Women Pole Vault
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Peyton Proffitt FR Otterbein 4.00m 1
2 Anna Schatzle SR Ohio Northern 3.62m 1
3 Emily Thompson FR Marietta 3.62m 1
4 Bri Aveni JR Mount Union 3.47m 1
5 Caroline Beery SO John Carroll 3.47m 1
6 Claire Schweller FR Ohio Northern 3.32m 1
7 Cienna Kuhn SR Ohio Northern 3.02m 1
Men 400 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Daniel Delacruz Southern Virginia 53.42 1
2 Avery Gissler unatt 53.61 1
3 Ian Baughman SO Washington & Jefferson 53.64 1
4 Dominic Deshuk SO Mount Union 53.77 1
5 Josh Bates FR Case Western 54.59 1
6 Benny Shaffer JR Mount Union 55.38 1
7 Yusuf Shaaban JR Case Western 55.85 2
7 Josh Momeyer SO Mount Union 55.85 1
9 Alexander Swinehart FR Malone 59.84 2
10 Bryce Meriweather SR Chatham 1:04.22 2
Women 10000 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Men 10000 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Women Heptathlon Overall
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Peyton Selle JR Concordia-Moorhead 4438 1
2 Katherine Henderson SR Waynesburg 4281 1
Men Decathlon Overall
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Wade Rhonemus JR Concordia-Moorhead 6407 1
2 Stephen Cullinan SR Allegheny 6331 1
3 Aaron Blevins JR Mount Union 5949 1
4 Reese Creadon JR Mary Washington 5585 1
Women 100 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Taylor Korytkowski JR Unattached 11.80 1 2.5
2 Taylor Anthony JR John Carroll 12.05 1 2.5
3 Mihaela Toader SR Allegheny 12.15 1 2.5
4 Zaleeya Martin SR Hanover 12.59 1 2.5
5 Carlie Pratt SO Mount Union 12.86 1 2.5
6 Ella Zambruno FR John Carroll 13.03 1 2.5
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Taylor Korytkowski JR Unattached 11.99 1 0.2
2 Taylor Anthony JR John Carroll 12.14 2 1.1
3 Mihaela Toader SR Allegheny 12.32 2 1.1
4 Zaleeya Martin SR Hanover 12.79 1 0.2
5 Addystin Lykins SO Ohio Wesleyan 12.79 2 1.1
6 Carlie Pratt SO Mount Union 12.86 1 0.2
7 Julia Henderson SO Mount Union 13.11 1 0.2
8 Ella Zambruno FR John Carroll 13.29 2 1.1
9 Kaleigh McNamara FR John Carroll 13.35 1 0.2
10 Tori Miller SO John Carroll 13.53 2 1.1
11 Olyvia Ashbrook SO Ohio Northern 13.54 2 1.1
Men 100 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Ajani Daley unatt 10.54 1 1.9
2 Andrew McVicker SO Mount Union 10.59 1 1.9
3 Silas Kayuha Ohio State Running Club 10.67 1 1.9
4 Dom Data SR Unattached 10.69 1 1.9
5 Tellis Horne Unattached 10.74 1 1.9
6 Dom Glenn JR Capital 10.79 1 1.9
7 Gabriel Melvin SR Manchester 10.84 1 1.9
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Ajani Daley unatt 10.69 2 1.3
2 Andrew McVicker SO Mount Union 10.74 3 0.6
3 Tellis Horne Unattached 10.85 1 0.9
4 Dom Data SR Unattached 10.75 2 1.3
5 Gabriel Melvin SR Manchester 10.86 3 0.6
6 Brett Callow SO Case Western 10.90 2 1.3
7 Silas Kayuha Ohio State Running Club 10.91 2 1.3
8 Dom Glenn JR Capital 10.93 1 0.9
9 Juan Perez SR Case Western 10.94 3 0.6
10 Tylir Shannon JR Mount Union 10.96 1 0.9
11 Colin Roberts SO Unattached 10.99 2 1.3
12 Sebastian Lacatus SO Unattached 11.03 3 0.6
13 Tapiwa Gono Phiri SO Kenyon 11.09 1 0.9
14 Dion Goliday 8 Unattached 11.17 1 0.9
15 Samuel Paydock SO Mount Union 11.23 3 0.6
16 Daniel Ogbonna JR Malone 11.24 1 0.9
17 Mike Jones Unattached 11.84 2 1.3
18 Alexander Swinehart FR Malone 12.04 3 0.6
Women 200 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Taylor Korytkowski JR Unattached 24.17 1 1.2
2 Mihaela Toader SR Allegheny 24.83 1 1.2
3 Ruby Greenwood SR Unattached 24.94 1 1.2
4 Addystin Lykins SO Ohio Wesleyan 25.60 1 1.2
5 Julia Henderson SO Mount Union 27.12 1 1.2
6 Ella Zambruno FR John Carroll 27.33 1 1.2
7 Melissa Phung SR Case Western 27.88 1 1.2
Men 200 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jared Storm SO Mount Union 21.29 1 2.0
2 Dom Data SR Unattached 21.38 1 2.0
3 Jacinto Jones II FR Mary Washington 21.45 1 2.0
4 Tyler Gill JR Mount Union 21.73 2 1.8
5 Hunter Kesler SR Ohio Northern 21.90 2 1.8
6 Tellis Horne Unattached 22.11 1 2.0
7 Colin Roberts SO Unattached 22.30 3 0.6
8 Dom Glenn JR Capital 22.37 5 1.0
9 Dustin Horner FR John Carroll 22.38 4 1.5
10 Daniel McCormack JR Capital 22.55 5 1.0
11 Brody Hanlon FR John Carroll 22.65 4 1.5
12 Samuel Paydock SO Mount Union 22.72 4 1.5
13 Daniel Ogbonna JR Malone 23.11 4 1.5
14 Jacob Bauer SO Ohio Wesleyan 23.65 5 1.0
15 Mike Jones Unattached 24.24 5 1.0
Women 400 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Men 400 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Matt McBride SO Mount Union 47.14 1
2 William McMichael SR Wooster 47.73 1
3 Justin Knoch SO Mount Union 48.58 1
4 Haden Gibson SO Mount Union 48.99 1
5 Josh Fouche SO Mount Union 49.18 1
6 Nick Scherson SR Wooster 49.23 1
7 Daniel McCormack JR Capital 49.56 2
8 Trevon Houston FR Malone 49.83 2
9 Victor Ononogbo SO John Carroll 50.27 2
10 Tristen Bronaugh JR Manchester 50.76 2
11 Jacob Bauer SO Ohio Wesleyan 51.28 2
Women 800 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Madi Mandelke SR Unattached 2:13.99 1
2 Ellie Kitsmiller SO John Carroll 2:14.35 1
3 Claire Walters JR Franciscan (Ohio) 2:17.70 1
4 Katie Plecko FR Baldwin Wallace 2:17.81 1
5 Jessica Campbell SO Franciscan (Ohio) 2:18.83 1
6 Gianini Venuto SO Mount Union 2:24.18 1
Men 800 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Ethan Yost JR Kent State 1:51.03 1
2 Trey Myers JR Ohio Northern 1:51.43 1
3 Max Grillo FR John Carroll 1:52.39 1
4 Curtis Joppeck SO Mount Union 1:52.80 1
5 Caleb Correia SO John Carroll 1:53.70 1
6 Julian Paul SO Washington & Jefferson 1:55.14 1
7 Hunter Probert JR Mount Union 1:55.67 2
8 Alex Reese SO Mount Union 1:56.11 2
9 Mike Hvizdos SO John Carroll 1:56.54 2
10 Chris Tooms FR Mount Union 1:58.80 2
11 Michael Palmer SO Mount Union 2:00.31 2
12 Joe Backus JR John Carroll 2:00.36 2
13 Caleb Burton FR Team FCA 2:01.05 2
14 Nick Gill JR Mount Union 2:03.50 3
15 Brandon Romell SR Chatham 2:05.03 3
16 Mason Palmer FR Mount Union 2:13.79 3
17 Justin Arnold SO Mount Union 2:18.72 3
18 Jonathan Jewett SO Unattached 2:25.15 3
Women 1500 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Megan Wertz SO Mount Union 4:51.89 1
Men 1500 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Cal Yackin SR Otterbein 3:47.50 1
2 Bill Daily SR Otterbein 3:48.41 1
3 Vincent Giumenti SO Mount Union 3:53.23 1
4 Joe Backus JR John Carroll 3:53.82 1
5 Logan Singer SR Case Western 3:55.01 1
6 Logan Horst Messiah 3:56.50 1
7 Jacob Clouse FR Ohio Northern 4:03.73 1
8 JT Basco SO Ohio Northern 4:10.67 1
9 Mason Kutz SO Mount Union 4:12.69 1
10 Justin Arnold SO Mount Union 4:35.43 1
11 Jonathan Jewett SO Unattached 4:53.04 1
Women 3000 meter Steeplechase
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Elizabeth Lohman SR Manchester 11:22.35 1
2 Taylor Ellerbrock SR Ohio Northern 11:38.41 1
Men 3000 meter Steeplechase
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Joseph Jaster SR Case Western 9:28.63 1
2 Anthony Hart SR Case Western 9:43.85 1
Women 100 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Daysia Hargrave SO Wooster 15.05 1 -0.5
Men 110 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Tyrese Barker SO Ohio Northern 15.06 1 2.0
2 Kelly Wilson JR Capital 15.58 1 2.0
Women 4x400 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Mount Union 3:44.68 1
Men 4x400 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Mcdaniel College 3:18.85 1
2 Wooster 3:22.41 1
Women High Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Peyton Howell SO Ohio Wesleyan 1.63m 1
2 Drew Patterson JR Wooster 1.58m 1
3 Aurielle Brunner SO Chatham 1.58m 1
4 Kennady Gibbins JR Mount Union 1.53m 1
4 Claudia Partridge SR Wooster 1.53m 1
Men High Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jack Garvin JR Geneva 1.98m 1
2 Weston Kvalevog SR Adrian 1.93m 1
3 Tyler Miller SO Denison 1.93m 1
4 Devon Bellomy FR Otterbein 1.93m 1
5 Joey Bonham SO Bluffton 1.88m 1
6 Yusuf Shaaban JR Case Western 1.88m 1
7 Luke Henke SR Wooster 1.83m 1
Men Pole Vault
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Matt Keim Unattached 5.05m 1
2 Dylan Garretson JR Wooster 5.00m 1
3 Richard A VanBoxel SR Unattached 4.90m 1
4 Evan Langhammer FR Washington and Lee 4.75m 1
5 Brayden Jackson FR Unattached 4.75m 1
6 Zion Park JR Capital 4.45m 1
7 Brandt Marshall SR Ohio Northern 4.30m 1
Women Long Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Aurielle Brunner SO Chatham 5.65m 1 1.4
2 Kennady Gibbins JR Mount Union 5.58m 1 0.7
3 Lauren Roncone SO Mount Union 5.35m 1 1.0
4 Haileigh Byrd SR Mary Washington 5.27m 1 -0.2
5 Genevieve Arnold SO John Carroll 5.21m 1 0.4
6 Madison Dietz SR Wilmington (Ohio) 5.09m 1 -1.3
7 Tori Miller SO John Carroll 4.63m 1 -0.9
8 Ella Zambruno FR John Carroll 4.52m 1 +0.0
9 Rainer Yaeger JR Denison 4.24m 1 -0.6
Men Long Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Justin Dreyling SR Mount St. Joseph 7.10m 1 -0.2
2 Rajai Walton SR Mary Washington 7.02m 1 2.3
3 Addison Painter JR Marietta 6.84m 1 0.6
4 Khalil Jones JR Otterbein 6.81m 1 -1.7
5 Nick Tangeman SR Ohio Northern 6.71m 1 +0.0
6 Isaiah Kidd SO Wooster 6.60m 1
Women Triple Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Aurielle Brunner SO Chatham 11.87m 1 3.2
2 Emma Fehrman SO Marietta 11.54m 1 2.6
3 Paula Soric SO Kenyon 11.50m 1 1.3
4 Tori Miller SO John Carroll 11.13m 1 0.4
5 Rainer Yaeger JR Denison 9.89m 1 +0.0
Men Triple Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Christian Graber JR Unattached 13.51m 1 2.1
2 Nick Tangeman SR Ohio Northern 13.40m 1 1.5
3 Addison Painter JR Marietta 12.40m 1 1.6
4 Isaiah Kidd SO Wooster 12.31m 1 1.0
Women Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Felishia Johnson unatt 16.74m 1
2 Carley Camp SO Manchester 13.72m 1
3 Mikaila Carpenter SR Denison 12.54m 1
4 Makayla Sitzlar FR Mount Union 12.29m 1
5 Izzy Burman SO Ohio Northern 11.93m 1
6 Kylee Silverman JR Denison 11.51m 1
7 Buzz Kline SO Mount Union 11.33m 1
8 Alexa Poling JR Capital 11.28m 1
9 Amy Pollack JR Denison 10.14m 1
Men Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Dom Westbay RODHE SPORT 17.50m 1
2 Keegan Digby JR Ohio Northern 16.70m 1
3 Benjamin Villafuerte SR Manchester 15.74m 1
4 Gabriel Hendricks SR Manchester 15.74m 1
5 Michael Sweigart SO Anderson (Ind.) 15.33m 1
6 Jonah Bacho SO Mount Union 15.23m 1
7 Collin Hill JR Denison 14.91m 1
8 Ryan McVicker FR Mount Union 14.62m 1
9 Mason Woods SR Garage Strength 14.14m 1
10 Marvin Jean-Denis FR Capital 12.79m 1
Women Hammer Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Iyanna Lewis SR Oberlin 50.12m 1
2 Khloe Dubenion SR Ohio Wesleyan 48.95m 1
3 Ainsley Wiesner JR Wooster 48.58m 1
4 Amy Pollack JR Denison 48.20m 1
5 Kylee Silverman JR Denison 47.54m 1
6 Alexa Poling JR Capital 46.65m 1
7 Izzy Burman SO Ohio Northern 46.59m 1
8 Hannah Friend SO Ohio Northern 43.22m 1
9 Gabby Stefanka SO Ohio Wesleyan 37.23m 1
Men Hammer Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 JJ Durr SO Wilmington (Ohio) 58.80m 1
2 Nate Marcum JR Wilmington (Ohio) 52.55m 1
3 VaShawn Walker SR Ohio Wesleyan 51.36m 1
4 Noah Schroeder JR John Carroll 50.03m 1
5 Jacob King SR Allegheny 45.44m 1
6 Alex Reidell SO Ohio Wesleyan 44.54m 1
7 Jayden Byfield-Ramirez SR Ohio Wesleyan 44.40m 1
Women Javelin Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Elizabeth Lubold FR Allegheny 39.26m 1
2 Erynn Daubenmire SR Westminster (Pa.) 38.12m 1
3 Madalyn Hudnall FR Mount St. Joseph 37.85m 1
4 Jill Wilhelm FR Mount St. Joseph 37.42m 1
5 Grace Tice SO Bethany (W.V.) 36.36m 1
6 Audrey Salenbien JR Adrian 36.29m 1
7 Megan Barry SO Waynesburg 36.08m 1
8 Hazel Jolliff FR Ohio Wesleyan 33.81m 1
9 Adrienne Wachtman JR Case Western 33.17m 1
10 Leah Fritsch FR John Carroll 31.65m 1
Men Javelin Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Andrew D'Asaro SO Denison 61.45m 1
2 Trey Theobald SO Ohio Wesleyan 58.19m 1
3 Alec Apodace FR Mount Union 54.88m 1
4 Brent Clutter JR Chatham 52.91m 1
5 Joseph Barnes SO Baldwin Wallace 48.01m 1
6 Alec Gorman SO John Carroll 41.39m 1
Women 5000 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Men 5000 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Manamanya Opiew JR Malone 15:49.08 1
2 Caden Sauerbrey SR Ohio Northern 15:58.14 1
3 Brooks Blakeley SR Ohio Northern 16:14.47 1
Women 400 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kennady Gibbins JR Mount Union 1:01.50 1
2 Carlee Domke SR Chatham 1:01.99 1
3 Rosie Murray FR John Carroll 1:04.17 1
4 Brooke Bouwens SR Manchester 1:05.12 1
5 Olyvia Ashbrook SO Ohio Northern 1:06.36 1
Women 4x100 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 John Carroll 46.79 1
Men 4x100 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Mount Union 40.65 1
2 Ohio Northern 40.72 1
3 Case Western 41.92 1
Women Discus Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Sidney Rambo SO Mount Union 42.00m 1
2 Carley Camp SO Manchester 40.66m 1
3 Kelsey Dunn SR John Carroll 40.60m 1
4 Hannah Friend SO Ohio Northern 39.28m 1
5 Emily Davis FR Ohio Wesleyan 38.40m 1
6 Evie Sanford FR Wooster 34.49m 1
Men Discus Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Anthony Shivers Unattached 53.10m 1
2 Gabriel Springer SR Denison 49.71m 1
3 Drake Willenborg SO Mount Union 49.41m 1
4 John Bowman SR Fibersport 49.35m 1
5 Thomas Hickman SO Baldwin Wallace 46.28m 1
6 Brett Brooks FR Wilmington (Ohio) 43.66m 1
7 Ben Chaszecka SO Mount Union 41.98m 1
8 Antonio Sonego SO Ohio Wesleyan 41.25m 1
9 Daniel Odette-Spillner SR Muskingum 39.27m 1
10 Collin Hill JR Denison 37.00m 1
Women Heptathlon #1: 100 Meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kennady Gibbins JR Mount Union 14.61 1
2 Peyton Selle JR Concordia-Moorhead 15.51 1
3 Katherine Henderson SR Waynesburg 16.09 1
Women Heptathlon #2: High Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kennady Gibbins JR Mount Union 1.62m 1
2 Peyton Selle JR Concordia-Moorhead 1.53m 1
2 Katherine Henderson SR Waynesburg 1.53m 1
Women Heptathlon #3: Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Katherine Henderson SR Waynesburg 10.61m 1
2 Kennady Gibbins JR Mount Union 10.40m 1
3 Peyton Selle JR Concordia-Moorhead 9.36m 1
Women Heptathlon #4: 200 Meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Peyton Selle JR Concordia-Moorhead 26.81 1
2 Katherine Henderson SR Waynesburg 26.86 1
3 Kennady Gibbins JR Mount Union 28.55 1
Women Heptathlon #5: Long Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kennady Gibbins JR Mount Union 5.35m 1 -0.8
2 Katherine Henderson SR Waynesburg 5.27m 1 -1.0
3 Peyton Selle JR Concordia-Moorhead 5.05m 1 -1.0
Women Heptathlon #6: Javelin Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Peyton Selle JR Concordia-Moorhead 37.65m 1
2 Katherine Henderson SR Waynesburg 26.63m 1
Women Heptathlon #7: 800 Meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Peyton Selle JR Concordia-Moorhead 2:37.94 1
2 Katherine Henderson SR Waynesburg 2:39.13 1
Men Decathlon #1: 100 Meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Reese Creadon JR Mary Washington 11.17 1
2 Stephen Cullinan SR Allegheny 11.48 1
3 Wade Rhonemus JR Concordia-Moorhead 11.58 1
4 Andy Fullmer JR Capital 11.68 1
5 Aaron Blevins JR Mount Union 11.69 1
Men Decathlon #2: Long Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Wade Rhonemus JR Concordia-Moorhead 6.38m 1 0.3
2 Stephen Cullinan SR Allegheny 6.26m 1 +0.0
3 Aaron Blevins JR Mount Union 6.23m 1 2.0
4 Reese Creadon JR Mary Washington 6.12m 1 -0.1
5 Andy Fullmer JR Capital 6.04m 1 -0.5
Men Decathlon #3: Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Stephen Cullinan SR Allegheny 11.76m 1
2 Wade Rhonemus JR Concordia-Moorhead 10.68m 1
3 Reese Creadon JR Mary Washington 10.25m 1
4 Aaron Blevins JR Mount Union 9.81m 1
5 Andy Fullmer JR Capital 9.36m 1
Men Decathlon #4: High Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Aaron Blevins JR Mount Union 1.91m 1
2 Wade Rhonemus JR Concordia-Moorhead 1.85m 1
3 Reese Creadon JR Mary Washington 1.82m 1
4 Andy Fullmer JR Capital 1.79m 1
5 Stephen Cullinan SR Allegheny 1.73m 1
Men Decathlon #5: 400 Meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Wade Rhonemus JR Concordia-Moorhead 50.88 1
2 Stephen Cullinan SR Allegheny 51.07 1
3 Reese Creadon JR Mary Washington 53.32 1
4 Aaron Blevins JR Mount Union 53.81 1
Men Decathlon #6: 110 Meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Aaron Blevins JR Mount Union 15.49 1
2 Reese Creadon JR Mary Washington 15.70 1
3 Wade Rhonemus JR Concordia-Moorhead 16.70 1
4 Stephen Cullinan SR Allegheny 17.11 1
Men Decathlon #7: Discus Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Stephen Cullinan SR Allegheny 34.38m 1
2 Aaron Blevins JR Mount Union 34.12m 1
3 Wade Rhonemus JR Concordia-Moorhead 32.88m 1
4 Reese Creadon JR Mary Washington 31.81m 1
Men Decathlon #8: Pole Vault
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Wade Rhonemus JR Concordia-Moorhead 4.37m 1
1 Aaron Blevins JR Mount Union 4.37m 1
3 Stephen Cullinan SR Allegheny 4.07m 1
4 Reese Creadon JR Mary Washington 3.07m 1
Men Decathlon #9: Javelin Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Stephen Cullinan SR Allegheny 47.43m 1
2 Wade Rhonemus JR Concordia-Moorhead 41.00m 1
3 Reese Creadon JR Mary Washington 32.62m 1
4 Aaron Blevins JR Mount Union 30.15m 1
Men Decathlon #10: 1500 Meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Wade Rhonemus JR Concordia-Moorhead 4:41.10 1
2 Stephen Cullinan SR Allegheny 4:44.87 1
3 Aaron Blevins JR Mount Union 5:30.85 1
4 Reese Creadon JR Mary Washington 5:38.40 1