Hudson Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.91 | SB | Alexis Polce | 12th | Finals H4 | Complete Results |
14.99 | SB | S Preston | 13th | Finals H4 | Complete Results |
15.29 | SB | S Washko | 17th | Finals H4 | Complete Results |
15.75 | SB | T Akin | 27th | Finals H2 | Complete Results |
16.03 | SB | Amy Lu | 32nd | Finals H2 | Complete Results |
16.16 | SB | S Rense | 35th | Finals H5 | Complete Results |
16.40 | SB | L Simons | 37th | Finals H5 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
29.84 | SB | Laura Mummy | 3rd | Finals H3 | Complete Results |
29.87 | SB | K Antonio | 5th | Finals H5 | Complete Results |
30.64 | SB | M Milan | 12th | Finals H5 | Complete Results |
30.80 | SB | M Kern | 14th | Finals H1 | Complete Results |
31.50 | SB | L France | 18th | Finals H2 | Complete Results |
32.07 | SB | M Pavlik | 20th | Finals H2 | Complete Results |
32.50 | SB | M Vigliotti | 23rd | Finals H1 | Complete Results |
35.19 | SB | Olivia Zeller | 37th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
6:14.36 | SB | Megan Sauers | 19th | Finals | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
19.69 | SB | Sydney Zartman | 8th | Finals H4 | Complete Results |
21.32 | SB | Kait Beacham | 12th | Finals H2 | Complete Results |
21.44 | SB | M Bennett | 13th | Finals H1 | Complete Results |
21.56 | SB | Reilly Jones | 14th | Finals H3 | Complete Results |
23.56 | SB | H Rozgonyi | 19th | Finals H1 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
55.29 | SB | Reilly Jones | 4th | Finals H3 | Complete Results |
58.10 | SB | Kait Beacham | 8th | Finals H2 | Complete Results |
1:00.47 | SB | M Bennett | 14th | Finals H1 | Complete Results |
1:02.84 | SB | H Rozgonyi | 16th | Finals H1 | Complete Results |
High Jump | |||||
5-0 | SB | Laura Mummy | 1st | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
13-5.5 | SB | Ellen Dahlby | 1st | Finals | Complete Results |
13-2.25 | SB | Amy Lu | 3rd | Finals | Complete Results |
12-8 | SB | L France | 7th | Finals | Complete Results |
12-2 | SB | Alexis Polce | 9th | Finals | Complete Results |
11-9.75 | SB | Olivia Zeller | 12th | Finals | Complete Results |
11-7 | SB | T Akin | 14th | Finals | Complete Results |
10-9 | SB | L Simons | 16th | Finals | Complete Results |
Pole Vault | |||||
7-6 | SB | Meg Andrus | 3rd | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
77-11 | SB | Gretchen Schwarz | 6th | Finals | Complete Results |
51-7 | SB | Kelsey Jones | 25th | Finals | Complete Results |
50-7 | SB | C Faraci | 26th | Finals | Complete Results |
36-0.5 | SB | M Furmanek | 29th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
24-10 | SB | Gretchen Schwarz | 15th | Finals | Complete Results |
22-11 | SB | C Faraci | 19th | Finals | Complete Results |
20-1.5 | SB | Kelsey Jones | 27th | Finals | Complete Results |
16-11.25 | SB | M Furmanek | 28th | Finals | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.61 | SB | Mike Verhotz | 7th | Finals H1 | Complete Results |
12.61 | SB | Matthew Dorenkott | 8th | Finals H2 | Complete Results |
12.63 | SB | M Haas | 9th | Finals H1 | Complete Results |
12.80 | SB | Mike Samide | 12th | Finals H2 | Complete Results |
12.85 | SB | S Gedeon | 14th | Finals H2 | Complete Results |
13.06 | SB | M Phillips | 19th | Finals H1 | Complete Results |
13.07 | SB | A Motter | 20th | Finals H2 | Complete Results |
13.38 | SB | P Moore | 25th | Finals H2 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
25.16 | SB | Mike Verhotz | 4th | Finals H2 | Complete Results |
25.54 | SB | Matthew Dorenkott | 6th | Finals H2 | Complete Results |
25.79 | SB | M Haas | 9th | Finals H2 | Complete Results |
26.58 | SB | S Gedeon | 15th | Finals H2 | Complete Results |
26.64 | SB | I Haggins | 16th | Finals H1 | Complete Results |
26.84 | SB | A Motter | 21st | Finals H1 | Complete Results |
26.99 | SB | P Moore | 22nd | Finals H1 | Complete Results |
27.33 | SB | M Phillips | 25th | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
56.68 | SB | Matt Kisthardt | 6th | Finals H2 | Complete Results |
58.09 | SB | M Haas | 8th | Finals H1 | Complete Results |
58.73 | SB | N Tallman | 10th | Finals H2 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:13.98 | SB | Mike Morris | 4th | Finals | Complete Results |
2:16.96 | SB | Ben Schaller | 7th | Finals | Complete Results |
2:25.14 | SB | Paul Guzi | 24th | Finals | Complete Results |
2:29.96 | SB | Michael Wang | 28th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:48.11 | SB | Ben Schaller | 3rd | Finals | Complete Results |
4:49.34 | SB | Tim Staudt | 4th | Finals | Complete Results |
4:51.01 | SB | Greg Yanda | 6th | Finals | Complete Results |
5:01.54 | SB | Nick Bacon | 11th | Finals | Complete Results |
5:05.34 | SB | Michael Mccaughey | 17th | Finals | Complete Results |
5:06.16 | SB | Branden Pauley | 19th | Finals | Complete Results |
5:08.86 | SB | Sean Collins | 24th | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
10:47.38 | SB | Nolan Reilly | 2nd | Finals | Complete Results |
10:50.18 | SB | Alex Fanta | 3rd | Finals | Complete Results |
11:36.46 | SB | J Bruno | 12th | Finals | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
16.30 | SB | Mike Samide | 1st | Finals H3 | Complete Results |
19.03 | SB | P Moore | 10th | Finals H1 | Complete Results |
19.80 | SB | Z Johnson | 16th | Finals H1 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
43.49 | SB | Mike Samide | 1st | Finals H3 | Complete Results |
47.67 | SB | P Moore | 9th | Finals H2 | Complete Results |
51.16 | SB | Z Johnson | 13th | Finals H1 | Complete Results |
52.64 | SB | B Wile | 15th | Finals H1 | Complete Results |
High Jump | |||||
5-2 | SB | I Haggins | 8th | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
18-8.5 | SB | Matthew Dorenkott | 1st | Finals | Complete Results |
17-5 | SB | S Gedeon | 9th | Finals | Complete Results |
17-3.75 | SB | Mike Verhotz | 10th | Finals | Complete Results |
Pole Vault | |||||
10-0 | SB | A Motter | 1st | Finals | Complete Results |
10-0 | SB | Cr Schlabach | 4th | Finals | Complete Results |
8-6 | SB | Matt Kisthardt | 12th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
124-1 | SB | J Piazza | 1st | Finals | Complete Results |
92-11 | SB | Brad Wimer | 16th | Finals | Complete Results |
91-9 | SB | W Elffers | 18th | Finals | Complete Results |
88-4 | SB | Z Kost | 19th | Finals | Complete Results |
87-1 | SB | Q Osborne | 20th | Finals | Complete Results |
75-6 | SB | S Brown | 27th | Finals | Complete Results |
0-1.25 | SB | Steve Nagy | 32nd | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
44-4 | SB | Steve Nagy | 1st | Finals | Complete Results |
42-4.5 | SB | J Piazza | 3rd | Finals | Complete Results |
37-1 | SB | T Pallay | 8th | Finals | Complete Results |
34-0.5 | SB | M Ulmer | 13th | Finals | Complete Results |
33-11 | SB | S Brown | 15th | Finals | Complete Results |
33-10.5 | SB | Q Osborne | 16th | Finals | Complete Results |
32-5.5 | SB | W Elffers | 22nd | Finals | Complete Results |