Loading
Ohio MileSplit
Upgrade
Results
Meet Results
Live Results
Rankings
COROS MileSplit50
XC Lists
Indoor Lists
Outdoor Lists
Virtual Meets
XC Team Scores
Compare Athletes
Calendar
Athletes
Teams
Coverage
Photos
Videos
Articles Archive
College Commitments
Training
Registration
About
Setup Meet
FAQ/Help
More
Bibs
Timing Companies
Conversion Calculator
RaceTab
MileSplit Network
Upgrade
Follow Us
Search
Login
Not logged in
Login
Sign Up
Willoughby South Dual 2016
Apr 6, 2016
South-Willoughby HS Track
Willoughby, OH
Meet History
Venue Records
High School Boys
High School Girls
Home
Results
Teams
Will. South Results
Sort
Name
Event
Boys
Athlete
Place
Section
Results
100 Meter Dash
11.94
h
Jarrell Blanton
2nd
Finals
H1
Complete Results
12.04
h SB
Andre Smith
3rd
Finals
H1
Complete Results
12.54
h
Jake Smith
5th
Finals
H1
Complete Results
13.04
h SB
Terreon Barrow
10th
Finals
H2
Complete Results
13.14
h
Anthony Tutolo
11th
Finals
H1
Complete Results
14.14
h
Charlie Gasier
16th
Finals
H3
Complete Results
14.24
h
Tyler Adams
17th
Finals
H3
Complete Results
14.44
h
Brad Garcia
19th
Finals
H4
Complete Results
15.04
h
Andrew Eade
22nd
Finals
H2
Complete Results
16.34
h
Antonio Washington
27th
Finals
H3
Complete Results
200 Meter Dash
25.84
h
Jarrell Blanton
1st
Finals
H1
Complete Results
26.34
h
Terreon Barrow
2nd
Finals
H2
Complete Results
26.74
h
Anthony Tutolo
4th
Finals
H2
Complete Results
27.04
h
Jake Smith
5th
Finals
H1
Complete Results
27.74
h
Bobby Gallo
7th
Finals
H1
Complete Results
28.34
h
Josiah Kline
10th
Finals
H3
Complete Results
30.84
h
Charlie Gasier
17th
Finals
H4
Complete Results
31.74
h
Andrew Eade
19th
Finals
H3
Complete Results
32.14
h
Brad Garcia
20th
Finals
H3
Complete Results
35.04
h
Antonio Washington
23rd
Finals
H4
Complete Results
400 Meter Dash
53.94
h
Kevin Thompson
1st
Finals
H1
Complete Results
57.74
h
Gage Davis
3rd
Finals
H1
Complete Results
58.04
h
Terreon Barrow
4th
Finals
H1
Complete Results
58.94
h
Ethan Knott
5th
Finals
H2
Complete Results
1:00.24
h SB
Jake Schuenaman
7th
Finals
H1
Complete Results
1:02.94
h
Jack Matuszak
12th
Finals
H2
Complete Results
1:04.14
h SB
Andrew Eade
14th
Finals
H2
Complete Results
1:11.14
h
Charlie Gasier
18th
Finals
H3
Complete Results
1:18.44
h
Brad Garcia
21st
Finals
H3
Complete Results
1:19.64
h
Antonio Washington
23rd
Finals
H3
Complete Results
800 Meter Run
2:17.70
Jake Schuenaman
2nd
Finals
H1
Complete Results
2:25.40
Gage Davis
4th
Finals
H1
Complete Results
2:25.80
Matt Richmond
5th
Finals
H2
Complete Results
2:34.00
Jack Matuszak
8th
Finals
H2
Complete Results
2:39.40
SB
Chad Blomgren
10th
Finals
H2
Complete Results
2:45.60
William Greismer
12th
Finals
H1
Complete Results
2:46.20
Luke Murino
13th
Finals
H1
Complete Results
2:49.00
Samuel Beddick
14th
Finals
H3
Complete Results
1600 Meter Run
5:06.40
Justin Mesterhazy
3rd
Finals
H2
Complete Results
5:07.00
Matt Richmond
4th
Finals
H1
Complete Results
5:20.60
Samuel Orians
5th
Finals
H1
Complete Results
5:28.10
Daniel Trolli
6th
Finals
H2
Complete Results
6:08.60
Luke Murino
10th
Finals
H2
Complete Results
6:17.50
William Greismer
11th
Finals
H2
Complete Results
6:35.60
Samuel Beddick
12th
Finals
H1
Complete Results
3200 Meter Run
11:04.00
Justin Mesterhazy
2nd
Finals
H1
Complete Results
11:45.00
Samuel Orians
3rd
Finals
H1
Complete Results
11:54.00
Daniel Trolli
4th
Finals
H1
Complete Results
110 Meter Hurdles
17.24
h
Jeremy Thompson
2nd
Finals
H1
Complete Results
17.64
h
Devonaire Conliffe
4th
Finals
H1
Complete Results
18.94
h
Max Lapuh
5th
Finals
H2
Complete Results
19.34
h SB
Richard Wynn
6th
Finals
H1
Complete Results
20.34
h
Tommy Rhodes
10th
Finals
H2
Complete Results
22.14
h SB
Greg Busam
13th
Finals
H2
Complete Results
22.74
h
David Perovsek
14th
Finals
H1
Complete Results
300 Meter Hurdles
44.84
h
Jeremy Thompson
1st
Finals
H1
Complete Results
50.84
h
Tommy Rhodes
5th
Finals
H1
Complete Results
51.64
h SB
David Perovsek
6th
Finals
H2
Complete Results
51.74
h
Richard Wynn
7th
Finals
H1
Complete Results
52.44
h
Max Lapuh
8th
Finals
H1
Complete Results
54.14
h SB
Greg Busam
9th
Finals
H2
Complete Results
4x100 Meter Relay
46.14
h
Relay Team
1st
Finals
H1
Complete Results
4x200 Meter Relay
1:41.20
Relay Team
2nd
Finals
H1
Complete Results
4x400 Meter Relay
3:52.40
Relay Team
1st
Finals
H1
Complete Results
4x800 Meter Relay
8:50.60
Relay Team
1st
Finals
H1
Complete Results
High Jump
5-6
Jeremy Thompson
1st
Finals
H1
Complete Results
Long Jump
19-1
Devonaire Conliffe
2nd
Finals
H1
Complete Results
18-5
SB
Bobby Gallo
5th
Finals
H1
Complete Results
17-2
SB
Andre Smith
7th
Finals
H1
Complete Results
14-3
David Perovsek
10th
Finals
H1
Complete Results
12-9
SB
Michael Fimiani
11th
Finals
H1
Complete Results
Pole Vault
11-6
Jared Kraft
1st
Finals
H1
Complete Results
10-0
Josiah Kline
3rd
Finals
H1
Complete Results
Discus
113-7
Scott Znidarsic
1st
Finals
H1
Complete Results
106-4
Cameron Marshall
2nd
Finals
H1
Complete Results
102-0
James Kendall
4th
Finals
H1
Complete Results
99-6
SB
William Trombley
5th
Finals
H1
Complete Results
98-6
James Harmon
6th
Finals
H1
Complete Results
67-7
Matthew Andrews
14th
Finals
H1
Complete Results
60-0
SB
Joshua Witcher
17th
Finals
H1
Complete Results
Shot Put
39-2
Devonaire Conliffe
1st
Finals
H1
Complete Results
38-8
James Harmon
2nd
Finals
H1
Complete Results
36-6
Scott Znidarsic
3rd
Finals
H1
Complete Results
35-9
James Kendall
5th
Finals
H1
Complete Results
33-8.5
Matthew Andrews
8th
Finals
H1
Complete Results
31-6.5
Cameron Marshall
9th
Finals
H1
Complete Results
29-3
William Trombley
11th
Finals
H1
Complete Results
23-8
Michael Fimiani
19th
Finals
H1
Complete Results
21-0
Joshua Witcher
21st
Finals
H1
Complete Results