Wester. South Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.15 | Kaitlyn Ginn | 21st | Prelims H3 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
28.49 | Abigail Cumming-vukovic | 15th | Prelims H2 | Complete Results | |
30.15 | SB | Meagan Christie | 25th | Prelims H3 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:02.20 | Tiara Takyi | 9th | Prelims H1 | Complete Results | |
1:10.24 | SB | Reagan Wernet | 25th | Prelims H2 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:41.45 | SB | Isabelle Kotik | 19th | Prelims H2 | Complete Results |
2:42.69 | SB | Elise Bennett | 21st | Prelims H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:57.91 | Emily Ellsworth | 18th | Prelims H1 | Complete Results | |
6:19.27 | SB | Emma Henderson | 23rd | Prelims H2 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
14:08.86 | Ellie Bouton | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
16:20.76 | Marley Jackson | 23rd | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
17.76 | Peyton Guice | 13th | Prelims H2 | Complete Results | |
18.36 | Shae Johnson | 21st | Prelims H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
50.09 | Maria Hays | 13th | Prelims H2 | Complete Results | |
51.98 | Cristina Guerra Lizarraga | 20th | Prelims H2 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:52.63 | Relay Team | 9th | Prelims H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:00.64 | Relay Team | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-0 | Josephine Appiah | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
14-7 | SB | Kaitlyn Ginn | 16th | Finals H1 | Complete Results |
13-8.5 | SB | Gianna King | 24th | Finals H2 | Complete Results |
Pole Vault | |||||
10-8 | SB | Brooke Holloway | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
9-0 | Caroline Sheridan | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
111-0 | Makayla Roberts | 4th | Finals H3 | Complete Results | |
78-7 | Alice Rice | 23rd | Finals H2 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
34-2 | Makayla Roberts | 5th | Finals H2 | Complete Results | |
29-0.5 | Angelina Long | 22nd | Finals H3 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.29 | Oluwagbemileke Esan | 20th | Prelims H1 | Complete Results | |
12.44 | SB | Jaylen Norwood | 24th | Prelims H3 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
24.16 | SB | Padi Akrobettoe | 12th | Prelims H3 | Complete Results |
24.21 | SB | Shamar Brittman | 13th | Prelims H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
54.65 | Jason Penn | 15th | Prelims H3 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:00.03 | SB | Reece Marcelain | 6th | Finals H1 | Complete Results |
2:06.72 | Cole Koehler | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
2:06.80 | Cole Koehler | 7th | Prelims H1 | Complete Results | |
2:08.05 | Reece Marcelain | 10th | Prelims H2 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:19.65 | SB | Chase Jackson | 23rd | Prelims H2 | Complete Results |
5:21.94 | SB | Isaac Combs | 25th | Prelims H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
11:03.96 | Donovan Slattery | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
11:34.50 | Liam Allbritton | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
15.20 | Ibukunoluwa Alfred | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
15.49 | Ibukunoluwa Alfred | 3rd | Prelims H3 | Complete Results | |
17.38 | SB | Shamar Brittman | 13th | Prelims H2 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
39.63 | Ibukunoluwa Alfred | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
39.69 | Ibukunoluwa Alfred | 3rd | Prelims H3 | Complete Results | |
45.82 | Michael Donkor | 20th | Prelims H3 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
44.84 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
45.22 | Relay Team | 7th | Prelims H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:28.89 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
1:29.41 | Relay Team | 2nd | Prelims H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:23.32 | SB | Relay Team | 2nd | Prelims H2 | Complete Results |
3:24.55 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
20-8.25 | Aaron Powell | 8th | Finals H2 | Complete Results | |
20-6.75 | SB | Tate Marcelain | 10th | Finals H2 | Complete Results |
Pole Vault | |||||
10-0 | Ashton Diller | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
10-0 | SB | Joseph Simms | 11th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
112-7 | Cole Holbrook | 11th | Finals H3 | Complete Results | |
112-5 | Jon Kirk | 12th | Finals H3 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
42-2.25 | Jon Kirk | 9th | Finals H3 | Complete Results | |
42-0.5 | SB | Patrick Peterson | 10th | Finals H1 | Complete Results |