Mount Union Wuske Invitational

Alliance, OH

Complete Results

Men 60m Dash - Finals
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Butler, Andre             Unattached                          7.10   -
2    Gambrell, Brandon    SO-2 Notre Dame (Ohio)                   7.15   -
3    Baugh, Allen         SR-4 Allegheny                           7.19   -
4    Williams, Hunter     SR-4 Walsh                               7.21   -
5    Leeper, Alex         FR-1 Mount Union                         7.22   -
6    Bryan, Andre         SR-4 Allegheny                           7.23   -
7    Tedys, Aaron         JR-3 Geneva                              7.24   -
8    Minjock, Mark        SR-4 Waynesburg                          7.27   -
9    Littlejohn, Darian   FR-1 Mount Union                         7.28   -


Men 60m Dash - Preliminaries: Heat 1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Minjock, Mark        SR-4 Waynesburg                          7.25    
2    Perry, Josh          SO-2 Mount Union                         7.30    
3    Parker, Alex         JR-3 Geneva                              7.32    
4    Eberhardt, Kurt      SO-2 PSU-Behrend                         7.40    
5    Dill, David          SO-2 Geneva                              7.44    
6    Rodgers, Grant       SO-2 PSU-Behrend                         7.58    
7    Haeseler, Marcus     SR-4 PSU-Behrend                         7.67    
8    Klein, Hunter        SO-2 Bethany (W.V.)                      7.68    
9    Marzka, Jacob        JR-3 PSU-Behrend                         7.70    


Men 60m Dash - Preliminaries: Heat 2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Gambrell, Brandon    SO-2 Notre Dame (Ohio)                   7.19    
2    Robinson, Tyrone     SR-4 Point Park                          7.41    
3    Coston, Tyrique      SO-2 Thiel                               7.44    
4    Cloud, Brandon       SR-4 Mount Union                         7.46    
5    Mee, Evan            FR-1 Grove City                          7.60    
6    Nelson, Stephen      FR-1 Geneva                              7.61    
     Barlow, Aaron        JR-3 Point Park                            DQ    


Men 60m Dash - Preliminaries: Heat 3
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Littlejohn, Darian   FR-1 Mount Union                         7.20    
2    Leeper, Alex         FR-1 Mount Union                         7.21    
3    Tedys, Aaron         JR-3 Geneva                              7.29    
4    Bryant-Hull, Dajour  SO-2 Bethany (W.V.)                      7.40    
5    Barnhart, Kenneth    FR-1 Waynesburg                          7.57    
6    Green, Christopher   FR-1 Chatham                             7.71    
7    Kennedy, Alex        SR-4 Geneva                              7.71    
     Strozier, Christian  SO-2 Notre Dame (Ohio)                     DQ    


Men 60m Dash - Preliminaries: Heat 4
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Butler, Andre             Unattached                          7.15    
2    Wright, Aramis       FR-1 Point Park                          7.30    
3    McGill, Jalen        SR-4 Mount Union                         7.39    
4    Falck, Bennett       SR-4 Allegheny                           7.42    
5    Morgan, DeAnthony    JR-3 Point Park                          7.57    
6    Kennell, Ryan        FR-1 Geneva                              7.59    
7    Ross, Jared          SO-2 Point Park                          7.71    
8    Walker, Quinn        SO-2 Grove City                          7.91    
9    Sun, Tom             SO-2 Thiel                               9.53    


Men 60m Dash - Preliminaries: Heat 5
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Williams, Hunter     SR-4 Walsh                               7.16    
2    Baugh, Allen         SR-4 Allegheny                           7.21    
3    Shadie, Kendall      FR-1 Mount Union                         7.36    
4    Monteleone, Nick     FR-1 Geneva                              7.38    
5    Wu, Jonathan         FR-1 PSU-Behrend                         7.53    
6    Burd, Conlan         FR-1 Thiel                               7.90    


Men 60m Dash - Preliminaries: Heat 6
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Bryan, Andre         SR-4 Allegheny                           7.21    
2    Adoboe-Herrera, Kwam JR-3 Walsh                               7.33    
3    Data, Dom            FR-1 Geneva                              7.36    
4    Howard, Malaky       FR-1 Thiel                               7.62    
5    Cobbs, Amir          SO-2 Geneva                              7.65    
6    Algladima, Emmanuel  FR-1 Grove City                          7.70    
7    Orahood, Isaac       FR-1 Waynesburg                          7.93    
8    Jackson, Timothy     SO-2 Thiel                               8.49    


Men 60m Dash - Preliminaries: Heat 7
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Williams, Jordel     FR-1 Notre Dame (Ohio)                   7.30    
2    Plant, Mason         SO-2 Mount Union                         7.31    
3    Beachy, Trenton      JR-3 Walsh                               7.34    
4    Mayers, Byron        JR-3 Bethany (W.V.)                      7.41    
5    Kennedy, Henry       JR-3 Geneva                              7.46    
6    Woodford, Marcus     FR-1 Grove City                          7.83    
7    West, Chris          SO-2 Chatham                             8.14    


Men 200m Dash - Finals Heat 1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Berry, Louis         JR-3 Mount Union                        22.94   -
2    Baugh, Allen         SR-4 Allegheny                          22.98   -
3    Barlow, Aaron        JR-3 Point Park                         23.27   -
4    Tedys, Aaron         JR-3 Geneva                             23.84   -


Men 200m Dash - Finals Heat 2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Data, Dom            FR-1 Geneva                             23.08   -
2    Leeper, Alex         FR-1 Mount Union                        23.16   -
3    Robinson, Tyrone     SR-4 Point Park                         23.95   -


Men 200m Dash - Finals Heat 3
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Rodgers, Grant       SO-2 PSU-Behrend                        23.39   -
2    Eberhardt, Kurt      SO-2 PSU-Behrend                        23.63   -
3    Minjock, Mark        SR-4 Waynesburg                         23.93   -
4    Williams, Jordel     FR-1 Notre Dame (Ohio)                  23.96   -


Men 200m Dash - Finals Heat 4
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Butler, Andre             Unattached                         23.49   -
2    Dill, David          SO-2 Geneva                             23.55   -
3    McClaskey, Zachary   FR-1 Walsh                              24.05   -
4    Hause, Hunter        SO-2 Thiel                              24.14   -


Men 200m Dash - Finals Heat 5
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Printy, Samuel       JR-3 Mount Union                        23.16   -
2    Shadie, Kendall      FR-1 Mount Union                        23.53   -
3    Beachy, Trenton      JR-3 Walsh                              25.12   -


Men 200m Dash - Finals Heat 6
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Plant, Mason         SO-2 Mount Union                        23.25   -
2    Mayers, Byron        JR-3 Bethany (W.V.)                     23.96   -
3    Ross, Devin          JR-3 PSU-Behrend                        24.35   -
4    Washington, Theopoli SR-4 Point Park                         25.20   -


Men 200m Dash - Finals Heat 7
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Wright, Aramis       FR-1 Point Park                         23.68   -
2    Falck, Bennett       SR-4 Allegheny                          23.80   -
3    Bryant-Hull, Dajour  SO-2 Bethany (W.V.)                     24.29   -
4    Maxwell, Ed          SR-4 Bethany (W.V.)                     24.35   -


Men 200m Dash - Finals Heat 8
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Coleman, Nicholas    FR-1 PSU-Behrend                        24.08   -
2    Morgan, DeAnthony    JR-3 Point Park                         24.38   -
3    Partika, Bryan       JR-3 Point Park                         25.26   -
4    Haeseler, Marcus     SR-4 PSU-Behrend                        25.46   -


Men 200m Dash - Finals Heat 9
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Coston, Tyrique      SO-2 Thiel                              24.34   -
2    Jones, Kurt          FR-1 Mount Union                        24.42   -
3    Fitzwater, Cody      FR-1 Mount Union                        25.02   -
4    Wu, Jonathan         FR-1 PSU-Behrend                        25.59   -


Men 200m Dash - Finals Heat 10
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Spricher, Jeremy     FR-1 PSU-Behrend                        24.80   -
2    Reina, Anthony       JR-3 Point Park                         24.80   -
3    Coleman, Josh        FR-1 PSU-Behrend                        25.17   -
4    Reid, Neko           FR-1 Geneva                             26.80   -


Men 200m Dash - Finals Heat 11
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Trax, Michael        SO-2 Waynesburg                         24.60   -
2    Marzka, Jacob        JR-3 PSU-Behrend                        24.66   -
3    Willis, Gabe         FR-1 Geneva                             25.76   -
4    Ammon, Dawson        FR-1 PSU-Behrend                        25.77   -
5    Tarr, Colby          JR-3 PSU-Behrend                        25.84   -
6    Orahood, Isaac       FR-1 Waynesburg                         26.43   -


Men 200m Dash - Finals Heat 12
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Algladima, Emmanuel  FR-1 Grove City                         25.42   -
2    Woodford, Marcus     FR-1 Grove City                         25.88   -
3    Shaw, Austin         FR-1 Allegheny                          26.16   -
4    Walker, Quinn        SO-2 Grove City                         26.20   -
5    Sun, Tom             SO-2 Thiel                              31.92   -


Men 200m Dash - Finals Heat 13
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Burd, Conlan         FR-1 Thiel                              26.60   -
2    Burgess, Nicolas     SO-2 Waynesburg                         27.44   -
3    Jackson, Timothy     SO-2 Thiel                              28.06   -


Men 400m Dash - Finals Heat 1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Strozier, Christian  SO-2 Notre Dame (Ohio)                  50.18   -
2    Roth, James          SO-2 Mount Union                        50.61   -
     Orquiz, Cesar        FR-1 Notre Dame (Ohio)                    DNF   -


Men 400m Dash - Finals Heat 2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Perry, Josh          SO-2 Mount Union                        52.11   -
2    Graf, Greg           SR-4 PSU-Behrend                        53.86   -
3    Hause, Hunter        SO-2 Thiel                              54.12   -


Men 400m Dash - Finals Heat 3
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Partika, Bryan       JR-3 Point Park                         54.38   -
2    Coleman, Nicholas    FR-1 PSU-Behrend                        54.43   -


Men 400m Dash - Finals Heat 4
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Guthrie, Garrett     JR-3 Waynesburg                         56.05   -
2    Willis, Gabe         FR-1 Geneva                             57.75   -
3    Reid, Neko           FR-1 Geneva                           1:01.92   -


Men 400m Dash - Finals Heat 5
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Reina, Anthony       JR-3 Point Park                         54.78   -
2    Shinkle, Matthew     SR-4 Waynesburg                         55.20   -
3    Williams, Jabari     SO-2 Bethany (W.V.)                     55.63   -
4    Coleman, Josh        FR-1 PSU-Behrend                        56.84   -


Men 400m Dash - Finals Heat 6
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Hager, Patrick       JR-3 Waynesburg                         57.12   -
2    Shaw, Austin         FR-1 Allegheny                          58.26   -
3    Brownfield, Ryan     SO-2 Waynesburg                         58.62   -


Men 400m Dash - Finals Heat 7
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Klein, Hunter        SO-2 Bethany (W.V.)                     59.50   -
2    Olive, Joshua        JR-3 Waynesburg                       1:00.38   -
3    Tibbe, Connor        FR-1 Waynesburg                       1:01.54   -


Men 500m Dash - Finals Heat 1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Murray, Marshall     SO-2 Bethany (W.V.)                   1:07.60   -
2    Dockery, Jovante     JR-3 Notre Dame (Ohio)                1:08.80   -
3    Chavarria, Michael   FR-1 Mount Union                      1:10.00   -
4    Spricher, Jeremy     FR-1 PSU-Behrend                      1:11.90   -


Men 500m Dash - Finals Heat 2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Milem, Mitchell      SO-2 Mount Union                      1:10.42   -
2    Ross, Devin          JR-3 PSU-Behrend                      1:10.82   -
3    Phillips, Isaac      FR-1 Mount Union                      1:11.29   -


Men 500m Dash - Finals Heat 3
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Francis, Jermaine    SO-2 Mount Union                      1:11.23   -
2    Troxel, Thomas       FR-1 Grove City                       1:11.85   -
3    Allen, Graham        SR-4 Grove City                       1:11.98   -
4    Green, Christopher   FR-1 Chatham                          1:13.85   -


Men 500m Dash - Finals Heat 4
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Griffith, Ethan      FR-1 Mount Union                      1:12.35   -
2    Newhart, Robert      SR-4 Bethany (W.V.)                   1:12.70   -
3    Ventura, Alex        FR-1 Mount Union                      1:13.70   -
4    Tarr, Colby          JR-3 PSU-Behrend                      1:16.85   -
5    Ammon, Dawson        FR-1 PSU-Behrend                      1:19.96   -


Men 800m Run - Finals Heat 1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Stephens, Xavier     SO-2 Point Park                       1:58.70   -
2    Buffington, Dylan    SR-4 PSU-Behrend                      2:02.10   -
3    Hughes, John         SR-4 Allegheny                        2:02.30   -
4    Geer, Christian      SO-2 Allegheny                        2:02.70   -
5    Meeks, Jake          SO-2 Mount Union                      2:03.00   -
6    Marrow, Desmond      JR-3 Point Park                       2:03.50   -


Men 800m Run - Finals Heat 2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Smith, Carter        SR-4 Allegheny                        2:03.47   -
2    Jecelin, Nathan      FR-1 Waynesburg                       2:06.11   -
3    Spiro, Noah          SO-2 Allegheny                        2:07.31   -
4    Davis, Austin        SR-4 Bethany (W.V.)                   2:07.96   -
5    Riesterer, Eric      SR-4 Walsh                            2:10.05   -
6    Raineri, Matthew     JR-3 Waynesburg                       2:12.20   -
7    Gidorkis, Luke       SO-2 Walsh                            2:14.42   -
8    Klopp, Mason         SO-2 Waynesburg                       2:16.76   -


Men 800m Run - Finals Heat 3
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Lane, Robert         JR-3 Point Park                       2:11.07   -
2    Artinger, Johnny     JR-3 Chatham                          2:11.42   -
3    Seka, Devin          JR-3 Chatham                          2:13.33   -
4    Pakozdi, Chad        FR-1 Thiel                            2:15.03   -
5    McElhaney, Christian SR-4 Thiel                            2:15.33   -
6    Mihaylo, Brody       FR-1 Point Park                       2:15.43   -
7    Zawada, James        FR-1 Chatham                          2:27.25   -
8    Montalvo, Jaime      SR-4 Thiel                            2:31.24   -


Men 1000m Run - Finals Heat 1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Worley, Mark         FR-1 Mount Union                      2:40.97   -
2    Hadley, Jason        JR-3 Mount Union                      2:41.92   -
3    Lipsy, Jarrod        SR-4 PSU-Behrend                      2:42.31   -
4    Wahlie, John         FR-1 Mount Union                      2:42.36   -
5    Marrero, Dannys      SO-2 Point Park                       2:47.06   -
6    Diallo, Elijah       SO-2 Point Park                       2:47.30   -
7    Lander, Sam          FR-1 Point Park                       2:52.56   -
8    Bennett, Andre       JR-3 Point Park                       2:57.35   -
9    Collins, Nicholas    FR-1 Thiel                            3:05.86   -
10   Lewis, Christopher   FR-1 Chatham                          3:09.46   -


Men 1000m Run - Finals Heat 2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Jenkins, Zach        FR-1 Point Park                       2:56.83   -
2    Colomb, Morrison     FR-1 Waynesburg                       2:58.02   -
3    Allen, Dylan         FR-1 Point Park                       3:00.90   -
4    Durgin, Matt         FR-1 Waynesburg                       3:02.06   -
5    Newhart, Robert      SR-4 Bethany (W.V.)                   3:05.85   -
6    Sanderlin, Joshua    FR-1 Bethany (W.V.)                   3:05.90   -
7    Payne, Jordan        FR-1 Waynesburg                       3:08.40   -
8    D'Alicandro, Cole    FR-1 Point Park                       3:13.28   -
9    Michalenko, Alexande JR-3 Bethany (W.V.)                   3:14.69   -
10   Sadar, John          SO-2 Bethany (W.V.)                   3:24.77   -


Men 1 Mile Run - Finals Heat 1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Hughes, John         SR-4 Allegheny                        4:21.73   -
2    Stephens, Xavier     SO-2 Point Park                       4:25.34   -
3    Smith, Carter        SR-4 Allegheny                        4:25.93   -
4    Drozynski, Christoph SO-2 PSU-Behrend                      4:30.60   -
5    Duffie, Josh         JR-3 Geneva                           4:35.45   -
6    Robinson, Ridge        SR Bergen Elite                     4:37.28   -
7    Meeks, Jake          SO-2 Mount Union                      4:38.43   -
8    Buffington, Dylan    SR-4 PSU-Behrend                      4:43.64   -
9    Flynn, Timothy            Unattached                       4:45.04   -
10   Menear, Tyler             Unattached                       4:48.63   -
11   Fisher, Mykel        FR-1 Notre Dame (Ohio)                5:01.21   -
     Verdetto, Leonard         Unattached                           DNF   -


Men 1 Mile Run - Finals Heat 2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Patrick, Austin      JR-3 Walsh                            4:37.25   -
2    Reimund, Alexander   JR-3 Walsh                            4:37.91   -
3    Bugaj, Jared         FR-1 Walsh                            4:38.19   -
4    McFall, Josh         SR-4 Westminster (Pa.)                4:41.06   -
5    Castro, Jordan       SO-2 Bethany (W.V.)                   4:47.79   -
6    Lander, Sam          FR-1 Point Park                       4:48.78   -
7    Wright, Connor       SO-2 Point Park                       4:50.04   -
8    Hendricks, Christian SO-2 Walsh                            4:57.68   -
9    Lane, Robert         JR-3 Point Park                       5:01.13   -
10   Shelton, Kameron     FR-1 Notre Dame (Ohio)                5:04.51   -


Men 1 Mile Run - Finals Heat 3
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Jecelin, Nathan      FR-1 Waynesburg                       4:39.63   -
2    Riesterer, Eric      SR-4 Walsh                            4:50.32   -
3    Kuzminski, Joel      JR-3 Waynesburg                       4:56.58   -
4    Polanco, Carlos      SO-2 Point Park                       4:58.01   -
5    Bolender, Kyle       SR-4 Mount Union                      5:02.08   -
6    Troxel, Thomas       FR-1 Grove City                       5:04.21   -
7    Mihaylo, Brody       FR-1 Point Park                       5:04.35   -
8    Allen, Dylan         FR-1 Point Park                       5:05.27   -
9    Freeman, Caleb       FR-1 Walsh                            5:12.53   -
10   Gilliam, Jaren       FR-1 Notre Dame (Ohio)                5:49.10   -


Men 1 Mile Run - Finals Heat 4
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Kingan, Andrew       JR-3 Waynesburg                       5:05.63   -
2    Cappelli, R. Michael SO-2 Waynesburg                       5:06.59   -
3    Brownfield, Eric     SR-4 Waynesburg                       5:16.76   -
4    Scott, Jared         SO-2 Waynesburg                       5:17.25   -
5    LaVictoire, Noah     SO-2 Walsh                            5:18.19   -
6    Warmbein, Kyle       FR-1 Waynesburg                       5:25.32   -
7    Zawada, James        FR-1 Chatham                          5:27.62   -
8    Sadar, John          SO-2 Bethany (W.V.)                   5:48.44   -


Men 3000m Run - Finals Heat 1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Walsh, Ed            FR-1 Walsh                            9:02.68   -
2    Trimble, Colten      JR-3 Mount Union                      9:06.37   -
3    Colon, Joe           SR-4 Mount Union                      9:07.22   -
4    Artinger, Johnny     JR-3 Chatham                          9:08.19   -
5    Bach, Theo           SR-4 Mount Union                      9:11.46   -
6    Bach, Jon            SO-2 Mount Union                      9:11.52   -
7    Kropka, Casey        JR-3 Mount Union                      9:11.93   -
8    Jimenez, Neftali          Unattached                       9:13.78   -
9    Wortman, Zachary     FR-1 PSU-Behrend                      9:14.48   -
10   Pace, Tyler          FR-1 Walsh                            9:24.24   -
11   Landis, Nikita       FR-1 Mount Union                      9:25.57   -
12   Verdow, Isaac        JR-3 Walsh                            9:25.86   -
13   Radabaugh, Brett     SR-4 Mount Union                      9:29.47   -
14   Laubacher, John      SO-2 Walsh                            9:32.64   -
15   Marrero, Dannys      SO-2 Point Park                       9:39.97   -
     Sopchak, Adam        SR-4 Mount Union                          DNF   -


Men 3000m Run - Finals Heat 2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Seka, Devin          JR-3 Chatham                          9:38.43   -
2    Wheeler, Timothy     FR-1 PSU-Behrend                      9:40.12   -
3    Colomb, Morrison     FR-1 Waynesburg                       9:49.32   -
4    Pryor, Jacob         JR-3 Waynesburg                       9:50.00   -
5    Durgin, Matt         FR-1 Waynesburg                       9:52.52   -
6    Payne, Jordan        FR-1 Waynesburg                       9:55.30   -
7    Jenkins, Zach        FR-1 Point Park                       9:58.00   -
8    Anderson, Zachary    FR-1 Chatham                         10:06.69   -
9    Rotellini, Bailey    FR-1 Point Park                      10:08.31   -
10   Slack-Foust, Benjami SO-2 Allegheny                       10:09.38   -
11   Lewis, Christopher   FR-1 Chatham                         10:19.41   -
12   Sanderlin, Joshua    FR-1 Bethany (W.V.)                  10:19.54   -
13   Calleja, Bradley     JR-3 Point Park                      10:21.46   -
14   D'Alicandro, Cole    FR-1 Point Park                      10:24.25   -
15   Michalenko, Alexande JR-3 Bethany (W.V.)                  10:37.07   -


Men 5000m Run - Finals
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Thibault, Drew       SR-4 Grove City                      15:59.71   -
2    Budnik, Ryan         JR-3 Grove City                      16:14.01   -
3    Hilverding, Sean     JR-3 Point Park                      16:28.21   -
4    Weiss, Andrew        FR-1 Bethany (W.V.)                  16:32.57   -
5    Mettille, Mack       FR-1 Grove City                      16:38.32   -
6    Greenspan, Zach      JR-3 Grove City                      16:53.30   -
7    Schreiber, Cody      SR-4 Geneva                          17:09.40   -
8    Nelson, Bryce        SR-4 Grove City                      17:29.62   -


Men 60m Hurdles - Finals
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Knoch, Lane          FR-1 Walsh                               8.33   -
2    Parker, Alex         JR-3 Geneva                              8.62   -
3    Britt, Malik         FR-1 Mount Union                         8.78   -
4    White, Adam          FR-1 Mount Union                         8.83   -
5    McClaskey, Zachary   FR-1 Walsh                               8.86   -
6    Tarr, Colby          JR-3 PSU-Behrend                         9.02   -
7    Milem, Mitchell      SO-2 Mount Union                         9.08   -
8    Shinkle, Matthew     SR-4 Waynesburg                          9.10   -
9    Maxwell, Ed          SR-4 Bethany (W.V.)                      9.32   -


Men 60m Hurdles - Preliminaries: Heat 1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Britt, Malik         FR-1 Mount Union                         8.82    
2    Tarr, Colby          JR-3 PSU-Behrend                         9.17    
3    Partika, Bryan       JR-3 Point Park                          9.26    
4    Troyer, Carson       FR-1 Mount Union                         9.38    
5    Haeseler, Marcus     SR-4 PSU-Behrend                         9.41    
6    Hluch, Conner        FR-1 Walsh                              11.19    
7    Burgess, Nicolas     SO-2 Waynesburg                         11.41    


Men 60m Hurdles - Preliminaries: Heat 2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Knoch, Lane          FR-1 Walsh                               8.50    
2    White, Adam          FR-1 Mount Union                         8.68    
3    Shinkle, Matthew     SR-4 Waynesburg                          9.17    
4    Sommers, Jaime       JR-3 Thiel                               9.68    
5    Kennell, Ryan        FR-1 Geneva                              9.69    
     Francis, Jermaine    SO-2 Mount Union                           DQ    


Men 60m Hurdles - Preliminaries: Heat 3
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Parker, Alex         JR-3 Geneva                              8.78    
2    McClaskey, Zachary   FR-1 Walsh                               8.97    
3    Milem, Mitchell      SO-2 Mount Union                         9.04    
4    Maxwell, Ed          SR-4 Bethany (W.V.)                      9.11    
5    Drake, Cameron       FR-1 Grove City                          9.20    
6    Speicher, Peyton     FR-1 Walsh                               9.45    
7    Nelson, Stephen      FR-1 Geneva                              9.46    


Mens 4x200m Relay - Finals Heat 1
============================================================================
     Team                                      Time Score
============================================================================
1    PSU-Behrend                            1:34.17   -
2    Walsh                                  1:34.58   -
3    Mount Union                            1:34.73   -
4    Mount Union                            1:36.29   -


Mens 4x200m Relay - Finals Heat 2
============================================================================
     Team                                      Time Score
============================================================================
1    Point Park                             1:38.07   -
2    Waynesburg                             1:40.27   -
3    Grove City                             1:41.78   -
4    Grove City                             1:45.78   -


Mens 4x400m Relay - Finals Heat 1
============================================================================
     Team                                      Time Score
============================================================================
1    Notre Dame (Ohio)                      3:29.66   -
2    Point Park                             3:32.05   -
3    Point Park                             3:36.56   -
4    PSU-Behrend                            3:36.65   -
5    PSU-Behrend                            3:46.16   -


Mens 4x400m Relay - Finals Heat 2
============================================================================
     Team                                      Time Score
============================================================================
1    Bethany (W.V.)                         3:38.59   -
2    Waynesburg                             3:43.23   -
3    Bethany (W.V.)                         3:44.91   -
4    Thiel                                  3:45.70   -
5    Waynesburg                             3:47.24   -
6    Point Park                             3:54.73   -


Mens 4,000m Distance Medley - Finals
============================================================================
     Team                                      Time Score
============================================================================
1    Grove City                            10:59.03   -
2    Bethany (W.V.)                        11:21.57   -
3    Waynesburg                            11:23.78   -
4    Thiel                                 12:14.58   -
5    Waynesburg                            12:24.09   -


Men High Jump
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
1    Johnson, Stone            Unattached                           1.98m   -
1    Hershberger, Evan    FR-1 Mount Union                          1.98m   -
3    Morris, Michael      JR-3 Point Park                           1.93m   -
4    Pelima, Varney       FR-1 Walsh                                1.93m   -
5    Hiatt, Jordan        FR-1 Mount Union                          1.93m   -
6    Gambrell, Brandon    SO-2 Notre Dame (Ohio)                    1.93m   -
7    Smith, Brady         FR-1 PSU-Behrend                          1.83m   -
8    Sallah-Mohammed, Bab SO-2 Bethany (W.V.)                       1.83m   -
9    Ray, Seth            FR-1 Grove City                           1.83m   -
10   Constanzo, Anthony   FR-1 Mount Union                          1.83m   -
11   Sisler, Tyler        FR-1 Waynesburg                           1.78m   -
11   Sye, Demetris        SO-2 Geneva                               1.78m   -
11   Hill, Elijah              Unattached                           1.78m   -
14   Monteleone, Nick     FR-1 Geneva                               1.78m   -
     Rodgers, Grant       SO-2 PSU-Behrend                             NH   -
     Tolbert, Zane        SO-2 Walsh                                   NH   -


Men Pole Vault
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
1    Keim, Matt           SO-2 Mount Union                          4.80m   -
2    VanBoxel, Richard    FR-1 Notre Dame (Ohio)                    4.50m   -
3    Dowdell, Andrew      SR-4 Walsh                                4.35m   -
4    Maxwell, Tim         SO-2 Westminster (Pa.)                    4.20m   -
5    Grimm, Kyle          SO-2 PSU-Behrend                          4.20m   -
6    Stebick, Kevin       FR-1 PSU-Behrend                          4.05m   -
6    Dangrow, Elijah      SO-2 PSU-Behrend                          4.05m   -
8    Georgetson, Jack     FR-1 PSU-Behrend                          3.90m   -
8    LaGorga, Brandon     JR-3 Geneva                               3.90m   -
10   Hagg, Raymond        SO-2 Geneva                               3.90m   -
11   Wheeler, West        SR-4 Notre Dame (Ohio)                    3.90m   -
12   Tedrow, Brandon      SO-2 Geneva                               3.90m   -
13   Dietrick, Adam       FR-1 PSU-Behrend                          3.75m   -
14   Kohler, Jacob        FR-1 Notre Dame (Ohio)                    3.60m   -
15   Miller, Ian          SO-2 Westminster (Pa.)                    3.60m   -
16   Olive, Joshua        JR-3 Waynesburg                           3.45m   -
     Kendra, Mitchell     SR-4 Waynesburg                              NH   -
     Robinson, Tyrone     SR-4 Point Park                              NH   -
     Hluch, Conner        FR-1 Walsh                                   NH   -
     Metz, Zack           SR-4 Mount Union                             NH   -
     Burgess, Nicolas     SO-2 Waynesburg                              NH   -


Men Long Jump
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
7    Monteleone, Nick     FR-1 Geneva                               6.38m   -
19   Pelima, Varney       FR-1 Walsh                                5.95m   -
27   Ross, Jacob          SO-2 Grove City                           5.71m   -
29   Cobbs, Amir          SO-2 Geneva                               5.61m   -
31   Sweeney, Chris       FR-1 Grove City                           5.59m   -
34   Sye, Demetris        SO-2 Geneva                               5.47m   -
36   Smith, Brady         FR-1 PSU-Behrend                          5.33m   -
37   Shaffer, Nathaniel   FR-1 Grove City                           5.28m   -
38   Lee, Hunter          FR-1 PSU-Behrend                          5.10m   -
22   Adoboe-Herrera, Kwam JR-3 Walsh                                5.93m   -
23   Haines, Steven       FR-1 Waynesburg                           5.86m   -
25   Dybas, Jacob         FR-1 Grove City                           5.79m   -
26   Mee, Evan            FR-1 Grove City                           5.73m   -
28   Speicher, Peyton     FR-1 Walsh                                5.62m   -
30   Britt, Malik         FR-1 Mount Union                          5.60m   -
32   Griffith, Ethan      FR-1 Mount Union                          5.55m   -
33   Barnhart, Kenneth    FR-1 Waynesburg                           5.50m   -
     Franklin, Tyshaun    JR-3 Thiel                                 FOUL   -
     Smith, Brendon       FR-1 Geneva                                FOUL   -
4    Speedy, Michael      FR-1 Bethany (W.V.)                       6.56m   -
11   Garcia, Jesse        JR-3 Geneva                               6.22m   -
12   Rodgers, Grant       SO-2 PSU-Behrend                          6.22m   -
13   Taylor, Peter        JR-3 Geneva                               6.19m   -
16   Morris, Michael      JR-3 Point Park                           6.09m   -
17   Grinde, Joe          SO-2 Grove City                           6.04m   -
18   Ray, Seth            FR-1 Grove City                           6.04m   -
20   Howard, Malaky       FR-1 Thiel                                5.95m   -
21   Fitzwater, Cody      FR-1 Mount Union                          5.94m   -
24   Cloud, Brandon       SR-4 Mount Union                          5.82m   -
35   Kohler, Jacob        FR-1 Notre Dame (Ohio)                    5.44m   -
1    Gambrell, Brandon    SO-2 Notre Dame (Ohio)                    6.87m   -
2    Callahan, Chance     SO-2 Point Park                           6.67m   -
3    Bryan, Andre         SR-4 Allegheny                            6.56m   -
5    Lowery, Andre        JR-3 Point Park                           6.51m   -
6    McGill, Jalen        SR-4 Mount Union                          6.49m   -
8    Davis, Jryi          SR-4 Point Park                           6.34m   -
9    Sallah-Mohammed, Bab SO-2 Bethany (W.V.)                       6.33m   -
10   Robinson, Ronald     SO-2 Walsh                                6.27m   -
14   Trax, Michael        SO-2 Waynesburg                           6.15m   -
15   Geist, Jared           SR Unattached                           6.12m   -


Men Triple Jump
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
10   Sweeney, Chris       FR-1 Grove City                          12.18m   -
15   Smith, Brendon       FR-1 Geneva                              11.56m   -
17   Shaffer, Nathaniel   FR-1 Grove City                          11.37m   -
18   Lee, Hunter          FR-1 PSU-Behrend                         10.95m   -
19   Tolbert, Zane        SO-2 Walsh                               10.51m   -
4    Morris, Michael      JR-3 Point Park                          12.83m   -
6    Kennedy, Alex        SR-4 Geneva                              12.73m   -
7    Garcia, Jesse        JR-3 Geneva                              12.63m   -
9    Barnhart, Kenneth    FR-1 Waynesburg                          12.39m   -
12   Bottley, D'Angelo    FR-1 Mount Union                         11.99m   -
13   Wonner, Devin        FR-1 Walsh                               11.89m   -
14   Grinde, Joe          SO-2 Grove City                          11.79m   -
16   Dybas, Jacob         FR-1 Grove City                          11.49m   -
     Franklin, Tyshaun    JR-3 Thiel                                 FOUL   -
1    Tshikala, Raphael    SR-4 Mount Union                         14.13m   -
2    Callahan, Chance     SO-2 Point Park                          14.08m   -
3    Pelima, Varney       FR-1 Walsh                               13.08m   -
5    Robinson, Ronald     SO-2 Walsh                               12.76m   -
8    Taylor, Peter        JR-3 Geneva                              12.54m   -
11   Lowery, Andre        JR-3 Point Park                          12.04m   -


Men Shot Put
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
31   Becker, Matthew           Grove City                          10.54m   -
39   Feagins, Calvin      FR-1 Chatham                              9.52m   -
40   Lawhorne, Joshua     FR-1 Mount Union                          9.33m   -
41   Altsman, Hunter      SR-4 Geneva                               9.26m   -
42   Ranttila, Jacob      FR-1 Bethany (W.V.)                       8.74m   -
44   Dean, Jayson         SO-2 Point Park                           8.64m   -
45   Leach, Fred          FR-1 Chatham                              8.27m   -
46   McElligott, Cullen   SO-2 Waynesburg                           8.00m   -
47   Tibbe, Connor        FR-1 Waynesburg                           7.37m   -
29   Porter, Nick         SR-4 PSU-Behrend                         10.89m   -
30   Kpodar, Othniel      SO-2 Bethany (W.V.)                      10.55m   -
34   Mitchell, Arric      FR-1 Thiel                               10.31m   -
35   Thacker, Kevin       SR-4 Waynesburg                          10.05m   -
36   Frankhouser, Zach    FR-1 Geneva                               9.83m   -
38   Hansen, Aaron        SR-4 Thiel                                9.70m   -
43   Richards, Croix      FR-1 Geneva                               8.65m   -
21   Barrett, Josh        FR-1 Geneva                              12.62m   -
22   Lowe, Connor         SR-4 Grove City                          12.53m   -
23   Faber, Sam           SO-2 Thiel                               12.48m   -
25   Hluch, Conner        FR-1 Walsh                               11.80m   -
26   Schwab, Drew         FR-1 Waynesburg                          11.46m   -
27   Holcomb, Grant       SO-2 Mount Union                         11.33m   -
28   Callahan, Chance     SO-2 Point Park                          11.05m   -
32   Dunn, Matt           JR-3 Bethany (W.V.)                      10.44m   -
33   Cooper, Mychal       SR-4 Bethany (W.V.)                      10.39m   -
37   Wilson, Brandon      SO-2 PSU-Behrend                          9.83m   -
4    Crosby, Leo               Walsh                               15.11m   -
7    Calhoun, Seth        SO-2 Mount Union                         14.65m   -
9    Gyulai, Jeremiah     FR-1 Mount Union                         14.27m   -
13   Vantine, Ryan        FR-1 Waynesburg                          13.50m   -
15   Gay, Jared           FR-1 Grove City                          13.43m   -
16   Trammel, Colton      JR-3 Geneva                              13.32m   -
17   Michael, Matthew     FR-1 PSU-Behrend                         13.09m   -
18   Tevrow, Barry        JR-3 Allegheny                           12.85m   -
19   Feldner, Blake       JR-3 Waynesburg                          12.69m   -
20   Parker, Noah         FR-1 Allegheny                           12.62m   -
24   Reed, Quinton        SR-4 Grove City                          12.06m   -
1    Penza, Dante         SO-2 Walsh                               16.28m   -
2    Miller, James          JR Unattached                          16.22m   -
3    Sherman, Sean        SO-2 Mount Union                         16.15m   -
5    Cooper, Lucas        SO-2 Mount Union                         14.95m   -
6    Byrne, Danny         FR-1 Notre Dame (Ohio)                   14.92m   -
8    Williams, Kurtis     JR-3 Allegheny                           14.49m   -
10   Aikins, Austin       SO-2 Mount Union                         13.97m   -
10   Stout, Derek         SR-4 Walsh                               13.97m   -
12   Brogan, Connor       SO-2 Mount Union                         13.67m   -
14   Fitchet, Matt        SR-4 Mount Union                         13.48m   -


Men Weight Throw
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
29   Richards, Croix      FR-1 Geneva                               8.47m   -
30   Frankhouser, Zach    FR-1 Geneva                               8.47m   -
31   Becker, Matthew           Grove City                           8.41m   -
33   Ranttila, Jacob      FR-1 Bethany (W.V.)                       7.69m   -
34   Barrett, Josh        FR-1 Geneva                               7.41m   -
35   Leach, Fred          FR-1 Chatham                              6.84m   -
36   McElligott, Cullen   SO-2 Waynesburg                           5.94m   -
     Kpodar, Othniel      SO-2 Bethany (W.V.)                        FOUL   -
13   Schwab, Drew         FR-1 Waynesburg                          12.05m   -
16   Michael, Matthew     FR-1 PSU-Behrend                         11.04m   -
20   Hansen, Aaron        SR-4 Thiel                               10.55m   -
23   Reed, Quinton        SR-4 Grove City                          10.38m   -
24   Mitchell, Arric      FR-1 Thiel                               10.20m   -
25   Miller, James          JR Unattached                          10.18m   -
27   Parker, Noah         FR-1 Allegheny                            9.29m   -
28   Wilson, Brandon      SO-2 PSU-Behrend                          8.80m   -
32   Feagins, Calvin      FR-1 Chatham                              8.32m   -
10   Gyulai, Jeremiah     FR-1 Mount Union                         13.72m   -
14   Trammel, Colton      JR-3 Geneva                              11.97m   -
15   Tevrow, Barry        JR-3 Allegheny                           11.54m   -
17   Vantine, Ryan        FR-1 Waynesburg                          10.86m   -
18   Dunn, Matt           JR-3 Bethany (W.V.)                      10.74m   -
19   Faber, Sam           SO-2 Thiel                               10.68m   -
21   Byrne, Danny         FR-1 Notre Dame (Ohio)                   10.54m   -
22   Maxwell, Brady       FR-1 Mount Union                         10.52m   -
26   Huff, Connor         FR-1 Mount Union                         10.09m   -
     LaRoche, John        FR-1 PSU-Behrend                           FOUL   -
     Cooper, Mychal       SR-4 Bethany (W.V.)                        FOUL   -
1    Myers, Marcus        SR-4 Walsh                               18.85m   -
2    Williams, Kurtis     JR-3 Allegheny                           16.64m   -
3    Gallitz, Bradley     SO-2 Walsh                               16.63m   -
4    Penza, Dante         SO-2 Walsh                               15.54m   -
5    Williams, Max        SO-2 Mount Union                         15.53m   -
6    Brogan, Connor       SO-2 Mount Union                         14.75m   -
7    Cooper, Lucas        SO-2 Mount Union                         14.65m   -
8    Archer, Sheldon      FR-1 Walsh                               14.55m   -
9    Aikins, Austin       SO-2 Mount Union                         14.46m   -
11   Feldner, Blake       JR-3 Waynesburg                          13.21m   -
12   Neal, Camren         SO-2 Thiel                               12.90m   -


Women 60m Dash - Finals
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Mokros, Katie        SR-4 Walsh                               7.83   -
2    Adams, Rachael       SO-2 Mount Union                         7.89   -
3    Kelosky, Jessica     SR-4 Geneva                              7.90   -
4    Bartoletta, Nicole   SR-4 Geneva                              7.92   -
5    Foote, Emmarie       FR-1 Notre Dame (Ohio)                   7.98   -
6    McKinley, Lauryn       SR Unattached                          8.03   -
7    Goedecke, Katie      SR-4 Mount Union                         8.13   -
8    Robinson, Chanavier  SO-2 Cuyahoga CC                         8.17   -


Women 60m Dash - Preliminaries: Heat 1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Foote, Emmarie       FR-1 Notre Dame (Ohio)                   8.14    
2    Jones, Raquel        FR-1 Walsh                               8.28    
3    Eisenbraun, Mariah   FR-1 Mount Union                         8.29    
4    Wesley, Zakiyah      SO-2 Cuyahoga CC                         8.40    
5    Covine, Jessa        SR-4 Thiel                               8.48    
6    Robertson, MacKenzie FR-1 Allegheny                           8.68    
7    Reid-Harris, Jasmine FR-1 Allegheny                           8.83    
8    Hall, Samantha       FR-1 Allegheny                           9.01    
9    Abrams, Sadie        FR-1 Chatham                             9.25    


Women 60m Dash - Preliminaries: Heat 2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Mokros, Katie        SR-4 Walsh                               7.82    
2    Robinson, Chanavier  SO-2 Cuyahoga CC                         8.16    
3    Olugbakinro, Olukemi SR-4 Point Park                          8.37    
4    Yenchik, Haley       JR-3 PSU-Behrend                         8.41    
5    DeGrano, Cara        FR-1 Chatham                             8.75    
6    Leroy, Britany       FR-1 Notre Dame (Ohio)                   8.89    
7    Bower, Lauren        JR-3 Point Park                          8.91    
8    Kowalik, Maggie      JR-3 Notre Dame (Ohio)                   9.47    


Women 60m Dash - Preliminaries: Heat 3
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Goedecke, Katie      SR-4 Mount Union                         8.03    
2    Donley, Steph        JR-3 Mount Union                         8.15    
3    Kotoch, Rachael      SO-2 Walsh                               8.27    
4    Kahn, Hannah         SO-2 Mount Union                         8.45    
5    Gay, Kelly           FR-1 Chatham                             8.70    
6    Holland, Marla       SR-4 Waynesburg                          8.74    
7    Hanserd, Erica       FR-1 Point Park                          8.75    
8    Davis, Caitlyn       FR-1 Allegheny                           9.05    


Women 60m Dash - Preliminaries: Heat 4
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Bartoletta, Nicole   SR-4 Geneva                              8.04    
2    McKinley, Lauryn       SR Unattached                          8.20    
3    Smith, Kayla         FR-1 Allegheny                           8.42    
4    Conner, Caitlynn     SO-2 Mount Union                         8.45    
5    Domke, Carlee        FR-1 Chatham                             8.53    
6    Oseni, Abiola        FR-1 Notre Dame (Ohio)                   8.71    
7    Quinones, Rajah      FR-1 Chatham                             8.72    
8    Weber, Mackenzie     FR-1 Mount Union                         8.77    
9    Swartzbaugh, Lydia   SO-2 Geneva                              9.02    


Women 60m Dash - Preliminaries: Heat 5
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Adams, Rachael       SO-2 Mount Union                         7.97    
2    Kelosky, Jessica     SR-4 Geneva                              7.98    
3    Loose, Kailee        SR-4 Geneva                              8.31    
4    Foote, Rohanna       SO-2 Grove City                          8.50    
5    Stewart, Danielle    SO-2 Notre Dame (Ohio)                   8.68    
6    Wilk, Allison        SO-2 Notre Dame (Ohio)                   8.87    
7    Kennedy, Eladia      FR-1 Geneva                              9.30    


Women 200m Dash - Finals Heat 1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Foote, Emmarie       FR-1 Notre Dame (Ohio)                  25.51   -
2    Adams, Rachael       SO-2 Mount Union                        26.06   -


Women 200m Dash - Finals Heat 2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Goedecke, Katie      SR-4 Mount Union                        26.75   -
2    Crofoot, Dana        SR-4 Mount Union                        26.89   -
3    Olugbakinro, Olukemi SR-4 Point Park                         26.99   -
4    Jones, Raquel        FR-1 Walsh                              27.07   -
5    Pell, Rachel         SR-4 PSU-Behrend                        27.16   -


Women 200m Dash - Finals Heat 3
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Kotoch, Rachael      SO-2 Walsh                              27.45   -
2    Thut, Lindsay        SO-2 Mount Union                        27.97   -
3    Oseni, Abiola        FR-1 Notre Dame (Ohio)                  29.36   -


Women 200m Dash - Finals Heat 4
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Isaacs, Diamond      FR-1 Notre Dame (Ohio)                  28.27   -
2    Covine, Jessa        SR-4 Thiel                              29.44   -
3    Holland, Marla       SR-4 Waynesburg                         30.55   -


Women 200m Dash - Finals Heat 5
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Miller, Hailey       FR-1 Mount Union                        27.55   -
2    Hanserd, Erica       FR-1 Point Park                         28.32   -
3    Loeffler, Gabriella  SO-2 PSU-Behrend                        28.44   -
4    Radwany, Gracey      FR-1 Walsh                              29.04   -
5    Foote, Rohanna       SO-2 Grove City                         29.89   -


Women 200m Dash - Finals Heat 6
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Conner, Caitlynn     SO-2 Mount Union                        27.94   -
2    Guiser, Cassidy      JR-3 Waynesburg                         28.66   -
3    Walker, Naomi        SO-2 Cuyahoga CC                        28.68   -
4    Gorman, Raina        SO-2 Allegheny                          29.44   -


Women 200m Dash - Finals Heat 7
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Borsch, Ashley       SR-4 Bethany (W.V.)                     28.39   -
2    Gower, Amanda        SO-2 Bethany (W.V.)                     28.69   -
3    Bower, Lauren        JR-3 Point Park                         29.12   -


Women 200m Dash - Finals Heat 8
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Robertson, MacKenzie FR-1 Allegheny                          28.48   -
2    Archibeque, Lindsey  FR-1 Point Park                         29.31   -
3    Frawley, Katelynn    SO-2 Allegheny                          29.32   -
4    Weber, Mackenzie     FR-1 Mount Union                        30.03   -


Women 200m Dash - Finals Heat 9
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Sporcich, Shelbie    SO-2 Cuyahoga CC                        29.63   -
2    Stocker, Sabrina     FR-1 Mount Union                        30.38   -
3    Long, Sierra         FR-1 PSU-Behrend                        30.40   -
4    Kennedy, Eladia      FR-1 Geneva                             30.88   -


Women 200m Dash - Finals Heat 10
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Clarkson, Taylor     SO-2 Waynesburg                         29.41   -
2    Marchetti, Becky     SR-4 Waynesburg                         30.46   -
3    Reed, Kayla          FR-1 Cuyahoga CC                        31.73   -
4    Whritenour, Franki   JR-3 Geneva                             33.70   -


Women 400m Dash - Finals Heat 1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Smith, Jetaiya       JR-3 Walsh                              59.44   -
2    Pell, Rachel         SR-4 PSU-Behrend                      1:00.76   -
3    Olugbakinro, Olukemi SR-4 Point Park                       1:06.64   -


Women 400m Dash - Finals Heat 2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Crofoot, Dana        SR-4 Mount Union                      1:02.07   -
2    Donley, Steph        JR-3 Mount Union                      1:02.08   -
3    Bartram, Reba        FR-1 Point Park                       1:02.11   -


Women 400m Dash - Finals Heat 3
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Arp, Cortni          FR-1 Mount Union                      1:01.66   -
2    Loeffler, Gabriella  SO-2 PSU-Behrend                      1:04.53   -
3    Hicks, Sharita       SO-2 Notre Dame (Ohio)                1:08.05   -


Women 400m Dash - Finals Heat 4
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Clarkson, Taylor     SO-2 Waynesburg                       1:04.24   -
2    Joyce, Emily         JR-3 Walsh                            1:05.54   -
3    Oseni, Abiola        FR-1 Notre Dame (Ohio)                1:07.85   -
4    Gorman, Raina        SO-2 Allegheny                        1:08.18   -


Women 400m Dash - Finals Heat 5
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Canello, Selena      FR-1 Point Park                       1:04.99   -
2    Stroncek, Tia        FR-1 PSU-Behrend                      1:06.41   -
3    Isaacs, Diamond      FR-1 Notre Dame (Ohio)                1:09.10   -


Women 400m Dash - Finals Heat 6
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Badamo, Taylor       SO-2 Cuyahoga CC                      1:08.77   -
2    Long, Sierra         FR-1 PSU-Behrend                      1:09.07   -
3    Cribbs, Bailey       FR-1 Thiel                            1:09.43   -


Women 500m Dash - Finals Heat 1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Valachovic, Tori     SO-2 Allegheny                        1:21.98   -
2    Carlsson, Ashlyn     JR-3 PSU-Behrend                      1:25.72   -


Women 500m Dash - Finals Heat 2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Bailey, Megan        FR-1 Mount Union                      1:23.94   -
2    White, Tabitha       JR-3 Grove City                       1:26.52   -
3    Hamilton, Erian      SO-2 Notre Dame (Ohio)                1:30.94   -


Women 500m Dash - Finals Heat 3
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Gundlah, Lindsey     FR-1 Mount Union                      1:25.77   -
2    Sutter, Kathryn      SO-2 Allegheny                        1:26.69   -
3    Blandine, Tori       FR-1 Mount Union                      1:27.09   -
4    Waters, Calista      FR-1 Mount Union                      1:27.19   -
5    Lane, Vanessa        FR-1 Cuyahoga CC                      1:36.71   -
     Rossi, Annie         SO-2 Mount Union                          DNF   -


Women 500m Dash - Finals Heat 4
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Walker, Naomi        SO-2 Cuyahoga CC                      1:27.30   -
2    Frawley, Katelynn    SO-2 Allegheny                        1:29.60   -
3    Psenick, Mikayla     JR-3 Chatham                          1:35.50   -
4    Reed, Kayla          FR-1 Cuyahoga CC                      1:42.10   -


Women 800m Run - Finals Heat 1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Soehnlen, Megan      FR-1 Walsh                            2:20.71   -
2    Bartram, Reba        FR-1 Point Park                       2:25.31   -
3    McCauley, Brittany   FR-1 Mount Union                      2:25.74   -
4    Marchetti, Angie     SR-4 Waynesburg                       2:27.92   -
5    Beuck, Toni          JR-3 Mount Union                      2:28.19   -
6    Loch, Elinore        SR-4 Waynesburg                       2:29.85   -
7    Roberts, Kayla       FR-1 Point Park                       2:33.66   -
8    Celich, Taylor       SO-2 Point Park                       2:36.79   -


Women 800m Run - Finals Heat 2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Forner, Emily        JR-3 Allegheny                        2:22.75   -
2    Mamula, Olivia       SR-4 Allegheny                        2:28.27   -
3    Travers, Kara        FR-1 Allegheny                        2:33.17   -
4    Hanish, Mica         FR-1 Allegheny                        2:37.29   -
5    Loetz, Megan         SR-4 Mount Union                      2:38.14   -
6    Lapish, Caroline     SO-2 Cuyahoga CC                      2:38.43   -
7    McConkey, Tess       FR-1 Mount Union                      2:43.22   -
8    Kimpel, Madelyn      SO-2 Grove City                       2:47.43   -


Women 800m Run - Finals Heat 3
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Volz, Rebecca        FR-1 Waynesburg                       2:31.08   -
2    Sporcich, Shelbie    SO-2 Cuyahoga CC                      2:33.88   -
3    Brown , Joy          SO-2 Allegheny                        2:41.58   -
4    Alberts, Jacelyn     SO-2 Allegheny                        2:45.01   -
5    Butts, Kaitlyn       FR-1 Grove City                       2:54.63   -


Women 800m Run - Finals Heat 4
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Fair, Katherine      FR-1 Waynesburg                       2:36.90   -
2    Duke, Emily          SO-2 Bethany (W.V.)                   2:46.15   -
3    Hunt, Kara           FR-1 Waynesburg                       2:48.73   -
4    Gardner, Emma        FR-1 Cuyahoga CC                      2:49.72   -
5    Graner, Maddie       SO-2 Grove City                       2:52.04   -
6    Orecchio, Grace      SO-2 Grove City                       2:55.00   -
7    Lankford, Megan      FR-1 Waynesburg                       3:00.05   -
8    Banic, Alexa         FR-1 Thiel                            3:25.42   -


Women 1000m Run - Finals Heat 1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Reigle, Hilary       JR-3 Mount Union                      3:03.13   -
2    Shelton, Jenna       SO-2 PSU-Behrend                      3:09.76   -
3    Henson, Emily        JR-3 Mount Union                      3:11.12   -
4    Vance, Katie         SR-4 Mount Union                      3:15.62   -
5    Sargent, Courtney    JR-3 PSU-Behrend                      3:16.92   -
6    Sauvinsky, Sonnie    SO-2 Cuyahoga CC                      3:18.18   -
7    Rohlf, Kara          JR-3 Point Park                       3:19.81   -
8    Schutt, Emily        FR-1 Mount Union                      3:19.90   -
9    Simonton, Teghan     JR-3 Waynesburg                       3:24.99   -
     Boyd, Alyssa         FR-1 Point Park                           DNF   -


Women 1000m Run - Finals Heat 2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Celich, Taylor       SO-2 Point Park                       3:32.66   -
2    Jones, Katie         SO-2 Waynesburg                       3:36.14   -
3    Medwid, Taylor       SR-4 Chatham                          3:36.42   -
4    Smith, Alexia        FR-1 Point Park                       3:40.93   -
5    Barr, Alex           FR-1 Point Park                       3:41.40   -
6    Sherman, Alexis      SR-4 Point Park                       3:44.13   -
7    Wade, Cameron        SR-4 Waynesburg                       3:50.11   -
8    Straight, Alecia     FR-1 Waynesburg                       3:51.81   -


Women 1 Mile Run - Finals Heat 1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Forner, Emily        JR-3 Allegheny                        5:10.52   -
2    Bakan, Bre           JR-3 Walsh                            5:24.47   -
3    Hanish, Mica         FR-1 Allegheny                        5:25.94   -
4    Mamula, Olivia       SR-4 Allegheny                        5:26.67   -
5    Roberts, Kayla       FR-1 Point Park                       5:31.94   -
6    Hadley, Caitlyn      FR-1 Walsh                            5:34.75   -
7    Gerber, Julie        SR-4 Waynesburg                       5:35.74   -
8    Carr, Savanna        FR-1 PSU-Behrend                      5:36.62   -
9    Losasso, Julia       FR-1 Walsh                            5:39.04   -
10   McConkey, Tess       FR-1 Mount Union                      5:55.26   -
11   Lynch, Macy          FR-1 Walsh                            6:01.22   -


Women 1 Mile Run - Finals Heat 2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Brown , Joy          SO-2 Allegheny                        5:39.99   -
2    Phillips, Carmen     JR-3 Mount Union                      5:50.60   -
3    Alberts, Jacelyn     SO-2 Allegheny                        5:55.00   -
4    Cunningham, Mary Bet SO-2 Waynesburg                       6:05.66   -
5    Kimpel, Madelyn      SO-2 Grove City                       6:07.30   -
6    Timas, Elizabeth     SR-4 Bethany (W.V.)                   6:14.49   -
7    Kapla, Alexandria    FR-1 Chatham                          6:20.44   -
8    Graner, Maddie       SO-2 Grove City                       6:37.53   -
9    Butts, Kaitlyn       FR-1 Grove City                       6:40.54   -


Women 1 Mile Run - Finals Heat 3
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Crofford, Sevahna    FR-1 Walsh                            5:52.64   -
2    Trump, Elizabeth     SO-2 Waynesburg                       5:52.94   -
3    Ross, Michaela       SR-4 Bethany (W.V.)                   6:07.52   -
4    Gardner, Emma        FR-1 Cuyahoga CC                      6:12.98   -
5    Clark, Maria         SO-2 Walsh                            6:13.13   -
6    Gaj, Annabelle       SO-2 Walsh                            6:15.89   -
7    Mee, Rachel          SR-4 Grove City                       6:30.79   -
8    Bowman, Francesca    FR-1 Mount Union                      6:33.27   -
9    Seymour, Samantha    FR-1 Bethany (W.V.)                   6:49.86   -
10   Banic, Alexa         FR-1 Thiel                            7:06.46   -


Women 3000m Run - Finals
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Margraf, Jesse       FR-1 Allegheny                       10:31.22   -
2    Leppelmeier, Alexa   FR-1 Walsh                           10:31.39   -
3    Vance, Katie         SR-4 Mount Union                     10:43.06   -
4    Reigle, Hannah       JR-3 Mount Union                     10:44.19   -
5    Durisin, Katie       SO-2 Mount Union                     10:49.81   -
6    Lapish, Caroline     SO-2 Cuyahoga CC                     10:51.49   -
7    Morrell, Katelynn    SR-4 Westminster (Pa.)               10:58.26   -
8    Vincent, Amanda      SR-4 Walsh                           10:58.27   -
9    Simonton, Teghan     JR-3 Waynesburg                      11:10.48   -
10   Rohlf, Kara          JR-3 Point Park                      11:16.26   -
11   Barr, Alex           FR-1 Point Park                      11:44.53   -
12   Baierl, Paige        SR-4 Westminster (Pa.)               11:45.38   -
13   Kati, Jordan         SO-2 Cuyahoga CC                     11:52.22   -
14   Jones, Katie         SO-2 Waynesburg                      11:56.03   -
15   Sonneberger, Karissa FR-1 Walsh                           12:11.44   -
16   Worley, Rebecca      SO-2 PSU-Behrend                     12:12.06   -
17   Smith, Alexia        FR-1 Point Park                      12:13.04   -
18   Yoder, Malerie       SO-2 Waynesburg                      12:22.39   -
19   Sherman, Alexis      SR-4 Point Park                      12:23.89   -
20   Pugliano, Gianna     FR-1 Waynesburg                      12:27.01   -
21   Straight, Alecia     FR-1 Waynesburg                      12:29.35   -
22   Wade, Cameron        SR-4 Waynesburg                      12:33.23   -
23   French, Natania      SO-2 Cuyahoga CC                     12:45.28   -
24   Wilson, Katherine    FR-1 Mount Union                     13:02.26   -
25   Bloom, Michelle      FR-1 Chatham                         13:08.29   -
26   Brougher, Hannah     FR-1 PSU-Behrend                     13:52.54   -
27   Sivavec, Moriah      SR-4 Waynesburg                      14:16.93   -


Women 5000m Run - Finals
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Crissman, Riley      SO-2 PSU-Behrend                     19:03.82   -
2    Hoffman, Heidi       SO-2 Grove City                      20:07.23   -


Women 60m Hurdles - Finals
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Harding, Danheisha        Unattached                          9.35   -
2    Bower, Lauren        JR-3 Point Park                          9.53   -
3    Rodgers, Alexandra   SO-2 Walsh                               9.65   -
4    Pell, Rachel         SR-4 PSU-Behrend                         9.67   -
5    Stocker, Sabrina     FR-1 Mount Union                         9.84   -
6    Borsch, Ashley       SR-4 Bethany (W.V.)                     10.18   -
7    Jones, Raquel        FR-1 Walsh                              10.51   -
8    Valachovic, Tori     SO-2 Allegheny                          12.14   -


Women 60m Hurdles - Preliminaries: Heat 1
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Harding, Danheisha        Unattached                          9.44    
2    Jones, Raquel        FR-1 Walsh                              10.10    
3    Howard, Aamirah      SO-2 Mount Union                        10.19    
4    Meyers, Riley        FR-1 Bethany (W.V.)                     10.20    
5    Archibeque, Lindsey  FR-1 Point Park                         10.29    
6    Fair, Katherine      FR-1 Waynesburg                         10.32    
7    Hicks, Sharita       SO-2 Notre Dame (Ohio)                  10.39    


Women 60m Hurdles - Preliminaries: Heat 2
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Bartoletta, Nicole   SR-4 Geneva                              8.91    
2    Rodgers, Alexandra   SO-2 Walsh                               9.72    
3    Borsch, Ashley       SR-4 Bethany (W.V.)                      9.98    
4    Stocker, Sabrina     FR-1 Mount Union                        10.10    
5    Domke, Carlee        FR-1 Chatham                            10.30    
6    Lane, Vanessa        FR-1 Cuyahoga CC                        10.42    
7    Davis, Caitlyn       FR-1 Allegheny                          10.84    
8    Reed, Kayla          FR-1 Cuyahoga CC                        11.22    


Women 60m Hurdles - Preliminaries: Heat 3
============================================================================
     Athlete                Yr Team                                Time Score
============================================================================
1    Bower, Lauren        JR-3 Point Park                          9.64    
2    Pell, Rachel         SR-4 PSU-Behrend                         9.67    
3    Valachovic, Tori     SO-2 Allegheny                          10.06    
4    Radwany, Gracey      FR-1 Walsh                              10.35    
5    Hall, Samantha       FR-1 Allegheny                          11.38    
6    Badamo, Taylor       SO-2 Cuyahoga CC                        11.73    
     Blandine, Tori       FR-1 Mount Union                           DQ    


Womens 4x200m Relay - Finals Heat 1
============================================================================
     Team                                      Time Score
============================================================================
1    Mount Union                            1:47.92   -
2    Walsh                                  1:50.10   -
3    PSU-Behrend                            1:50.88   -
4    Cuyahoga CC                            1:53.16   -


Womens 4x200m Relay - Finals Heat 2
============================================================================
     Team                                      Time Score
============================================================================
1    Chatham                                1:54.08   -
2    Grove City                             1:57.01   -
3    Waynesburg                             1:57.10   -


Womens 4x400m Relay - Finals Heat 1
============================================================================
     Team                                      Time Score
============================================================================
1    Mount Union                            4:10.86   -
2    Walsh                                  4:15.08   -
3    Notre Dame (Ohio)                      4:23.08   -
4    PSU-Behrend                            4:24.66   -


Womens 4x400m Relay - Finals Heat 2
============================================================================
     Team                                      Time Score
============================================================================
1    Point Park                             4:20.73   -
2    Waynesburg                             4:25.69   -
3    Bethany (W.V.)                         4:44.34   -


Womens 4,000m Distance Medley - Finals
============================================================================
     Team                                      Time Score
============================================================================
1    Waynesburg                            13:10.88   -
2    Bethany (W.V.)                        14:04.46   -
3    Waynesburg                            14:23.66   -
4    Chatham                               14:35.25   -
5    Waynesburg                            14:46.05   -


Women High Jump
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
1    Lane, Vanessa        FR-1 Cuyahoga CC                          1.61m   -
2    Hambrick, Morgan     SR-4 Mount Union                          1.51m   -
3    Fiegl, Christine     SO-2 Walsh                                1.51m   -
4    Johnson, Maria       FR-1 Mount Union                          1.51m   -
5    Keller, Emily        SO-2 Mount Union                          1.46m   -
6    Clarkson, Taylor     SO-2 Waynesburg                           1.46m   -
7    Frantz, Leighanna    JR-3 Bethany (W.V.)                       1.46m   -
8    Miller, Hailey       FR-1 Mount Union                          1.41m   -
9    White, Tabitha       JR-3 Grove City                           1.41m   -
10   Olinger, Katharine   SR-4 Geneva                               1.41m   -
     Wickert, Heather     FR-1 Mount Union                             NH   -
     Hansen, Morgan       JR-3 Notre Dame (Ohio)                       NH   -
     Ressler, Deidra      FR-1 Grove City                              NH   -


Women Pole Vault
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
1    Barber, Kaitlyn      SR-4 Walsh                                3.96m   -
2    Hall, Hailey         SR-4 Westminster (Pa.)                    3.56m   -
3    Stewart, Danielle    SO-2 Notre Dame (Ohio)                    3.56m   -
4    Yenchik, Haley       JR-3 PSU-Behrend                          3.46m   -
5    Wilk, Allison        SO-2 Notre Dame (Ohio)                    3.31m   -
6    Loeffler, Gabriella  SO-2 PSU-Behrend                          3.01m   -
7    McGuire, Bridget     SO-2 Mount Union                          3.01m   -
8    Warner, Maddie       FR-1 PSU-Behrend                          2.71m   -
8    Fennell, Meredith    SR-4 Walsh                                2.71m   -
10   Keith, Brianna       SO-2 PSU-Behrend                          2.71m   -
     Reed, Elizabeth      FR-1 Grove City                              NH   -
     Human-McKinnon, Aria FR-1 Waynesburg                              NH   -
     Strobel, Julia       FR-1 Westminster (Pa.)                       NH   -
     Stevens, Sydney      SO-2 Chatham                                 NH   -
     Gard, Miranda        FR-1 Chatham                                 NH   -
     Minut, Julianna      FR-1 Mount Union                             NH   -
     Manzuk, Katherine    FR-1 Mount Union                             NH   -
     Mitchell, Taylor     SO-2 Mount Union                             NH   -
     Houk, Lynise         FR-1 Geneva                                  NH   -


Women Long Jump
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
7    Benitez, Ana         FR-1 Point Park                           4.93m   -
11   DeJonge, Logan       FR-1 Grove City                           4.58m   -
12   Schry, Miranda       FR-1 Point Park                           4.56m   -
14   Dixon, Allison       FR-1 Mount Union                          4.36m   -
16   Hayden, Helen (RuoFa FR-1 Waynesburg                           4.16m   -
17   Kowalik, Maggie      JR-3 Notre Dame (Ohio)                    4.13m   -
19   Sasaki, Noriko       FR-1 Chatham                              4.07m   -
20   Frantz, Leighanna    JR-3 Bethany (W.V.)                       3.98m   -
21   Covine, Jessa        SR-4 Thiel                                3.97m   -
22   Bost, Lindsey        JR-3 Chatham                              3.80m   -
1    Crofoot, Dana        SR-4 Mount Union                          5.38m   -
2    Robinson, Chanavier  SO-2 Cuyahoga CC                          5.36m   -
3    Loose, Kailee        SR-4 Geneva                               5.22m   -
4    Johnson, Alexianna   FR-1 Mount Union                          5.17m   -
5    Johnson, Daijana     SO-2 Mount Union                          5.15m   -
6    Bailey, Megan        FR-1 Mount Union                          4.95m   -
8    Yauch, Amber         FR-1 Waynesburg                           4.87m   -
9    Adams, Katlyn        SO-2 Grove City                           4.75m   -
10   Eisenbraun, Mariah   FR-1 Mount Union                          4.70m   -
13   Webster, Kyra        FR-1 Notre Dame (Ohio)                    4.56m   -
15   Reid-Harris, Jasmine FR-1 Allegheny                            4.21m   -
18   Leroy, Britany       FR-1 Notre Dame (Ohio)                    4.09m   -


Women Triple Jump
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
5    Loose, Kailee        SR-4 Geneva                               9.96m   -
7    Robertson, MacKenzie FR-1 Allegheny                            9.93m   -
8    Webster, Kyra        FR-1 Notre Dame (Ohio)                    9.77m   -
10   Schry, Miranda       FR-1 Point Park                           9.57m   -
11   Bloom, Eden          SR-4 Chatham                              9.47m   -
13   Johnson, Maria       FR-1 Mount Union                          9.18m   -
14   Robinson, Chanavier  SO-2 Cuyahoga CC                          8.85m   -
15   Reid-Harris, Jasmine FR-1 Allegheny                            8.78m   -
16   Sasaki, Noriko       FR-1 Chatham                              8.57m   -
     Bost, Lindsey        JR-3 Chatham                               FOUL   -
     Stewart, Lauren      FR-1 Mount Union                           FOUL   -
1    Benitez, Ana         FR-1 Point Park                          11.13m   -
2    Fiegl, Christine     SO-2 Walsh                               10.28m   -
3    Kowalik, Maggie      JR-3 Notre Dame (Ohio)                   10.22m   -
4    Leroy, Britany       FR-1 Notre Dame (Ohio)                   10.09m   -
6    Swartzbaugh, Lydia   SO-2 Geneva                               9.94m   -
9    Adams, Katlyn        SO-2 Grove City                           9.63m   -
12   Yauch, Amber         FR-1 Waynesburg                           9.43m   -


Women Shot Put
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
19   Rodgers, Alexandra   SO-2 Walsh                                9.37m   -
20   Borkovec, Christina  FR-1 Waynesburg                           9.19m   -
22   Wilhelm, Jamie       SO-2 Geneva                               8.34m   -
23   Swanson, Cassandra   FR-1 Geneva                               8.09m   -
24   Gerard, Lauren       SO-2 Geneva                               7.91m   -
25   Vroom, Kimberlee     FR-1 Geneva                               7.77m   -
26   Maidens, Samantha    FR-1 Bethany (W.V.)                       7.20m   -
27   McElligot, Megan     FR-1 Waynesburg                           6.76m   -
28   Gallope, Lashawan    SR-4 Bethany (W.V.)                       5.84m   -
8    Frazier, Patience    JR-3 Bethany (W.V.)                      11.10m   -
11   Anaraodo, Ndidiamaka FR-1 Walsh                                9.79m   -
13   Samuels, Marquett    SO-2 Thiel                                9.65m   -
14   Chaszeyka, Sara      FR-1 Mount Union                          9.61m   -
15   Whritenour, Franki   JR-3 Geneva                               9.56m   -
16   Ester, Danielle      FR-1 Mount Union                          9.50m   -
17   Huebner, Shelby      JR-3 Chatham                              9.49m   -
18   Komonczi, Nicole     JR-3 Geneva                               9.39m   -
21   Wilson, Taylor       SO-2 Cuyahoga CC                          8.44m   -
     Sanders, Myeisha     SO-2 PSU-Behrend                           FOUL   -
1    Mallory, Morrisa     SO-2 Walsh                               13.16m   -
2    Crowe, Quinn         SO-2 Mount Union                         11.80m   -
3    Groves, Paige        FR-1 Walsh                               11.79m   -
4    Wicks, Jasmine       FR-1 Point Park                          11.70m   -
5    Debich, Elizabeth    FR-1 Allegheny                           11.67m   -
6    Rambi, Kanemah       FR-1 Mount Union                         11.35m   -
7    Fontanazza, Abby     FR-1 Geneva                              11.25m   -
9    Simpson, Jordan      SO-2 Waynesburg                          10.19m   -
10   Richenberg, Rachel   SO-2 Mount Union                         10.16m   -
12   Haiss, Margi         SR-4 Grove City                           9.68m   -


Women Weight Throw
==============================================================================
     Athlete                Yr Team                                  Mark Score
==============================================================================
15   Rush, Toshia         JR-3 Bethany (W.V.)                       9.58m   -
20   Whritenour, Franki   JR-3 Geneva                               7.57m   -
21   Maidens, Samantha    FR-1 Bethany (W.V.)                       6.68m   -
22   Gerard, Lauren       SO-2 Geneva                               6.35m   -
23   Wilhelm, Jamie       SO-2 Geneva                               6.08m   -
24   Swanson, Cassandra   FR-1 Geneva                               6.04m   -
25   Gallope, Lashawan    SR-4 Bethany (W.V.)                       5.96m   -
27   Vroom, Kimberlee     FR-1 Geneva                               5.73m   -
7    Groves, Paige        FR-1 Walsh                               11.87m   -
11   Sanders, Myeisha     SO-2 PSU-Behrend                         11.17m   -
12   Debich, Elizabeth    FR-1 Allegheny                           11.00m   -
13   Rambi, Kanemah       FR-1 Mount Union                         10.55m   -
14   Samuels, Marquett    SO-2 Thiel                               10.48m   -
16   Chaszeyka, Sara      FR-1 Mount Union                          9.43m   -
17   Fontanazza, Abby     FR-1 Geneva                               9.21m   -
18   Huebner, Shelby      JR-3 Chatham                              9.07m   -
19   Komonczi, Nicole     JR-3 Geneva                               8.24m   -
26   Simpson, Jordan      SO-2 Waynesburg                           5.78m   -
1    Turley, Malia        JR-3 Walsh                               14.80m   -
2    Richenberg, Rachel   SO-2 Mount Union                         14.21m   -
3    Breehl, Payton       JR-3 Walsh                               14.10m   -
4    Fahey, Annie         JR-3 Walsh                               13.99m   -
5    Ester, Danielle      FR-1 Mount Union                         13.15m   -
6    Yoder, Liza          SO-2 Walsh                               12.86m   -
8    O'Neil, Destanee     SO-2 Mount Union                         11.75m   -
9    Frazier, Patience    JR-3 Bethany (W.V.)                      11.33m   -
10   Wilson, Taylor       SO-2 Cuyahoga CC                         11.25m   -