Miami East Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.00 | Gabrielle Hawkins | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
14.20 | SB | Bailey Miller | 4th | Finals H1 | Complete Results |
14.70 | SB | Macy Fellers | 8th | Finals H1 | Complete Results |
15.40 | SB | Destiny Sizemore | 13th | Finals H1 | Complete Results |
15.60 | SB | Sylvia Mitchell | 15th | Finals H1 | Complete Results |
16.00 | Nikki Howard | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
30.10 | Bailey Miller | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
30.60 | SB | Maria Staton | 4th | Finals H1 | Complete Results |
31.10 | Liza Bair | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
32.00 | SB | Macy Fellers | 9th | Finals H1 | Complete Results |
32.70 | SB | Grace Mccallister | 15th | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:08.00 | Rachel Ondera | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
1:12.00 | SB | Liza Bair | 4th | Finals H1 | Complete Results |
1:15.70 | SB | Macy Fellers | 6th | Finals H1 | Complete Results |
1:17.00 | Mady Osborne | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
1:17.60 | Grace Mccallister | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
1:18.80 | Savannah Holzten | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:30.80 | Marie Ewing | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
3:06.00 | Paige Blauvelt | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
3:33.00 | SB | Brailyn Tarcea | 6th | Finals H2 | Complete Results |
3:42.00 | SB | Itziar Landarr | 7th | Finals H1 | Complete Results |
3:50.00 | SB | Jayna Randall | 8th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
6:50.00 | Paige Blauvelt | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
7:37.00 | SB | Samantha Flores | 5th | Finals H1 | Complete Results |
8:05.00 | SB | Itziar Landarr | 6th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
14:13.00 | Josie Desautels | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
14:32.00 | Danielle Mannier | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
15:00.00 | SB | Rachel Hodge | 5th | Finals H1 | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
18.50 | Kaitlyn Mack | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
19.10 | Maria Staton | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
20.90 | SB | Samantha Flores | 8th | Finals H1 | Complete Results |
21.30 | SB | Reagan Morrett | 9th | Finals H1 | Complete Results |
21.40 | Liza Bair | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
23.10 | Gabby Lozano | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
53.20 | Kaitlyn Mack | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
59.00 | Maria Staton | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
54.20 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:55.00 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:39.00 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:58.00 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-0 | Liza Bair | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4-3 | Macy Fellers | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4-0 | SB | Nikki Howard | 5th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
14-4.5 | Jillian Wesco | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
13-6.25 | Kaitlyn Mack | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
11-7.5 | SB | Grace Mccallister | 12th | Finals H1 | Complete Results |
11-1 | SB | Sylvia Mitchell | 14th | Finals H1 | Complete Results |
10-3 | Gabby Lozano | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
7-2.75 | Maria Staton | 20th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
90-9 | Emma Linn | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
84-0 | Rachel Ondera | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
69-1 | Amber Kinnison | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
67-7 | SB | Camryn Miller | 8th | Finals H1 | Complete Results |
61-1 | Gretchen Frock | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
53-6 | Brailyn Tarcea | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
35-8 | Jayna Randall | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
27-5.5 | Rachel Ondera | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
27-5 | Amber Kinnison | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
25-8.5 | Camryn Miller | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
25-0.5 | SB | Emma Linn | 7th | Finals H1 | Complete Results |
21-10.5 | Gretchen Frock | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
19-2 | Jayna Randall | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
18-8.25 | Brailyn Tarcea | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.70 | Justin Brown | 2nd | Finals H3 | Complete Results | |
11.71 | SB | Dalton Taynor | 3rd | Finals H3 | Complete Results |
12.20 | Daniel Baker | 4th | Finals H3 | Complete Results | |
12.70 | SB | Nick LeValley | 7th | Finals H2 | Complete Results |
13.10 | SB | Jackson Davis | 12th | Finals H3 | Complete Results |
13.40 | SB | Devin Lawrence | 13th | Finals H2 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
23.80 | Dalton Taynor | 2nd | Finals H3 | Complete Results | |
24.60 | SB | Colton Weldy | 3rd | Finals H3 | Complete Results |
25.00 | Jordan Crawford | 4th | Finals H3 | Complete Results | |
26.80 | Bryce Mills | 8th | Finals H2 | Complete Results | |
26.90 | SB | Alex Dinarto | 10th | Finals H2 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
55.90 | Daniel Baker | 1st | Finals H3 | Complete Results | |
57.90 | Keagan Carsey | 3rd | Finals H3 | Complete Results | |
1:02.30 | Jakob Brunke | 5th | Finals H3 | Complete Results | |
1:04.00 | Nick LeValley | 7th | Finals H3 | Complete Results | |
1:09.00 | Christian DeWeese | 12th | Finals H3 | Complete Results | |
1:14.00 | SB | Brennan Green | 15th | Finals H3 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:14.00 | Greg Austerman | 3rd | Finals H3 | Complete Results | |
2:28.60 | Luke Mengos | 6th | Finals H3 | Complete Results | |
2:28.80 | Jonah Brautigan | 7th | Finals H3 | Complete Results | |
2:31.00 | SB | Tyler Fetters | 8th | Finals H2 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:05.00 | Jonah Brautigan | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
5:06.00 | Justin Deweese | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
5:12.00 | SB | Erik Austerman | 5th | Finals H1 | Complete Results |
5:45.00 | Andrew Austerman | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
5:50.00 | SB | Michael Bair | 11th | Finals H1 | Complete Results |
6:04.00 | Gavin Horne | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
11:13.00 | Justin Deweese | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
12:32.00 | Andrew Austerman | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
12:40.00 | Michael Bair | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
13:04.00 | SB | Cameron DeWeese | 8th | Finals H1 | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
18.40 | Taton Bertch | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
18.70 | Aaron Lawerence | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
19.50 | SB | Neil Pohl | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
20.56 | SB | Jackson Davis | 5th | Finals H2 | Complete Results |
20.70 | Max McDonald | 6th | Finals H2 | Complete Results | |
23.20 | Jacob Sweitzer | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
45.80 | Taton Bertch | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
50.30 | Aaron Lawerence | 4th | Finals H2 | Complete Results | |
51.00 | Jackson Davis | 6th | Finals H2 | Complete Results | |
54.30 | Victor Flores | 8th | Finals H2 | Complete Results | |
1:00.30 | SB | Blaine Brokschmidt | 9th | Finals H2 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
46.20 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:37.90 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:47.00 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:04.00 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
6-0 | Justin Brown | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
5-6 | SB | Blaine Brokschmidt | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
5-4.5 | Bryce Mills | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4-10 | SB | Alex Dinarto | 7th | Finals H1 | Complete Results |
4-8 | SB | Devin Lawrence | 9th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
18-9.5 | Justin Brown | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
17-1.25 | Cody Ingle | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
15-2 | Zack Johnson | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
14-10 | Bryce Mills | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
13-3 | Alex Dinarto | 15th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
111-3 | Colton Kowalak | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
106-0 | SB | Brenden Dalton | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
102-1 | Jack Runner | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
94-4 | Ryan Teale | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
74-2 | SB | James Horne | 14th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
38-11.75 | SB | Brenden Dalton | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
38-3.5 | Colton Kowalak | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
34-6.25 | Ryan Teale | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
29-2.5 | Jack Runner | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
26-9 | SB | Jakob Brunke | 13th | Finals H1 | Complete Results |
25-3 | SB | James Horne | 16th | Finals H1 | Complete Results |