Girls
3200m Relay
Records
Record Athletes Time Team Year
Results
Place Team Time Heat Pts
1. Versailles 10:01.86 1 10
2. Carroll 10:12.94 1 8
3. Eaton 10:22.30 1 6
4. Tippecanoe 10:24.40 1 5
5. Bellefontaine 10:40.75 1 4
6. Graham Local 11:12.00 1 3
7. Greenon 11:14.11 1 2
8. Milton-Union 11:31.41 1 1
9. Kenton Ridge 11:47.96 1
10. Ben. Logan 12:00.91 1
11. Indian Lake 12:28.77 1
100 Hurdles Prelim
Records
Record Name YR Team Mark Team Year
Meet (*) Erin Connolly 14.53 Clark Shawnee 2000
State (%) Chelsea Scott 14.02 Columbus Bishop Hartley 2010
Results
Place Name YR Team Mark Heat Wind
1. Taylor Prall 10 Tippecanoe 15.84 3 1.8
2. Coreen Crosby 10 Ben. Logan 16.79 2 3.4
3. Aly Brose 10 Ben. Logan 16.92 1 -0.3
4. Ryele Clary 10 Bellefontaine 17.04 4 1.9
5. Destiny Johnson 12 Urbana 17.16 2 3.4
6. Ashton Arnett 9 Graham Local 17.35 3 1.8
7. Abigail White 10 Versailles 17.45 4 1.9
8. Sydney Alexander 11 Kenton Ridge 18.00 3 1.8
9. Ebbe Whitehair 9 Day. Northridge 18.11 2 3.4
10. Taylor Thompson 10 Kenton Ridge 18.15 1 -0.3
11. Dana Rose 9 Versailles 18.17 3 1.8
12. Sonja Kosir 10 Carroll 18.49 4 1.9
13. Abby Henderson 10 Carroll 18.53 2 3.4
14. Montanna Hayslip 9 Greenon 18.55 3 1.8
15. Morgan Hamilton 11 Urbana 18.59 1 -0.3
16. Kirsten Walker 11 Eaton 18.69 1 -0.3
17. Ashlyn Wal 11 Northeastern 18.75 2 3.4
18. Lydia Black 11 Milton-Union 19.20 4 1.9
19. Liz Renner 10 Milton-Union 19.27 1 -0.3
20. Brooke Weeks 12 Spr. Northwestern 19.42 4 1.9
21. Dominick Bentley 9 Day. Northridge 19.55 1 -0.3
22. Destiny Rogan 9 Bellefontaine 19.78 2 3.4
23. Kaycee Bunn 9 Greenon 20.16 1 -0.3
24. Rian Stamps 9 Brookville 21.79 4 1.9
25. Winnova Miller 12 Indian Lake 22.51 3 1.8
26. Emma Powers 10 Indian Lake 23.47 2 3.4
Lydia Stueve 9 Tippecanoe
DNS 4 1.9
100m Dash Prelim
Records
Record Name YR Team Mark Team Year
Meet (*) Lucretia Corbin 12.22 Urbana 1999
State (%) Cachet Murray 11.82 Girard 2004
Results
Place Name YR Team Mark Heat Wind
1. Jamari McDavid 10 Kenton Ridge 12.71 4 0.0
2. Haley Winner 11 Versailles 12.88 2 2.4
3. Camille Watren 10 Versailles 12.90 3 1.8
4. Kenzie Patton 12 Bellefontaine 12.98 3 1.8
5. Caylee Wurster 11 Indian Lake 13.16 2 2.4
6. Iman Salhieh 11 Kenton Ridge 13.22 1 2.6
7. Stevie Plikerd 09 Ben. Logan 13.46 4 0.0
8. Sophia Bowermeister 9 Graham Local 13.72 4 0.0
9. Ashley Howard 12 Northeastern 13.77 3 1.8
10. Charlotte Snyder 10 Bellefontaine 13.85 2 2.4
11. Jhanelle Powell 9 Spr. Northwestern 13.86 1 2.6
12. Hannah Martin 12 Spr. Northwestern 13.89 3 1.8
13. Brooke Selby 10 Eaton 13.96 2 2.4
14. Danielle Swauger 11 Greenon 13.97 1 2.6
15. Brooke Musick 10 Tippecanoe 14.14 2 2.4
16. Caroline Senseman 9 Tippecanoe 14.15 4 0.0
17. Hannah Grimes 11 Brookville 14.16 1 2.6
18. Evie McLaughlin 11 Carroll 14.17 3 1.8
19. Val Batova 11 Urbana 14.42 4 0.0
20. Rileigh Costello 10 Carroll 14.59 1 2.6
21. Karissa Baird 9 Milton-Union 14.67 2 2.4
22. Olivia Cook 10 Eaton 14.74 1 2.6
23. Jacey Scheffel 10 Ben. Logan 15.01 3 1.8
24. Rylee Newcomer 12 Graham Local 15.32 1 2.6
25. Allora Hern 9 Brookville 15.81 4 0.0
26. Rachel Grim 9 Milton-Union 15.96 3 1.8
27. Eileen Herbert 10 Greenon 16.00 2 2.4
28. Alexis Birt 09 Indian Lake 17.39 4 0.0
800m Relay Prelim
Records
Record Athletes Time Team Year
Results
Place Team Time Heat
1. Versailles 1:48.63 2
2. Bellefontaine 1:52.33 1
3. Carroll 1:53.98 2
4. Northeastern 1:54.63 1
5. Indian Lake 1:55.94 1
6. Greenon 1:56.60 1
7. Tippecanoe 1:57.79 2
8. Day. Northridge 1:58.49 2
9. Ben. Logan 2:00.50 2
10. Milton-Union 2:02.67 1
11. Eaton 2:02.68 1
12. Urbana 2:03.99 2
13. Graham Local 2:14.48 2
400m Relay Prelim
Records
Record Athletes Time Team Year
Results
Place Team Time Heat
1. Versailles 52.21 1
2. Indian Lake 53.11 1
3. Bellefontaine 53.25 2
4. Carroll 53.75 1
5. Northeastern 54.32 2
6. Greenon 55.08 1
7. Ben. Logan 55.78 2
8. Milton-Union 55.95 2
9. Urbana 56.28 1
10. Day. Northridge 56.35 2
11. Eaton 56.88 2
12. Tippecanoe 57.01 1
13. Graham Local 59.66 1
14. Brookville 1:00.48 1
Kenton Ridge
DNS 2
400m Dash Prelim
Records
Record Name YR Team Mark Team Year
Meet (*) Leslie Johnson 57.49 Eaton 2001
Meet (*) Mike Conley 48.82 Graham 1990
State (%) Ayrizanna Favours 53.19 Col. Eastmoor Academy 2005
Results
Place Name YR Team Mark Heat
1. Camille Watren 10 Versailles 1:00.95 4
2. Katelyn McCohn 11 Northeastern 1:01.65 2
3. Korynne Berner 11 Spr. Northwestern 1:04.89 2
4. Darian Patterson 10 Greenon 1:05.19 1
5. Danielle Winner 9 Versailles 1:05.42 3
6. Beigh Wilson 9 Bellefontaine 1:06.19 1
7. Sophia Bowermeister 9 Graham Local 1:06.88 1
8. Nikki Gazzerro 9 Carroll 1:07.99 4
9. Haley Sabo 11 Carroll 1:08.03 (1:08.024) 1
9. Anna Klepinger 11 Tippecanoe 1:08.03 (1:08.024) 2
11. Sarah Motz 11 Milton-Union 1:09.32 2
12. Sierra King 12 Day. Northridge 1:09.99 4
13. Morgan Hamilton 11 Urbana 1:10.74 3
14. Lauren Muncy 11 Eaton 1:10.85 2
15. Meredith Brumfield 12 Tippecanoe 1:11.44 3
16. Betsy King 10 Ben. Logan 1:11.48 1
17. Delani Ortiz 11 Greenon 1:12.06 4
18. Caitlyn Wheeler 09 Ben. Logan 1:13.15 2
19. Roxie Conn 9 Graham Local 1:14.99 4
20. Abby Henry 10 Kenton Ridge 1:15.22 1
21. Melanie Moon 12 Bellefontaine 1:15.46 3
22. Madison Hoffman 9 Milton-Union 1:17.83 3
23. Abigail Clay 11 Indian Lake 1:21.14 4
24. Alexis Birt 09 Indian Lake 1:26.84 2
Mariyah McKelvin 10 Eaton
DNS 4
Jamari McDavid 10 Kenton Ridge
DNS 3
Jhanelle Powell 9 Spr. Northwestern
DNS 3
400m Dash Prelim
Records
Record Name YR Team Mark Team Year
Meet (*) Leslie Johnson 57.49 Eaton 2001
Meet (*) Mike Conley 48.82 Graham 1990
State (%) Ayrizanna Favours 53.19 Col. Eastmoor Academy 2005
Results
Place Name YR Team Mark Heat
1. Camille Watren 10 Versailles 1:00.95 4
2. Katelyn McCohn 11 Northeastern 1:01.65 2
3. Korynne Berner 11 Spr. Northwestern 1:04.89 2
4. Darian Patterson 10 Greenon 1:05.19 1
5. Danielle Winner 9 Versailles 1:05.42 3
6. Beigh Wilson 9 Bellefontaine 1:06.19 1
7. Sophia Bowermeister 9 Graham Local 1:06.88 1
8. Nikki Gazzerro 9 Carroll 1:07.99 4
9. Haley Sabo 11 Carroll 1:08.03 (1:08.024) 1
9. Anna Klepinger 11 Tippecanoe 1:08.03 (1:08.024) 2
11. Sarah Motz 11 Milton-Union 1:09.32 2
12. Sierra King 12 Day. Northridge 1:09.99 4
13. Morgan Hamilton 11 Urbana 1:10.74 3
14. Lauren Muncy 11 Eaton 1:10.85 2
15. Meredith Brumfield 12 Tippecanoe 1:11.44 3
16. Betsy King 10 Ben. Logan 1:11.48 1
17. Delani Ortiz 11 Greenon 1:12.06 4
18. Caitlyn Wheeler 09 Ben. Logan 1:13.15 2
19. Roxie Conn 9 Graham Local 1:14.99 4
20. Abby Henry 10 Kenton Ridge 1:15.22 1
21. Melanie Moon 12 Bellefontaine 1:15.46 3
22. Madison Hoffman 9 Milton-Union 1:17.83 3
23. Abigail Clay 11 Indian Lake 1:21.14 4
24. Alexis Birt 09 Indian Lake 1:26.84 2
Mariyah McKelvin 10 Eaton
DNS 4
Jamari McDavid 10 Kenton Ridge
DNS 3
Jhanelle Powell 9 Spr. Northwestern
DNS 3
300 Hurdles Prelim
Records
Record Name YR Team Mark Team Year
Meet (*) Kaley Moss 44.70 Urbana 2012
Meet (*) Mike Ross 38.99 Eaton 2003
State (%) Chelsea Scott 42.24 Columbus Bishop Hartley 2010
Results
Place Name YR Team Mark Heat
1. Tory Livesay 10 Tippecanoe 50.12 1
2. Coreen Crosby 10 Ben. Logan 50.15 3
3. Ellen Peters 9 Versailles 50.28 2
4. Zoe Price 9 Bellefontaine 50.31 4
5. Dana Rose 9 Versailles 51.30 3
6. Sophia Carey 9 Brookville 51.80 2
7. Abby Henderson 10 Carroll 52.72 2
8. Sonja Kosir 10 Carroll 52.73 4
9. Aly Brose 10 Ben. Logan 53.45 4
10. Ashton Arnett 9 Graham Local 53.47 (53.467) 3
11. Taylor Thompson 10 Kenton Ridge 53.47 (53.468) 2
12. Ryele Clary 10 Bellefontaine 53.64 1
13. Ashlyn Wal 11 Northeastern 53.94 4
14. Bekah Shininger 10 Tippecanoe 54.82 3
15. Abby Goudy 9 Milton-Union 55.04 1
16. Eli Landis 11 Brookville 55.97 1
17. Brooke Weeks 12 Spr. Northwestern 56.74 4
18. Sydney Alexander 11 Kenton Ridge 57.09 1
19. Montanna Hayslip 9 Greenon 57.76 1
20. Lydia Black 11 Milton-Union 59.35 2
21. Kirsten Walker 11 Eaton 59.93 3
22. Kaycee Bunn 9 Greenon 1:00.97 4
23. Winnova Miller 12 Indian Lake 1:01.82 3
24. Rachel Pickering 9 Urbana 1:05.46 2
Emma Powers 10 Indian Lake
DNS 4
800m Run Prelim
Records
Record Name YR Team Mark Team Year
Meet (*) Jordan Stafford 2:15.13 Greenon 2006
Meet (*) Jeff Adams 1:54.70 Bellefontaine 1986
State (%) Taylor Hatfield 2:08.91 Chill. Zane Trace 2010
Results
Place Name YR Team Mark Heat
1. Taylor Winner 12 Versailles 2:31.60 1
2. Madison Grilliot 11 Versailles 2:41.69 2
3. Sasha Taxter 9 Eaton 2:43.02 2
4. Deanna Winner 10 Brookville 2:43.55 1
5. Christina Kallet 11 Carroll 2:45.57 2
6. Destiny Brubaker 9 Eaton 2:46.32 1
7. Raven Hazlett 12 Graham Local 2:45.78 2
8. Mackenzie Dietz 9 Tippecanoe 2:46.36 1
9. Mallory Stolly 11 Bellefontaine 2:46.03 2
10. Angela Miller 12 Carroll 2:46.37 1
11. Katie Litton 11 Milton-Union 2:46.43 2
12. Lillian Lacey 10 Kenton Ridge 2:46.54 1
13. Emily Wolfe 11 Tippecanoe 2:46.70 2
14. Anya Smith 11 Bellefontaine 2:46.96 1
15. Brooke Watson 10 Ben. Logan 2:48.10 2
16. Katie Powell 11 Graham Local 2:52.58 1
17. Emily Funderburg 10 Spr. Northwestern 2:49.02 2
18. Helen Augustus 10 Northeastern 2:55.23 2
19. Alayna Hanson 12 Indian Lake 2:59.31 1
20. Shelby Kramer 11 Ben. Logan 3:00.35 1
21. Haily Bohse 11 Milton-Union 3:00.84 1
22. Cheyanne Caswell 11 Greenon 3:03.21 1
23. Maddie Johnson 10 Spr. Northwestern 3:03.66 1
24. Dianna Meek 12 Indian Lake 3:05.17 2
25. Libby Arnett 9 Urbana 3:05.43 1
26. Cassidy Koewler 11 Brookville 3:08.13 2
27. Cami McNeil 12 Greenon 3:19.83 2
28. Joella Steffenson 10 Urbana 3:56.74 2
Alexis Maurer 9 Kenton Ridge
DNS 2
200m Dash Prelim
Records
Record Name YR Team Mark Team Year
Meet (*) Lucretia Corbin 25.17 Urbana 1999
Meet (*) Jason Unger 22.10 Miami East 1993
State (%) Cachet Murray 24.05 Girard 2004
Results
Place Name YR Team Mark Heat Wind
1. Iman Salhieh 11 Kenton Ridge 26.34 4 1.7
2. Jamari McDavid 10 Kenton Ridge 26.37 1 0.7
3. Haley Winner 11 Versailles 26.81 2 0.6
4. Camille Watren 10 Versailles 26.90 3 1.8
5. Kenzie Patton 12 Bellefontaine 27.57 2 0.6
6. Julia Barbera 11 Carroll 27.91 3 1.8
7. Caylee Wurster 11 Indian Lake 28.03 4 1.7
8. Stevie Plikerd 09 Ben. Logan 28.92 1 0.7
9. Jhanelle Powell 9 Spr. Northwestern 29.16 3 1.8
10. Raven Harding 10 Day. Northridge 29.19 2 0.6
11. Hannah Martin 12 Spr. Northwestern 29.33 1 0.7
12. Nyanjok Mawein 10 Carroll 29.35 2 0.6
13. Sophia Bowermeister 9 Graham Local 29.36 1 0.7
14. Jenna Davis 11 Northeastern 29.43 4 1.7
15. Hannah Grimes 11 Brookville 29.55 2 0.6
16. Brooke Selby 10 Eaton 29.88 2 0.6
17. Bailey Benedict 10 Greenon 29.90 2 0.6
18. Jessie Garrett 10 Greenon 29.97 4 1.7
19. Stanleigh Archer 09 Ben. Logan 30.03 3 1.8
20. Rylie McCorkle 10 Northeastern 30.33 3 1.8
21. Makayla Porter 11 Urbana 30.39 1 0.7
22. Mia Morphew 9 Milton-Union 31.32 3 1.8
23. Gracie Winn 9 Brookville 31.56 1 0.7
24. Val Batova 11 Urbana 31.68 4 1.7
25. Meredith Brumfield 12 Tippecanoe 32.09 1 0.7
26. Rylee Newcomer 12 Graham Local 32.43 3 1.8
27. Morgan Nemeth 9 Milton-Union 32.56 4 1.7
28. Abigail Clay 11 Indian Lake 33.83 2 0.6
Janay Logan 11 Bellefontaine
DNS 1 0.7
Mariyah McKelvin 10 Eaton
DNS 4 1.7
Sierra King 12 Day. Northridge
DNS 4 1.7
Taylor Prall 10 Tippecanoe
DNS 3 1.8
1600m Relay Prelim
Records
Record Athletes Time Team Year
Results
Place Team Time Heat
1. Versailles 4:21.14 1
2. Carroll 4:23.32 2
3. Tippecanoe 4:31.32 2
4. Bellefontaine 4:32.24 1
5. Greenon 4:36.61 2
6. Spr. Northwestern 4:39.71 1
7. Eaton 4:43.75 1
8. Milton-Union 4:48.61 1
9. Graham Local 4:49.12 2
10. Kenton Ridge 4:55.12 1
11. Ben. Logan 5:00.20 1
12. Indian Lake 5:03.84 2
Day. Northridge
SCR 1
Urbana
DNS 2