Elite Performances

44 performances met the MileSplit US Second Team standard.

HS Girls Mark Athlete Team
200 Meter Dash Finals 25.95 Mahagony Jones Rhodes
200 Meter Dash Finals 25.99 Erin Busbee Collinwood
200 Meter Dash Finals 26.00 Candac Longino-Thomas Gilmour Academy
200 Meter Dash Finals 26.25 KaChay Hullum Buchtel
4x200 Meter Relay Finals 1:45.46 Relay Team Collinwood
4x200 Meter Relay Finals 1:48.83 Relay Team Cle. Heights
4x400 Meter Relay Finals 4:06.09 Relay Team Collinwood
55 Meter Hurdles Finals 8.51 Amber Smith Collinwood
55 Meter Dash Finals 7.15 Mahagony Jones Rhodes
55 Meter Dash Finals 7.24 Elan Hilaire Park School
55 Meter Dash Finals 7.34 Candac Longino-Thomas Gilmour Academy
55 Meter Dash Finals 7.38 KaChay Hullum Firestone
800 Meter Run Finals 2:21.26 Christian Johnson Cle. Heights
High Jump Finals 5-6 Camai Brandenberg Gah. Lincoln
Shot Put Finals 39-6 Kaitlyn Griffith Orrville
Shot Put Finals 41-3 Korrey Willis Lake Cath.
HS Boys Mark Athlete Team
200 Meter Dash Finals 22.34 Carlin Isles Mas. Jackson
200 Meter Dash Finals 22.72 Alaun Morrow Canton McKinley
200 Meter Dash Finals 22.78 Wes Eades Bridgeport Senior
200 Meter Dash Finals 22.79 Jeravin Matthews Canon-McMillan
200 Meter Dash Finals 22.94 Deaver Williamson Warren G Harding
400 Meter Dash Finals 48.42 Varick Tucker Belleville
400 Meter Dash Finals 49.69 William Henry Trotwood-Madison
400 Meter Dash Finals 50.67 Jordan Miles Brownstown Woodhaven
4x200 Meter Relay Finals 1:32.94 Relay Team Trotwood-Madison
4x400 Meter Relay Finals 3:21.46 Relay Team Trotwood-Madison
4x800 Meter Relay Finals 8:09.03 Relay Team Trotwood-Madison
4x800 Meter Relay Finals 8:14.69 Relay Team Medina
4x800 Meter Relay Finals 8:17.88 Relay Team Boardman
55 Meter Hurdles Finals 7.64 Mitchell Seawood Warren G Harding
55 Meter Hurdles Finals 7.68 Ruben Belen Medina
55 Meter Dash Finals 6.36 Carlin Isles Mas. Jackson
55 Meter Dash Prelims 6.59 Bruce Ideozu Canton South
55 Meter Dash Finals 6.60 Deaver Williamson Warren G Harding
800 Meter Run Finals 1:55.50 Cory Leslie Perkins
800 Meter Run Finals 1:58.57 Spencer Shewbridge Medina
800 Meter Run Finals 1:58.67 T.j. Hobart Baldwin
800 Meter Run Finals 1:59.60 Chadwick Nickson Trotwood-Madison
800 Meter Run Finals 1:59.77 Matt Moore Boardman
800 Meter Run Finals 1:59.78 Christian Brandstetter Peters Township
High Jump Finals 6-6 Ruben Belen Medina
Shot Put Finals 53-6.5 Zach Marinucci Brunswick
Shot Put Finals 53-9 Bryce Indermuhle Smithville
Shot Put Finals 54-10 Drew Ebersole Midview