Elite Performances
83 performances met the MileSplit US Second Team standard.
HS Girls | Mark | Athlete | Team |
---|---|---|---|
1600 Meter Run Finals | 5:03.12 | Dominique Clairmonte | Lexington |
1600 Meter Run Finals | 5:05.02 | Hannah Campbell | Cal. River Valley |
1600 Meter Run Finals | 5:12.53 | Meghan Bartel | Liberty-Benton |
1600 Meter Run Finals | 5:13.48 | Jennifer Muhlenkamp | Triway |
300 Meter Hurdles Finals | 44.47 | Jessica Eby | Orrville |
300 Meter Hurdles Prelims | 44.78 | Jessica Eby | Orrville |
300 Meter Hurdles Finals | 45.52 | Kiauna Mcduffie | Orrville |
300 Meter Hurdles Finals | 45.63 | Lissy Schmidt | Bexley |
300 Meter Hurdles Finals | 45.80 | Jenna Quillen | Keystone |
300 Meter Hurdles Prelims | 45.82 | Caitlin Lonabarger | Mil. Edison |
300 Meter Hurdles Finals | 46.10 | Caitlin Lonabarger | Mil. Edison |
300 Meter Hurdles Prelims | 46.47 | Jenna Quillen | Keystone |
3200 Meter Run Finals | 10:49.03 | Hannah Campbell | Cal. River Valley |
400 Meter Dash Finals | 57.45 | Regan Clay | Rossford |
4x800 Meter Relay Finals | 9:40.50 | Relay Team | Lexington |
800 Meter Run Finals | 2:17.39 | Carly Gose | Genoa Area |
800 Meter Run Finals | 2:18.40 | Kayla Radcliff | Cal. River Valley |
800 Meter Run Finals | 2:19.04 | Lauren Turner | Bellevue |
800 Meter Run Finals | 2:19.52 | Leah Recker | Liberty-Benton |
High Jump Finals | 5-4 | Hannah Bartlome | Vermilion |
High Jump Finals | 5-4 | Maggie Loeffler | Bloom-Carroll |
High Jump Finals | 5-4 | Trinnitti Hall | Orrville |
High Jump Finals | 5-5 | Paula Wollenslegel | Clyde |
Long Jump Finals | 18-3 | Hannah Bartlome | Vermilion |
Pole Vault Finals | 10-8 | Savannah Amato | Buckeye Valley |
Pole Vault Finals | 11-0 | Maddie Jarrett | Orrville |
Pole Vault Finals | 11-0 | Allison Plybon | Orrville |
Shot Put Finals | 38-0.75 | Cece King | Willard |
Shot Put Finals | 38-1.25 | Alexis Mcjunkins | Heath |
Shot Put Finals | 39-0.75 | Mariah Cruise | Triway |
Shot Put Finals | 40-1 | Morissa Mallory | Port Clinton |
Shot Put Finals | 41-5.25 | Johanna Ragland | Luth. West |
HS Boys | Mark | Athlete | Team |
110 Meter Hurdles Finals | 14.56 | Cameron Jackson | Eastmoor Acad. |
1600 Meter Run Finals | 4:24.28 | Kevin Jones | Mar. Highland |
300 Meter Hurdles Finals | 37.99 | Dominic Lombardi | Watterson |
300 Meter Hurdles Finals | 38.12 | Devin Snowden | Eastwood |
300 Meter Hurdles Finals | 38.22 | Lenell Shelby III | Ontario |
300 Meter Hurdles Finals | 38.49 | Kaleb Harris | Norwayne |
300 Meter Hurdles Prelims | 39.13 | Lenell Shelby III | Ontario |
300 Meter Hurdles Finals | 39.16 | Joey Salinas | Eastwood |
300 Meter Hurdles Prelims | 39.28 | Dominic Lombardi | Watterson |
300 Meter Hurdles Prelims | 39.30 | Devin Snowden | Eastwood |
400 Meter Dash Finals | 48.72 | Trevahn Beery | Norwayne |
400 Meter Dash Prelims | 49.13 | Trevahn Beery | Norwayne |
400 Meter Dash Finals | 49.32 | De Clarke | Cal. River Valley |
400 Meter Dash Finals | 49.47 | Josh Lines | Heath |
4x200 Meter Relay Finals | 1:29.15 | Relay Team | Norwayne |
4x200 Meter Relay Prelims | 1:29.93 | Relay Team | Cal. River Valley |
4x200 Meter Relay Finals | 1:29.99 | Relay Team | Clyde |
4x400 Meter Relay Finals | 3:18.01 | Relay Team | Eastwood |
4x400 Meter Relay Finals | 3:19.18 | Relay Team | Heath |
4x400 Meter Relay Finals | 3:20.36 | Relay Team | Eastmoor Acad. |
4x400 Meter Relay Finals | 3:22.51 | Relay Team | Orrville |
4x800 Meter Relay Finals | 7:52.65 | Relay Team | Eastwood |
4x800 Meter Relay Finals | 8:01.27 | Relay Team | Mar. Highland |
4x800 Meter Relay Finals | 8:01.27 | Relay Team | Med Highland |
4x800 Meter Relay Finals | 8:04.76 | Relay Team | Huron |
4x800 Meter Relay Finals | 8:07.25 | Relay Team | Mil. Edison |
4x800 Meter Relay Finals | 8:07.93 | Relay Team | Bexley |
4x800 Meter Relay Finals | 8:08.96 | Relay Team | Mount Gilead |
800 Meter Run Finals | 1:55.11 | Tim Hoodlebrink | Eastwood |
800 Meter Run Finals | 1:56.54 | Austin Hallabrin | Mount Gilead |
800 Meter Run Finals | 1:57.10 | Rhen Weaver | Waynedale |
800 Meter Run Finals | 1:57.46 | Levi Mack | Heb. Lakewood |
Discus Finals | 152-6 | Eric Jackson | Clear Fork |
Discus Finals | 156-11 | Zach Harkey | Huron |
Discus Finals | 157-6 | Ted Achladis | Elyria Catholic |
Discus Finals | 172-9 | Logan Bryer | Genoa Area |
High Jump Finals | 6-6 | Jeffery Floyd | Linden McKinley |
High Jump Finals | 6-7 | Cody Stine | Shelby |
Pole Vault Finals | 14-3 | Wyatt Tilton | Clear Fork |
Pole Vault Finals | 14-3 | Trent Balduff | Margaretta |
Pole Vault Finals | 14-6 | Brock Morris | Norwayne |
Pole Vault Finals | 14-9 | Ben Waterman | Cal. River Valley |
Pole Vault Finals | 15-0 | Craig Martin | Cal. River Valley |
Shot Put Finals | 53-4.25 | Mitchell Soviak | North Union |
Shot Put Finals | 53-4.5 | Joe Karres | Vermilion |
Shot Put Finals | 53-8.5 | James Miller | Orrville |
Shot Put Finals | 53-11.75 | Jeff Burkholder | W.S. Northwestern |
Shot Put Finals | 55-1.5 | Cole Gehrisch | Ontario |
Shot Put Finals | 55-1.5 | Bronson Krull | Ontario |
Shot Put Finals | 56-9.5 | Eric Jackson | Clear Fork |
Shot Put Finals | 59-7.5 | Logan Bryer | Genoa Area |