Brandon 11 2) Penn, Jestin 9
3) Wallace, Evan 9 4) Steffy, Cody 11
Event 13 Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Corea, Tes 10 Hilliard Bra 1:04.14 1:04.85 1 5
2 Wawrzyniak, Olivia 9 Hilliard Bra 1:06.65 1:05.64 1 3
3 Estep, Hayley 10 Hilliard Bra 1:07.14 1:10.56 1 2
4 Robertson, Marissa 10 Centennial 1:19.24 1:11.60 2 1
5 Easley, Danelle 10 Centennial 1:13.24 1:11.89 1
6 Dennis, Latasia 9 Centennial 1:15.84 1:13.98 1
7 Ramsey, Elisabeth 10 Hilliard Bra 1:09.14 1:16.40 2
8 Ortega, Alex 9 Dublin Sciot 1:19.43 1
9 Battistelli, Natasha 9 Hilliard Bra 1:21.47 2
10 Mishra, Sushmita 10 Dublin Sciot 1:24.45 1
Event 14 Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Johnson, Matt 11 Hilliard Bra 51.64 51.26 1 5
2 Horn, Tommy 11 Hilliard Bra 52.64 52.13 1 3
3 Heard, Demias 10 Hilliard Bra 54.64 54.31 1 2
4 Enright, Patrick 10 Hilliard Bra 54.85 1 1
5 Jirequez, Fair-Harris 11 Centennial 56.14 54.90 1
6 Anthony, Slappy 10 Centennial 57.14 56.35 1
7 Amador, Amaury 12 Hilliard Bra 1:05.03 58.13 2
8 Du, Noah 9 Hilliard Bra 1:02.18 1:00.02 2
9 Matthias, Scherer 11 Centennial 58.14 1:01.04 1
10 Yeo, Patrick 9 Hilliard Bra 1:03.14 1:01.99 2
11 Yurjevic, Cameron 9 Hilliard Bra 1:04.03 2
12 Ehiriodo, Timothy 11 Hilliard Bra 1:08.74 1:04.18 2
13 Straight, Cole 9 Hilliard Bra 1:06.14 1:04.32 2
14 Khan, Minar 10 Hilliard Bra 1:02.14 1:05.94 1
15 McCabe, Jack 9 Hilliard Bra 1:09.32 1:08.94 2
-- Eric, Cofer-Wilson 12 Centennial 58.14 FS 2
Event 15 Girls 300 Meter Hurdles
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Taylor, Sarah 11 Hilliard Bra 54.52 52.79 5
2 Schalip, Becca 10 Hilliard Bra 54.24 54.91 3
3 Dickerson, Amanda 9 Hilliard Bra 56.14 56.16 2
4 Johnson, Emily 10 Hilliard Bra 55.14 57.36 1
5 Irvin, Mickinzie 11 Hilliard Bra 1:00.73 57.95
6 Stafford, Kaelyn 10 Hilliard Bra 54.14 58.53
7 Shultz, Eva 9 Hilliard Bra 56.14 1:05.86
Event 16 Boys 300 Meter Hurdles
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Tepe, Daniel 11 Hilliard Bra 42.14 42.23 5
2 Devante, Brown 9 Centennial 48.14 45.10 3
3 Stebner, Kyle 10 Hilliard Bra 46.36 45.17 2
4 Alcaraz, Warren 11 Hilliard Bra 46.79 46.01 1
5 Weeks, Joe 9 Dublin Sciot 47.24 46.36
6 Segarra-Ibanez, Arquimid 9 Hilliard Bra 49.57 47.97
7 Chancey, Pace 9 Centennial 49.64 50.08
8 Ousley, Taylour 11 Centennial 55.14 52.40
Event 17 Girls 800 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Pinto, Bruna 11 Dublin Sciot 2:50.05 5
2 Hogenbirk, Natalie 11 Hilliard Bra 2:50.00 2:52.03 3
3 Aden, Warda 11 Dublin Sciot 3:00.16 2
4 Hall, LeighAnn 10 Hilliard Bra 2:59.00 3:01.18 1
5 Guagenti, Caylen 9 Hilliard Bra 3:00.00 3:03.32
6 Haller, Lindsey 10 Hilliard Bra 3:10.37 3:04.08
7 Dennis, Latasia 9 Centennial 2:55.00 3:06.55
8 Connors, Delaney 9 Hilliard Bra 3:16.28 3:12.94
9 Harrington, Kelly 10 Dublin Sciot 3:16.02
10 Pigg, Louisa 9 Dublin Sciot 3:18.79
11 Carter, Jordan 11 Centennial 3:13.00 3:23.14
12 Battistelli, Natasha 9 Hilliard Bra 3:21.38 3:35.62
Event 18 Boys 800 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Kevin, Adams 11 Centennial 2:10.00 2:11.24 5
2 John, Neutzling 12 Centennial 2:16.00 2:14.88 3
3 Jordan, Jesse 11 Dublin Sciot 2:13.00 2:17.28 2
4 Asim, Saad 12 Hilliard Bra 2:20.00 2:19.59 1
5 Tejada, John 9 Hilliard Bra 2:25.13 2:20.37
6 O'Neil, Eric 10 Hilliard Bra 2:15.00 2:21.51
7 Guzak, Daniel 9 Dublin Sciot 2:20.00 2:23.23
8 Flais, Griffin 11 Dublin Sciot 2:17.00 2:23.45
9 Rehbeck, Luke 11 Hilliard Bra 2:15.00 2:23.60
10 Juenger, Mason 12 Hilliard Bra 2:50.00 2:24.54
11 Patel, Shivam 9 Dublin Sciot 2:25.41
12 Dillow, Tyler 11 Hilliard Bra 2:28.85 2:27.11
13 Hamed, Ahmed 9 Hilliard Bra 2:35.38 2:27.25
14 Garcia, Daniel 12 Hilliard Bra 2:28.10
15 Raabe, Michael 9 Dublin Sciot 2:20.00 2:29.19
16 Jester, Andrew 10 Hilliard Bra 2:44.07 2:29.65
17 Knisley, Ryan 11 Hilliard Bra 2:50.00 2:32.85
18 Gasca, Cruz 10 Dublin Sciot 2:27.00 2:33.82
19 Bowman, Adam 11 Hilliard Bra 2:36.83 2:34.12
20 Pond, Chris 10 Hilliard Bra 2:40.09 2:35.63
21 Glauco, Fontgalland 10 Centennial 2:38.00 2:36.71
22 Jarry, Jeff 11 Dublin Sciot 2:25.00 2:37.15
23 Horvat, Nick 11 Dublin Sciot 2:25.00 2:37.34
24 Howard, Gregg 12 Dublin Sciot 2:18.00 2:38.26
25 Callan, Reese 9 Centennial 2:40.00 2:42.42
26 May, Brian 10 Centennial 2:35.00 2:46.36
27 Jarstad, Kyle 10 Hilliard Bra 3:05.70 3:04.39
Event 19 Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Allen, Cierra 11 Hilliard Bra 27.74 28.36 1 5
2 Scruggs, Nykee 9 Dublin Sciot 28.54 1 3
3 Brown, Ariel 9 Hilliard Bra 28.04 29.08 2 2
4 Sawchuk, Hope 10 Hilliard Bra 27.74 29.28 1 1
5 Hassel, Taylor 9 Hilliard Bra 30.01 29.47 2
6 Luaces, Isabella 10 Centennial 30:02.24 30.07 1
7 Easley, Danelle 10 Centennial 31:11.24 30.52 1
8 Adams, Maggie 9 Hilliard Bra 30.75 3
9 Ewen, Kaylee 10 Hilliard Bra 33.92 31.73 2
10 Guerra, Haila 10 Hilliard Bra 31.83 3
11 Morales, Micaela 10 Hilliard Bra 32.00 32.06 2
12 Colaiacovo, Laney 10 Hilliard Bra 31.72 32.50 2
13 Pinto, Bruna 11 Dublin Sciot 33.26 1
14 Wegman, Maci 9 Hilliard Bra 35.21 33.85 3
15 Pettit, Hadley 10 Hilliard Bra 34.44 34.74 3
16 Aden, Warda 11 Dublin Sciot 36.08 2
17 Lewandowski, Sophie 9 Hilliard Bra 38.03 36.53 3
18 Diallo, Fatoumata 9 Dublin Sciot 37.73 1
19 Burnett, Molly 9 Hilliard Bra 35.24 38.14 3
20 Matello, Addie 9 Hilliard Bra 41.29 3
Event 20 Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Darsean, Watts 10 Centennial 24.04 23.93 1 5
2 Heard, Demias 10 Hilliard Bra 24.04 24.15 1 3
3 Enright, Patrick 10 Hilliard Bra 24.24 24.81 1 2
4 Tyler, Patterson 9 Centennial 25.74 25.20 2 1
5 Sanford, Kenny 10 Hilliard Bra 24.91 25.26 1
6 Shi, Alan 10 Hilliard Bra 25.87 25.28 2
7 Anthony, Slappy 10 Centennial 25.24 25.34 1
8 Taylor, Heath 10 Hilliard Bra 25.24 25.75 2
9 Pack, Eli 11 Dublin Sciot 25.74 25.96 1
10 Wallace, Evan 9 Dublin Sciot 24.94 26.36 1
11 Amador, Amaury 12 Hilliard Bra 25.58 26.54 2
12 Du, Noah 9 Hilliard Bra 27.04 27.10 3
13 Roberts, Jacob 9 Hilliard Bra 28.03 27.11 2
14 Steiner, Brice 9 Hilliard Bra 27.69 27.90 3
15 Inshaar, Abdul 10 Hilliard Bra 27.84 28.00 3
16 Mohamed, Mustafa 11 Hilliard Bra 27.24 28.12 3
17 Penwell, Jason 9 Hilliard Bra 29.40 29.53 3
18 Ehiriodo, Timothy 11 Hilliard Bra 30.07 30.09 3
19 Ford, Jay 10 Hilliard Bra 30.28 30.43 3
20 West, Grant 9 Dublin Sciot 28.94 31.53 2
21 West, Nathan 9 Dublin Sciot 29.24 31.71 2
Event 21 Girls 3200 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Grainger, Colleen 10 Hilliard Bra 13.40 13:01.32 5
2 Rowand, Kayla 9 Dublin Sciot 13:14.57 3
3 Alpeter, Elaina 11 Hilliard Bra 13:46.49 13:27.83 2
4 Schiebrel, Myranda 11 Hilliard Bra 14:00.00 15:17.47 1
Event 22 Boys 3200 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Seifert, Michael 10 Hilliard Bra 11:30.00 11:31.80 5
2 Jenkins, Connor 11 Hilliard Bra 11:30.00 11:34.65 3
3 Bosch, Justin 10 Hilliard Bra 12:00.00 12:40.89 2
4 Razor, Evan 10 Hilliard Bra 13:33.90 1
Event 23 Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hilliard Bradley 'A' 4:45.02 5
1) Robinson, Kavon 12 2) Malik, Kayla 12
3) Pharazyn, Kayce 12 4) Winter, Alexandria 12
2 Dublin Scioto 'A' 4:57.25 3
1) Pinto, Bruna 11 2) Aden, Warda 11
3) Leon, Ashlyn 9 4) Joo, Clara 10
Event 24 Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hilliard Bradley 'A' 3:35.00 3:34.91 5
1) Horn, Tommy 11 2) Johnson, Matt 11
3) Bridgett, Eric 12 4) Byrant, Matthew 12
2 Hilliard Bradley 'B' 3:41.49 3
1) Inshaar, Abdul 10 2) Alcaraz, Warren 11
3) Segarra-Ibanez, Arquimides 9 4) Steiner, Brice 9
3 Centennial 'A' 3:47.00 3:46.94
1) Anthony, Slappy 10 2) Jirequez, Fair-Harris 11
3) Eric, Cofer-Wilson 12 4) Tyler, Patterson 9
4 Dublin Scioto 'A' 3:55.38
1) Mishra, Sumit 11 2) Pack, Eli 11
3) Weeks, Joe 9 4) Jordan, Jesse 11
5 Centennial 'B' 3:48.00 3:55.89
1) Devante, Brown 9 2) Ifedi, Chisom 10
3) Kevin, Adams 11 4) John, Neutzling 12
6 Hilliard Bradley 'C' 4:06.94
1) Roberts, Jacob 9 2) Penwell, Jason 9
3) Taylor, Heath 10 4) Ford, Jay 10
7 Hilliard Bradley 'D' 4:17.71
1) Lechleitner, Nate 12 2) Leahy, Zach 10
3) Goebel, Ben 10 4) Wagner, Jon 12
Event 25 Girls Shot Put
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Schuster, Mackenzie 11 Dublin Sciot 31-10.00 5
2 Caslin, Aubri 12 Centennial 29-09.00 31-01.00 3
3 Price, Mikhaylan 10 Dublin Sciot 29-07.50 2
4 Dublin, Emily 12 Hilliard Bra 25-03.00 26-09.00 1
5 Pharazyn, Kayce 12 Hilliard Bra 25-00.00 26-04.00
6 Burhts, Brittany 12 Hilliard Bra 25-01.00 25-06.00
7 Redenshek, Emily 9 Hilliard Bra 21-01.00 25-04.00
8 Walker, La'Shae 9 Centennial 23-10.00 25-02.50
9 Allen, Denisha 11 Centennial 25-03.00 24-07.00
10 Tejada, Kim 9 Hilliard Bra 20-05.00 20-05.00
11 Jackson, Ashley 9 Dublin Sciot 19-05.50
12 Mohammed, Farida 10 Hilliard Bra 15-09.00 16-07.00
13 Torres Flores, Kimberly 10 Hilliard Bra 15-11.00 15-04.00
-- Martinez, Ellise 10 Dublin Sciot ND
-- Harvard, Lella 10 Hilliard Bra 24-07.50 ND
-- Ryan, Summer 10 Hilliard Bra 22-08.50 ND
Event 26 Boys Shot Put
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hartley, Skylar 11 Hilliard Bra 45-00.50 51-04.00 5
2 Smith, Fraser 12 Hilliard Bra 43-09.00 41-05.50 3
3 Miller, Austin 11 Hilliard Bra 38-06.00 40-00.00 2
4 Quaisi, Yazen 11 Hilliard Bra 36-03.00 38-07.00 1
5 Lumpkins, Ras 9 Dublin Sciot 39-02.00 37-06.00
6 Fleshman, Connor 11 Hilliard Bra 38-00.00 36-07.75
7 Ronald, Phillips 12 Centennial 33-00.00
8 Ritchey, Connor 12 Dublin Sciot 33-06.00 32-09.50
9 Mahaffy, Anthony 12 Hilliard Bra 30-06.00 32-09.00
10 Himes, Jacob 9 Hilliard Bra 31-10.50
11 Danny, Reyez-Macias 11 Centennial 28-07.50
Event 27 Girls Discus Throw
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Alpeter, Elaina 11 Hilliard Bra 81-00 92-05 5
2 Price, Mikhaylan 10 Dublin Sciot 88-05 3
3 Schuster, Mackenzie 11 Dublin Sciot 83-03 2
4 Dublin, Emily 12 Hilliard Bra 81-02 82-03 1
5 Hayes, Carolyn 9 Dublin Sciot 70-09.50
6 Warner, McKenna 9 Hilliard Bra 63-03
7 Caslin, Aubri 12 Centennial 48-02 63-02
8 Tejada, Kim 9 Hilliard Bra 46-09 62-06
9 Burhts, Brittany 12 Hilliard Bra 59-08 61-10.50
10 Redenshek, Emily 9 Hilliard Bra 55-08 61-09
11 Walker, La'Shae 9 Centennial 35-03 60-07.50
12 Torres Flores, Kimberly 10 Hilliard Bra 47-00 54-08
13 Allen, Denisha 11 Centennial 47-11 51-04
14 Jackson, Ashley 9 Dublin Sciot 46-10
15 Mohammed, Farida 10 Hilliard Bra 46-11 41-11
-- Martinez, Ellise 10 Dublin Sciot ND
Event 28 Boys Discus Throw
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Smith, Fraser 12 Hilliard Bra 117-00 128-05 5
2 Miller, Austin 11 Hilliard Bra 102-06 126-05 3
3 Quaisi, Yazen 11 Hilliard Bra 105-10 108-05 2
4 Fleshman, Connor 11 Hilliard Bra 96-08 102-02 1
5 Lumpkins, Ras 9 Dublin Sciot 100-00 99-00
6 Matthew, Ballard 11 Centennial 95-02
7 Himes, Jacob 9 Hilliard Bra 79-04
8 Mahaffy, Anthony 12 Hilliard Bra 67-07 72-10
-- Ritchey, Connor 12 Dublin Sciot 114-05 ND
-- Hartley, Skylar 11 Hilliard Bra 106-02 ND
Event 29 Girls Long Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Reitz, Sara 10 Hilliard Bra 16-00.00 15-10.75 5
2 Allen, Cierra 11 Hilliard Bra 16-00.00 15-08.00 3
3 Robertson, Brooklyn 11 Dublin Sciot 15-05.75 2
4 Pannell, Kymyanna 9 Dublin Sciot 15-01.50 1
5 Brown, Ariel 9 Hilliard Bra 14-05.25 14-09.00
6 Stafford, Kaelyn 10 Hilliard Bra 14-10.00 14-01.50
7 Luaces, Isabella 10 Centennial 14-05.00 12-11.00
8 Warner, McKenna 9 Hilliard Bra 12-09.75 11-02.50
Event 30 Boys Long Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Byrant, Matthew 12 Hilliard Bra 19-09.50 5
2 Steffy, Cody 11 Dublin Sciot 20-02.00 19-08.25 3
3 Enright, Patrick 10 Hilliard Bra 18-09.00 19-07.00 2
4 Wallace, Evan 9 Dublin Sciot 15-09.00 18-04.25 1
5 Devante, Brown 9 Centennial 18-04.00
6 Scales, Aaron 10 Hilliard Bra 18-00.00 17-03.50
7 Smith, Jaylon 9 Centennial 16-05.50
8 Shi, Alan 10 Hilliard Bra 15-00.50 16-01.50
9 Straight, Cole 9 Hilliard Bra 15-08.00
10 Yeo, Patrick 9 Hilliard Bra 16-05.50 15-05.00
11 Mishra, Sumit 11 Dublin Sciot 16-06.00 15-03.25
12 Mohamed, Mustafa 11 Hilliard Bra 14-04.00 13-07.50
-- Gasca, Cruz 10 Dublin Sciot 12-00.00 ND
-- Taylor, Heath 10 Hilliard Bra 15-00.00 ND
-- Sanford, Kenny 10 Hilliard Bra 16-00.00 ND
-- Penwell, Jason 9 Hilliard Bra 15-00.00 ND
-- Steiner, Brice 9 Hilliard Bra 15-00.00 ND
Event 31 Girls High Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Schuster, Mackenzie 11 Dublin Sciot 5-00.00 5
2 Hayes, Carolyn 9 Dublin Sciot J5-00.00 3
3 Schalip, Becca 10 Hilliard Bra 5-02.00 J5-00.00 2
4 Malik, Kayla 12 Hilliard Bra 5-02.00 4-10.00 1
5 Ewen, Kaylee 10 Hilliard Bra 4-06.00 4-06.00
6 Johnson, Emily 10 Hilliard Bra 4-06.00 4-04.00
7 Luaces, Isabella 10 Centennial 4-06.00 4-02.00
7 Storey, Hannah 9 Dublin Sciot 4-02.00
Event 32 Boys High Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Ifedi, Chisom 10 Centennial 5-10.00 5
2 Heard, Demias 10 Hilliard Bra 5-06.00 5-08.00 3
-- Segarra-Ibanez, Arquimid 9 Hilliard Bra 5-00.00 NH
-- Penwell, Jason 9 Hilliard Bra NH
-- Mohamed, Mustafa 11 Hilliard Bra 5-00.00 NH
-- Yeo, Patrick 9 Hilliard Bra 5-00.00 NH
Event 33 Girls Pole Vault
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Walzer, Abby 10 Hilliard Bra 8-00.00 8-06.00 5
2 Fischer, Kennedy 10 Hilliard Bra 7-00.00 7-00.00 3
3 Pettit, Hadley 10 Hilliard Bra 5-00.00 2
Event 34 Boys Pole Vault
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Ebin, CJ 12 Hilliard Bra 10-06.00 11-00.00 5
2 Ebin, Parker 10 Hilliard Bra 9-00.00 7-06.00 3
3 Tejada, John 9 Hilliard Bra 7-00.00 7-00.00 2
-- Sorenson, Darian 11 Hilliard Bra 11-00.00 NH
Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Hilliard Bradley 101 2) Dublin Scioto 69
3) Centennial 4
Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Hilliard Bradley 123 2) Centennial 31
3) Dublin Scioto 17