Talawanda Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.44 | h SB | Allegra Ubbes | 4th | Finals | |
13.54 | h SB | Allegra Ubbes | 2nd | Prelims | |
14.34 | h SB | Emily Green | 6th | Prelims | |
200 Meter Dash | |||||
29.44 | h SB | Devi Reisenfeld | 4th | Prelims | |
400 Meter Dash | |||||
1:07.64 | h SB | Emily Green | 4th | Finals | |
800 Meter Run | |||||
2:38.20 | SB | Jenny Benge | 1st | Finals | |
2:50.60 | SB | Ana Robinson | 6th | Finals | |
1600 Meter Run | |||||
5:42.00 | SB | Katie Rhodenbaugh | 1st | Finals | |
3200 Meter Run | |||||
12:59.50 | SB | Katie Rhodenbaugh | 1st | Finals | |
14:28.50 | SB | Katheryn Starrett | 6th | Finals | |
100 Meter Hurdles | |||||
17.34 | h SB | Gretchen Wachenheim | 2nd | Finals | |
17.44 | h SB | Gretchen Wachenheim | 1st | Prelims | |
300 Meter Hurdles | |||||
50.14 | h SB | Gretchen Wachenheim | 2nd | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:40.00 | SB | Relay Team | 4th | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:49.60 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
Discus | |||||
81-9.5 | SB | Olivia Schulte | 4th | Finals | |
Shot Put | |||||
24-9 | SB | Olivia Schulte | 5th | Finals | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.84 | h SB | Adam Sullivan | 2nd | Prelims | |
11.84 | h SB | Adam Sullivan | 3rd | Finals | |
11.94 | h SB | Demarcus Dickerson | 3rd | Prelims | |
11.94 | h SB | Demarcus Dickerson | 4th | Finals | |
200 Meter Dash | |||||
23.54 | h SB | Adam Sullivan | 2nd | Finals | |
23.94 | h SB | Adam Sullivan | 3rd | Prelims | |
24.14 | h SB | Demarcus Dickerson | 4th | Prelims | |
400 Meter Dash | |||||
51.54 | h SB | Xavier Wellington | 2nd | Finals | |
52.54 | h SB | Josh Wright | 3rd | Finals | |
800 Meter Run | |||||
2:03.40 | SB | Jared Brosey | 1st | Finals | |
2:06.90 | SB | Jimmy Alexander | 4th | Finals | |
1600 Meter Run | |||||
4:54.80 | SB | Phillip Bennett | 5th | Finals | |
5:13.70 | SB | Konrad Norris | 7th | Finals | |
3200 Meter Run | |||||
11:08.60 | SB | Phillip Bennett | 2nd | Finals | |
11:10.50 | SB | Bryce Norris | 3rd | Finals | |
300 Meter Hurdles | |||||
44.34 | h SB | Conner Smith | 4th | Finals | |
46.84 | h SB | Josh Driscoll | 6th | Finals | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:32.00 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:30.30 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:47.50 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
Long Jump | |||||
18-8.25 | SB | Glen Janos | 4th | Finals | |
Discus | |||||
102-0 | SB | Josh Stivers | 6th | Finals | |
Shot Put | |||||
36-0.5 | SB | Josh Stivers | 6th | Finals |