Mount Gilead Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.66 | SB | Jessica Brewer | 5th | Finals H1 | Complete Results |
12.84 | Jessica Brewer | 3rd | Prelims H2 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
26.32 | SB | Jessica Brewer | 4th | Finals H1 | Complete Results |
26.56 | Jessica Brewer | 4th | Prelims H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:26.64 | SB | Emily Hanft | 5th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:18.69 | Baylee Hack | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
12:05.77 | Baylee Hack | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
12:33.87 | Olivia Millisor | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
15.42 | Allison Johnson | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
15.82 | Allison Johnson | 5th | Prelims H2 | Complete Results | |
18.00 | Samantha Sullivan | 15th | Prelims H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
45.46 | Allison Johnson | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
46.08 | Allison Johnson | 3rd | Prelims H2 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
53.94 | Relay Team | 14th | Prelims H2 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:56.85 | Relay Team | 16th | Prelims H2 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:51.32 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-5 | SB | Isabela Schroeter | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
4-10 | Corrin Watts | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
9-9 | Allison Johnson | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
108-5 | SB | Kelsey Kennon | 7th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
34-2.25 | Skylar Edwards | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
32-5.25 | Kelsey Kennon | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
200 Meter Dash | |||||
23.72 | Brandon Stevens | 10th | Prelims H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
49.77 | SB | Brandon Stevens | 3rd | Prelims H2 | Complete Results |
50.48 | Brandon Stevens | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:05.52 | Nathen Weaver | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:32.77 | SB | Casey White | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
10:08.66 | SB | Brett Shipman | 7th | Finals H1 | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
15.29 | Connor Page | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
15.69 | Connor Page | 2nd | Prelims H1 | Complete Results | |
15.73 | Liam Dennis | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
16.16 | Liam Dennis | 5th | Prelims H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
40.50 | SB | Connor Page | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
40.85 | Connor Page | 2nd | Prelims H1 | Complete Results | |
41.33 | Liam Dennis | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
41.55 | Liam Dennis | 6th | Prelims H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:35.31 | Relay Team | 9th | Prelims H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:27.37 | SB | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results |
3:31.49 | Relay Team | 6th | Prelims H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:36.35 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
6-1 | SB | Ethan Supplee | 4th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
18-3 | Aaron Baer | 15th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
12-6 | SB | Colten Clark | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
11-0 | Kyle White | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
125-7 | Nick McKinney | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
116-0 | Isaac Arrington | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
44-5.75 | Micah Tuggle | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
42-10.75 | Isaac Arrington | 11th | Finals H1 | Complete Results |