Northwestern MS Invitational 2021

Springfield, OH

Complete Results

Licensed to FinishTiming - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/10/2021 11:47 AM
                   Northwestern MS Invitational - 4/10/2021                    
                           Northwestern High School                            
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 LaRosa, Lillian            7 Madison-Plai           13.80      13.72   1  10   
  2 Cornette, Mailee           8 Northwestern MS        13.85      14.11   1   8   
  3 Kouts, Katie               7 Tecumseh MS            14.02      14.53   1   6   
  4 Cox, Addison               8 Bethel MS              14.94      14.99   1   5   
  5 Minor, Emma                8 Cedarville M                      15.25   2   4   
  6 Lopez, Sophia              7 Cedarville M                      15.69   2   3   
  7 Berner, Grace              8 Tecumseh MS            15.75      16.12   1   2   
  8 Houseman, Gabriella        8 Shawnee MS             17.05      16.98   1   1   
  9 Snyder, Maila              7 Northwestern MS        17.01      17.29   1 
 10 Fields, Melani             8 Shawnee MS             17.38      17.44   2 
 11 Adams, Annabelle           7 Bethel MS              15.54      17.55   1 
 12 Parsley, Laney             7 Madison-Plai           17.38      17.63   2 
 13 Brown, Mina                8 Emmanuel Chr           17.98      17.97   2 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 LaRosa, Lillian            7 Madison-Plai           27.91      28.48   1  10   
  2 Minor, Emma                8 Cedarville M           28.03      30.36   1   8   
  3 Franck, Delaney            7 Bethel MS              31.10      31.82   1   6   
  4 Witherow, Jillian          8 Emmanuel Chr           31.84      31.89   1   5   
  5 Cox, Addison               8 Bethel MS              31.84      31.95   1   4   
  6 Portman, Maliyah           7 Shawnee MS             34.01      32.52   2   3   
  7 Berner, Grace              8 Tecumseh MS            33.52      33.03   1   2   
  8 O'Callaghan, Kaitlyn       8 Northwestern MS        32.86      33.65   1   1   
  9 Vaughn, Addison            7 Cedarville M           31.68      33.87   1 
 10 Snyder, Maila              7 Northwestern MS        36.11      35.68   2 
 11 Marcum, Braylee            7 Madison-Plai                      36.06   2 
 12 Fields, Melani             8 Shawnee MS                        37.33   2 
 13 Brown, Mina                8 Emmanuel Chr           37.81      38.75   2 
 14 Sherrell, Victoria         7 Tecumseh MS            44.04      43.17   2 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Minor, Emma                8 Cedarville M         1:08.94    1:07.97   1  10   
  2 Eggleston, Naomi           8 Tecumseh MS          1:10.18    1:08.89   1   8   
  3 Pollock, Lauren            8 Northwestern MS      1:11.38    1:09.94   1   6   
  4 Franck, Delaney            7 Bethel MS            1:15.47    1:10.49   1   5   
  5 Witherow, Jillian          8 Emmanuel Chr         1:11.04    1:10.99   1   4   
  6 Errett, Nora               8 Northwestern MS      1:10.71    1:11.83   1   3   
  7 Cox, Addison               8 Bethel MS            1:13.92    1:12.04   1   2   
  8 Kocher, Addison            7 Shawnee MS           1:19.30    1:18.78   1   1   
  9 Obrien, Claire             7 Shawnee MS                      1:19.86   2 
 10 Willoughby, Jordan         7 Tecumseh MS          1:24.92    1:25.05   2 
 11 Laubensheimer, Olivia      7 Madison-Plai                    1:29.87   2 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jennings, Josie            8 Shawnee MS           2:52.54    2:53.45   10   
  2 Oconner, Sydney            8 Tecumseh MS          2:57.31    2:54.30    8   
  3 Pollock, Lauren            8 Northwestern MS      2:56.36    2:59.23    6   
  4 Kennedy, Hannah            7 Tecumseh MS                     3:04.79    5   
  5 Errett, Nora               8 Northwestern MS      3:03.73    3:06.32    4   
  6 Ault, Allison              8 Shawnee MS           3:33.82    3:29.30    3   
  7 Rice, Paisley              8 Madison-Plai         3:35.40    3:36.62    2   
  8 Kroh, Kate                 7 Cedarville M         3:48.34    3:49.16    1   
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jennings, Josie            8 Shawnee MS           6:09.31    6:19.72   10   
  2 Evans, Gracee              8 Shawnee MS           8:11.49    7:23.31    8   
  3 Rice, Paisley              8 Madison-Plai         7:41.07    7:25.48    6   
  4 Rittenhouse, Lara          8 Northwestern MS      7:39.34    7:45.41    5   
  5 Ellis, Addyson             7 Northwestern MS      7:43.15    7:53.18    4   
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Fowler, Bella              8 Tecumseh MS            19.35      19.24   1  10   
  2 Avey, Alyssa               7 Bethel MS              20.37      20.28   1   8   
  3 Hammer, Azaleigh           8 Northwestern MS        20.55      20.31   1   6   
  4 Kovalchik, Abigail         7 Madison-Plai           19.49      21.13   1   5   
  5 Gantz, Kenzie              7 Tecumseh MS            22.89      22.49   2   4   
  6 Portman, Maliyah           7 Shawnee MS             22.81      22.56   2   3   
  7 Adams, Evelyn              7 Bethel MS              20.83      22.92   1   2   
  8 Miller, Chloe              7 Cedarville M           24.81      25.13   2   1   
  9 Jordan, Bristol            8 Madison-Plai           22.58      29.70   1 
 
Girls 200 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Fowler, Bella              8 Tecumseh MS            35.12      34.66   1  10   
  2 Hammer, Azaleigh           8 Northwestern MS        34.78      35.65   1   8   
  3 Davis, Corah               8 Shawnee MS                        36.38   2   6   
  4 Kovalchik, Abigail         7 Madison-Plai           37.00      36.47   1   5   
  5 Adams, Evelyn              7 Bethel MS              37.61      36.68   1   4   
  6 Avey, Alyssa               7 Bethel MS                         37.42   2   3   
  7 Baker, Kaylie              8 Tecumseh MS                       38.24   2   2   
  8 Short, Ireland             8 Shawnee MS             38.97      38.83   1   1   
  9 Miller, Chloe              7 Cedarville M           41.06      39.96   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Madison-Plains  'A'                                 58.55    1:00.80   10   
  2 Shawnee MS  'A'                                              1:02.09    8   
  3 Cedarville MS  'A'                                1:04.46    1:03.50    6   
  4 Tecumseh MS  'A'                                  1:04.60    1:03.69    5   
  5 Bethel MS  'A'                                    1:04.00    1:06.36    4   
 
Girls 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tecumseh MS  'A'                                  2:05.03    2:04.11   10   
  2 Shawnee MS  'A'                                              2:08.19    8   
  3 Northwestern MS  'A'                                         2:09.40    6   
  4 Bethel MS  'A'                                    2:10.00    2:11.23    5   
  5 Madison-Plains  'A'                               2:35.05    2:38.09    4   
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shawnee MS  'A'                                              5:10.88   10   
  2 Cedarville MS  'A'                                5:28.28    5:17.46    8   
  3 Tecumseh MS  'A'                                  5:49.96    5:49.18    6   
  4 Northwestern MS  'A'                                         6:07.08    5   
 
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Turner, Ansley             8 Shawnee MS           3-10.00    4-02.00    9   
     3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 
        O   XO    O   XO   XO  XXX 
  1 O'Callaghan, Kaitlyn       8 Northwestern MS      4-04.00    4-02.00    9   
     3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 
        -    -    -  XXO   XO  XXX 
  3 Williams, Cressa           7 Madison-Plai         4-00.00    4-00.00    6   
     3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 
        O    O    O    O  XXX 
  4 Randles, Brooklyn          7 Madison-Plai         3-08.00    3-08.00    4.50
     3-06 3-08 3-10 
        O    O  XXX 
  4 Kennedy, Hannah            7 Tecumseh MS                     3-08.00    4.50
     3-06 3-08 3-10 
        O    O  XXX 
  6 Mahurin, Avery             8 Bethel MS                      J3-08.00    3   
     3-06 3-08 3-10 
        O  XXO  XXX 
  7 Swearingen, Zoe            7 Tecumseh MS                     3-06.00    2   
     3-06 3-08 
      XXO  XXX 
 
Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Walker, Luna               8 Madison-Plai         5-06.00    6-00.00   10   
     4-00 4-06 5-00 5-06 6-00 6-03 
        O    O  XXO    O    O  XXX 
  2 Kouts, Katie               7 Tecumseh MS          6-06.00    5-06.00    8   
     4-00 4-06 5-00 5-06 6-00 
        -    -   XO    O  XXX 
  3 Kocher, Addison            7 Shawnee MS                     J5-06.00    6   
     4-00 4-06 5-00 5-06 6-00 
       XO    O    O  XXO  XXX 
  4 Davis, Corah               8 Shawnee MS           5-00.00    5-00.00    5   
     4-00 4-06 5-00 5-06 
        O    O    O  XXX 
  5 Errett, Nora               8 Northwestern MS      4-00.00   J5-00.00    4   
     4-00 4-06 5-00 5-06 
        O    O   XO  XXX 
  6 Barbery, Whitney           8 Madison-Plai         5-00.00   J5-00.00    3   
     4-00 4-06 5-00 5-06 
        O  XXO   XO  XXX 
 
Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hammer, Azaleigh           8 Northwestern MS     13-10.00   13-05.00   10   
      13-03.75  13-05  12-10  X       
  2 Eggleston, Naomi           8 Tecumseh MS         13-08.00   13-00.50    8   
      11-09  10-11  12-02  13-00.50      
  3 Cornette, Mailee           8 Northwestern MS     13-09.25   12-07.25    6   
      11-11  X  12-05.75  12-07.25      
  4 Turner, Ansley             8 Shawnee MS          12-10.00   12-02.00    5   
      11-04  12-02  11-09.25  11-10.50      
  5 Oconner, Sydney            8 Tecumseh MS         12-06.00   11-08.00    4   
      9-10  10-04  11-06.50  11-08      
  6 Wilson, Alayla             7 Shawnee MS          12-03.00   11-03.50    3   
      X  X  X  11-03.50      
  7 Steward, Faith             8 Cedarville M        10-09.75    9-10.00    2   
      5-10.50  6-11  9-06  9-10      
  8 Ankeney, McKenzie          7 Cedarville M         9-09.75    9-07.50    1   
      9-07.50  9-06.50  8-08.50  9-00.50      
  9 Randles, Brooklyn          7 Madison-Plai         9-06.25    8-11.50  
      6-05.50  8-11  8-09  8-11.50      
 10 Adams, Annabelle           7 Bethel MS                       8-06.00  
      8-01.50  7-06.50  8-03.50  8-06      
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Williams, Cressa           7 Madison-Plai        29-08.25   29-08.00   10   
      29-06  29-08  27-00  28-03      
  2 Scott, Taylor              8 Northwestern MS     29-09.00   29-02.00    8   
      28-07  28-11.50  29-02  27-11       
  3 Barbery, Whitney           8 Madison-Plai        23-00.00   25-03.00    6   
      24-02  25-01  24-10.50  25-03      
  4 Tingle, Penelope           8 Northwestern MS     24-04.00   23-08.00    5   
      23-08  21-05  22-04.50  21-11.50      
  5 Herzog, Regan              8 Shawnee MS          19-01.00   20-03.00    4   
      20-03  19-10.25  13-02.25  18-06.25      
  6 Swearingen, Zoe            7 Tecumseh MS         22-04.75   19-04.50    3   
      19-03  19-04.50  18-00  18-09.50      
  7 Kroh, Kate                 7 Cedarville M        16-04.50   16-06.50    2   
      16-06.50  15-07  15-11.50  15-02.25      
 
Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ilges, Kayla               8 Northwestern MS        70-02      70-06   10   
      70-06  67-09  65-05  67-00       
  2 Scott, Taylor              8 Northwestern MS        60-03      58-00    8   
      58-00  57-04  52-06  51-11      
  3 Herzog, Regan              8 Shawnee MS             43-08      48-08    6   
      38-11  42-07  43-02  48-08      
  4 Johnson, Kennedy           8 Tecumseh MS            58-03      48-00    5   
      38-04  48-00  47-08  36-06      
  5 Zaragoza, Gabby            7 Tecumseh MS         38-04.75      46-06    4   
      37-01  37-06  40-08  46-06      
  6 Kroh, Kate                 7 Cedarville M           37-05      37-03    3   
      X  25-06  37-03  X      
  7 Wethington, Maggie         7 Madison-Plai                      17-08    2   
      X  X  12-09  17-08       
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Bennett II, Christian      8 Bethel MS              13.04      13.20   1  10   
  2 Coppess, Hayden            8 Shawnee MS             12.98      13.29   1   8   
  3 Bishop, Brock              8 Northwestern MS        13.12      13.37   1   6   
  4 Horesly, Marcus            7 Northwestern MS        13.24      13.52   1   5   
  5 Ahrens, Cameron            8 Bethel MS              13.44      13.92   1   4   
  6 Smith, Peyton              8 Shawnee MS             14.26      14.43   1   3   
  7 Lewis, Logan               7 Cedarville M                      14.88   2   2   
  8 Winlock, Marcelius         8 Madison-Plai           15.47      15.61   2   1   
  9 Hale, Austin               7 Tecumseh MS            15.02      15.62   2 
 10 Walls, Braylon             7 Emmanuel Chr           14.92      15.87   1 
 11 Nixon, Tanner              7 Emmanuel Chr           14.97      15.99   1 
 12 Johnson, Jack              7 Cedarville M                      16.95   2 
 13 Grigsby, Johnny            7 Madison-Plai                      19.21   2 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Collier, Logan             8 Shawnee MS             26.41      26.52   1  10   
  2 Bishop, Brock              8 Northwestern MS        27.01      27.04   1   8   
  3 Bennett II, Christian      8 Bethel MS              26.50      27.19   1   6   
  4 Horesly, Marcus            7 Northwestern MS        27.24      27.83   1   5   
  5 Ahrens, Cameron            8 Bethel MS              27.94      28.04   1   4   
  6 Fritz, Evan                7 Madison-Plai           28.96      28.98   1   3   
  7 Hammerlee, Brett           7 Cedarville M           29.65      29.99   2   2   
  8 Williams, Noah             7 Shawnee MS             29.43      30.52   1   1   
  9 Walls, Braylon             7 Emmanuel Chr           32.11      32.11   2 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Bishop, Brock              8 Northwestern MS        59.57    1:00.86   1  10   
  2 Lange, Gregory             8 Shawnee MS           1:05.96    1:07.82   1   8   
  3 Firstenberger, Patrick     7 Bethel MS            1:09.74    1:09.56   1   6   
  4 Born, Matthew              7 Northwestern MS                 1:11.27   1   5   
  5 Kroh, Stewart              8 Cedarville M         1:11.92    1:12.58   1   4   
  6 Winlock, Marcelius         8 Madison-Plai                    1:13.32   2   3   
  7 Bayliss, Aiden             7 Shawnee MS                      1:15.12   2   2   
  8 Daughenbaugh, Chase        7 Bethel MS            1:18.44    1:16.97   1   1   
  9 Bigham, Austin             8 Cedarville M                    1:26.10   2 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Schweikhardt, Kade         7 Bethel MS            2:24.06    2:27.38   10   
  2 Pritchett, Zane            8 Tecumseh MS          2:38.49    2:32.72    8   
  3 Mahaffey, Dominick         7 Northwestern MS      2:41.58    2:38.14    6   
  4 Dewitt, Micah              8 Cedarville M         2:37.15    2:38.48    5   
  5 Duncan, Joshua             7 Shawnee MS           2:51.56    2:44.97    4   
  6 Hunt, Ethan                8 Bethel MS            2:47.43    2:46.03    3   
  7 Fudge, Xavier              7 Emmanuel Chr         2:46.11    2:46.21    2   
  8 Fitzsimmon, Brayden        7 Northwestern MS      2:50.72    2:47.62    1   
  9 Landon, George             7 Cedarville M                    2:55.97  
 10 Teglas, Logan              7 Tecumseh MS          3:09.98    3:13.66  
 11 Adams, Carter              7 Shawnee MS           3:35.52    3:15.08  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Schweikhardt, Kade         7 Bethel MS            5:35.10    5:23.50   10   
  2 Dewitt, Micah              8 Cedarville M         6:01.24    5:38.43    8   
  3 Sultan, Joshua             8 Cedarville M         6:07.63    5:46.24    6   
  4 Lange, Gregory             8 Shawnee MS                      5:50.10    5   
  5 Mahaffey, Dominick         7 Northwestern MS      6:00.17    5:51.09    4   
  6 Duncan, Joshua             7 Shawnee MS           6:16.16    5:55.61    3   
  7 Fitzsimmon, Brayden        7 Northwestern MS      6:01.59    5:56.45    2   
  8 Fudge, Xavier              7 Emmanuel Chr         6:03.11    6:10.99    1   
  9 Troutwine, Isaac           7 Emmanuel Chr         6:19.33    6:11.92  
 10 Mansfield, Bronson         8 Bethel MS            6:51.78    6:49.90  
 -- Pritchett, Zane            8 Tecumseh MS          5:35.03         DQ  
 
Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Estes, Miles               8 Northwestern MS        21.53      20.67   10   
  2 Wallace, Josh              8 Cedarville M           22.55      23.16    8   
  3 Deere, Owen                8 Northwestern MS                   23.29    6   
 
Boys 200 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Estes, Miles               8 Northwestern MS        30.05      30.65   10   
  2 Zanish, William            8 Shawnee MS             33.24      32.88    8   
  3 Keiter, Jordan             8 Shawnee MS             34.45      34.81    6   
  4 Fields, Jesse              7 Northwestern MS                   35.25    5   
  5 Tarwater, David            8 Cedarville M           37.18      36.93    4   
  6 Wallace, Josh              8 Cedarville M           35.57      37.82    3   
  7 Adkins, Silas              7 Bethel MS              39.92      39.42    2   
 
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shawnee MS  'A'                                                53.05   10   
  2 Northwestern MS  'A'                                           57.34    8   
  3 Bethel MS  'A'                                      58.20    1:00.32    6   
  4 Cedarville MS  'A'                                1:00.53    1:01.67    5   
 
Boys 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shawnee MS  'A'                                              1:48.63   10   
  2 Northwestern MS  'A'                                         1:56.63    8   
  3 Bethel MS  'A'                                    2:05.00    2:07.69    6   
  4 Cedarville MS  'A'                                2:12.14    2:10.93    5   
  5 Emmanuel Christian MS  'A'                        2:09.67    2:11.19    4   
  6 Tecumseh MS  'A'                                             2:13.01    3   
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bethel MS  'A'                                    4:40.00    4:35.97   10   
  2 Cedarville MS  'A'                                4:38.20    4:44.04    8   
  3 Northwestern MS  'A'                              5:05.89    4:46.84    6   
  4 Tecumseh MS  'A'                                             5:08.05    5   
  5 Shawnee MS  'A'                                              5:08.60    4   
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dewey, Austin              8 Northwestern MS      5-02.00    5-02.00   10   
     4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 
        -    -    -    O    O   XO    O  XXX 
  2 Collier, Logan             8 Shawnee MS                      5-00.00    8   
     4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 
        O    O    O    O    O   XO  XXX 
  3 Fultz, Ross                8 Northwestern MS      4-10.00    4-10.00    6   
     4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 
        -    O    O   XO  XXO  XXX 
 -- Hammerlee, Brett           7 Cedarville M         4-02.00         NH  
     4-02 
      XXX 
 -- Tarwater, David            8 Cedarville M                         NH  
     4-02 
      XXX 
 -- Fritz, Evan                7 Madison-Plai                         NH  
     4-02 
      XXX 
 
Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ballard, Evan              8 Shawnee MS           6-00.00    6-06.00   10   
     5-00 5-06 6-00 6-06 7-00 
        O   XO   XO  XXO  XXX 
  2 Monroe, Seth               8 Tecumseh MS          6-06.00    6-00.00    8   
     5-00 5-06 6-00 6-06 
        O    O   XO  XXX 
 
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Estes, Miles               8 Northwestern MS     17-00.25   16-08.00   10   
      16-05  16-02.25  16-08  X       
  2 Dewey, Austin              8 Northwestern MS     15-09.00   16-01.50    8   
      15-03.50  14-07.25  14-02.75  16-01.50      
  3 Kolowena, Korey            8 Tecumseh MS                    13-00.50    6   
      13-00.50  X  10-07  X      
  4 Zanish, William            8 Shawnee MS          14-05.00   12-02.75    5   
      10-08  11-11.25  12-02.75  8-06.75      
  5 Troutwine, Isaac           7 Emmanuel Chr        13-06.50   12-01.25    4   
      12-01.25  11-05.50  11-01  X      
  6 Monroe, Seth               8 Tecumseh MS         11-03.00   12-00.75    3   
      12-00.75  10-07.50  9-06  12-00      
  7 Mossing, Will              7 Cedarville M        11-04.00   12-00.50    2   
      11-07.50  12-00.50  12-00  11-10      
  8 Nixon, Tanner              7 Emmanuel Chr        13-02.00   11-07.00    1   
      10-10.50  10-09  11-07  10-07.25      
  9 Grigsby, Johnny            7 Madison-Plai         8-10.25    9-04.50  
      9-00.50  9-04.50  9-00.25  9-02.25      
 10 Lewis, Logan               7 Cedarville M        10-01.75    8-10.25  
      8-10  8-03  8-10.25  7-03      
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Black, Simon               8 Northwestern MS     28-11.25   28-04.50   10   
      27-02  27-06.75  26-10.50  28-04.50       
  2 Emory, Micheal             8 Northwestern MS     28-03.75   28-02.50    8   
      27-01  27-01  28-00.50  28-02.50      
  3 Hoover, Alexander          8 Madison-Plai        23-09.50   23-08.50    6   
      X  X  X  23-08.50      
  4 Wells, Tyler               8 Shawnee MS          18-09.00   23-03.00    5   
      21-03  23-03  21-09  22-04      
  5 Riley, Jackson             7 Emmanuel Chr        21-02.50   22-04.50    4   
      21-00.50  22-04.50  20-06.25  20-08.75      
  6 Christian, Isaiah          7 Cedarville M        23-06.50   21-07.00    3   
      16-08  20-07  21-07  21-06.50      
  7 Johnson, Jack              7 Cedarville M        23-03.50   20-10.50    2   
      20-00.50  20-10.50  19-03  19-00.50      
  8 Davern, Cooper             7 Bethel MS                      18-05.00    1   
      18-05  X  16-06.50  18-04.25      
 
Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ballard, Evan              8 Shawnee MS             73-07      79-10   10   
      62-03  77-08  74-02  79-10      
  2 Black, Simon               8 Northwestern MS        87-00      78-09    8   
      78-09  56-11  X  58-04       
  3 Emory, Micheal             8 Northwestern MS        69-04      72-05    6   
      72-05  67-06  56-08  64-08      
  4 Christian, Isaiah          7 Cedarville M           61-05      63-00    5   
      61-10  54-11  63-00  55-09      
  5 Wells, Tyler               8 Shawnee MS             51-02      57-10    4   
      53-11  X  39-06  57-10      
  6 Riley, Jackson             7 Emmanuel Chr           59-02      54-11    3   
      49-09  48-04  49-11  54-11      
  7 Cyphers, Conner            7 Cedarville M                      52-10    2   
      39-01  X  50-06  52-10      
  8 Hoover, Alexander          8 Madison-Plai           58-09      50-06    1   
      X  40-09  44-05  50-06      
  9 Davern, Cooper             7 Bethel MS                         39-04  
      X  34-07  37-09  39-04      
 
                    Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Northwestern MS            122        2) Tecumseh MS               116.50
    3) Shawnee MS                 110        4) Madison-Plains             93.50
    5) Bethel MS                   51        6) Cedarville MS              49   
    7) Emmanuel Christian MS        9                                           
 
                    Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Northwestern MS            171        2) Shawnee MS                124   
    3) Bethel MS                   79        4) Cedarville MS              74   
    5) Tecumseh MS                 33        6) Emmanuel Christian MS      19   
    7) Madison-Plains              14