Hillsdale College Results
Women | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.07 | SB | Kajsa Johannson | 1st | Prelims H1 | Complete Results |
12.10 | SB | Zalonya Eby | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
12.12 | Zalonya Eby | 2nd | Prelims H1 | Complete Results | |
12.23 | Kajsa Johannson | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
12.36 | Fiona Shea | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
12.47 | Fiona Shea | 3rd | Prelims H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
24.24 | SB | Zalonya Eby | 1st | Finals H1 | Complete Results |
24.86 | SB | Ashlee Moran | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
24.90 | Zalonya Eby | 1st | Prelims H1 | Complete Results | |
25.24 | Ashlee Moran | 1st | Prelims H1 | Complete Results | |
25.97 | Lorina Clemence | 2nd | Prelims H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
56.11 | SB | Ashlee Moran | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
57.04 | Ashlee Moran | 1st | Prelims H1 | Complete Results | |
57.85 | SB | Lorina Clemence | 5th | Finals H1 | Complete Results |
58.10 | SB | Hannah Watts | 6th | Finals H1 | Complete Results |
58.49 | Lorina Clemence | 3rd | Prelims H1 | Complete Results | |
59.00 | Hannah Watts | 2nd | Prelims H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:10.45 | Abbie Porter | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
2:18.35 | Abbie Porter | 1st | Prelims H1 | Complete Results | |
2:25.29 | Megan Poole | 3rd | Prelims H1 | Complete Results | |
2:31.06 | Lauren Peterson | 3rd | Prelims H1 | Complete Results | |
1500 Meter Run | |||||
4:40.05 | SB | Amanda Reagle | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
4:41.42 | Allysen Eads | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4:55.78 | SB | Kate Vanderstelt | 8th | Finals H1 | Complete Results |
5:03.13 | Allysen Eads | 2nd | Prelims H1 | Complete Results | |
5:07.80 | Kate Vanderstelt | 3rd | Prelims H1 | Complete Results | |
5:10.40 | Amanda Reagle | 4th | Prelims H1 | Complete Results | |
5000 Meter Run | |||||
17:59.98 | SB | Kyleigh Edwards | 4th | Finals H1 | Complete Results |
18:30.75 | Addison Rauch | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
18:32.58 | Christina Sawyer | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
19:27.29 | Amanda Reagle | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
10,000 Meter Run | |||||
36:50.18 | Hannah McIntyre | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
37:43.76 | SB | Arena Lewis | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
39:58.43 | SB | Emily Southgate | 7th | Finals H1 | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
14.39 | SB | Carmen Botha | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
14.74 | Carmen Botha | 2nd | Prelims H1 | Complete Results | |
15.13 | SB | Calli Townsend | 6th | Finals H1 | Complete Results |
15.14 | Calli Townsend | 3rd | Prelims H1 | Complete Results | |
400 Meter Hurdles | |||||
1:02.48 | SB | Carmen Botha | 1st | Finals H1 | Complete Results |
1:03.36 | SB | Calli Townsend | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
1:03.86 | Carmen Botha | 1st | Prelims H1 | Complete Results | |
1:04.90 | Calli Townsend | 1st | Prelims H1 | Complete Results | |
3000 Meter Steeplechase | |||||
10:44.63 | Allysen Eads | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
47.57 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
48.84 | Relay Team | 1st | Prelims H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:54.18 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-1.75 | Kristin Freeman | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4-9.75 | Danielle Jones | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
18-1 | Chloe Ohlgren | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
16-6.75 | Sarah Benson | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
16-1.25 | Danielle Jones | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
38-1.75 | SB | Chloe Ohlgren | 1st | Finals H1 | Complete Results |
35-2 | SB | Danielle Jones | 4th | Finals H1 | Complete Results |
33-5.25 | SB | Rebecca Kaiser | 7th | Finals H1 | Complete Results |
Pole Vault | |||||
12-0.5 | Alexandra Whitford | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
11-0.75 | Kathryn Bassette | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
9-5 | Alyssa Viola | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
Hammer Throw | |||||
179-2 | SB | Rachel Tolsma | 1st | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
46-4.75 | SB | Rachel Tolsma | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
Heptathlon | |||||
5 | SB | Sarah Benson | 4th | Finals H1 | Complete Results |
3 | SB | Kristin Freeman | 6th | Finals H1 | Complete Results |
Men | Athlete | Place | Section | Results | |
200 Meter Dash | |||||
22.79 | Levi Wyse | 3rd | Prelims H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
49.06 | Lane White | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
49.45 | Lane White | 1st | Prelims H1 | Complete Results | |
49.87 | SB | Konnor Maloney | 2nd | Prelims H1 | Complete Results |
51.27 | Konnor Maloney | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
52.05 | Nate Eldridge | 4th | Prelims H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
1:54.68 | SB | Adam Wade | 6th | Finals H1 | Complete Results |
1:58.14 | Adam Wade | 1st | Prelims H1 | Complete Results | |
2:01.05 | SB | Alex Oquist | 5th | Prelims H1 | Complete Results |
2:16.48 | Charles Holbrook | 7th | Prelims H1 | Complete Results | |
1500 Meter Run | |||||
4:01.04 | Joseph Humes | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4:01.59 | Nathan Jones | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4:02.40 | Jack Shelley | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4:02.46 | Mark Miller | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4:11.44 | Nathan Jones | 1st | Prelims H1 | Complete Results | |
4:13.37 | Jack Shelley | 1st | Prelims H1 | Complete Results | |
4:16.32 | Joseph Humes | 1st | Prelims H1 | Complete Results | |
4:17.98 | Mark Miller | 3rd | Prelims H1 | Complete Results | |
5000 Meter Run | |||||
15:25.25 | Mark Miller | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
15:41.29 | SB | Nathan Jones | 1st | Finals H1 | Complete Results |
16:38.63 | Sam Bradley | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
10,000 Meter Run | |||||
33:35.70 | SB | Eli Poth | 12th | Finals H1 | Complete Results |
34:05.92 | SB | Morgan Morrison | 16th | Finals H1 | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
14.88 | SB | Ian Brown | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
15.28 | Ian Brown | 3rd | Prelims H1 | Complete Results | |
15.65 | SB | Evan Tandy | 5th | Prelims H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
42.74 | Relay Team | 2nd | Prelims H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:17.06 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
High Jump | |||||
6-0.75 | SB | David Chase | 5th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
22-3.25 | Merrick Canada | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
21-10.25 | SB | Jared Schipper | 6th | Finals H1 | Complete Results |
Pole Vault | |||||
12-3.75 | Luke Miller | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
165-0.75 | Daniel Capek | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
Hammer Throw | |||||
193-4.5 | Daniel Capek | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
Javelin | |||||
161-6.25 | Seth Overla | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
49-4.25 | SB | Daniel Capek | 5th | Finals H1 | Complete Results |
43-1.75 | Danny Drummond | 12th | Finals H1 | Complete Results |