Licensed to River View High School HY-TEK's Meet Manager 4/4/2017 09:02 PM
River View / Cambridge / New Philadelphia - 4/4/2017
4/4/2017
Results
Event 1 Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
Finals
1 New Philadelphia 'A' 11:01.00 10:48.83 5
1) Davis, Natalie 2) Stoneman, Sarah
3) Meechan, Ryleigh 4) Anderson, Rachel
2 Cambridge 'A' 12:35.00 11:33.42 3
1) Policoff, Nadia 2) Goggin, Maggie
3) Anderson, Savanaugh 4) McConkey, Tess
3 River View 'A' 11:57.00 12:11.13
1) Bryant, Nicole 2) Stanton, Katie
3) Royer, Jaina 4) Gray, Wynter
4 New Philadelphia 'B' 13:00.12
Event 2 Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 New Philadelphia 'A' 8:48.00 8:52.08 5
1) Schaffner, Nick 2) Mushrush, Joey
3) Earnest, Gabe 4) Harr, Aidan
2 Cambridge 'A' 8:55.00 9:01.80 3
1) McConkey, JayTyler 2) Stillons, Ben
3) Smith, Cole 4) Ogle, Ben
3 River View 'A' 8:50.00 9:07.66
1) Cameron, Isaiah 2) Hammond, R.J.
3) Beatty, Lane 4) Hardesty, Michael
4 Cambridge 'B' 9:15.00 9:55.17
1) Colivn, Lee 2) Lawton, Madison
3) Loos, Will 4) Lopez, Gabriel
5 River View 'B' 10:21.87
1) Martin, Hayden 2) Miller, Colt
3) Grashel, Nicolas 4) Stanton, Patrick
Event 3 Girls 100 Meter Hurdles
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 McClarren, JayLynn Cambridge 17.50 16.38 5
2 Pry, Josie New Philadel 16.10 16.55 3
3 McEwan, Kate New Philadel 16.15 17.12 2
4 Jacobs, Laci River View 18.00 18.99 1
5 Hurst, Sadie New Philadel 17.10 19.08
6 Stufflebean, Marie River View 19.87
Event 4 Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 High, Blake Cambridge 15.89 15.41 5
2 Speicher, Peyton New Philadel 15.80 16.33 3
3 Lewis, Xavier River View 18.00 17.04 2
4 Fry, Ethan River View 18.00 18.70 1
5 Finnicum, Jacob New Philadel 16.80 18.78
6 Ashcraft, Blake River View 18.00 19.03
7 Best, DaVaughnte Cambridge 20.00 22.59
-- Hardesty, John River View 18.00 DQ
Event 5 Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Lonsinger, Alicia River View 11.50 12.89 1 5
2 Endly, Charlie Cambridge 13.30 13.12 1 3
3 Bookless, Cassidi River View 12.90 J13.12 1 2
4 Johnson, Tia Cambridge 13.38 1 1
5 Vandenbark, Jesse River View 14.00 13.89 2
6 Wellman, Olivia New Philadel 13.99 14.10 1
7 Maurer, Megan New Philadel 14.18 14.29 2
8 Searcy, MaKaliah New Philadel 14.25 14.44 2
9 Rocco, Claire Cambridge 14.80 14.65 3
10 Fabrizi, Mackenzie River View 16.00 14.78 4
11 Dubeck, Marissa Cambridge 14.50 14.90 3
12 Surdyk, Holly River View 14.50 15.05 3
13 Murrey, Joslyn Cambridge 14.60 15.38 3
14 Gunn, Stephanie River View 16.00 15.40 3
15 West, Jordan River View 16.00 15.44 3
16 Ott, Megan New Philadel 16.08 15.86 4
17 Kelley, Natalie River View 16.00 16.08 4
18 DeFlippo, Rosa New Philadel 16.48 16.41 4
19 Robbins, Madyson New Philadel 17.84 16.43 4
20 Morris, Courtney New Philadel 17.46 16.65 4
-- Endly, Paige Cambridge DQ 2
Event 6 Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Gunn, Grant River View 11.33 11.31 1 5
2 Lowery, LJ New Philadel 11.30 11.49 1 3
3 High, Blake Cambridge 11.80 11.78 1 2
4 Snode, Tanner Cambridge 11.93 11.86 1 1
5 Johnston, Aaron Cambridge 11.80 11.87 1
6 Brown, Taurean Cambridge 11.95 11.96 1
7 Payton, Latrell Cambridge 12.10 12.07 2
8 Ripley, Tyler New Philadel 12.00 12.09 2
8 Oliver, Nicholas Cambridge 11.80 12.09 1
10 Marshall, D'Angelo River View 12.21 4
11 Zemis, Sam New Philadel 11.60 12.22 1
12 McInturf, Roman New Philadel 12.30 12.24 2
13 Ward, Kohl Cambridge 12.00 12.28 2
14 Klein, Austin River View 12.46 3
15 Jeffrey, Travon Cambridge 12.10 12.50 2
16 Barnett, Devin River View 11.95 12.59 2
17 Croft, Cowen River View 12.63 3
18 Croft, Caden River View 12.85 3
19 Pettry, Keith New Philadel 13.90 13.17 3
20 Bullock, Nathan River View 13.38 4
21 Caley, Ryan River View 13.43 4
22 Kelly, Jayden River View 13.48 4
22 Saucier, Patrick River View 13.48 4
24 Welch, Jared Cambridge 13.50 13.50 3
25 Keller, Robert New Philadel 14.00 14.15 3
Event 7 Girls 4x200 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 New Philadelphia 'A' 1:56.00 1:59.91 5
1) Wellman, Olivia 2) Maurer, Megan
3) Kelly, Jacinta 4) Pry, Josie
2 River View 'A' 1:53.00 2:01.05 3
1) Douglass, Brooklyn 2) Lahna, Karlie
3) Vandenbark, Jesse 4) Hill, Macy
3 New Philadelphia 'B' 1:57.00 2:03.68
1) Hawk, Chasity 2) James, Jennah
3) Searcy, MaKaliah 4) Wallick, Angie
4 River View 'B' 2:05.00 2:05.59
1) Jacobs, Laci 2) Surdyk, Holly
3) Courtright, Shayla 4) Stufflebean, Marie
Event 8 Boys 4x200 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 River View 'A' 1:35.45 1:35.63 5
1) Cameron, Isaiah 2) Gunn, Nick
3) Gunn, Grant 4) Hammond, R.J.
2 Cambridge 'A' 1:36.00 1:35.81 3
1) Johnston, Aaron 2) Oliver, Nicholas
3) Frame, Andrew 4) Leeper, Alex
3 New Philadelphia 'A' 1:36.80 1:37.30
1) Speicher, Peyton 2) Elsesser, Storm
3) Ripley, Tyler 4) May, Baron
4 River View 'C' 1:44.00
1) Croft, Caden 2) Ashcraft, Blake
3) Collins, Ty 4) Williamson, Brodie
5 River View 'B' 1:46.90
1) Saucier, Patrick 2) Courtright, Chase
3) Bullock, Nathan 4) Shrimplin, Brendan
6 Cambridge 'C' 2:00.95
1) Welch, Jared 2) LaPlante, Tevin
3) Lopez, Sevastian 4) Stoldt, Caden
Event 9 Girls 1600 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Anderson, Rachel New Philadel 5:40.00 6:00.63 5
2 Meechan, Ryleigh New Philadel 5:45.00 6:23.80 3
3 Stoneman, Sarah New Philadel 5:46.00 6:28.81 2
4 Allen, Rachel River View 6:29.90 6:31.53 1
5 Haney, Whitney New Philadel 6:15.00 6:43.54
6 Haskew, Rachel New Philadel 6:10.00 6:44.60
7 Harr, Emma New Philadel 5:55.00 6:45.62
8 Stanton, Katie River View 6:58.30 6:50.46
9 Royer, Jaina River View 6:55.00 7:02.91
10 King, Allie Cambridge 6:50.50 7:34.63
11 Welch, Claire Cambridge 6:40.00 7:53.88
12 Reynolds, Brooke New Philadel 7:10.00 8:01.77
13 Riker, Megan New Philadel 6:25.00 8:26.04
Event 10 Boys 1600 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Harr, Aidan New Philadel 4:26.00 4:47.62 5
2 Hardesty, Michael River View 4:50.00 4:59.79 3
3 McConkey, JayTyler Cambridge 4:55.00 5:00.77 2
4 Earnest, Gabe New Philadel 4:45.00 5:03.08 1
5 Smith, Cole Cambridge 5:00.00 5:11.76
6 Reiter, Josh New Philadel 5:12.00 5:26.78
7 Lopez, Antonio Cambridge 5:25.00 5:32.96
8 Grashel, Nicolas River View 5:10.00 5:34.82
9 Fornara, Will River View 5:55.75
10 Myers, Eric New Philadel 6:00.00 5:58.08
11 Miller, Colt River View 5:58.19
Event 11 Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 River View 'A' 53.30 53.98 5
1) Bookless, Cassidi 2) Lahna, Karlie
3) Douglass, Brooklyn 4) Lonsinger, Alicia
2 New Philadelphia 'A' 53.12 56.11 3
1) Wellman, Olivia 2) Maurer, Megan
3) Kelly, Jacinta 4) Hawk, Chasity
3 New Philadelphia 'B' 54.12 58.72
1) James, Jennah 2) Cunningham, Beyonce
3) Hurst, Sadie 4) Searcy, MaKaliah
Event 12 Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Cambridge 'A' 45.56 46.61 5
1) Ward, Kohl 2) Brown, Taurean
3) Lowe, William 4) Leeper, Alex
2 New Philadelphia 'A' 45.80 47.18 3
1) Speicher, Peyton 2) Zemis, Sam
3) Preston, Alec 4) Ripley, Tyler
3 Cambridge 'B' 47.83
1) Payton, Latrell 2) Jeffrey, Travon
3) White, Keilondre 4) Snode, Tanner
4 River View 'A' 46.00 48.38
1) Croft, Caden 2) Gunn, Nick
3) Marshall, D'Angelo 4) Ashcraft, Blake
5 River View 'B' 49.57
1) Klein, Austin 2) Barnett, Devin
3) Williamson, Brodie 4) Shrimplin, Brendan
6 River View 'C' 49.74
1) Croft, Cowen 2) Lewis, Xavier
3) Hall, Zannon 4) Caley, Ryan
7 Cambridge 'C' 56.92
1) Welch, Jared 2) LaPlante, Tevin
3) Lopez, Sevastian 4) Parson, Ethan
Event 13 Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Bookless, Cassidi River View 1:05.00 1:04.16 1 5
2 Wallick, Angie New Philadel 1:05.00 1:06.18 1 3
3 McConkey, Tess Cambridge 1:06.00 1:07.00 1 2
4 Davis, Natalie New Philadel 1:05.00 1:09.10 1 1
5 Jeffers, Veronica New Philadel 1:12.00 1:10.33 2
6 Lahna, Karlie River View 1:09.00 1:11.56 2
7 Anderson, Savanaugh Cambridge 1:11.00 1:14.13 2
8 Goggin, Maggie Cambridge 1:10.00 1:14.48 2
9 Fabrizi, Mackenzie River View 1:20.00 1:22.04 2
10 Lieser, Lauren New Philadel 1:15.00 1:26.12 2
Event 14 Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Lowery, LJ New Philadel 51.90 53.47 1 5
2 Hammond, R.J. River View 54.00 54.82 1 3
3 May, Baron New Philadel 55.00 55.31 1 2
4 Stillons, Ben Cambridge 54.29 55.36 1 1
5 Gunn, Grant River View 54.00 55.73 1
6 Cameron, Isaiah River View 54.00 56.83 1
7 Ogle, Ben Cambridge 57.00 59.05 2
8 Hastings, Bradin River View 56.00 59.14 1
9 Colivn, Lee Cambridge 58.00 1:02.29 2
10 McCrory, C.J. New Philadel 59.50 1:04.51 2
11 Lopez, Sevastian Cambridge 1:05.00 1:06.36 2
12 McGlumphy, Jonah New Philadel 1:07.15 2
Event 15 Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Johnson, Tia Cambridge 48.00 49.42 1 5
2 Pry, Josie New Philadel 49.00 50.54 1 3
3 McClarren, JayLynn Cambridge 52.00 51.46 1 2
4 Maurer, Megan New Philadel 50.00 52.90 1 1
5 McEwan, Kate New Philadel 54.00 53.66 2
6 Bryant, Nicole River View 54.00 55.47 2
7 Cunningham, Beyonce New Philadel 54.00 57.10 2
8 Hurst, Sadie New Philadel 54.00 58.08 2
9 Jacobs, Laci River View 57.00 1:00.52 2
Event 16 Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 High, Blake Cambridge 42.25 43.50 1 5
2 Elsesser, Storm New Philadel 43.90 45.04 1 3
3 Frame, Andrew Cambridge 45.00 45.99 1 2
4 Fry, Ethan River View 45.00 46.09 1 1
5 Hardesty, John River View 45.00 47.18 1
6 Martin, Duncan River View 47.53 2
7 Martin, Hayden River View 47.92 2
8 Finnicum, Jacob New Philadel 44.80 48.08 1
9 Collins, Ty River View 48.49 2
10 Lewis, Xavier River View 45.00 50.94 1
11 Best, DaVaughnte Cambridge 52.84 2
12 Tate, Josh River View 57.84 2
Event 17 Girls 800 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Anderson, Rachel New Philadel 2:30.00 2:30.73 5
2 Hill, Macy River View 2:20.00 2:35.90 3
3 McConkey, Tess Cambridge 2:37.00 2:43.83 2
4 Goggin, Maggie Cambridge 2:45.00 2:49.96 1
5 Meechan, Ryleigh New Philadel 2:34.00 2:52.84
6 Anderson, Savanaugh Cambridge 2:45.00 2:59.05
7 Gray, Wynter River View 2:57.00 3:07.70
8 Haskew, Rachel New Philadel 2:56.00 3:09.59
9 Royer, Jaina River View 3:15.00 3:19.92
10 Policoff, Nadia Cambridge 3:15.00 3:27.21
11 Welch, Claire Cambridge 3:15.00 3:28.28
12 Riker, Megan New Philadel 2:57.00 3:32.05
13 Lieser, Lauren New Philadel 3:30.00 3:36.73
14 Reynolds, Brooke New Philadel 3:57.00 3:44.53
Event 18 Boys 800 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Harr, Aidan New Philadel 2:07.71 5
2 Hardesty, Michael River View 2:08.00 2:10.05 3
3 Schaffner, Nick New Philadel 2:12.00 2:10.28 2
4 Beatty, Lane River View 2:08.00 J2:10.28 1
5 Earnest, Gabe New Philadel 2:06.00 2:21.07
6 Reiter, Josh New Philadel 2:19.00 2:22.74
7 Lawton, Madison Cambridge 2:20.00 2:25.37
8 Loos, Will Cambridge 2:19.00 2:28.32
9 Pollock, Chase New Philadel 2:22.00 2:29.07
10 Fornara, Will River View 2:36.02
Event 19 Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Endly, Charlie Cambridge 27.50 27.32 1 5
2 Lonsinger, Alicia River View 25.60 28.20 1 3
3 Wallick, Angie New Philadel 30.46 28.78 3 2
4 Ritz, Lilly Cambridge 29.50 29.33 2 1
5 Wellman, Olivia New Philadel 30.03 30.01 2
6 Vandenbark, Jesse River View 26.00 30.08 1
7 Elliott, Chloe Cambridge 31.00 30.55 3
8 Dubeck, Marissa Cambridge 33.00 31.19 3
9 Rocco, Claire Cambridge 34.00 31.35 4
10 Searcy, MaKaliah New Philadel 30.38 31.57 2
11 Lahna, Karlie River View 26.90 31.78 1
12 Surdyk, Holly River View 29.00 31.80 1
13 Endly, Paige Cambridge 34.00 31.99 3
14 Murrey, Joslyn Cambridge 32.20 32.54 3
15 Eddy, Emily Cambridge 28.00 33.49 1
16 DeFlippo, Rosa New Philadel 33.87 33.51 3
16 West, Jordan River View 29.00 33.51 1
18 Ott, Megan New Philadel 36.38 34.31 4
19 Robbins, Madyson New Philadel 42.03 35.63 4
20 Morris, Courtney New Philadel 37.65 36.10 4
Event 20 Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Lowery, LJ New Philadel 23.20 22.88 1 5
2 Gunn, Grant River View 23.50 23.38 1 3
3 Jeffrey, Travon Cambridge 25.00 24.70 2 2
4 May, Baron New Philadel 24.00 24.75 1 1
5 Preston, Alec New Philadel 24.20 J24.75 1
6 Aleshire, Connor Cambridge 24.00 24.86 1
7 McInturf, Roman New Philadel 24.80 24.87 2
8 Klein, Austin River View 25.38 5
9 Brown, Taurean Cambridge 25.20 25.45 2
10 Croft, Caden River View 25.48 5
11 Ward, Kohl Cambridge 25.30 26.22 2
12 Hardesty, John River View 26.25 4
13 Courtright, Chase River View 26.73 5
14 Pettry, Keith New Philadel 27.00 26.87 3
15 Ashcraft, Blake River View 26.96 4
16 Jones, Colton Cambridge 25.89 27.13 2
17 Saucier, Patrick River View 27.29 5
18 Bullock, Nathan River View 27.36 5
18 Caley, Ryan River View 27.36 5
20 Griffith, Tyler New Philadel 27.00 28.03 3
21 Lopez, Sevastian Cambridge 30.00 29.03 4
22 LaPlante, Tevin Cambridge 30.00 29.12 4
23 Keller, Robert New Philadel 27.00 30.33 3
24 Parson, Ethan Cambridge 31.00 32.61 4
Event 21 Girls 3200 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Stoneman, Sarah New Philadel 12:21.00 14:05.45 5
2 Allen, Rachel River View 12:40.00 14:08.45 3
3 Haney, Whitney New Philadel 13:30.00 14:33.93 2
4 Harr, Emma New Philadel 13:30.00 14:42.83 1
5 Stanton, Katie River View 15:00.00 16:02.25
6 Royer, Jaina River View 15:00.00 16:44.42
Event 22 Boys 3200 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Harr, Aidan New Philadel 9:42.00 10:28.63 5
2 McConkey, JayTyler Cambridge 10:55.00 11:00.18 3
3 Earnest, Gabe New Philadel 11:04.73 2
4 Mushrush, Joey New Philadel 11:30.00 11:05.82 1
5 Neal, Sawyer River View 10:00.00 11:25.79
6 Smith, Cole Cambridge 11:00.00 11:38.21
7 Lopez, Gabriel Cambridge 11:10.00 12:05.39
8 Grashel, Nicolas River View 12:00.00 12:30.66
9 Lopez, Antonio Cambridge 11:45.00 13:00.23
10 Stanton, Patrick River View 13:00.00 13:25.60
11 Myers, Eric New Philadel 11:59.00 13:41.01
Event 23 Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Cambridge 'B' 4:28.00 4:21.53 5
1) McClarren, JayLynn 2) Johnson, Tia
3) Ritz, Lilly 4) Endly, Charlie
2 River View 'A' 4:31.10 4:24.20 3
1) Bookless, Cassidi 2) Bryant, Nicole
3) Hill, Macy 4) Lonsinger, Alicia
3 New Philadelphia 'A' 4:24.00 4:24.95
1) Davis, Natalie 2) Meechan, Ryleigh
3) Pry, Josie 4) Currence, Aaliyah
4 New Philadelphia 'B' 4:59.00 4:55.30
1) Haskew, Rachel 2) Cunningham, Beyonce
3) Jeffers, Veronica 4) McEwan, Kate
5 Cambridge 'A' 4:50.00 4:56.89
1) McConkey, Tess 2) Anderson, Savanaugh
3) Goggin, Maggie 4) King, Allie
6 Cambridge 'C' 4:45.00 5:01.52
1) Eldredge, Katie 2) Elliott, Chloe
3) Endly, Paige 4) Dubeck, Marissa
Event 24 Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 New Philadelphia 'A' 3:39.00 3:40.20 5
1) Schaffner, Nick 2) May, Baron
3) Elsesser, Storm 4) Lowery, LJ
2 Cambridge 'A' 3:45.00 3:42.56 3
1) Frame, Andrew 2) Oliver, Nicholas
3) Leeper, Alex 4) Stillons, Ben
3 River View 'A' 3:48.00 3:44.54
1) Cameron, Isaiah 2) Hardesty, Michael
3) Beatty, Lane 4) Hammond, R.J.
4 Cambridge 'B' 3:56.70
1) Colivn, Lee 2) Ogle, Ben
3) Lawton, Madison 4) Loos, Will
5 River View 'C' 4:05.08
1) Lewis, Xavier 2) Martin, Hayden
3) Collins, Ty 4) Martin, Duncan
6 Cambridge 'C' 4:06.94
1) White, Keilondre 2) Oliver, Caleb
3) Johnston, Aaron 4) Jones, Colton
Event 25 Girls Shot Put
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Miller, Alexee New Philadel 30-00.00 28-09.00 5
2 Schumann, Laura New Philadel 26-00.00 27-06.50 3
3 Regan, Emily Cambridge 27-07.00 27-04.50 2
4 Shook, Hannah New Philadel 26-00.00 26-11.50 1
5 Lahna, Kassidy River View 28-06.00 26-08.00
6 McKnight, Molly New Philadel 30-00.00 26-03.00
7 Affolter, Tess New Philadel 24-00.00 24-04.50
8 Nicholozakes, Alexa Cambridge 24-06.00 24-01.00
9 Wolverton, Briana Cambridge 23-09.50
10 Milarcik, Megan New Philadel 22-00.00 23-05.50
11 Page, Cassidy New Philadel 22-00.00 23-01.00
12 James, Grace River View 28-01.00 22-11.50
13 Schoelles, Olivia New Philadel 23-00.00 22-06.50
14 Rhodes, Hannah New Philadel 20-00.00 21-08.00
15 Hartney, Hope Cambridge 20-09.50
16 Policoff, Nadia Cambridge 20-09.00
17 Mosley, Paige Cambridge 20-03.50
18 Parrino, Chloe New Philadel 22-00.00 20-03.00
19 Huff, Jaylynn New Philadel 18-00.00 19-10.00
20 Yager, Tala River View 19-09.50
21 Boyd, Kathryn Cambridge 18-11.00
22 Vatter, Patty River View 16-05.00
23 Sefert, Ainsley New Philadel 20-00.00 15-05.50
24 Lanzer, Breanna New Philadel 18-00.00 15-03.00
25 DiGenova, Lauren New Philadel 14-11.00
Event 26 Boys Shot Put
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 McClain, Kyle River View 50-00.00 44-00.00 5
2 DeFlippo, Dominick New Philadel 44-00.00 43-07.50 3
3 Charton, Spencer New Philadel 40-00.00 42-09.00 2
4 Berger, Koby Cambridge 41-06.00 41-08.00 1
5 Mitchell, Sam River View 40-03.50 39-07.00
6 Lewis, Cody River View 40-04.50 38-11.00
7 Nicolozakes, Jake Cambridge 40-00.00 37-03.50
8 Hannon, Evan Cambridge 36-00.00 36-00.00
9 Stokey, Gavin New Philadel 35-00.00 35-03.00
10 Beatty, Evan River View 36-00.00 34-10.00
11 May, Dugan New Philadel 39-00.00 34-08.00
12 Arnold, Thomas Cambridge 38-00.00 34-06.50
13 Simon, Jarrett New Philadel 40-00.00 32-09.00
14 Henning, Nick New Philadel 38-00.00 32-00.00
15 Lucas, Shane Cambridge 31-00.00 31-07.00
15 Hall, Zannon River View 34-00.00 31-07.00
17 Feik, Justus New Philadel 35-00.00 31-06.00
18 Nelson, Max River View 31-03.00
19 Kline, Tyler Cambridge 32-00.00 31-02.50
20 Welch, Jared Cambridge 29-00.00 30-00.00
21 Duvall, Tristan New Philadel 30-00.00 29-11.00
22 Tharp, A.J. New Philadel 32-00.00 29-01.00
23 Lauvray, Lucas River View 28-11.00
24 Andrews, Jake New Philadel 36-00.00 28-10.00
25 Kobie, Seth Cambridge 27-00.00 27-05.00
26 Albertson, Cody River View 25-00.00
27 Williams, Mercutio New Philadel 25-00.00 24-10.00
28 McCormick, Joey River View 23-05.00
29 Weber, Michael Cambridge 23-00.00 22-07.00
30 Kelly, Jayden River View 22-06.00
30 Preston, Evan New Philadel 25-00.00 22-06.00
32 Marlowe, Daniel New Philadel 30-00.00 21-04.00
33 Hunley, Joe River View 19-10.00
34 Anger, Austin Cambridge 18-00.00 18-07.50
-- Cardona, Gio New Philadel 32-00.00 ND
Event 27 Girls High Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Currence, Aaliyah New Philadel 5-06.00 5-06.00 5
2 Ritz, Lilly Cambridge 5-02.00 5-04.00 3
3 Eddy, Emily Cambridge 4-08.00 5-00.00 2
4 Hurst, Sadie New Philadel 4-10.00 4-08.00 1
5 Jeffers, Veronica New Philadel 4-10.00 J4-08.00
6 Courtright, Shayla River View 4-06.00 4-04.00
-- Jacobs, Laci River View 4-06.00 NH
Event 28 Boys High Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Elsesser, Storm New Philadel 6-04.00 6-00.00 5
2 Speicher, Peyton New Philadel 6-00.00 5-10.00 3
3 White, Keilondre Cambridge 4-10.00 5-06.00 2
4 Fry, Ethan River View 5-04.00 5-04.00 1
5 Hastings, Bradin River View 5-04.00 5-02.00
6 Oliver, Caleb Cambridge 5-00.00 4-08.00
-- Tate, Josh River View NH
-- Best, DaVaughnte Cambridge 5-00.00 NH
Event 29 Girls Pole Vault
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
-- Gray, Wynter River View 7-00.00 NH
-- Rocco, Claire Cambridge 7-00.00 NH
-- Courtright, Shayla River View NH
-- Stufflebean, Marie River View 7-07.50 NH
-- Parson, Kelly New Philadel NH
-- McEwan, Kate New Philadel 9-06.00 NH
-- Elliott, Chloe Cambridge 7-06.00 NH
Event 30 Boys Pole Vault
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
-- Martin, Hayden River View 9-06.00 NH
-- Collins, Ty River View NH
-- Croft, Cowen River View 10-06.00 NH
-- Bullock, Nathan River View NH
-- Klein, Austin River View NH
-- Frame, Andrew Cambridge 9-00.00 NH
-- Griffith, Tyler New Philadel 11-06.00 NH
-- High, Blake Cambridge 13-07.00 NH
-- Keller, Robert New Philadel 9-00.00 NH
-- Kneffler, Kristian New Philadel 12-06.00 NH
Event 31 Girls Long Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Currence, Aaliyah New Philadel 17-01.00 15-01.50 5
2 McClarren, JayLynn Cambridge 16-01.00 14-11.00 3
3 Ritz, Lilly Cambridge 16-03.00 14-03.50 2
4 Schumann, Laura New Philadel 14-01.00 13-08.00 1
5 Stufflebean, Marie River View 13-00.00 12-10.00
6 Courtright, Shayla River View 12-05.00
7 Dubeck, Marissa Cambridge 12-02.00
8 Gunn, Stephanie River View 11-03.00
8 Kelley, Natalie River View 11-10.00 11-03.00
Event 32 Boys Long Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Zemis, Sam New Philadel 19-06.00 18-00.00 5
2 Gunn, Nick River View 18-06.00 17-09.00 3
3 McInturf, Roman New Philadel 18-00.00 17-02.00 2
4 Preston, Alec New Philadel 19-06.00 17-00.00 1
5 Ripley, Tyler New Philadel 18-10.00 16-03.50
6 Payton, Latrell Cambridge 18-00.00 15-08.00
6 Fry, Ethan River View 15-08.00
8 Bullock, Nathan River View 15-07.00
9 Barnett, Devin River View 15-05.00
10 Courtright, Chase River View 16-00.00 15-04.00
11 Saucier, Patrick River View 15-02.00
12 White, Keilondre Cambridge 18-00.00 15-01.00
13 Snode, Tanner Cambridge 18-00.00 14-01.00
14 Stoldt, Caden Cambridge 14-00.00 13-00.00
15 Tate, Josh River View 12-09.00
16 Parson, Ethan Cambridge 10-00.00 10-04.00
Event 33 Girls Discus Throw
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Regan, Emily Cambridge 88-11 85-10 5
2 McKnight, Molly New Philadel 97-00 85-07 3
3 Lahna, Kassidy River View 85-10 78-03 2
4 Miller, Alexee New Philadel 87-00 75-10 1
5 Wolverton, Briana Cambridge 74-03
6 Nicholozakes, Alexa Cambridge 79-01 71-01
7 Affolter, Tess New Philadel 87-00 70-07
8 Shook, Hannah New Philadel 67-00 66-10
9 Schoelles, Olivia New Philadel 67-00 66-01
10 Schumann, Laura New Philadel 89-00 65-08
11 Milarcik, Megan New Philadel 65-00 63-02
12 Huff, Jaylynn New Philadel 45-00 57-08
13 Yager, Tala River View 56-11
14 Rhodes, Hannah New Philadel 54-00 56-07
15 Mosley, Paige Cambridge 56-03
16 Sefert, Ainsley New Philadel 54-00 56-00
17 James, Grace River View 60-00 54-11
18 Page, Cassidy New Philadel 54-00 54-05
19 Hartney, Hope Cambridge 54-01
19 Parrino, Chloe New Philadel 54-00 54-01
21 Vatter, Patty River View 48-01
22 Boyd, Kathryn Cambridge 45-01
Event 34 Boys Discus Throw
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 McClain, Kyle River View 125-00 122-08 5
2 Hannon, Evan Cambridge 110-00 112-01 3
3 Preston, Connor New Philadel 111-04 2
4 Lucas, Shane Cambridge 100-00 103-09 1
5 Feik, Justus New Philadel 100-00 103-04
6 Hall, Zannon River View 100-00 96-08
7 Arnold, Thomas Cambridge 95-00 95-06
8 Berger, Koby Cambridge 83-00 92-02
9 Lauvray, Lucas River View 105-00 91-05
10 Simon, Jarrett New Philadel 90-01
11 Beatty, Evan River View 100-00 89-09
12 Mitchell, Sam River View 100-00 88-07
13 Andrews, Jake New Philadel 90-00 87-07
14 Albertson, Cody River View 87-04
15 Kline, Tyler Cambridge 77-00 86-10
16 Nicolozakes, Jake Cambridge 88-00 84-02
17 Lewis, Cody River View 83-00
18 Duvall, Tristan New Philadel 105-00 82-09
19 Nelson, Max River View 82-00
20 Kobie, Seth Cambridge 73-00 78-07
21 Kelly, Jayden River View 78-00
21 Weber, Michael Cambridge 75-00 78-00
23 McCormick, Joey River View 68-05
24 Preston, Evan New Philadel 63-02
25 Hunley, Joe River View 57-10
26 Marlowe, Daniel New Philadel 85-00 57-08
27 Minor, Brian New Philadel 50-06
28 Anger, Austin Cambridge 50-00 48-00
29 Snider, Steven New Philadel 45-00
-- Charton, Spencer New Philadel 95-00 ND
Event 35 Girls Triple Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Stufflebean, Marie River View 26-06.00 5
2 Gunn, Stephanie River View 20-00.00 21-11.50 3
Event 36 Boys Triple Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 High, Blake Cambridge 36-06.00 5
2 Gunn, Nick River View 35-03.00 3
3 Barnett, Devin River View 35-02.00 2
4 Oliver, Caleb Cambridge 30-07.50 1
5 Courtright, Chase River View 29-07.00
6 Jones, Colton Cambridge 28-05.00
7 Frame, Andrew Cambridge 28-01.00
Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
1) New Philadelphia 76 2) Cambridge 52
3) River View 44
Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
1) New Philadelphia 79 2) Cambridge 50
3) River View 46