Columbus Grove High School Hy-Tek\'s Meet Manager
Test - 8/26/2004
Columbus Grove High School
Last Completed Event
Event 1 Girls 3200 Meter Run CC
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Bernadette Burke 8 Minster 12:38.44 1
2 Alyssa Voorhees 8 Seneca East 13:19.76 2
3 Paige Vaupel 8 Liberty-Benton 13:21.21 3
4 Lauren Fausey 8 Minster 13:24.40 4
5 Lei Bornhorst 8 Minster 13:28.42 5
6 Alyssa Kemper 7 Minster 13:35.63 6
7 Racheal Conley 8 Sycamore Mohawk 13:36.47 7
8 Jessica Phillips 7 Seneca East 13:36.99 8
9 Meagan Sharp 8 Minster 13:41.58 9
10 Jessica Albers 7 Minster 13:43.14 10
11 Tresa Schaade 8 Seneca East 13:44.91 11
12 Emily Poeppelman 8 Anna 13:46.81 12
13 Jessica Whetsel 7 Gibsonburg 13:50.62 13
14 Molly Maag 7 Ottoville 13:51.35 14
15 Tori Sullivan 8 Sycamore Mohawk 13:51.88 15
16 Alexa Stults 7 Old Fort 13:53.09
17 Taylor Fries 8 Lincolnview 14:01.58 16
18 Brynn Chaskel 8 Liberty-Benton 14:04.44 17
19 Brooke Larsen 7 Liberty-Benton 14:14.45 18
20 Rachel Bertsch 8 Anna 14:15.39 19
21 Brooke Crist 8 Bryan 14:16.26 20
22 Mariah Vasquez 7 Bryan 14:17.09 21
23 Annette Dainiel 8 Sycamore Mohawk 14:19.81 22
24 Ellen Foos 8 Gibsonburg 14:22.12 23
25 Emily Freytag 8 Minster 14:22.56 24
26 Audrey Neal 8 Sycamore Mohawk 14:24.77 25
27 Leah Schmerge 8 Botkins 14:34.58 26
28 Lynelle Troyer 8 Elida 14:35.92 27
29 Melissa Turnwald 7 Ottoville 14:38.63 28
30 Stacey Sherman 8 Minster 14:44.23
31 Maryanne Wanamaker 8 Liberty-Benton 14:46.18 29
32 Tracey Lonsway 7 Sycamore Mohawk 14:46.76 30
33 Natalie Collins 8 Crestview 14:47.12 31
34 Angie Winkle 8 Liberty-Benton 14:49.06 32
35 Lauren Miller 8 Allen East 14:49.76 33
36 Alyssa Honigford 8 Ottoville 14:50.80 34
37 Jessica Luhring 7 Sycamore Mohawk 14:56.44 35
38 Jenni Richard 7 Minster 14:57.05
39 Maria Bruns 7 Minster 14:58.02
40 Emily Winner 8 Minster 14:58.41
41 Michelle Perhay 8 Liberty-Benton 14:59.48 36
42 Amber Perkins 7 Sycamore Mohawk 14:59.91 37
43 Kara Schroeder 8 Ottawa-Glandorf 15:00.23
44 Whitney Goller 8 Liberty-Benton 15:00.60 38
45 Misha Phillips 8 Seneca East 15:01.93 39
46 Danielle Eiting 7 Liberty-Benton 15:03.19
47 Regan Arnold 8 Minster 15:05.14
48 Jordan Reynolds 8 Lincolnview 15:05.59 40
49 Merissa Clouse 8 Carey 15:06.17
50 Kaite Wentz 8 Liberty-Benton 15:09.27
51 Jacqueline Greeley 8 Lima C.C. 15:10.08 41
52 Tess Hoffman 8 Lima C.C. 15:11.00 42
53 Lynn Sherman 8 Minster 15:12.25
54 Irene Kiesel 8 Seneca East 15:13.40 43
55 Emily Molyet 8 St. Wendelin 15:15.85
56 Taylor Paisie 8 Bryan 15:22.28 44
57 Donika Burkett 8 Gibsonburg 15:22.83 45
58 Molly Souder 8 St. Wendelin 15:23.04
59 Samantha Ritter 8 Hopewell-Loudon 15:24.65 46
60 Allie Bishop 8 Hopewell-Loudon 15:25.68 47
61 Kelsey Bagley 8 Elida 15:28.68 48
62 Brianna Custer 8 Fostoria 15:29.92 49
63 Sahara Hutchinson 8 Allen East 15:30.38 50
64 Laura Thornton 8 Van Buren 15:31.11
65 Morgan Miller 8 Lincolnview 15:38.30 51
66 Brittany Katalenas 8 Lincolnview 15:38.92 52
67 Tina Schroeder 8 Sherwood Fairview 15:40.75
68 Victoria Davies 8 Gibsonburg 15:46.88 53
69 Emily Hoelscher 7 Minster 15:49.66
70 Emily Miller 8 Ayersville 15:50.60 54
71 Kelsey Dockery 7 Ayersville 15:52.47 55
72 Chelsea Jacobs 8 Hopewell-Loudon 15:53.29 56
73 Michelle Schmerge 8 Botkins 15:53.67 57
74 Magen Robinson 8 Gibsonburg 15:54.05 58
75 Rachel Short 7 Bryan 16:01.40 59
76 Trisha Richey 8 Anna 16:02.35 60
77 Emily Krumel 7 Lima C.C. 16:03.64 61
78 Amber Stevens 8 Spencerville 16:06.16 62
79 Kristeina Jackson 7 Allen East 16:06.81 63
80 Morgan Schimpf 7 Elida 16:07.12 64
81 Stacey Seger 8 Minster 16:07.41
82 Mary Bemis 7 Delphos St. John\'s 16:08.69
83 Brandi Boes 7 Hopewell-Loudon 16:09.15 65
84 Hannah Saylor 7 Crestview 16:11.69 66
85 Jasmine Bird 7 Botkins 16:13.77 67
86 Alexis Godeke 8 Antwerp 16:14.12
87 Macy Heitmeyer 7 Ottawa-Glandorf 16:15.67
88 Krissa Friesner 8 Lincolnview 16:17.03 68
89 Kelsey Heise 7 Allen East 16:22.92 69
90 Caitlin Pauff 8 Elida 16:26.07 70
91 Caitlyn Esker 8 Gibsonburg 16:27.97 71
92 Erin Callow 8 Crestview 16:28.77 72
93 Hannah Kiser 7 Gibsonburg 16:30.34 73
94 Logan Mariuns 8 Fostoria 16:33.10 74
95 Sabrina Brose 8 Sycamore Mohawk 16:34.06
96 Thresea Nagengast 8 Anna 16:35.11 75
97 Brittney Kiesel 7 Fostoria 16:37.13 76
98 Rachel Lichtensteiger 7 Crestview 16:38.32 77
99 Kevisha Childress 7 Anna 16:39.13 78
100 Emily Kohler 7 Gibsonburg 16:39.54
101 Tonya Burkett 7 Gibsonburg 16:40.08
102 Emily Patch 7 Minster 16:41.65
103 Jenaye Snyder 7 Anna 16:42.34 79
104 Kaila Bollinger 8 Seneca East 16:44.99 80
105 Rachel Muhlenkamp 7 Liberty-Benton 16:46.73
106 Kendra Bowdle 8 Spencerville 16:47.21 81
107 Katie Thompson 7 Crestview 16:47.62 82
108 Kristy Koch 8 Lima C.C. 16:48.38 83
109 Jennifer DeMoss 7 McPherson 16:48.74 84
110 Zoe Thompson 7 Liberty-Benton 16:49.42
111 Mckenzie Frazer 8 Bryan 16:49.69 85
112 Kari Lutz 7 Patrick Henry 16:52.33
113 Laurel Davis 7 Bryan 16:54.40 86
114 Morgan Walker 7 Botkins 16:55.43 87
115 Tabitha Barker 8 Lincolnview 16:56.45 88
116 Jessa Schroeder 7 Ottawa-Glandorf 17:05.51
117 Johna Swartz 7 Seneca East 17:05.90 89
118 Miriah Hashbarger 7 Ottawa-Glandorf 17:06.29
119 Megan Walterbusch 7 Minster 17:08.38
120 Abby Kroukop 8 Ottoville 17:08.81 90
121 Ashley Cytlak 7 Van Buren 17:09.05
122 Lauryn Luderman 8 Ayersville 17:12.17 91
123 Miranda Moorhead 7 Liberty-Benton 17:12.71
124 Misty Justice 8 Ottoville 17:13.45 92
125 Vanessa Richards 8 Kenton 17:13.85
126 Jessi Brown 7 Minster 17:14.19
127 Jillian Purdy 7 Elida 17:14.50 93
128 Jodi Shulze 7 Minster 17:14.93
129 Andrea Rodriguez 7 Bryan 17:15.30 94
130 Melissa Lee 8 Liberty-Benton 17:17.74
131 Christine Bemis 8 Delphos St. John\'s 17:20.77
132 Natasha Collins 8 Kenton 17:23.18
133 Ashley Dominique 7 Lincolnview 17:23.55 95
134 Ashley Burch 8 Bryan 17:31.48
135 Kirsten Eickert 7 Gibsonburg 17:31.82
136 Jillian Conrad 8 Lima C.C. 17:34.16 96
137 Stephanie Shoenfelt 7 Sidney Lehman 17:36.73
138 Taylor Sowers 7 Liberty-Benton 17:38.40
139 Tayler Peterson 7 Liberty-Benton 17:39.39
140 Holli Berger 7 Minster 17:40.04
141 Karrie Platfoot 8 Botkins 17:42.56 97
142 Kelsey Phlipot 8 Minster 17:45.17
143 Hannah Anderson 7 Liberty-Benton 17:53.50
144 Ashley Miller 7 Hopewell-Loudon 17:54.13 98
145 Magen Moore 8 Kenton 17:57.07
146 Brooke Bond 7 Liberty-Benton 17:58.76
147 Tori Chamberlain 8 Lima C.C. 18:00.13 99
148 Jessica Reed 7 Ayersville 18:00.78 100
149 Tina Sherman 7 Minster 18:01.66
150 Grace Hoffman 7 Gibsonburg 18:07.27
151 Brooke Cox 8 Spencerville 18:19.39 101
152 Kelly Miller 7 Old Fort 18:20.30
153 Brandy Neustel 7 McPherson 18:22.77 102
154 Alyssa Cleveland 7 Hopewell-Loudon 18:24.62 103
155 Tiffany Schaade 7 Seneca East 18:26.60
156 Katelynn Romaker 8 St. Wendelin 18:31.34
157 Ashley Kohlrieser 8 Allen East 18:54.16 104
158 Lizzy Johnson 7 Liberty-Benton 19:02.70
159 Kayla Culver 7 Bryan 19:07.49
160 Brittany Miller 8 Spencerville 19:12.69 105
161 Vanessa Goins 7 Spencerville 19:19.31 106
162 Macarley Mc Cellan 7 Fostoria 19:22.64 107
163 Molly Pitts 8 Bryan 19:25.29
164 Chelsea Ramsey 7 McPherson 19:30.81 108
165 Shelby Taylor 7 McPherson 19:38.42 109
166 Deidre Hall 7 Liberty-Benton 19:42.01
167 Misty Gordon 8 Antwerp 19:43.90
168 Kayla Conley 7 Ayersville 19:47.53 110
169 Stephanie Billings 7 McPherson 19:51.67 111
170 Katie MacFarland 7 McPherson 19:52.44 112
171 Kristen Dennis 7 Anna 19:52.67 113
172 Lauren Dahlinghaus 8 Minster 20:08.93
173 Fara Balogun 7 Elida 20:13.56 114
174 Mackenzie Monday 8 Van Buren 20:18.22
175 Carmen Welly 7 Hopewell-Loudon 20:21.23 115
176 Raven Adams 7 Fostoria 20:52.40 116
177 Lorraine English 8 Spencerville 20:52.40 117
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Minster 25 1 4 5 6 9 10 24
Total Time: 1:06:48.47
Average: 13:21.70
2 Sycamore Mohawk 99 7 15 22 25 30 35 37
Total Time: 1:10:59.69
Average: 14:11.94
3 Liberty-Benton 99 3 17 18 29 32 36 38
Total Time: 1:11:15.34
Average: 14:15.07
4 Seneca East 103 2 8 11 39 43 80 89
Total Time: 1:10:56.99
Average: 14:11.40
5 Gibsonburg 192 13 23 45 53 58 71 73
Total Time: 1:15:16.50
Average: 15:03.30
6 Lincolnview 227 16 40 51 52 68 88 95
Total Time: 1:16:41.42
Average: 15:20.29
7 Bryan 229 20 21 44 59 85 86 94
Total Time: 1:16:46.72
Average: 15:21.35
8 Anna 244 12 19 60 75 78 79 113
Total Time: 1:17:18.79
Average: 15:27.76
9 Ottoville 258 14 28 34 90 92
Total Time: 1:17:43.04
Average: 15:32.61
10 Elida 302 27 48 64 70 93 114
Total Time: 1:19:52.29
Average: 15:58.46
11 Hopewell-Loudon 312 46 47 56 65 98 103 115
Total Time: 1:20:46.90
Average: 16:09.38
12 Allen East 319 33 50 63 69 104
Total Time: 1:21:44.03
Average: 16:20.81
13 Lima C.C. 323 41 42 61 83 96 99
Total Time: 1:20:47.26
Average: 16:09.46
14 Crestview 328 31 66 72 77 82
Total Time: 1:20:53.52
Average: 16:10.71
15 Botkins 334 26 57 67 87 97
Total Time: 1:21:20.01
Average: 16:16.01
16 Ayersville 410 54 55 91 100 110
Total Time: 1:26:43.55
Average: 17:20.71
17 Fostoria 422 49 74 76 107 116
Total Time: 1:28:55.19
Average: 17:47.04
18 Spencerville 455 62 81 101 105 106 117
Total Time: 1:29:44.76
Average: 17:56.96
19 McPherson 514 84 102 108 109 111 112
Total Time: 1:34:12.41
Average: 18:50.49