Rootstown Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.89 | w | Sydnee Smith | 14th | Prelims H1 | Complete Results |
14.37 | w | Torrie Harris | 18th | Prelims H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
27.23 | SB | Meaghan Hahn | 5th | Prelims H1 | Complete Results |
27.85 | Meaghan Hahn | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
28.88 | w SB | Sydnee Smith | 13th | Prelims H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:04.53 | Mira Clavecilla | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
1:05.50 | Mira Clavecilla | 8th | Prelims H1 | Complete Results | |
1:11.84 | Alyssa Reinagle | 19th | Prelims H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:37.20 | SB | Debbie Vogt | 11th | Finals H1 | Complete Results |
2:42.18 | Debbie Vogt | 12th | Prelims H1 | Complete Results | |
2:43.12 | SB | Abigail Longstreth | 15th | Prelims H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:46.23 | SB | Savannah Munger | 9th | Finals H1 | Complete Results |
6:00.04 | Abigail Longstreth | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
12:29.31 | SB | Emma Burns | 6th | Finals H1 | Complete Results |
13:53.06 | Lauren Housley | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
19.72 | Mykala Crumb | 15th | Prelims H1 | Complete Results | |
20.82 | Ashley Coffman | 16th | Prelims H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
55.16 | SB | Katie Moore | 14th | Prelims H1 | Complete Results |
58.35 | Ashley Coffman | 19th | Prelims H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
53.70 | Relay Team | 5th | Prelims H1 | Complete Results | |
54.57 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:53.20 | SB | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete Results |
1:53.38 | Relay Team | 4th | Prelims H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:44.56 | Relay Team | 12th | Prelims H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-10 | Tawnie Vair | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
13-8 | Emily Drago | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
12-7 | Katie Moore | 22nd | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
143-11 | SB | Abby Moore | 1st | Finals H1 | Complete Results |
90-7 | Molly Green | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
48-5.25 | Abby Moore | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
32-8 | Molly Green | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.93 | Gavin Schlaubach | 9th | Prelims H1 | Complete Results | |
12.64 | SB | Jacob Hamilton | 18th | Prelims H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
25.84 | SB | Brian Waligura | 22nd | Prelims H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
59.09 | Sam Di Tirro | 23rd | Prelims H1 | Complete Results | |
1:02.32 | SB | Zach King | 28th | Prelims H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:03.24 | SB | Roger Williams | 5th | Finals H1 | Complete Results |
2:17.47 | Roger Williams | 3rd | Prelims H1 | Complete Results | |
2:39.01 | SB | Josh Vogt | 27th | Prelims H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:10.36 | Jett Paulus | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
5:13.81 | Jett Paulus | 14th | Prelims H1 | Complete Results | |
5:33.84 | Josh Vogt | 19th | Prelims H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:34.43 | Kyle Borbely | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
11:08.59 | SB | Alex Steinlechner | 12th | Finals H1 | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
18.70 | Kaleb Dulaney | 9th | Prelims H1 | Complete Results | |
20.47 | Kyle Davidson | 12th | Prelims H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
48.40 | Caleb Donavan | 11th | Prelims H1 | Complete Results | |
49.75 | SB | Kyle Davidson | 16th | Prelims H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
50.19 | Relay Team | 9th | Prelims H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:46.15 | Relay Team | 10th | Prelims H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:39.08 | SB | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete Results |
3:41.60 | Relay Team | 3rd | Prelims H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
17-4.25 | Kaleb Dulaney | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
14-9 | SB | Jacob Hamilton | 21st | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
149-6 | Logan Carpenter | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
143-2 | Conner Hluch | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
47-0.5 | SB | Logan Carpenter | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
46-4 | SB | Conner Hluch | 3rd | Finals H1 | Complete Results |