Eastmoor Acad. Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.28 | Imani Stepney | 5th | Finals H4 | Complete Results | |
14.71 | SB | Trinity Cox | 18th | Finals H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
25.95 | Cheyanne Carter | 1st | Finals H4 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:04.78 | SB | Madison Johnson | 6th | Finals H1 | Complete Results |
1:12.30 | SB | Trinity Cox | 19th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:35.79 | Deja Hale | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
3:16.60 | SB | Victoria Heard | 18th | Finals H2 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
6:05.80 | SB | Deja Hale | 8th | Finals H1 | Complete Results |
7:33.18 | SB | Victoria Heard | 11th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
17:27.31 | SB | Victoria Heard | 10th | Finals H1 | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
14.59 | Cheyanne Carter | 1st | Finals H3 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
54.01 | SB | Risa Watkins | 8th | Finals H3 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
49.70 | Relay Team | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:47.40 | Relay Team | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:23.01 | Relay Team | 5th | Finals H2 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:46.58 | SB | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
16-5.5 | Cheyanne Carter | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
15-0.75 | Risa Watkins | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
118-10 | SB | A'nee Braswell | 1st | Finals H1 | Complete Results |
83-8 | Leslie Jones | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
34-4 | A'nee Braswell | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
31-9.5 | SB | Leslie Jones | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.90 | Keivon Belcher | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
12.21 | Anthony Cobb | 10th | Finals H3 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
23.87 | Davy Wheeler | 6th | Finals H4 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
50.10 | SB | George Daniels | 1st | Finals H4 | Complete Results |
56.39 | SB | Anthony Cobb | 14th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:04.06 | SB | Jalon Lewis | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
2:07.00 | SB | Michael Keels | 4th | Finals H2 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:46.27 | SB | Omavi Hamilton | 1st | Finals H2 | Complete Results |
4:52.58 | SB | Laron Senior | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
10:50.27 | SB | Omavi Hamilton | 1st | Finals H1 | Complete Results |
11:15.38 | SB | Laron Senior | 6th | Finals H1 | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
16.30 | Terry Johnson | 4th | Finals H2 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
39.58 | Elijah Barber | 1st | Finals H3 | Complete Results | |
41.05 | SB | Terry Johnson | 4th | Finals H3 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
44.45 | Relay Team | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:30.96 | Relay Team | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:27.00 | Relay Team | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:23.26 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-6 | SB | Lashawn Robinson | 12th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
18-1.5 | Lashawn Robinson | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
16-10.25 | Tyrese Taylor | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
108-3 | SB | N Montgomery-mcmillan | 8th | Finals H1 | Complete Results |
90-3 | David Via | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
43-6.75 | David Via | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
38-6.25 | N Montgomery-mcmillan | 7th | Finals H1 | Complete Results |