Buckeye Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.16 | Marly Powers | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
29.20 | SB | Marly Powers | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
29.28 | Kelsey Verhoff | 5th | Finals H2 | Complete Results | |
31.88 | SB | Bella Serio | 6th | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:06.67 | Katie Lyons | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
1:14.16 | Bella Serio | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:35.92 | Lydia Healy | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
2:37.01 | SB | Brooke Franz | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
2:42.09 | Aydan Coulter | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:50.02 | Holly Porter | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
6:43.07 | Olivia Koval | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
18.02 | Cami Inman | 4th | Finals H2 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
53.46 | Samantha Theis | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
55.13 | Cami Inman | 4th | Finals H2 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
55.37 | Relay Team | 6th | Finals H2 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:56.44 | Relay Team | 5th | Finals H2 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:43.09 | Relay Team | 6th | Finals H2 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
12:19.06 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
13-3.5 | Katie Lyons | 4th | Finals H2 | Complete Results | |
9-11 | Bella Serio | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
8-0 | Allison Wilk | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
7-0 | Lydia Healy | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
86-7 | Abby Bennett | 9th | Finals H2 | Complete Results | |
69-0 | SB | Emily States | 5th | Finals H1 | Complete Results |
51-11 | Rayne Rascoe | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
30-4 | Abby Bennett | 10th | Finals H3 | Complete Results | |
19-3.5 | Rayne Rascoe | 8th | Finals H2 | Complete Results | |
17-2.5 | SB | Kassidy Rundle | 9th | Finals H2 | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.40 | Justin Canedy | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
12.39 | SB | Josh England | 7th | Finals H2 | Complete Results |
13.04 | SB | Connor Thomas | 6th | Finals H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
25.64 | SB | Richard Vanboxel | 5th | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
55.16 | Jaret Yohman | 4th | Finals H2 | Complete Results | |
59.28 | Nick Gorris | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
1:08.08 | SB | Jordan Bell | 4th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:18.30 | SB | Vincent King | 10th | Finals H2 | Complete Results |
2:33.94 | SB | Caleb Gerdeman | 10th | Finals H1 | Complete Results |
2:52.36 | SB | Isaac Pratt | 11th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:30.18 | Colin Theis | 4th | Finals H2 | Complete Results | |
4:37.84 | Aidan Gallagher | 5th | Finals H2 | Complete Results | |
5:06.57 | John Franz | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
11:03.58 | SB | Corey Thiergartner | 17th | Finals H1 | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
17.25 | Keaton Sandor | 7th | Finals H2 | Complete Results | |
18.65 | Richard Gatt | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
18.79 | SB | Richard Vanboxel | 5th | Finals H1 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
44.22 | Keaton Sandor | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
46.53 | SB | Richard Gatt | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
47.68 | SB | Nathan Skalsky | 5th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
46.92 | Relay Team | 6th | Finals H2 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:42.97 | Relay Team | 7th | Finals H2 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:38.35 | Relay Team | 6th | Finals H2 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:22.98 | Relay Team | 7th | Finals H2 | Complete Results | |
High Jump | |||||
6-0 | Justin Canedy | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
5-3 | Keaton Sandor | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
19-4.5 | SB | Keaton Sandor | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
17-4 | Connor Thomas | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
16-2 | Austin Bir | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
11-6 | Richard Vanboxel | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
146-6 | Bruce Barnby | 2nd | Finals H3 | Complete Results | |
88-5.5 | Dom Kriz | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
72-2.5 | SB | Ryan Smith | 6th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
45-1.25 | Bruce Barnby | 3rd | Finals H3 | Complete Results | |
29-3.25 | SB | Ryan Smith | 5th | Finals H1 | Complete Results |