Ansonia Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.29 | Cierra Rosinski | 2nd | Finals H4 | Complete Results | |
13.83 | Hannah Wilson | 6th | Finals H3 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
27.94 | Cierra Rosinski | 2nd | Finals H4 | Complete Results | |
29.33 | Hannah Wilson | 7th | Finals H3 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:06.86 | Kierra Reichert | 2nd | Finals H4 | Complete Results | |
1:13.91 | Olivia Wright | 13th | Finals H3 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:58.40 | Emily Wright | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
2:59.70 | Olivia Wright | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
6:37.90 | Emily Wright | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
7:53.10 | Sky Edwards | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
17:20.80 | Sky Edwards | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
18.37 | SB | Mariah Troutwine | 5th | Finals H3 | Complete Results |
20.46 | Carrie Rhoades | 13th | Finals H2 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
52.43 | Mariah Troutwine | 2nd | Finals H3 | Complete Results | |
1:02.57 | Carrie Rhoades | 14th | Finals H2 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
54.95 | Relay Team | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:59.96 | Relay Team | 5th | Finals H2 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
5:06.71 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
12-6.75 | Molly Barga | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
12-4.75 | Emma Barga | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
7-6 | Mariah Troutwine | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
61-1 | Kayle Griffin | 25th | Finals H1 | Complete Results | |
59-2 | SB | Britney Lambert | 27th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
28-0.5 | SB | Kayle Griffin | 13th | Finals H1 | Complete Results |
21-0 | Kendra Fergerson | 29th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.51 | SB | Ethan Fischer | 18th | Finals H2 | Complete Results |
14.14 | Jeremy Rismiller | 28th | Finals H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
24.04 | Logan Warner | 3rd | Finals H4 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
52.82 | Logan Warner | 2nd | Finals H4 | Complete Results | |
58.81 | SB | Ethan Fischer | 15th | Finals H2 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:28.40 | SB | Michael Hall | 23rd | Finals H1 | Complete Results |
2:38.30 | Payton Setser | 28th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:33.40 | Michael Hall | 23rd | Finals H1 | Complete Results | |
5:37.60 | Chad Milikin | 25th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
13:57.70 | Andrew Thornhill | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
15:54.90 | Landyn Gabriel | 20th | Finals H1 | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
17.03 | Brock Shellhaas | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
53.35 | Jackson Shellhaas | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:37.35 | Relay Team | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:12.59 | Relay Team | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:32.80 | Relay Team | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
17-6.75 | SB | Ethan Fischer | 16th | Finals H1 | Complete Results |
15-11 | SB | Gavin Weyant | 27th | Finals H1 | Complete Results |
Pole Vault | |||||
14-0 | Brock Shellhaas | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
14-0 | Matthew Shook | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
90-11 | Austin Helmke | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
85-0 | Connor Stachler | 24th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
37-10 | Austin Helmke | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
34-8 | Dillon Hackler | 19th | Finals H1 | Complete Results |