Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Elijah Williams 12 Vinton County 11.4h
2 Kaeden Fulton 12 Jackson 11.6h
3 Kanin Jonhson 12 Zane Trace 12.1h
4 Max Kempton 11 Zane Trace 12.1h
5 Mitchell Mapes 10 Jackson 12.2h
6 Logan Jenkins 9 Alexander 12.2h
7 Logan Salsbury 11 Eastern Pike (Beaver) 12.4h
8 Beau Burba 9 Trimble Local 12.5h
9 Ezekiel Reeder 10 Warren Local 12.5h
10 Cole Hupp 12 Warren Local 12.7h
11 Jagger Cain 10 Alexander 12.8h
12 Keon Koka 10 Jackson 12.8h
13 Michael Cantrell 11 Eastern Pike (Beaver) 12.8h
14 Caden Fry 12 Zane Trace 13.0h
15 Colby Forcum 10 Zane Trace 13.3h
16 Brandon Burdette 9 Trimble Local 13.3h
17 Cameron Williams 11 Trimble Local 13.9h
18 Bryar Gilliland 9 Warren Local 14.5h
19 Ben Orona 10 Trimble Local 16.0h
20 Lewis Guinn 11 Warren Local 16.2h
-- Dorian Richardson 10 Alexander DQ
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Gavin Ott 12 Warren Local 24.5h
2 Caleb Burns 11 Warren Local 25.0h
3 Boomer Herrold 12 Vinton County 25.2h
4 Mitchell Mapes 10 Jackson 25.2h
5 Logan Jenkins 9 Alexander 25.4h
6 Kanin Jonhson 12 Zane Trace 25.5h
7 Ezekiel Reeder 10 Warren Local 25.6h
8 Beau Burba 9 Trimble Local 25.9h
9 Brandon Burdette 9 Trimble Local 26.0h
10 Keon Koka 10 Jackson 26.1h
11 Dorian Richardson 10 Alexander 26.9h
12 Dylan Allison 10 Alexander 26.9h
13 Colby Forcum 10 Zane Trace 27.8h
14 Caden Fry 12 Zane Trace 28.1h
15 Hayden Jones 11 Jackson 30.1h
16 Cameron Williams 11 Trimble Local 30.3h
17 Lewis Guinn 11 Warren Local 33.7h
-- Max Kempton 11 Zane Trace DQ
-- Blake Stanley 10 Trimble Local DQ
-- Kaeden Fulton 12 Jackson DQ
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Gavin Ott 12 Warren Local 52.9h
2 Andrew Vincent 11 Warren Local 53.8h
3 Nate Woodard 11 Jackson 55.1h
4 Kanin Jonhson 12 Zane Trace 55.1h
5 Logan Salsbury 11 Eastern Pike (Beaver) 55.6h
6 Max Kempton 11 Zane Trace 56.5h
7 Tyler Wallace 9 Alexander 1:02.5h
8 Colby Forcum 10 Zane Trace 1:02.7h
9 Michael Cantrell 11 Eastern Pike (Beaver) 1:03.8h
10 Caleb Lindner 10 Vinton County 1:04.1h
11 Hayden Jones 11 Jackson 1:05.8h
12 Bryar Gilliland 9 Warren Local 1:06.6h
13 Ben Juedes 10 Alexander 1:07.3h
14 Chase Wooten 10 Trimble Local 1:12.7h
15 Austin Smith 9 Trimble Local 1:13.2h
16 Gunther Woods 11 Vinton County 1:14.5h
-- Dorian Richardson 10 Alexander DQ
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brennan Perdue 11 Warren Local 2:01.5h
2 Danuel Persinger 12 Trimble Local 2:13.1h
3 Matt Hembree 9 Vinton County 2:17.5h
4 Riley Hartsaugh 9 Zane Trace 2:19.0h
5 Wyatt Vick 9 Zane Trace 2:26.9h
6 Caleb Lindner 10 Vinton County 2:27.5h
7 Garrett Carver 11 Zane Trace 2:28.5h
8 Mitchell Rehl 9 Warren Local 2:30.9h
9 Aiden Westerman 9 Warren Local 2:31.2h
10 Dillan Breakfield 11 Zane Trace 2:44.1h
11 Chase Wooten 10 Trimble Local 2:56.0h
12 Carmine Matteson 10 Vinton County 2:59.9h
13 Austin Smith 9 Trimble Local 3:04.6h
14 Gunther Woods 11 Vinton County 3:06.8h
15 Jayden Holzaepfel 11 Alexander 3:08.6h
-- Tyler Brooks 9 Alexander DQ
-- James Russell 12 Trimble Local DQ
-- Ethan Neidhart 10 Alexander DQ
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brennan Perdue 11 Warren Local 4:45.3h
2 Danuel Persinger 12 Trimble Local 5:07.8h
3 Justin Pate 12 Warren Local 5:13.7h
4 Garrett Carver 11 Zane Trace 5:17.6h
5 Riley Hartsaugh 9 Zane Trace 5:22.9h
6 Josh Sharrett 11 Zane Trace 5:28.2h
7 Wyatt Vick 9 Zane Trace 5:32.4h
8 Aiden Westerman 9 Warren Local 5:33.3h
9 Braiden Bay 9 Vinton County 5:33.7h
10 Ethan Neidhart 10 Alexander 5:33.9h
11 Griffin Peters 9 Jackson 5:44.5h
12 Ty Davidson 12 Vinton County 5:48.6h
13 Blake Mock 12 Vinton County 5:56.1h
14 Talan Fultz 9 Jackson 6:00.2h
15 Trent Hamrick 9 Warren Local 6:00.8h
16 Lucas Buchman 9 Jackson 6:25.7h
17 Carmine Matteson 10 Vinton County 6:35.2h
-- Jayden Holzaepfel 11 Alexander DQ
-- Dayne Neff 9 Jackson DQ
-- Tyler Brooks 9 Alexander DQ
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Justin Pate 12 Warren Local 11:26.1h
2 Danuel Persinger 12 Trimble Local 11:33.4h
3 Tyler Wallace 9 Alexander 11:34.0h
4 Blake Swaim 10 Vinton County 11:57.2h
5 Josh Sharrett 11 Zane Trace 11:59.4h
6 Aiden Westerman 9 Warren Local 12:37.8h
7 Ty Davidson 12 Vinton County 12:43.9h
8 Blake Mock 12 Vinton County 13:03.5h
9 Trent Hamrick 9 Warren Local 13:14.4h
10 Mitchell Rehl 9 Warren Local 13:18.7h
11 Dillan Breakfield 11 Zane Trace 13:43.7h
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Chris Hughes 11 Jackson 18.2h
2 Logan McDowell 12 Zane Trace 18.4h
3 Charley Clyne 9 Zane Trace 18.7h
4 Kenneth Criss 11 Jackson 19.0h
5 Ashton Bean 10 Alexander 19.8h
6 Brodie Tait 11 Warren Local 20.0h
7 Joe Trogdon 12 Alexander 20.3h
8 Blake Stanley 10 Trimble Local 20.5h
9 Jacob Stealy 11 Warren Local 20.6h
10 Alex Norris 10 Alexander 21.0h
11 Ryan Andrews 9 Zane Trace 21.1h
12 Brady Woltz 9 Vinton County 21.8h
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Matthew Rauch 12 Warren Local 42.8h
2 Charley Clyne 9 Zane Trace 43.7h
3 Chris Hughes 11 Jackson 45.2h
4 Jacob Stealy 11 Warren Local 47.3h
5 Logan McDowell 12 Zane Trace 47.6h
6 Brodie Tait 11 Warren Local 48.5h
7 Kenneth Criss 11 Jackson 48.6h
8 Alex Norris 10 Alexander 49.0h
9 Zac Wilson 12 Zane Trace 49.8h
10 Brady Woltz 9 Vinton County 50.4h
11 Joe Trogdon 12 Alexander 51.7h
12 Ryan Andrews 9 Zane Trace 53.2h
13 Will Randall 9 Warren Local 1:00.9h
-- Ty Jones 11 Jackson DQ
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Vinton County 47.7h
Boomer HerroldElijah WilliamsLance MontgomeryJosiah Thacker
2 Jackson 47.8h
Keon KokaBroc WilliamsNate WoodardKaeden Fulton
3 Alexander 48.5h
Ashton BeanDylan AllisonJagger CainLogan Jenkins
4 Warren Local 49.1h
Cole HuppCaleb BurnsEzekiel ReederBrodie Tait
5 Zane Trace 50.1h
Caden FryLogan McDowellGage DykeZane Pickerrell
6 Trimble Local 50.8h
Beau BurbaBrandon BurdetteJames RussellBlake Stanley
Varsity Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Jackson 1:40.0h
Chris HughesMitchell MapesNate WoodardKaeden Fulton
2 Warren Local 1:40.5h
Cole HuppBrodie TaitEzekiel ReederCaleb Burns
3 Vinton County 1:43.0h
Lance MontgomeryBoomer HerroldBrady WoltzJosiah Thacker
4 Alexander 1:43.7h
Ashton BeanJagger CainDylan AllisonAlex Norris
5 Trimble Local 1:46.8h
Beau BurbaBrandon BurdetteJames RussellBlake Stanley
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Warren Local 3:42.2h
Andrew VincentGavin OttMatthew RauchBrennan Perdue
2 Vinton County 3:56.3h
Matt HembreeJosiah ThackerLance MontgomeryElijah Williams
3 Zane Trace 3:58.0h
Garrett CarverCharley ClyneWyatt VickRiley Hartsaugh
4 Jackson 4:00.6h
Keon KokaChris HughesBroc WilliamsNate Woodard
5 Alexander 4:27.7h
Ethan NeidhartBen JuedesBen MaskiellTyler Wallace
6 Trimble Local 4:58.0h
Ben OronaJames RussellAustin SmithChase Wooten
Varsity Boys 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Warren Local 8:59.4h
Justin PateGavin OttMatthew RauchBrennan Perdue
2 Vinton County 9:43.2h
Matt HembreeBlake SwaimCaleb LindnerBraiden Bay
3 Alexander 10:32.2h
Alex NorrisEthan NeidhartTyler BrooksTyler Wallace
4 Jackson 10:40.4h
Griffin PetersTalan FultzLucas BuchmanHayden Jones
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Noah Fetters 9 Zane Trace 42-00.00
2 Spencer Brower 9 Zane Trace 40-00.00
3 Dennis Pettey 11 Warren Local 38-10.00
4 Taylor Bowers 10 Warren Local 38-00.00
5 Triston Malmstrom 12 Vinton County 36-05.00
6 William Adkins 10 Vinton County 35-05.00
7 Grant Mastin 11 Jackson 34-10.00
8 Joe Trogdon 12 Alexander 33-03.50
9 Bryce Gowen 10 Trimble Local 32-03.00
10 Malik Harris 10 Eastern Pike (Beaver) 31-03.00
11 Kenneth Criss 11 Jackson 31-01.00
12 Gabe Bookman 11 Warren Local 30-05.00
13 E.J. Studer 10 Vinton County 30-03.00
14 Conner Wooten 11 Trimble Local 29-04.00
15 Kartyr Armstrong 9 Warren Local 29-02.00
16 Levi Woolum 11 Jackson 28-10.00
16 Boomer Herrold 12 Vinton County 28-10.00
18 Brayden Brown 10 Trimble Local 28-08.00
19 Kyle Beasley 11 Eastern Pike (Beaver) 28-02.50
20 Kolt Barlow 9 Vinton County 28-01.50
21 Evan Lagard 9 Eastern Pike (Beaver) 24-01.00
22 Ethan Queen 9 Alexander 23-11.00
23 Ben Juedes 10 Alexander 23-10.00
23 Donald Cruse 10 Jackson 23-10.00
25 Hunner Salisbury 9 Eastern Pike (Beaver) 22-10.00
26 Ben Maskiell 9 Alexander 22-03.00
27 Braxton Saunders 10 Jackson 22-02.00
28 Trevor Lagard 9 Eastern Pike (Beaver) 21-04.50
29 Evan Long 9 Vinton County 21-04.00
30 Aidan Ross 10 Jackson 19-06.00
-- Wright Cole 9 Trimble Local DQ
Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Spencer Brower 9 Zane Trace 119-04
2 Noah Fetters 9 Zane Trace 116-04
3 Taylor Bowers 10 Warren Local 112-10
4 Dennis Pettey 11 Warren Local 109-01
5 Gabe Bookman 11 Warren Local 90-09
6 Grant Mastin 11 Jackson 87-06
7 Joe Trogdon 12 Alexander 85-10
8 Tristin Green 12 Eastern Pike (Beaver) 84-03
9 Malik Harris 10 Eastern Pike (Beaver) 82-03
10 Triston Malmstrom 12 Vinton County 81-09
11 Levi Woolum 11 Jackson 80-05
12 E.J. Studer 10 Vinton County 79-10
13 Bryce Gowen 10 Trimble Local 78-04
14 Conner Wooten 11 Trimble Local 75-06
15 Kyle Beasley 11 Eastern Pike (Beaver) 71-02
16 Ben Maskiell 9 Alexander 70-10
17 Kolt Barlow 9 Vinton County 69-00
18 Kartyr Armstrong 9 Warren Local 68-00
19 William Adkins 10 Vinton County 67-04
20 Aden Crabtree 9 Jackson 67-03
21 Donald Cruse 10 Jackson 58-05
22 Ben Juedes 10 Alexander 57-11
23 Trevor Lagard 9 Eastern Pike (Beaver) 57-03
24 Ethan Queen 9 Alexander 53-08
25 Hunner Salisbury 9 Eastern Pike (Beaver) 50-03
26 Braxton Saunders 10 Jackson 49-03
27 Evan Lagard 9 Eastern Pike (Beaver) 46-09
28 Brayden Brown 10 Trimble Local 45-00
29 Evan Long 9 Vinton County 44-05
30 Aidan Ross 10 Jackson 42-04
-- Wright Cole 9 Trimble Local DQ
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Matthew Rauch 12 Warren Local 5-08.00
2 Andrew Vincent 11 Warren Local 5-06.00
2 Max Kempton 11 Zane Trace 5-06.00
4 Caleb Hutchinson 12 Jackson 5-02.00
5 Michael Cantrell 11 Eastern Pike (Beaver) 4-10.00
-- Mitchell Mapes 10 Jackson DQ
-- Ashton Bean 10 Alexander DQ
-- Ben Orona 10 Trimble Local DQ
-- Lucas Buchman 9 Jackson DQ
-- Cameron Williams 11 Trimble Local DQ
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Elijah Williams 12 Vinton County 20-04.00
2 Caleb Hutchinson 12 Jackson 18-11.00
3 Broc Williams 11 Jackson 18-05.00
4 Charley Clyne 9 Zane Trace 17-06.50
5 Caleb Burns 11 Warren Local 17-00.00
6 Lance Montgomery 12 Vinton County 16-06.00
7 Logan Jenkins 9 Alexander 16-05.50
8 William Hart 10 Warren Local 15-05.00
9 Zac Wilson 12 Zane Trace 14-07.50
10 Dennis Pettey 11 Warren Local 14-06.50
11 Dylan Allison 10 Alexander 14-05.00
12 Jagger Cain 10 Alexander 14-04.50
13 Cole Hupp 12 Warren Local 14-01.50
14 Lucas Buchman 9 Jackson 13-08.00
15 Danuel Persinger 12 Trimble Local 13-06.00
16 Aiden Fowler 11 Zane Trace 10-08.00
-- Logan Salsbury 11 Eastern Pike (Beaver) DQ
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Laikyn Imler 11 Trimble Local 13.1h
2 Olivia Kennedy 11 Jackson 13.3h
3 Amora Albano 11 Alexander 14.0h
4 Laynee Hill 12 Zane Trace 14.2h
5 Katie Markley 9 Warren Local 14.3h
6 Kendal Osborne 10 Jackson 14.4h
7 Riley Wright 12 Trimble Local 14.7h
8 Cassandra Mayers 11 Vinton County 14.7h
9 Brook Miller 11 Warren Local 14.9h
10 Faith Handley 9 Trimble Local 15.2h
11 Payton Alloway 10 Warren Local 15.2h
12 Sophia Schwarzenberg 11 Trimble Local 15.4h
13 Kaitlyn Williams 11 Warren Local 15.5h
14 Elizabeth Perry 9 Zane Trace 16.5h
15 Kylee Strong 10 Eastern Pike (Beaver) 16.5h
16 Makenna Alley 10 Zane Trace 17.4h
17 Kalli Good 9 Vinton County 17.5h
18 Kylee Fowler 9 Jackson 17.9h
19 McKayla Smith 12 Eastern Pike (Beaver) 18.0h
20 Makenzie Yates 9 Jackson 18.1h
21 Kylie Ferrell 11 Vinton County 19.0h
-- Gabbi Tisi 9 Zane Trace DQ
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Olivia Kennedy 11 Jackson 27.4h
2 Amora Albano 11 Alexander 29.0h
3 Gretchen Roberts 10 Zane Trace 29.7h
4 Grace Erlwin 11 Warren Local 29.8h
5 Katelynn Coey 9 Trimble Local 29.9h
6 Cassandra Mayers 11 Vinton County 30.4h
7 Lauren Lane 12 Zane Trace 30.4h
8 Elayna Rehl 9 Warren Local 30.9h
9 Riley Wright 12 Trimble Local 31.1h
10 Payton Alloway 10 Warren Local 31.2h
11 Jodie Higgins 11 Warren Local 31.4h
12 Sophia Schwarzenberg 11 Trimble Local 32.7h
13 Ava Hoffer 9 Alexander 33.1h
14 Kendra Detillion 9 Zane Trace 33.4h
15 Jaelyn Jones 11 Alexander 34.0h
16 Marley Stroth 11 Jackson 34.9h
17 Katie Henning 9 Zane Trace 35.6h
18 Kalli Good 9 Vinton County 35.9h
19 Sarah Harris 9 Alexander 36.7h
20 Serina Prater 10 Trimble Local 37.2h
21 Makenzie Yates 9 Jackson 38.1h
22 Kylee Fowler 9 Jackson 38.6h
23 Kylie Ferrell 11 Vinton County 41.9h
-- Athena Mash 12 Vinton County DQ
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Olivia Kennedy 11 Jackson 1:00.8h
2 Allison Werry 12 Warren Local 1:03.8h
3 Olivia Sheward 12 Jackson 1:06.2h
4 Olivia Mayers 12 Vinton County 1:08.1h
5 Gretchen Roberts 10 Zane Trace 1:09.0h
6 Grace Randall 11 Warren Local 1:09.9h
7 Alexis Queen 12 Alexander 1:12.7h
8 Monica Thompson 9 Alexander 1:13.7h
9 Hannah Kerr 12 Zane Trace 1:15.7h
10 Marley Stroth 11 Jackson 1:17.6h
11 Kylee Strong 10 Eastern Pike (Beaver) 1:19.7h
12 Emma Corcoran 11 Zane Trace 1:21.1h
13 Serina Prater 10 Trimble Local 1:24.5h
14 Kylee Fowler 9 Jackson 1:25.1h
15 Mary Grace Galentin 9 Alexander 1:25.6h
16 Sarah Harris 9 Alexander 1:27.9h
17 McKayla Smith 12 Eastern Pike (Beaver) 1:30.2h
18 Grace Adkins 10 Trimble Local 1:37.3h
-- Gabbi Tisi 9 Zane Trace DQ
-- Emma Smith 9 Trimble Local DQ
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kirsten Evans 11 Jackson 2:36.0h
2 Josie Mulhern 9 Vinton County 2:43.2h
3 Alexis Queen 12 Alexander 2:53.0h
4 Ryleigh Ashmore 10 Vinton County 2:54.2h
5 Madelyn Dougherty 9 Warren Local 2:57.6h
6 Libby Lewis 11 Alexander 3:01.9h
7 Kaitlyn McDowell 9 Zane Trace 3:09.1h
8 Jenna Crowe 12 Vinton County 3:29.9h
9 Sophia Salisbury 10 Eastern Pike (Beaver) 3:33.1h
10 Hannah Bledsoe 10 Vinton County 3:40.9h
11 Grace Adkins 10 Trimble Local 4:03.6h
-- Molly Prochaska 9 Zane Trace DQ
-- Emma Smith 9 Trimble Local DQ
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Marie Souther 9 Zane Trace 6:04.8h
2 Emily Reynolds 12 Vinton County 6:06.9h
3 Grace Randall 11 Warren Local 6:11.0h
4 Madelyn Dougherty 9 Warren Local 6:22.5h
5 Hannah Kerr 12 Zane Trace 6:25.3h
6 Jordyn Taylor 9 Warren Local 6:29.7h
7 Bryanna Wallace 12 Alexander 6:37.3h
8 Savannah Perry 12 Vinton County 6:37.8h
9 Addie Wechter 10 Jackson 6:55.3h
10 Madi Deck 9 Vinton County 6:57.2h
11 Sophia Salisbury 10 Eastern Pike (Beaver) 7:39.8h
12 Megan Durham 9 Vinton County 7:59.9h
Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Olivia Mayers 12 Vinton County 13:02.0h
2 Abby Schooley 12 Alexander 13:30.5h
3 Emily Reynolds 12 Vinton County 13:42.5h
4 Grace Randall 11 Warren Local 13:44.1h
5 Savannah Perry 12 Vinton County 14:26.7h
6 Karlee Duffey 12 Warren Local 14:49.8h
7 Addie Wechter 10 Jackson 15:12.4h
Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Serina Prater 10 Trimble Local 16.0h
2 Tristen Kirby 12 Vinton County 17.8h
3 Jenna Lewis 10 Jackson 18.4h
4 Rylie Kilgour 9 Jackson 19.1h
5 Parker Mock 9 Vinton County 19.5h
6 Faith Handley 9 Trimble Local 20.3h
7 Jaelyn Jones 11 Alexander 20.7h
8 Lea Willetts 9 Jackson 21.2h
9 Rachel Cheadle 9 Alexander 21.4h
10 Kara Sampson 11 Warren Local 21.7h
11 Sarah Harris 9 Alexander 22.1h
12 Evelyn Huspen 9 Zane Trace 22.6h
13 Elayna Rehl 9 Warren Local 24.5h
14 Allison Rehl 11 Warren Local 24.5h
15 Ava Hoffer 9 Alexander 25.2h
-- Marley Stroth 11 Jackson DQ
Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tristen Kirby 12 Vinton County 52.4h
2 Lily Harriott 11 Warren Local 53.5h
3 Rylie Kilgour 9 Jackson 55.3h
4 Katelynn Coey 9 Trimble Local 55.3h
5 Jenna Lewis 10 Jackson 57.8h
6 Rachel Cheadle 9 Alexander 58.2h
7 Parker Mock 9 Vinton County 58.6h
8 Lea Willetts 9 Jackson 1:02.6h
9 Allison Rehl 11 Warren Local 1:05.8h
10 Kara Sampson 11 Warren Local 1:06.1h
11 Evelyn Huspen 9 Zane Trace 1:13.1h
-- Laynee Hill 12 Zane Trace DQ
Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Warren Local 56.9h
Kaitlyn WilliamsJodie HigginsBrook MillerElayna Rehl
2 Jackson 57.5h
Lauren ElliottHaleigh HughesJade WintersKendal Osborne
3 Zane Trace 58.8h
Kendra DetillionLauren LaneLaynee HillKatie Henning
4 Vinton County 59.3h
Athena MashRyleigh AshmoreParker MockCassandra Mayers
-- Trimble Local DQ
Katelynn CoeyFaith HandleyElla CusterLaikyn Imler
Varsity Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Warren Local 1:56.5h
Katie MarkleyGrace ErlwinKali WellsAllison Werry
2 Trimble Local 2:00.8h
Katelynn CoeyElla CusterFaith HandleyRiley Wright
3 Jackson 2:02.6h
Lauren ElliottHaleigh HughesJade WintersKendal Osborne
4 Vinton County 2:06.9h
Athena MashParker MockRyleigh AshmoreCassandra Mayers
5 Zane Trace 2:09.3h
Hannah KerrReese HartsaughKaitlyn McDowellMarie Souther
6 Alexander 2:09.6h
Amora AlbanoRachel CheadleJaelyn JonesMary Grace Galentin
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Jackson 4:20.8h
Olivia ShewardLauren ElliottRylie KilgourKirsten Evans
2 Warren Local 4:29.8h
Allison WerryLily HarriottKatie MarkleyJordyn Taylor
3 Vinton County 4:42.8h
Tristen KirbyJosie MulhernRyleigh AshmoreOlivia Mayers
4 Alexander 5:04.3h
Bryanna WallaceAlexis QueenLibby LewisAmora Albano
5 Zane Trace 5:05.5h
Marie SoutherGretchen RobertsMolly ProchaskaKaitlyn McDowell
Varsity Girls 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Warren Local 11:04.2h
Allison WerryLily HarriottJordyn TaylorKarlee Duffey
2 Zane Trace 11:19.6h
Kaitlyn McDowellMolly ProchaskaHannah KerrMarie Souther
3 Vinton County 11:39.9h
Madi DeckMegan DurhamHannah BledsoeJenna Crowe
4 Jackson 11:46.5h
Lauren ElliottAddie WechterOlivia ShewardKirsten Evans
5 Alexander 13:38.9h
Bryanna WallaceAlexis QueenLibby LewisAbby Schooley
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Millie Ryan 12 Warren Local 37-00.50
2 Kendra Detillion 9 Zane Trace 32-02.50
3 Jayden Vannoy 11 Warren Local 30-00.00
4 Sophia Metzler 10 Jackson 29-08.00
5 Maddie Staeley 9 Warren Local 27-01.00
6 Kali Wells 10 Warren Local 25-06.00
7 Monica Thompson 9 Alexander 24-04.50
8 Lily Guess 12 Vinton County 24-01.00
9 Macyee Burnside 12 Jackson 22-08.00
10 Rebeckah Alexander 10 Eastern Pike (Beaver) 20-06.00
11 Olivia Dorst 10 Alexander 20-05.50
12 Lauren Bevins 12 Eastern Pike (Beaver) 20-04.50
13 Ava Hoffer 9 Alexander 19-11.00
14 Annie Scott 9 Zane Trace 19-07.00
Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Millie Ryan 12 Warren Local 128-08
2 Kendra Detillion 9 Zane Trace 97-00
3 Sophia Metzler 10 Jackson 87-10
4 Jayden Vannoy 11 Warren Local 82-04
5 Maddie Staeley 9 Warren Local 80-05
6 Kali Wells 10 Warren Local 79-05
7 Lily Guess 12 Vinton County 78-07
8 Monica Thompson 9 Alexander 77-05
9 Macyee Burnside 12 Jackson 68-07
10 Ava Hoffer 9 Alexander 67-00
11 Sophia Schwarzenberg 11 Trimble Local 65-11
12 Annie Scott 9 Zane Trace 60-11
13 Rebeckah Alexander 10 Eastern Pike (Beaver) 60-00
14 Lauren Bevins 12 Eastern Pike (Beaver) 53-07
15 Ella Custer 10 Trimble Local 50-00
16 Olivia Dorst 10 Alexander 46-03
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lily Harriott 11 Warren Local 4-10.00
2 Jenna Lewis 10 Jackson 4-04.00
2 Olivia Moore 10 Jackson 4-04.00
4 Elizabeth Perry 12 Jackson 4-02.00
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Laikyn Imler 11 Trimble Local 16-02.00
2 Elizabeth Perry 12 Jackson 14-04.00
3 Tristen Kirby 12 Vinton County 13-10.50
4 Laynee Hill 12 Zane Trace 13-06.50
5 Jade Winters 10 Jackson 13-00.00
6 Autumn Miller 12 Warren Local 12-08.50
7 Gretchen Roberts 10 Zane Trace 12-06.00
8 Olivia Moore 10 Jackson 12-00.00
9 Karlee Duffey 12 Warren Local 11-11.00
10 Athena Mash 12 Vinton County 11-02.00
11 Bryanna Wallace 12 Alexander 10-10.00
11 Riley Wright 12 Trimble Local 10-10.00
13 Elizabeth Perry 9 Zane Trace 9-06.50
14 Emma Corcoran 11 Zane Trace 8-09.00