http://gopherarun.com/results/gopher_color.jpg
2016 LEGENDS MEET HS BOYS SMALL DIVISION
TRUMBULL COUNTY FAIRGROUNDS-CORTLAND, OH
Oct. 8, 2016
60 DEGREES
Results by GOPHER RUNNING
Click on the "pace" links to move about through the results. Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual or team.
PLACE TEAM POINTS PLACES OF FINISHERS AVG. TIME SPREAD
TEAM SCORES
1 Maplewood 56 6 7 10 13 20 16:38.7 0:37.8
2 Svsm 97 2 12 25 26 32 34 37 16:54.9 1:09.5
3 McDonald 111 9 16 23 28 35 150 165 17:02.3 0:57.6
4 Carrollton 153 1 8 33 52 59 93 95 17:09.0 2:02.3
5 Field 211 31 36 41 50 53 118 128 17:37.8 0:37.3
6 Harvey 233 4 40 47 61 81 129 189 17:34.6 2:01.8
7 South Range 270 19 44 54 76 77 135 148 17:48.9 1:16.6
8 Perry 281 29 30 58 73 91 94 98 17:50.5 1:08.0
9 Svsm B 308 38 46 70 71 83 92 17:58.6 0:51.8
10 Gilmour Acad 311 11 15 39 116 130 153 171 17:45.2 2:13.5
11 Fairview 330 17 42 56 102 113 139 144 17:55.0 1:44.5
12 Maplewood B 363 45 49 63 85 121 138 18:07.8 1:09.6
13 Padua 403 24 43 84 112 140 172 18:10.9 2:06.2
14 Wickliffe 413 5 27 99 119 163 177 190 18:08.0 3:28.2
15 Berkshire 442 51 57 60 123 151 159 168 18:26.1 1:32.8
16 Streetsboro 447 14 74 106 107 146 182 200 18:18.7 2:33.0
17 Field B 452 68 80 90 97 117 124 175 18:25.1 0:36.1
18 Mineral Ridge 455 18 65 89 104 179 214 236 18:26.7 3:16.8
19 Ursuline 487 62 69 108 122 126 194 238 18:29.3 0:49.1
20 McDonald B 503 87 88 105 109 114 127 136 18:31.4 0:15.9
21 Py Valley 521 66 72 111 120 152 183 18:38.6 1:24.4
22 LaBrae 556 22 64 103 180 187 193 221 18:52.6 3:19.7
23 Maplewood C 577 100 101 110 125 141 154 157 18:44.6 0:45.5
24 West Branch 625 55 86 134 164 186 199 209 19:06.4 2:24.8
25 Crestwood 658 79 115 137 158 169 196 207 19:06.7 1:35.1
26 Kirtland 741 78 96 161 202 204 217 19:43.7 2:48.6
27 Girard 768 21 166 184 185 212 19:51.9 4:40.8
28 East Palestine 772 75 145 149 188 215 227 243 19:52.9 3:45.1
29 United 792 48 132 195 198 219 229 231 20:04.7 4:21.7
30 Lordstown 797 82 133 143 216 223 224 20:10.8 3:57.0
31 Badger 811 3 155 181 230 242 20:52.7 9:18.0
32* Jack. Milton 880 131 142 170 205 232 239 20:24.4 3:47.9
33* Trinity 880 67 147 192 234 240 241 21:09.5 6:29.9
34 Padua B 939 160 178 197 201 203 210 233 20:33.5 1:24.2
35 Field C 941 162 174 176 211 218 20:42.8 2:14.5
36 Hubbard 993 156 173 213 225 226 21:12.5 2:47.3
37 Heart. Christian 1058 167 206 222 228 235 245 21:45.9 3:09.0
38 Py Valley B 1100 191 208 220 237 244 246 22:49.1 6:13.6
Incomplete Teams: Columbiana, East Canton, Newbury SOutheast, Cardinal, Carrollton B
Gilmour Acad B, Girard B, Svsm C
Individuals
PLACE FINISHER TIME PACE
1. Maplewood
6 Jake Hall SR 16:23.6 5:17
7 Ethan Sparks JR 16:25.6 5:18
10 Nick Cowger SR 16:34.9 5:21
13 Mike Shipman SR 16:47.8 5:25
20 Adam Burgard JR 17:01.4 5:29
Total Time = 1:23:13.1 Total Places = 56
2. Svsm
2 Alex Phillips SO 16:09.9 5:13
12 Matthew Sollenberger SO 16:46.8 5:25
25 Shane Kelliher SR 17:09.0 5:32
26 Patrick White JR 17:09.3 5:32
32 Sean O'Brien JR 17:19.4 5:35
34 Chris Flohr JR 17:25.1 5:37
37 Connor McIntyre SR 17:29.2 5:38
Total Time = 1:24:34.3 Total Places = 97
3. McDonald
9 Carson Fortune SO 16:30.5 5:20
16 C J. Seitz SR 16:52.2 5:26
23 Connor Symbolik FR 17:05.2 5:31
28 Ethan Domitrovich FR 17:15.4 5:34
35 Zack Canada FR 17:28.1 5:38
150 Ian Chepke FR 19:26.8 6:16
165 Tyler Canada JR 19:50.3 6:24
Total Time = 1:25:11.2 Total Places = 111
4. Carrollton
1 Cole Lovett SR 15:57.8 5:09
8 Quinton Huggett SR 16:30.3 5:19
33 Dan Lampe JR 17:21.1 5:36
52 Alex Carrothers FR 17:55.9 5:47
59 Jon Russell SO 18:00.1 5:48
93 Noah Carrothers JR 18:26.1 5:57
95 Connor Rutledge SO 18:26.8 5:57
Total Time = 1:25:45.1 Total Places = 153
5. Field
31 Jared Stanley JR 17:18.8 5:35
36 Andrew Johnson JR 17:28.8 5:38
41 Justis Rose JR 17:32.0 5:39
50 Mitch Bezik SR 17:53.5 5:46
53 Brandon Bowser SO 17:56.1 5:47
118 Cory Fetterhoff SO 18:46.6 6:03
128 Brett Lowden SR 18:53.8 6:06
Total Time = 1:28:09.0 Total Places = 211
6. Harvey
4 Jose Reynoso SR 16:18.7 5:16
40 David Boykin SO 17:31.9 5:39
47 Nate Bohanon FR 17:39.9 5:42
61 Jeff Rupert SR 18:02.0 5:49
81 Karl Rigo SR 18:20.5 5:55
129 Victor Serano JR 18:55.0 6:06
189 Victor Rodriguez SO 20:26.6 6:36
Total Time = 1:27:52.8 Total Places = 233
7. South Range
19 Ian Pierson JR 16:59.9 5:29
44 River Flately FR 17:37.3 5:41
54 Luke Baun SO 17:56.9 5:47
76 Cameron Tarr JR 18:14.1 5:53
77 Nick Millison SO 18:16.5 5:54
135 Nathan Millison SO 18:58.5 6:07
148 Simon Weiss JR 19:24.9 6:16
Total Time = 1:29:04.6 Total Places = 270
8. Perry
29 Tyler Johnson SO 17:17.3 5:35
30 Justin Babic SR 17:17.9 5:35
58 Patrick Hurley SO 17:59.5 5:48
73 Tyler Morgan SO 18:12.5 5:52
91 Jesse Nadinic SR 18:25.3 5:57
94 Caleb Mehls SO 18:26.4 5:57
98 Zachery Berdysz JR 18:27.5 5:57
Total Time = 1:29:12.3 Total Places = 281
9. Svsm B
38 Colin Scahill SO 17:29.7 5:39
46 Andrew Schmitt JR 17:38.6 5:41
70 Cole Kelley SO 18:11.3 5:52
71 Kevin Rybka FR 18:11.8 5:52
83 Nick Steel FR 18:21.5 5:55
92 Ryan Zilka SO 18:25.6 5:57
Total Time = 1:29:52.8 Total Places = 308
10. Gilmour Acad
11 Timothy Diemer SO 16:43.5 5:24
15 Tyler Clark SO 16:50.9 5:26
39 Connor Gerspacher SO 17:30.5 5:39
116 Cory Bouchek JR 18:44.3 6:03
130 Cole Durdella FR 18:56.9 6:07
153 Clayton Tomasek JR 19:30.4 6:18
171 Henry Claude Madiba JR 19:54.7 6:25
Total Time = 1:28:45.8 Total Places = 311
11. Fairview
17 Jamison Cook SO 16:54.4 5:27
42 Jerrod Nelson JR 17:32.1 5:39
56 Cole Pollock JR 17:58.0 5:48
102 Max Myers SO 18:32.0 5:59
113 Tim Kill SO 18:38.8 6:01
139 Wes Good SO 19:05.6 6:10
144 Philip Theim FR 19:20.0 6:14
Total Time = 1:29:35.1 Total Places = 330
12. Maplewood B
45 Ethan Fattz SO 17:38.6 5:41
49 Mark Kirch FR 17:45.3 5:44
63 Alex Clark JR 18:03.8 5:50
85 Hunter Omerzo FR 18:23.0 5:56
121 Steven Peters SO 18:48.2 6:04
138 Patrick Begley FR 19:03.9 6:09
Total Time = 1:30:38.7 Total Places = 363
13. Padua
24 Matthew Bildstein SO 17:05.6 5:31
43 Jack Schaeffer SR 17:36.4 5:41
84 Matthew Zagore SO 18:23.0 5:56
112 Matthew Cardello SR 18:37.8 6:01
140 Garrett Forsythe SR 19:11.8 6:12
172 Peter Heinzerling FR 19:55.9 6:26
Total Time = 1:30:54.4 Total Places = 403
14. Wickliffe
5 Dylan Barnes JR 16:20.9 5:16
27 Brent LeBlanc JR 17:14.5 5:34
99 Jesse Sidhu SR 18:27.6 5:57
119 Tavieon Brown JR 18:47.7 6:04
163 Jeremiah Benson SR 19:49.1 6:24
177 Randy Clark SR 20:05.3 6:29
190 Jonas Svarcas SO 20:32.7 6:38
Total Time = 1:30:39.7 Total Places = 413
15. Berkshire
51 Jacob Turk SR 17:54.2 5:47
57 Dan Bridavsky SR 17:58.7 5:48
60 Robert O'Conke FR 18:01.5 5:49
123 Kody West SR 18:49.1 6:04
151 Ben Pelletier SO 19:26.9 6:16
159 Ethan Bennington FR 19:38.9 6:20
168 James Patterson SO 19:53.1 6:25
Total Time = 1:32:10.2 Total Places = 442
16. Streetsboro
14 Jake Suttell SR 16:49.4 5:26
74 Bailey Deevers JR 18:12.6 5:52
106 Riley Deevers FR 18:34.5 6:00
107 Jack Bindus FR 18:35.0 6:00
146 Tkaushy Sims SO 19:22.3 6:15
182 Sidney Grimm JR 20:18.8 6:33
200 Matt Mitchell SO 20:58.0 6:46
Total Time = 1:31:33.6 Total Places = 447
17. Field B
68 Adam Cassetty SR 18:08.8 5:51
80 Soren Hottensmith FR 18:19.6 5:55
90 Nate Bezik JR 18:25.1 5:56
97 Dillon Kuntzman JR 18:27.1 5:57
117 Ryan Rohr SR 18:44.8 6:03
124 Jared Krznarich SR 18:50.4 6:05
175 Austin Gilbert JR 20:03.3 6:28
Total Time = 1:32:05.2 Total Places = 452
18. Mineral Ridge
18 Palmer Cameron SR 16:57.2 5:28
65 Jacob Colon SR 18:05.1 5:50
89 Caleb Toth SR 18:24.6 5:56
104 Dylan Hvisc FR 18:32.8 5:59
179 Brennan Harris JR 20:14.0 6:32
214 Bryant Garris FR 21:54.5 7:04
236 James Fellows SR 23:09.9 7:28
Total Time = 1:32:13.5 Total Places = 455
19. Ursuline
62 Stephen Babik SO 18:02.0 5:49
69 Joel Kreuzwieser SO 18:09.1 5:51
108 Ethan Courtney JR 18:35.7 6:00
122 Ben Rovnyak SO 18:48.5 6:04
126 Brady Leugers FR 18:51.0 6:05
194 Angelo Naples FR 20:47.0 6:42
238 Michael Rovnyak SR 23:39.6 7:38
Total Time = 1:32:26.2 Total Places = 487
20. McDonald B
87 Tyler Worrell SO 18:24.0 5:56
88 Connor Brown SO 18:24.6 5:56
105 Luke Staudecher SR 18:32.9 5:59
109 Connor Fortune SR 18:35.8 6:00
114 Braden Rupe JR 18:39.9 6:01
127 Christian Street FR 18:53.0 6:05
136 Elliot Gibbons SO 18:58.7 6:07
Total Time = 1:32:37.0 Total Places = 503
21. Py Valley
66 Austin Roberts SO 18:06.0 5:50
72 Jonathon Burnett JR 18:12.4 5:52
111 Noah Wilkerson FR 18:36.5 6:00
120 Morgan Babic SR 18:47.8 6:04
152 Tim Seimbor JR 19:30.3 6:18
183 Austin Gruskiewicz JR 20:19.2 6:33
Total Time = 1:33:12.8 Total Places = 521
22. LaBrae
22 Jakob Rose JR 17:05.0 5:31
64 Zach Meyer SO 18:04.1 5:50
103 Adam Nottingham JR 18:32.5 5:59
180 Dylan Wood SO 20:16.7 6:32
187 Jeffery Estes JR 20:24.7 6:35
193 Andrew Barnhart SR 20:42.9 6:41
221 Trenton McCombs SO 22:13.8 7:10
Total Time = 1:34:22.8 Total Places = 556
23. Maplewood C
100 Race Shipman SO 18:29.1 5:58
101 Reilly Michael SO 18:31.9 5:59
110 Alex Ventura SR 18:36.4 6:00
125 Frank Constantine JR 18:50.9 6:05
141 Ryan Bedlion FR 19:14.6 6:12
154 Kameron Peterson JR 19:31.8 6:18
157 Chris Burgard FR 19:36.6 6:20
Total Time = 1:33:42.7 Total Places = 577
24. West Branch
55 Michael Johnson SR 17:57.9 5:48
86 Max Pigza SR 18:23.8 5:56
134 Zack Williamson SO 18:58.2 6:07
164 Joseph Mitchell SR 19:49.5 6:24
186 Josh Davidson SR 20:22.6 6:34
199 Alex Kidd SR 20:57.8 6:46
209 Ethan Chapman FR 21:25.6 6:55
Total Time = 1:35:31.7 Total Places = 625
25. Crestwood
79 Zach Forristal FR 18:18.4 5:54
115 Alex Forristal JR 18:41.4 6:02
137 Josh Ondash FR 19:03.3 6:09
158 Aiden Morganstern FR 19:36.8 6:20
169 Connor Thigpen FR 19:53.5 6:25
196 Ephraim Oliphant JR 20:48.7 6:43
207 Joey Daczko JR 21:16.5 6:52
Total Time = 1:35:33.2 Total Places = 658
26. Kirtland
78 Konnor Duncan SO 18:17.6 5:54
96 Jake Grdadolnik SO 18:27.0 5:57
161 Colton Zanko JR 19:45.4 6:22
202 Nick Briggs SO 21:02.2 6:47
204 Andrew Schneider FR 21:06.2 6:48
217 Kirk Brauer SO 21:59.3 7:06
Total Time = 1:38:38.2 Total Places = 741
27. Girard
21 Derek Basinger SR 17:04.3 5:30
166 Anthony Costarella JR 19:51.0 6:24
184 Louis Larney SO 20:19.5 6:33
185 Shawn Thomas FR 20:19.5 6:33
212 Scott Sharples SR 21:45.0 7:01
Total Time = 1:39:19.1 Total Places = 768
28. East Palestine
75 Andrew Cunningham SO 18:13.3 5:53
145 Gavin Lambert FR 19:22.0 6:15
149 Carter Wisser SR 19:25.2 6:16
188 Cole Rutledge FR 20:25.4 6:35
215 Nick Grimm SR 21:58.4 7:05
227 Damian Becay SR 22:25.3 7:14
243 Noah Garvin FR 25:45.3 8:18
Total Time = 1:39:24.2 Total Places = 772
29. United
48 Daniel Frase SO 17:43.1 5:43
132 Joshua Kataro SO 18:57.5 6:07
195 Cody Voytek JR 20:47.4 6:42
198 Jacob Kataro SO 20:51.0 6:44
219 Jeremiah Peters FR 22:04.7 7:07
229 Gabe Snyder FR 22:32.4 7:16
231 Brendan Detwiller JR 22:42.3 7:19
Total Time = 1:40:23.5 Total Places = 792
30. Lordstown
82 Marcel Jenkins FR 18:20.5 5:55
133 Romain Greg JR 18:58.0 6:07
143 Jared Koper JR 19:18.8 6:14
216 Austin Byles JR 21:59.2 7:06
223 Jermaine Jones FR 22:17.5 7:11
224 Jimmy Moyers FR 22:19.8 7:12
Total Time = 1:40:53.8 Total Places = 797
31. Badger
3 Ty Reeher SR 16:17.6 5:15
155 Preston Caroll SR 19:32.5 6:18
181 Johnny Grexa SO 20:17.9 6:33
230 Sam Macchione FR 22:40.1 7:19
242 Tyler McDowell SR 25:35.6 8:15
Total Time = 1:44:23.4 Total Places = 811
32*. Jack. Milton
131 Devan Christoff SO 18:57.1 6:07
142 Jeremy Seka SO 19:15.8 6:13
170 Michael Zayas JR 19:54.1 6:25
205 Jacob Cline JR 21:10.3 6:50
232 Lance Goodlin SO 22:44.9 7:20
239 Nathan Miller FR 24:23.9 7:52
Total Time = 1:42:02.0 Total Places = 880
33*. Trinity
67 Andrew Gudz SO 18:07.3 5:51
147 Luke Jefferson SR 19:23.2 6:15
192 Sammy Burke SO 20:40.7 6:40
234 Neil Mahoney SO 22:59.1 7:25
240 Jason Nedrich JR 24:37.2 7:57
241 Darnell Caver FR 24:49.7 8:01
Total Time = 1:45:47.3 Total Places = 880
34. Padua B
160 Robbie Wilson SO 19:41.1 6:21
178 Jack Dailey FR 20:12.7 6:31
197 John Shepherd SO 20:48.8 6:43
201 Justin Jandi SO 20:59.6 6:46
203 Brian Kovacs FR 21:05.3 6:48
210 Jacob Ross FR 21:42.6 7:00
233 Evan Ketterer SO 22:46.0 7:21
Total Time = 1:42:47.3 Total Places = 939
35. Field C
162 Jon Moody FR 19:46.1 6:23
174 Sumner Wilson SR 19:58.3 6:27
176 Jack Blasdel SO 20:04.0 6:28
211 Sam Moody SR 21:44.9 7:01
218 Aaron Rohr FR 22:00.6 7:06
Total Time = 1:43:33.6 Total Places = 941
36. Hubbard
156 Lucas Adduci SO 19:34.7 6:19
173 Andrew Addy SO 19:56.8 6:26
213 Ronnie Mound SO 21:48.1 7:02
225 Ben Pasku SO 22:21.1 7:13
226 Harry Pasku SR 22:21.9 7:13
Total Time = 1:46:02.4 Total Places = 993
37. Heart. Christian
167 Jackson Bussard FR 19:51.8 6:24
206 Eric Grantonic JR 21:15.1 6:51
222 Seth Barrett FR 22:15.1 7:11
228 Anthony Marino SO 22:26.8 7:14
235 Garrett Rossi FR 23:00.8 7:25
245 Ben Jessop JR 34:26.2 11:07
Total Time = 1:48:49.4 Total Places = 1058
38. Py Valley B
191 Steven Wheatley SR 20:35.6 6:39
208 Nick Sapp SO 21:22.2 6:54
220 Clinton Wolfe FR 22:05.2 7:07
237 Noah Goldsmith SR 23:13.1 7:29
244 Josh Goldsmith SR 26:49.2 8:39
246 Hunter Berry FR 37:24.1 12:04
Total Time = 1:54:05.1 Total Places = 1100
PL SCORE NAME YR TIME Pace TEAM
Boys 5K Run
1 1 Cole Lovett SR 15:57.8 5:09 Carrollton
2 2 Alex Phillips SO 16:09.9 5:13 Svsm
3 3 Ty Reeher SR 16:17.6 5:15 Badger
4 4 Jose Reynoso SR 16:18.7 5:16 Harvey
5 5 Dylan Barnes JR 16:20.9 5:16 Wickliffe
6 6 Jake Hall SR 16:23.6 5:17 Maplewood
7 7 Ethan Sparks JR 16:25.6 5:18 Maplewood
8 8 Quinton Huggett SR 16:30.3 5:19 Carrollton
9 9 Carson Fortune SO 16:30.5 5:20 McDonald
10 10 Nick Cowger SR 16:34.9 5:21 Maplewood
11 11 Timothy Diemer SO 16:43.5 5:24 Gilmour Acad
12 12 Matthew Sollenberger SO 16:46.8 5:25 Svsm
13 13 Mike Shipman SR 16:47.8 5:25 Maplewood
14 14 Jake Suttell SR 16:49.4 5:26 Streetsboro
15 15 Tyler Clark SO 16:50.9 5:26 Gilmour Acad
16 16 C J. Seitz SR 16:52.2 5:26 McDonald
17 17 Jamison Cook SO 16:54.4 5:27 Fairview
18 18 Palmer Cameron SR 16:57.2 5:28 Mineral Ridge
19 19 Ian Pierson JR 16:59.9 5:29 South Range
20 20 Adam Burgard JR 17:01.4 5:29 Maplewood
21 21 Derek Basinger SR 17:04.3 5:30 Girard
22 22 Jakob Rose JR 17:05.0 5:31 LaBrae
23 23 Connor Symbolik FR 17:05.2 5:31 McDonald
24 24 Matthew Bildstein SO 17:05.6 5:31 Padua
25 25 Shane Kelliher SR 17:09.0 5:32 Svsm
26 26 Patrick White JR 17:09.3 5:32 Svsm
27 27 Brent LeBlanc JR 17:14.5 5:34 Wickliffe
28 28 Ethan Domitrovich FR 17:15.4 5:34 McDonald
29 29 Tyler Johnson SO 17:17.3 5:35 Perry
30 30 Justin Babic SR 17:17.9 5:35 Perry
31 31 Jared Stanley JR 17:18.8 5:35 Field
32 32 Sean O'Brien JR 17:19.4 5:35 Svsm
33 33 Dan Lampe JR 17:21.1 5:36 Carrollton
34 34 Chris Flohr JR 17:25.1 5:37 Svsm
35 35 Zack Canada FR 17:28.1 5:38 McDonald
36 36 Andrew Johnson JR 17:28.8 5:38 Field
37 37 Connor McIntyre SR 17:29.2 5:38 Svsm
38 38 Colin Scahill SO 17:29.7 5:39 Svsm B
39 39 Connor Gerspacher SO 17:30.5 5:39 Gilmour Acad
40 40 David Boykin SO 17:31.9 5:39 Harvey
41 41 Justis Rose JR 17:32.0 5:39 Field
42 42 Jerrod Nelson JR 17:32.1 5:39 Fairview
43 43 Jack Schaeffer SR 17:36.4 5:41 Padua
44 44 River Flately FR 17:37.3 5:41 South Range
45 45 Ethan Fattz SO 17:38.6 5:41 Maplewood B
46 46 Andrew Schmitt JR 17:38.6 5:41 Svsm B
47 47 Nate Bohanon FR 17:39.9 5:42 Harvey
48 48 Daniel Frase SO 17:43.1 5:43 United
49 49 Mark Kirch FR 17:45.3 5:44 Maplewood B
50 50 Mitch Bezik SR 17:53.5 5:46 Field
51 51 Jacob Turk SR 17:54.2 5:47 Berkshire
52 Josh Voitushenko SR 17:55.5 5:47 Newbury
53 52 Alex Carrothers FR 17:55.9 5:47 Carrollton
54 53 Brandon Bowser SO 17:56.1 5:47 Field
55 54 Luke Baun SO 17:56.9 5:47 South Range
56 55 Michael Johnson SR 17:57.9 5:48 West Branch
57 56 Cole Pollock JR 17:58.0 5:48 Fairview
58 57 Dan Bridavsky SR 17:58.7 5:48 Berkshire
59 58 Patrick Hurley SO 17:59.5 5:48 Perry
60 59 Jon Russell SO 18:00.1 5:48 Carrollton
61 60 Robert O'Conke FR 18:01.5 5:49 Berkshire
62 61 Jeff Rupert SR 18:02.0 5:49 Harvey
63 62 Stephen Babik SO 18:02.0 5:49 Ursuline
64 63 Alex Clark JR 18:03.8 5:50 Maplewood B
65 64 Zach Meyer SO 18:04.1 5:50 LaBrae
66 Luke Carlson SR 18:04.6 5:50 Svsm
67 65 Jacob Colon SR 18:05.1 5:50 Mineral Ridge
68 Josh Conrad JR 18:05.8 5:50 East Canton
69 66 Austin Roberts SO 18:06.0 5:50 Py Valley
70 67 Andrew Gudz SO 18:07.3 5:51 Trinity
71 68 Adam Cassetty SR 18:08.8 5:51 Field B
72 69 Joel Kreuzwieser SO 18:09.1 5:51 Ursuline
73 70 Cole Kelley SO 18:11.3 5:52 Svsm B
74 71 Kevin Rybka FR 18:11.8 5:52 Svsm B
75 72 Jonathon Burnett JR 18:12.4 5:52 Py Valley
76 73 Tyler Morgan SO 18:12.5 5:52 Perry
77 74 Bailey Deevers JR 18:12.6 5:52 Streetsboro
78 75 Andrew Cunningham SO 18:13.3 5:53 East Palestine
79 76 Cameron Tarr JR 18:14.1 5:53 South Range
80 77 Nick Millison SO 18:16.5 5:54 South Range
81 78 Konnor Duncan SO 18:17.6 5:54 Kirtland
82 79 Zach Forristal FR 18:18.4 5:54 Crestwood
83 80 Soren Hottensmith FR 18:19.6 5:55 Field B
84 81 Karl Rigo SR 18:20.5 5:55 Harvey
85 82 Marcel Jenkins FR 18:20.5 5:55 Lordstown
86 83 Nick Steel FR 18:21.5 5:55 Svsm B
87 84 Matthew Zagore SO 18:23.0 5:56 Padua
88 85 Hunter Omerzo FR 18:23.0 5:56 Maplewood B
89 86 Max Pigza SR 18:23.8 5:56 West Branch
90 87 Tyler Worrell SO 18:24.0 5:56 McDonald B
91 88 Connor Brown SO 18:24.6 5:56 McDonald B
92 89 Caleb Toth SR 18:24.6 5:56 Mineral Ridge
93 90 Nate Bezik JR 18:25.1 5:56 Field B
94 91 Jesse Nadinic SR 18:25.3 5:57 Perry
95 92 Ryan Zilka SO 18:25.6 5:57 Svsm B
96 93 Noah Carrothers JR 18:26.1 5:57 Carrollton
97 94 Caleb Mehls SO 18:26.4 5:57 Perry
98 95 Connor Rutledge SO 18:26.8 5:57 Carrollton
99 96 Jake Grdadolnik SO 18:27.0 5:57 Kirtland
100 97 Dillon Kuntzman JR 18:27.1 5:57 Field B
101 98 Zachery Berdysz JR 18:27.5 5:57 Perry
102 99 Jesse Sidhu SR 18:27.6 5:57 Wickliffe
103 100 Race Shipman SO 18:29.1 5:58 Maplewood C
104 Jacob Culliton SO 18:29.4 5:58 Perry
105 101 Reilly Michael SO 18:31.9 5:59 Maplewood C
106 102 Max Myers SO 18:32.0 5:59 Fairview
107 103 Adam Nottingham JR 18:32.5 5:59 LaBrae
108 104 Dylan Hvisc FR 18:32.8 5:59 Mineral Ridge
109 105 Luke Staudecher SR 18:32.9 5:59 McDonald B
110 Justin Babe SR 18:34.1 5:59 Carrollton B
111 106 Riley Deevers FR 18:34.5 6:00 Streetsboro
112 107 Jack Bindus FR 18:35.0 6:00 Streetsboro
113 108 Ethan Courtney JR 18:35.7 6:00 Ursuline
114 109 Connor Fortune SR 18:35.8 6:00 McDonald B
115 110 Alex Ventura SR 18:36.4 6:00 Maplewood C
116 111 Noah Wilkerson FR 18:36.5 6:00 Py Valley
117 Luke Grudowsky SO 18:37.3 6:00 Southeast
118 112 Matthew Cardello SR 18:37.8 6:01 Padua
119 113 Tim Kill SO 18:38.8 6:01 Fairview
120 114 Braden Rupe JR 18:39.9 6:01 McDonald B
121 115 Alex Forristal JR 18:41.4 6:02 Crestwood
122 116 Cory Bouchek JR 18:44.3 6:03 Gilmour Acad
123 117 Ryan Rohr SR 18:44.8 6:03 Field B
124 118 Cory Fetterhoff SO 18:46.6 6:03 Field
125 119 Tavieon Brown JR 18:47.7 6:04 Wickliffe
126 120 Morgan Babic SR 18:47.8 6:04 Py Valley
127 121 Steven Peters SO 18:48.2 6:04 Maplewood B
128 122 Ben Rovnyak SO 18:48.5 6:04 Ursuline
129 123 Kody West SR 18:49.1 6:04 Berkshire
130 124 Jared Krznarich SR 18:50.4 6:05 Field B
131 125 Frank Constantine JR 18:50.9 6:05 Maplewood C
132 126 Brady Leugers FR 18:51.0 6:05 Ursuline
133 127 Christian Street FR 18:53.0 6:05 McDonald B
134 128 Brett Lowden SR 18:53.8 6:06 Field
135 129 Victor Serano JR 18:55.0 6:06 Harvey
136 130 Cole Durdella FR 18:56.9 6:07 Gilmour Acad
137 131 Devan Christoff SO 18:57.1 6:07 Jack. Milton
138 132 Joshua Kataro SO 18:57.5 6:07 United
139 133 Romain Greg JR 18:58.0 6:07 Lordstown
140 134 Zack Williamson SO 18:58.2 6:07 West Branch
141 135 Nathan Millison SO 18:58.5 6:07 South Range
142 136 Elliot Gibbons SO 18:58.7 6:07 McDonald B
143 Conner Handley JR 18:58.8 6:07 Svsm C
144 137 Josh Ondash FR 19:03.3 6:09 Crestwood
145 138 Patrick Begley FR 19:03.9 6:09 Maplewood B
146 139 Wes Good SO 19:05.6 6:10 Fairview
147 Anthony Lombardo SO 19:07.9 6:10 Svsm C
148 140 Garrett Forsythe SR 19:11.8 6:12 Padua
149 141 Ryan Bedlion FR 19:14.6 6:12 Maplewood C
150 Brennan Moll SO 19:14.9 6:13 Svsm C
151 142 Jeremy Seka SO 19:15.8 6:13 Jack. Milton
152 Logan Martin JR 19:16.6 6:13 Southeast
153 143 Jared Koper JR 19:18.8 6:14 Lordstown
154 144 Philip Theim FR 19:20.0 6:14 Fairview
155 145 Gavin Lambert FR 19:22.0 6:15 East Palestine
156 146 Tkaushy Sims SO 19:22.3 6:15 Streetsboro
157 147 Luke Jefferson SR 19:23.2 6:15 Trinity
158 Nick Krusely SO 19:23.4 6:15 Columbiana
159 148 Simon Weiss JR 19:24.9 6:16 South Range
160 Solomon Weiss JR 19:25.1 6:16 South Range
161 149 Carter Wisser SR 19:25.2 6:16 East Palestine
162 150 Ian Chepke FR 19:26.8 6:16 McDonald
163 151 Ben Pelletier SO 19:26.9 6:16 Berkshire
164 Derek Rutledge FR 19:27.3 6:17 South Range
165 152 Tim Seimbor JR 19:30.3 6:18 Py Valley
166 153 Clayton Tomasek JR 19:30.4 6:18 Gilmour Acad
167 Caleb Emerson SR 19:31.2 6:18 McDonald B
168 154 Kameron Peterson JR 19:31.8 6:18 Maplewood C
169 155 Preston Caroll SR 19:32.5 6:18 Badger
170 156 Lucas Adduci SO 19:34.7 6:19 Hubbard
171 Matthew Mangel JR 19:35.6 6:19 Gilmour Acad B
172 157 Chris Burgard FR 19:36.6 6:20 Maplewood C
173 158 Aiden Morganstern FR 19:36.8 6:20 Crestwood
174 159 Ethan Bennington FR 19:38.9 6:20 Berkshire
175 160 Robbie Wilson SO 19:41.1 6:21 Padua B
176 161 Colton Zanko JR 19:45.4 6:22 Kirtland
177 162 Jon Moody FR 19:46.1 6:23 Field C
178 163 Jeremiah Benson SR 19:49.1 6:24 Wickliffe
179 164 Joseph Mitchell SR 19:49.5 6:24 West Branch
180 165 Tyler Canada JR 19:50.3 6:24 McDonald
181 166 Anthony Costarella JR 19:51.0 6:24 Girard
182 167 Jackson Bussard FR 19:51.8 6:24 Heart. Christian
183 Andrew Farmer FR 19:52.7 6:25 Svsm C
184 168 James Patterson SO 19:53.1 6:25 Berkshire
185 169 Connor Thigpen FR 19:53.5 6:25 Crestwood
186 Joey Bradesca JR 19:53.8 6:25 Cardinal
187 170 Michael Zayas JR 19:54.1 6:25 Jack. Milton
188 171 Henry Claude Madiba JR 19:54.7 6:25 Gilmour Acad
189 172 Peter Heinzerling FR 19:55.9 6:26 Padua
190 Alec Marusic JR 19:56.1 6:26 Gilmour Acad B
191 173 Andrew Addy SO 19:56.8 6:26 Hubbard
192 174 Sumner Wilson SR 19:58.3 6:27 Field C
193 Mikey Redmond FR 19:59.9 6:27 McDonald
194 175 Austin Gilbert JR 20:03.3 6:28 Field B
195 176 Jack Blasdel SO 20:04.0 6:28 Field C
196 177 Randy Clark SR 20:05.3 6:29 Wickliffe
197 Noah Silver JR 20:09.6 6:30 Columbiana
198 Jacob Wichert SO 20:12.3 6:31 Berkshire
199 178 Jack Dailey FR 20:12.7 6:31 Padua B
200 179 Brennan Harris JR 20:14.0 6:32 Mineral Ridge
201 Fredy Razo FR 20:16.3 6:32 Perry
202 180 Dylan Wood SO 20:16.7 6:32 LaBrae
203 181 Johnny Grexa SO 20:17.9 6:33 Badger
204 182 Sidney Grimm JR 20:18.8 6:33 Streetsboro
205 183 Austin Gruskiewicz JR 20:19.2 6:33 Py Valley
206 184 Louis Larney SO 20:19.5 6:33 Girard
207 185 Shawn Thomas FR 20:19.5 6:33 Girard
208 186 Josh Davidson SR 20:22.6 6:34 West Branch
209 187 Jeffery Estes JR 20:24.7 6:35 LaBrae
210 188 Cole Rutledge FR 20:25.4 6:35 East Palestine
211 189 Victor Rodriguez SO 20:26.6 6:36 Harvey
212 190 Jonas Svarcas SO 20:32.7 6:38 Wickliffe
213 191 Steven Wheatley SR 20:35.6 6:39 Py Valley B
214 192 Sammy Burke SO 20:40.7 6:40 Trinity
215 193 Andrew Barnhart SR 20:42.9 6:41 LaBrae
216 194 Angelo Naples FR 20:47.0 6:42 Ursuline
217 195 Cody Voytek JR 20:47.4 6:42 United
218 196 Ephraim Oliphant JR 20:48.7 6:43 Crestwood
219 197 John Shepherd SO 20:48.8 6:43 Padua B
220 198 Jacob Kataro SO 20:51.0 6:44 United
221 199 Alex Kidd SR 20:57.8 6:46 West Branch
222 200 Matt Mitchell SO 20:58.0 6:46 Streetsboro
223 201 Justin Jandi SO 20:59.6 6:46 Padua B
224 202 Nick Briggs SO 21:02.2 6:47 Kirtland
225 Jack Squire JR 21:02.8 6:47 Berkshire
226 203 Brian Kovacs FR 21:05.3 6:48 Padua B
227 Connor Tarr SO 21:05.8 6:48 South Range
228 204 Andrew Schneider FR 21:06.2 6:48 Kirtland
229 Cory Clay SO 21:08.9 6:49 McDonald
230 205 Jacob Cline JR 21:10.3 6:50 Jack. Milton
231 Brandon Berry SO 21:11.3 6:50 Wickliffe
232 206 Eric Grantonic JR 21:15.1 6:51 Heart. Christian
233 207 Joey Daczko JR 21:16.5 6:52 Crestwood
234 208 Nick Sapp SO 21:22.2 6:54 Py Valley B
235 Zachary Beckett FR 21:25.3 6:55 South Range
236 209 Ethan Chapman FR 21:25.6 6:55 West Branch
237 Martin Stefancin SO 21:27.4 6:55 Newbury
238 Kaleb Grubbs FR 21:28.6 6:56 Newbury
239 Nate Hall FR 21:35.1 6:58 Streetsboro
240 210 Jacob Ross FR 21:42.6 7:00 Padua B
241 211 Sam Moody SR 21:44.9 7:01 Field C
242 212 Scott Sharples SR 21:45.0 7:01 Girard
243 Matt Buckley SO 21:45.2 7:01 Streetsboro
244 Garret Tomasek FR 21:45.5 7:01 Gilmour Acad B
245 213 Ronnie Mound SO 21:48.1 7:02 Hubbard
246 214 Bryant Garris FR 21:54.5 7:04 Mineral Ridge
247 215 Nick Grimm SR 21:58.4 7:05 East Palestine
248 216 Austin Byles JR 21:59.2 7:06 Lordstown
249 217 Kirk Brauer SO 21:59.3 7:06 Kirtland
250 Cole Stevenson FR 22:00.4 7:06 Wickliffe
251 Jason Green SO 22:00.5 7:06 Crestwood
252 218 Aaron Rohr FR 22:00.6 7:06 Field C
253 219 Jeremiah Peters FR 22:04.7 7:07 United
254 220 Clinton Wolfe FR 22:05.2 7:07 Py Valley B
255 Colt Hemphill SO 22:08.6 7:09 East Canton
256 Matthew Davis JR 22:12.4 7:10 Columbiana
257 221 Trenton McCombs SO 22:13.8 7:10 LaBrae
258 222 Seth Barrett FR 22:15.1 7:11 Heart. Christian
259 223 Jermaine Jones FR 22:17.5 7:11 Lordstown
260 224 Jimmy Moyers FR 22:19.8 7:12 Lordstown
261 225 Ben Pasku SO 22:21.1 7:13 Hubbard
262 226 Harry Pasku SR 22:21.9 7:13 Hubbard
263 Brady Phillips SO 22:22.4 7:13 LaBrae
264 227 Damian Becay SR 22:25.3 7:14 East Palestine
265 228 Anthony Marino SO 22:26.8 7:14 Heart. Christian
266 229 Gabe Snyder FR 22:32.4 7:16 United
267 Zach Tabor SO 22:34.7 7:17 South Range
268 230 Sam Macchione FR 22:40.1 7:19 Badger
269 231 Brendan Detwiller JR 22:42.3 7:19 United
270 232 Lance Goodlin SO 22:44.9 7:20 Jack. Milton
271 Anthony Mella SR 22:44.9 7:20 Streetsboro
272 Adam Smith SO 22:45.8 7:21 Girard B
273 Bill Harrison SR 22:45.9 7:21 Crestwood
274 233 Evan Ketterer SO 22:46.0 7:21 Padua B
275 234 Neil Mahoney SO 22:59.1 7:25 Trinity
276 235 Garrett Rossi FR 23:00.8 7:25 Heart. Christian
277 Dominic DiGiacomo FR 23:09.4 7:28 United
278 236 James Fellows SR 23:09.9 7:28 Mineral Ridge
279 237 Noah Goldsmith SR 23:13.1 7:29 Py Valley B
280 Clayton Sauberan FR 23:21.1 7:32 Cardinal
281 Matt Lucas FR 23:36.8 7:37 South Range
282 238 Michael Rovnyak SR 23:39.6 7:38 Ursuline
283 Hector Rodriguez SR 23:39.9 7:38 Harvey
284 Brian Davis FR 24:05.1 7:46 Gilmour Acad B
285 239 Nathan Miller FR 24:23.9 7:52 Jack. Milton
286 Andre Law FR 24:33.6 7:55 Girard B
287 240 Jason Nedrich JR 24:37.2 7:57 Trinity
288 Riley Sullivan JR 24:37.9 7:57 LaBrae
289 Mytchell Peace SO 24:42.9 7:58 South Range
290 241 Darnell Caver FR 24:49.7 8:01 Trinity
291 Michael Sheely FR 24:49.8 8:01 Mineral Ridge
292 Gabe Gladd FR 25:31.3 8:14 Maplewood C
293 Caleb Long FR 25:33.8 8:15 Columbiana
294 242 Tyler McDowell SR 25:35.6 8:15 Badger
295 243 Noah Garvin FR 25:45.3 8:18 East Palestine
296 Nick Woolmaker FR 25:59.5 8:23 West Branch
297 Joshua Mohney FR 26:06.5 8:25 East Palestine
298 244 Josh Goldsmith SR 26:49.2 8:39 Py Valley B
299 Adam Catterlin FR 28:50.7 9:18 Girard B
300 Chris Corigan FR 31:47.4 10:15 Maplewood C
301 245 Ben Jessop JR 34:26.2 11:07 Heart. Christian
302 246 Hunter Berry FR 37:24.1 12:04 Py Valley B
Return to home page.