Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jacob Tisdale 10 Canal Winchester 11.44
2 Sontino Williams II 11 Lincoln 11.45
3 Raishad King 10 Groveport Madison 11.76
4 Gabe Bevis 9 New Albany 11.82
5 Regan Shinault 12 Grove City 11.90
6 Griffin Gray 10 Teays Valley 11.97
7 Ayden McKinstry 10 Grove City 11.98
8 Sincere Godsey 9 Buckeye Valley 12.01
9 Jayden McFarlane 9 Bishop Hartley 12.03
10 Darius Stuckey 11 Lincoln 12.07
11 Omarion Medley 10 Hamilton Township 12.16
12 Ethan Hostetler 12 West Jefferson 12.24
13 Shawn Williamson 12 Grove City Christian 12.27
14 Sier Grimes 9 Bishop Ready 12.38
15 Garrett Slater 11 Buckeye Valley 12.50
16 Charlie Kinkead 9 Northridge 12.52
17 Wade Williams 9 Canal Winchester 12.53
18 Marley Morrison 10 Bishop Ready 12.69
19 Torin Scarpill 9 Teays Valley 12.79
20 Tony Theodoropuolos 10 Northridge 12.87
21 Kameron Davis 11 Newark 12.89
22 Cayden Carroll 10 Grove City Christian 13.02
23 Drake Hudson 12 West Jefferson 13.06
24 Van Kauffman 10 New Albany 13.21
25 Deandre Hrabowskie 10 Newark 13.28
-- Shawn Payne 12 Groveport Madison DNS
-- Jackson Moxley 10 Bishop Hartley DNS
-- Matthew Noel 12 Hamilton Township DNS
Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jacob Tisdale 10 Canal Winchester 23.07
2 Marcus Davis 11 Groveport Madison 23.69
3 Jordan Mullens 11 Bishop Ready 23.86
4 Jerad Koboi 12 Bishop Ready 24.00
5 Raishad King 10 Groveport Madison 24.10
6 Noah Coates 12 Bishop Hartley 24.33
7 Chidi Mabatah 12 New Albany 24.47
8 Gabe Teeter-Rodriguez 9 New Albany 24.48
9 Charlie Kinkead 9 Northridge 24.72
10 Caiden Sanders 12 Teays Valley 24.74
11 Hayden Mays 9 Buckeye Valley 24.76
12 Brendan Olney 12 Buckeye Valley 24.83
13 Ayden McKinstry 10 Grove City 24.89
14 Jackson Perry 10 Teays Valley 24.96
15 Domiyon Jones 11 Lincoln 25.01
16 Brenden Delong 12 Hamilton Township 25.21
17 Toreion Brooks 9 Canal Winchester 25.31
18 Kameron Davis 11 Newark 25.31
19 Nicholas Thompson 9 Bishop Hartley 25.39
20 Ian Travis 12 Northridge 25.54
21 Connor Lamb 11 Grove City Christian 25.80
22 Jalen Scott 11 Lincoln 25.82
23 Sam Devera 10 Grove City Christian 26.01
24 Drake Hudson 12 West Jefferson 26.58
25 Parker Campbell 10 Newark 27.92
26 Cyril Peter 12 West Jefferson 28.23
-- Regan Shinault 12 Grove City DNS
-- Matthew Noel 12 Hamilton Township DNS
Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Samuel Jones 12 Buckeye Valley 50.84
2 Zion Conteh 12 Groveport Madison 52.29
3 Ryan Perry 11 Bishop Hartley 52.86
4 Nathan Opsitnik 12 Grove City 53.24
5 Eian Washington 11 Lincoln 53.86
6 Willie Poulton 12 Northridge 54.00
7 Charlie Kinkead 9 Northridge 54.86
8 Will Workman 9 West Jefferson 55.14
9 Julian Elliot 11 Bishop Hartley 55.22
10 Sean Washington 12 Canal Winchester 55.34
11 Iverson Klusmann 10 Canal Winchester 56.01
12 Owen Clerico 12 West Jefferson 56.12
13 Lewis Justen 9 New Albany 56.22
14 Brandon Searles 10 Teays Valley 57.39
15 Joseph Montis 12 Grove City 57.52
16 Alexander Ratliff 12 Hamilton Township 57.91
17 Samuel Painter 11 Newark 58.91
18 Simon Schall 9 Buckeye Valley 59.30
19 Soloman McCray 9 Groveport Madison 59.92
20 Torin Scarpill 9 Teays Valley 1:00.22
21 Lucas Burnard 12 New Albany 1:00.53
22 Lamine Komara 9 Lincoln 1:00.72
23 Ben Hammond 11 Newark 1:01.51
24 JD Cantena 11 Bishop Ready 1:02.61
25 Christian Stinemetz 10 Grove City Christian 1:04.19
-- Dougie Housley 9 Grove City Christian DNS
-- Matthew Noel 12 Hamilton Township DNS
Boys 400 Meters Relay Split Finals
=================================================================
Athlete Team Time
=================================================================
Jacob Tisdale Canal Winchester 51.3
Braeden Ervin Canal Winchester 54.9
Sean Washington Canal Winchester 55.5
Jamel Goins Canal Winchester 55.5
Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lleyton Axline 12 New Albany 2:01.35
2 Jonah Starinsky 11 New Albany 2:05.15
3 Braeden Ervin 12 Canal Winchester 2:06.10
4 Logan Knerr 11 Northridge 2:09.68
5 Jacob Blubaugh 11 Bishop Ready 2:09.81
6 Grant Hamilton 9 Canal Winchester 2:09.85
7 Andrew Duska 11 Hamilton Township 2:10.95
8 Logan Gaines 10 Grove City 2:11.36
9 Luca Stukey 10 Newark 2:11.55
10 Caleb Martin 9 Hamilton Township 2:13.47
11 Dalton Pyles 11 Grove City 2:14.00
12 Jacob Brechbill 11 Newark 2:14.31
13 Santino Carnevale 10 West Jefferson 2:14.56
14 Tysan Wills-Durr 12 Buckeye Valley 2:14.60
15 Ashton Henry 10 Groveport Madison 2:16.77
16 Ridwan Aliawl 10 Lincoln 2:18.85
17 Brady Glenn 11 Grove City Christian 2:21.25
18 Christian King 9 Bishop Hartley 2:22.45
19 Steven Koonts 10 Groveport Madison 2:22.46
20 Braxton Webb 12 Buckeye Valley 2:22.64
21 Evan Jenkins 10 West Jefferson 2:24.77
22 Conner Davis 10 Teays Valley 2:25.22
23 Zachary Moats 12 Northridge 2:25.82
24 Josiah Hegarty 10 Teays Valley 2:29.90
25 Xavier Thompson 10 Lincoln 2:31.19
26 Zachary Davison 9 Bishop Hartley 2:32.52
27 Anthony Maurer 11 Bishop Ready 2:38.89
28 Diego Cruz 10 Grove City Christian 2:39.33
Boys 800 Meters Relay Split Finals
=================================================================
Athlete Team Time
=================================================================
Sean Washington Canal Winchester 2:06.1
Braeden Ervin Canal Winchester 2:06.7
Scott Torgerson Canal Winchester 2:15.2
Drew Maksim Canal Winchester 2:22.6
Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Grant Hamilton 9 Canal Winchester 4:42.51
2 Connor Caltrider 10 Bishop Hartley 4:44.78
3 Boston Dues 11 New Albany 4:45.40
4 Andrew Duska 11 Hamilton Township 4:49.15
5 Ean Berberich 9 New Albany 4:50.34
6 Braden Yutzy 11 Northridge 4:52.28
7 Nathan Ogden 11 Bishop Hartley 4:52.39
8 Tristan Henson 10 Grove City 4:53.42
9 Andrew Suchland 11 Buckeye Valley 4:54.89
10 Samuel Messer 10 West Jefferson 4:57.41
11 Jacob Brechbill 11 Newark 4:58.62
12 Brady Glenn 11 Grove City Christian 4:59.40
13 Kyan Spencer 9 Hamilton Township 5:05.22
14 Jacob Davis 12 Grove City 5:08.79
15 Miles Janow 11 Buckeye Valley 5:10.47
16 Carter Merrell 10 Canal Winchester 5:10.86
17 Bryce Reynolds 9 Lincoln 5:16.34
18 Cohen Stukey 9 Newark 5:18.48
19 Samuel Murray 10 Lincoln 5:19.91
20 Conner Davis 10 Teays Valley 5:26.52
21 Logan Moore 9 Teays Valley 5:36.60
22 Gunnar Blubaugh 12 Bishop Ready 5:40.20
23 Roosevelt Trotter IV 11 Hamilton Township 5:44.82
24 Colton LeMaster 9 West Jefferson 5:46.10
25 Zach Konot 9 Groveport Madison 5:48.48
-- Logan Knerr 11 Northridge DNS
-- Diego Cruz 10 Grove City Christian DNS
Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jack Fischer 11 New Albany 10:02.14
2 Marcus Speed 10 New Albany 10:10.80
3 Vander Webb 9 Buckeye Valley 10:28.44
4 Jerry O'Dell 12 Teays Valley 10:40.63
5 Liam George 12 Buckeye Valley 10:41.42
6 Tristan Henson 10 Grove City 10:43.54
7 Drew Maksim 9 Canal Winchester 10:48.21
8 Aidan Henney 9 Bishop Hartley 11:37.11
9 Landen Yutzy 9 Northridge 11:47.99
10 Andrew Bassetti 11 Bishop Hartley 11:48.00
11 David Dastrup 9 Canal Winchester 11:54.41
12 Samuel Messer 10 West Jefferson 12:01.87
13 Caden Spencer 9 Hamilton Township 12:10.87
14 jonathan Ritter 12 Grove City 12:17.96
15 Christian Stinemetz 10 Grove City Christian 12:25.66
16 Alejandro Cabrera-Merino 11 Bishop Ready 12:31.08
17 Joshua Wilkins 11 Newark 12:55.07
18 Jason Elfrink 9 West Jefferson 13:21.64
-- Braden Yutzy 11 Northridge DNS
-- Ibsa Liban 12 Hamilton Township DNS
-- Nick Watkins 11 Teays Valley DNS
Boys 110m Hurdles 39" Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nadir Langston 11 Hamilton Township 15.00
2 Ethan Browning 12 Buckeye Valley 15.89
3 Drew Moore 10 Teays Valley 16.26
4 Ryan Scollard 9 Canal Winchester 16.43
5 Tyson Evans 12 Grove City 17.98
6 Nathan Burkey 10 Northridge 18.18
7 Ash Doty 10 Canal Winchester 18.41
8 Jaylen Holmes 10 Groveport Madison 18.57
9 Simon Schall 9 Buckeye Valley 18.60
10 Seth Bentz 12 Northridge 19.15
11 Hassan Freeman 11 New Albany 19.28
12 Luke Fleming 12 Teays Valley 19.38
13 Jalen Townsend 12 Hamilton Township 19.52
14 Javion Wilson-Booker 12 Hamilton Township 20.05
15 Hunter Jeffers 9 Lincoln 20.48
16 Kameron Cooper 11 Lincoln 20.57
17 Grant Branson 9 Grove City 20.78
18 JaQuan Dukes-Dixon 10 Groveport Madison 20.81
19 Alston Laury 9 Bishop Hartley 20.85
20 Granderson Poindexter 9 Bishop Hartley 23.32
-- Isaiah Potter 12 Newark DQ
-- Sammy Owusu-Ansah 9 New Albany DNS
-- Jeremiah Gatari 10 Grove City Christian DNS
Boys 300m Hurdles 36" Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nadir Langston 11 Hamilton Township 39.26
2 Isaiah Potter 12 Newark 39.36
3 Ethan Browning 12 Buckeye Valley 40.80
4 Jamel Goins 11 Canal Winchester 42.09
5 Kentrell Rinehart 10 Bishop Ready 43.31
6 Drew Moore 10 Teays Valley 44.85
7 Javion Wilson-Booker 12 Hamilton Township 44.94
8 Nathan Burkey 10 Northridge 45.57
9 Ash Doty 10 Canal Winchester 46.42
10 Luke Whitmer 10 Bishop Ready 46.44
11 Alston Laury 9 Bishop Hartley 46.46
12 Tommy Diamond 12 Northridge 46.73
13 Jaden White 10 Lincoln 47.53
14 JaQuan Dukes-Dixon 10 Groveport Madison 47.54
15 Jaylen Holmes 10 Groveport Madison 48.21
16 Grant Branson 9 Grove City 48.22
17 John Gibson 9 Grove City Christian 48.95
18 Luke Fleming 12 Teays Valley 49.01
19 Granderson Poindexter 9 Bishop Hartley 49.15
20 Hassan Freeman 11 New Albany 50.62
21 Jeremiah Gatari 10 Grove City Christian 52.39
-- Sammy Owusu-Ansah 9 New Albany DNS
-- Kameron Cooper 11 Lincoln DNS
-- Tyson Evans 12 Grove City DNS
-- Mathew Hall 11 Buckeye Valley DNS
Boys 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Groveport Madison 44.08
2 Lincoln 44.43
3 Bishop Ready 45.05
4 Grove City 45.41
5 Buckeye Valley 45.53
6 Hamilton Township 45.63
7 Bishop Hartley 45.86
8 Canal Winchester 45.87
9 New Albany 45.95
10 Teays Valley 46.30
11 West Jefferson 47.05
12 Hamilton Township 47.54
13 Grove City Christian 47.57
14 Northridge 48.07
-- Newark DNS
Boys 4x200m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Bishop Hartley 1:33.23
2 Grove City 1:33.35
3 Lincoln 1:33.68
4 Groveport Madison 1:33.87
5 Hamilton Township 1:34.28
6 Buckeye Valley 1:34.78
7 Bishop Ready 1:34.91
8 West Jefferson 1:37.43
9 New Albany 1:37.44
10 Teays Valley 1:38.62
11 Canal Winchester 1:38.85
12 Grove City Christian 1:42.27
13 Newark 1:45.69
-- Northridge DNF
Boys 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Hamilton Township 3:36.21
2 Canal Winchester 3:37.59
3 Grove City 3:38.36
4 Buckeye Valley 3:42.40
5 Northridge 3:43.40
6 West Jefferson 3:45.27
7 Lincoln 3:45.80
8 Bishop Hartley 3:48.35
9 Newark 3:51.87
10 Teays Valley 3:52.75
11 Bishop Ready 3:53.63
12 New Albany 4:03.28
-- Groveport Madison DNS
-- Grove City Christian DNS
Boys 4x800m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 New Albany 8:32.15
2 Grove City 8:48.01
3 Buckeye Valley 8:50.20
4 Canal Winchester 8:50.66
5 Hamilton Township 8:51.46
6 Northridge 9:01.11
7 Teays Valley 9:01.79
8 Newark 9:20.80
9 West Jefferson 9:43.39
10 Groveport Madison 9:50.63
11 Bishop Ready 9:51.26
12 Lincoln 9:57.53
-- Bishop Hartley DQ
Boys Shot Put 12lb Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Davonte Courtney 12 Canal Winchester 56-7
2 Bryce Isler 12 Northridge 47-10
3 Sean Lee 12 Newark 45-2
4 Jalen Joyce 10 Groveport Madison 44-8.5
5 Kaden Ochs-Pettiford Jr Lincoln 43-10.5
6 Sam Stokey 11 Buckeye Valley 43-5
7 Michael Roth 12 New Albany 43-2
8 Justin Townley 12 Northridge 42-10
9 Tristian Graham 10 Teays Valley 42-0
10 Quintez Sellers 12 Grove City 40-9.5
11 Isaac Asiedu 12 Bishop Hartley 40-9.5
12 Alijah Averett 10 Groveport Madison 40-2
13 Ryan Walters 9 West Jefferson 39-0
14 Tyler Richmond 12 Grove City Christian 38-11
15 Austin Reely 12 Buckeye Valley 38-8
16 Caleb Jackson 12 Bishop Hartley 38-6
17 Payton Conrad 10 Teays Valley 38-5
18 JaRique Dudley 12 Lincoln 36-11
19 Bralyn Baker 10 Hamilton Township 35-8
20 Michael Jenkins 9 Hamilton Township 34-8.5
21 David Sikpe 11 Canal Winchester 33-6
22 Brayden Bueter 11 Grove City 33-1.5
23 Tyler Roof 11 Bishop Ready 32-9
24 Jeremiah Washington 9 Grove City Christian 32-7.5
25 Zayden Ross 10 Newark 32-6
26 Gabe Cutler 12 West Jefferson 27-11
27 Cole Warner 10 New Albany 27-7
Boys Discus 1.6kg Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Michael Roth 12 New Albany 140-9
2 Tyler Richmond 12 Grove City Christian 137-4
3 Tristian Graham 10 Teays Valley 135-6
4 Bryce Isler 12 Northridge 135-4
5 Caleb Jackson 12 Bishop Hartley 132-6
6 Sam Stokey 11 Buckeye Valley 131-6
7 Justin Townley 12 Northridge 124-6
8 Davonte Courtney 12 Canal Winchester 120-1
9 Quintez Sellers 12 Grove City 112-8
10 Mason Holbein 10 Teays Valley 112-0
11 Sean Lee 12 Newark 109-2
12 Bralyn Baker 10 Hamilton Township 108-8
13 Clay Patton 11 Groveport Madison 102-7
14 Jack Gosselin 11 Grove City Christian 102-0
15 Cameron Garrison 12 Lincoln 97-11
16 Ayden Bidwell 11 Newark 97-0
17 Samuel Jones 12 Buckeye Valley 94-6
18 Michael Mullett 10 Hamilton Township 94-4
19 Alijah Averett 10 Groveport Madison 92-5
20 Isaac Asiedu 12 Bishop Hartley 90-2
21 Ryan Walters 9 West Jefferson 89-0
22 Antonio Mcknight 11 Lincoln 88-10
23 Brayden Bueter 11 Grove City 87-2
24 Will Sautter 11 New Albany 80-8
25 Tyler Roof 11 Bishop Ready 76-6
26 Gabe Cutler 12 West Jefferson 70-9
-- Lucas Tarr 11 Canal Winchester ND
Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dominic Doan 12 Teays Valley 6-2
2 Brady Ridder 12 Buckeye Valley 5-10
3 Jalen Townsend 12 Hamilton Township 5-10
4 Ayden Nott 12 Hamilton Township 5-8
5 Julian Elliot 11 Bishop Hartley 5-8
6 Calvin Woodfork 12 Groveport Madison 5-8
7 Zach Holder 12 Northridge 5-6
7 Ethan Hostetler 12 West Jefferson 5-6
9 Darius Olayiwola 11 New Albany 5-6
9 Jaden Hill 12 Groveport Madison 5-6
11 Owen Hall 10 Buckeye Valley 5-4
11 Shawn Williamson 12 Grove City Christian 5-4
13 Ausar Imani 10 Canal Winchester 5-4
14 Jack Gosselin 11 Grove City Christian 5-2
15 Dai'Preece Weaver 10 Teays Valley 5-2
15 Jackson Moxley 10 Bishop Hartley 5-2
17 Zavier Lindsay 10 Lincoln 5-0
18 Zephaniah Stafford 10 Northridge 5-0
19 Mason Smith 10 New Albany 5-0
-- Owen Clerico 12 West Jefferson NH
-- Brian Everett 12 Lincoln NH
-- Trey Haynes 9 Canal Winchester NH
Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tyson Evans 12 Grove City 12-0
1 Stihl Foster 12 Northridge 12-0
3 Bodhi Foster 10 Northridge 12-0
4 Nick Fisher 12 Grove City 11-6
5 Riley Boyles 11 Buckeye Valley 11-0
6 Jackson Perry 10 Teays Valley 11-0
7 John Crawford 10 Hamilton Township 9-6
8 Eric Humphrey 11 Newark 8-6
8 Ben Hammond 11 Newark 8-6
8 Joseph Trester 9 Canal Winchester 8-6
11 Connor Lamb 11 Grove City Christian 8-6
12 John Smith 10 Teays Valley 8-6
13 Dalyn Givens 10 Lincoln 8-6
14 Gavin Stein 10 Canal Winchester 8-0
15 Dougie Housley 9 Grove City Christian 7-0
15 Hassan Freeman 11 New Albany 7-0
17 Princeten Hunter 10 Hamilton Township 7-0
-- Levi Stover 11 Buckeye Valley NH
-- Zachary Klausner 10 New Albany NH
-- James Arnold 12 Lincoln NH
Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jalen Townsend 12 Hamilton Township 21-3.5
2 Ayden Nott 12 Hamilton Township 20-2.5
3 Huery Reed 10 Bishop Hartley 19-4.75
4 Mason Smith 10 New Albany 18-11.5
5 Ryan Perry 11 Bishop Hartley 18-8.5
6 Jackson Perry 10 Teays Valley 18-6.75
7 Marcus Brown 10 Lincoln 18-6
8 Brady Ridder 12 Buckeye Valley 18-2.25
9 Tony Theodoropuolos 10 Northridge 18-0.5
10 DeAndre Jackson 9 Canal Winchester 17-8
11 Luke Whitmer 10 Bishop Ready 17-3.75
12 Toreion Brooks 9 Canal Winchester 17-3
13 Ethan Adams 10 Hamilton Township 17-1
14 Cayden Carroll 10 Grove City Christian 16-7
15 Austin Browning 9 Buckeye Valley 16-6.75
16 Jerad Koboi 12 Bishop Ready 16-4.5
17 Jaden White 10 Lincoln 16-4.25
18 Ben Aamodt 10 Northridge 16-4
19 Drake Hudson 12 West Jefferson 16-0.75
20 Sugath Suravarapu 11 New Albany 15-11
21 Jordan Ortega 10 Grove City Christian 15-10.5
22 Evan Hostetler 10 West Jefferson 15-8.25
23 Alex Rapp 11 Grove City 14-11.25
Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Colette Patti 12 Northridge 12.48
2 Grace Daily 11 Buckeye Valley 12.48
3 Cadiera Gordon 10 Newark 13.15
4 Alex Etienne 12 Bishop Hartley 13.15
5 Alteiona Hopkins-Hunt 9 Bishop Hartley 13.15
6 Ahnyx Russell 10 New Albany 13.33
7 Leah Boswell 11 Grove City 13.34
8 Lael Simmons 11 Lincoln 13.64
9 Brielle Gingras 12 Newark 13.77
10 Noor Smith 12 Buckeye Valley 13.78
11 Jayle Dawson 10 Bishop Ready 13.93
12 Amari Neal 9 Groveport Madison 14.08
13 Abby Henderson 9 Teays Valley 14.12
14 Mia Siegenthaler 12 Northridge 14.21
15 Amber Hampton 9 Canal Winchester 14.23
16 Dezerae Terrell 12 Groveport Madison 14.27
17 Tamyra Henry 10 Hamilton Township 14.28
18 Lesa Gardner 10 Bishop Ready 14.38
19 Ciara Latham 12 Columbus For Girls 14.39
20 Zyarea Edmonds 9 Canal Winchester 14.60
21 Charli Woodson 10 Grove City Christian 14.77
22 Lucy Forts 9 Grove City Christian 15.00
23 Elia Miesle 10 Columbus For Girls 15.01
24 Sydne Jones 11 Teays Valley 15.06
25 Macy Green 10 West Jefferson 15.13
26 Esther-Faith Henn 11 Grove City 28.52
-- Mikayla Morgan 12 Grove City DNS
-- Olivia Gaines 12 New Albany DNS
-- Goldie Attah-Gyamfi 11 Lincoln DNS
-- Brianna Holland 9 Hamilton Township DNS
Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Grace Daily 11 Buckeye Valley 25.59
2 Colette Patti 12 Northridge 25.99
3 Leah Boswell 11 Grove City 26.43
4 Isabel Evans 10 Northridge 26.44
5 Ryleigh McCoy 11 Teays Valley 27.02
6 Goldie Attah-Gyamfi 11 Lincoln 27.06
7 Mary Schultz 12 New Albany 27.42
8 Masyn Brown 9 Lincoln 28.20
9 Lia Wahl 10 Bishop Ready 28.36
10 Alteiona Hopkins-Hunt 9 Bishop Hartley 28.59
11 Mikayla Morgan 12 Grove City 28.91
12 Jasmyn Crockett 12 Bishop Hartley 29.13
13 Anna Lee 10 Bishop Ready 29.17
14 Rylee Jarvis 9 Buckeye Valley 29.37
15 Allie Schaller 9 Newark 29.59
16 Ciara Latham 12 Columbus For Girls 29.72
17 Amber Hampton 9 Canal Winchester 29.73
18 Nevaeha Mock 10 Hamilton Township 29.73
19 Anazha Bell 12 Groveport Madison 29.90
20 Gabrielle Whittenburg 11 Hamilton Township 30.22
21 Ellie Neitzel 10 Columbus For Girls 30.33
22 Iyonna Smith 9 Canal Winchester 30.74
23 Sarah Robinson 9 Groveport Madison 30.75
24 Lucy Forts 9 Grove City Christian 30.84
25 Charli Woodson 10 Grove City Christian 31.12
26 Reagan Hill 12 Teays Valley 31.65
27 ZoeGrace Bicker 10 Newark 32.06
-- Emmi Bounemany 9 New Albany DNS
Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ava Travis 9 Northridge 1:01.98
2 Carlie Osborne 11 Buckeye Valley 1:02.12
3 Stephanie Gilmore 12 Northridge 1:03.33
4 Aubrey Glover 11 Groveport Madison 1:04.42
5 Lila Schroeder 10 Columbus For Girls 1:04.99
6 Mira Martin 11 Columbus For Girls 1:06.21
7 Madaline Kottman 9 Grove City 1:06.60
8 Amari Neal 9 Groveport Madison 1:06.93
9 Elly Olney 9 Buckeye Valley 1:06.93
10 Abby Henderson 9 Teays Valley 1:07.14
11 Emily Holt 12 Grove City 1:07.18
12 Alessandra Balcerzak 9 New Albany 1:07.23
13 Ella Larger 11 Bishop Ready 1:08.95
14 Mia Lucas 9 Hamilton Township 1:10.30
15 Madalynn Ritchey 9 Canal Winchester 1:10.94
16 Maya Keane 9 Bishop Hartley 1:11.01
17 Helene Ndour 9 Canal Winchester 1:12.80
18 Nadiya Harris 12 Bishop Hartley 1:12.91
19 Kiera Scott 12 Teays Valley 1:13.03
20 Enegue Summerville 10 Hamilton Township 1:17.00
21 Hope Misel 10 Newark 1:17.15
22 Marissa Lee 10 Grove City Christian 1:21.95
23 Esther-Faith Henn 11 Grove City 1:46.61
-- Felistas Birenge 9 Lincoln DNS
-- E'moni Saxton 12 New Albany DNS
-- Dylann Triplett 10 Grove City Christian DNS
Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Aubrey Smith 9 Grove City 2:29.70
2 Jaylee Basten 9 Lincoln 2:31.63
3 Maleah Ogden 10 Bishop Hartley 2:34.27
4 Grace Chapman 9 Columbus For Girls 2:35.85
5 Meredith Pyle 9 Newark 2:36.78
6 Kaleigh Holmstrom 10 Grove City 2:38.48
7 Cora Caltrider 9 Bishop Hartley 2:39.55
8 Stephanie Thomas 12 New Albany 2:41.08
9 Molly Meier 11 Buckeye Valley 2:41.15
10 Emily Farrand 12 West Jefferson 2:43.13
11 Sarah Koker 11 Northridge 2:43.68
12 Ella Chomic 11 Columbus For Girls 2:44.49
13 Hannah Condrac 9 Canal Winchester 2:45.10
14 Heather Houck 11 Northridge 2:45.88
15 Kate Radwanski 12 Bishop Ready 2:46.82
16 Arianna Pennartz 10 Grove City Christian 2:47.45
17 Emilia Cervantes 10 New Albany 2:47.52
18 Sarah Warner 10 Newark 2:48.61
19 Cydni Taylor Lewins 10 Hamilton Township 2:49.97
20 Eliza Brofford 12 Lincoln 2:52.88
21 Claire Speakman 9 Canal Winchester 2:53.72
22 Hayden Lamoreaux 9 West Jefferson 2:54.99
23 Lilly Rupp 9 Buckeye Valley 2:58.18
24 Victoria White 9 Bishop Ready 3:02.21
25 Kaylee Rose 12 Hamilton Township 3:04.84
26 Paula Staufenbiel 11 Teays Valley 3:10.60
27 Marissa Lee 10 Grove City Christian 3:18.53
28 Esther-Faith Henn 11 Grove City 3:54.90
-- Kenadi Crye 9 Teays Valley DNS
Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mary Schultz 12 New Albany 5:21.26
2 Aubrey Smith 9 Grove City 5:25.08
3 Nadia Liesen 12 Newark 5:42.17
4 Anna Torrell 12 Bishop Hartley 5:51.97
5 Stephanie Thomas 12 New Albany 5:52.43
6 Piper Minnich 11 Bishop Hartley 6:00.58
7 Mylee Thompson 10 Hamilton Township 6:01.40
8 Kaitlyn Davidson 11 Buckeye Valley 6:01.43
9 Leanna Kovalchik 11 West Jefferson 6:05.21
10 Eliza Brofford 12 Lincoln 6:05.27
11 Grace Chomic 11 Columbus For Girls 6:05.72
12 Albree Ashbrook-Hall 11 Northridge 6:06.53
13 Annabel Fish 12 Newark 6:06.67
14 Sarah Koker 11 Northridge 6:15.08
15 Kate Charter 9 Teays Valley 6:15.82
16 Abriella Severence 11 Hamilton Township 6:20.64
17 Kayla Huston 10 Grove City 6:21.65
18 Claire Krouse 9 Teays Valley 6:28.51
19 Katherine Plasters 9 Canal Winchester 6:34.69
20 Kate Vonderwell 10 Buckeye Valley 6:36.34
21 Alex Reich 11 Lincoln 6:39.51
22 Chloe Brooks 10 Columbus For Girls 6:53.77
23 Emily Clark 12 West Jefferson 7:15.34
24 Isabella Brown 9 Canal Winchester 8:27.69
Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jackie Radous 12 Bishop Hartley 12:26.00
2 Avery Bartels 9 New Albany 12:29.93
3 Katelyn McMunn 9 New Albany 12:34.60
4 Amelia Bone 12 Newark 12:52.81
5 Albree Ashbrook-Hall 11 Northridge 13:09.79
6 Ella Chomic 11 Columbus For Girls 13:14.60
7 Grace Chomic 11 Columbus For Girls 13:15.81
8 Mylee Thompson 10 Hamilton Township 13:18.75
9 Jackie Smith 11 Bishop Ready 13:30.56
10 Katy Zang 9 Teays Valley 13:42.91
11 Kate Charter 9 Teays Valley 13:46.86
12 Leanna Kovalchik 11 West Jefferson 13:52.87
13 Kayla Huston 10 Grove City 14:01.33
14 Phebe George 11 Buckeye Valley 14:02.90
15 Katherine Plasters 9 Canal Winchester 14:03.96
-- Annabeth Hilton 11 Northridge DNS
-- Anna Torrell 12 Bishop Hartley DNS
-- Emily Clark 12 West Jefferson DNS
Girls 100m Hurdles 33" Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Isabel Evans 10 Northridge 15.23
2 Gracie Smith 12 Grove City 16.10
3 Allison Minier 12 New Albany 16.23
4 AnnMarie Whitson 11 Hamilton Township 16.73
5 Lexi Chang 12 Buckeye Valley 16.79
6 Alayah Whitfield 9 Lincoln 16.98
7 Macie Sheets 12 Buckeye Valley 17.43
8 Pilar Walton 10 Columbus For Girls 17.84
9 Emarie Summerville 9 Hamilton Township 18.28
10 Reese Holman 9 New Albany 18.36
11 Nevaeh Forby 12 Bishop Ready 18.67
12 Soph Seymour 10 Teays Valley 18.84
13 Kinsley Tuttle 12 Northridge 19.04
14 Ryley Hubbard 9 Grove City 19.41
15 Lucie Christian 11 Lincoln 19.62
16 Lily Gaal 9 Teays Valley 19.70
17 Nene Ba 9 Canal Winchester 22.31
18 Elizabeth Bruening 12 Columbus For Girls 25.46
-- Leah Miles 9 Bishop Hartley DNS
-- Joi Brown 12 Bishop Hartley DNS
-- Aziah McGuire 12 Newark DNS
Girls 300m Hurdles 30" Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Isabel Evans 10 Northridge 45.57
2 Lexi Chang 12 Buckeye Valley 48.54
3 AnnMarie Whitson 11 Hamilton Township 49.31
4 Gracie Smith 12 Grove City 50.42
5 Soph Seymour 10 Teays Valley 51.71
6 Delaney Woods 9 Columbus For Girls 51.97
7 Joi Brown 12 Bishop Hartley 52.34
8 Nevaeh Forby 12 Bishop Ready 53.11
9 Macie Sheets 12 Buckeye Valley 53.38
10 Lucie Christian 11 Lincoln 54.50
11 Lily Gaal 9 Teays Valley 54.78
12 Alayah Whitfield 9 Lincoln 55.21
13 Kinsley Tuttle 12 Northridge 55.31
14 Emarie Summerville 9 Hamilton Township 55.83
15 Cammi Burnett 9 Canal Winchester 59.71
16 Kya Cunningham 12 Groveport Madison 1:01.74
17 Mady Brockmeyer 9 Grove City 1:03.43
18 Nene Ba 9 Canal Winchester 1:04.33
-- Aziah McGuire 12 Newark DNS
-- Tatiana Bell 9 New Albany DNS
-- Leah Miles 9 Bishop Hartley DNS
Girls 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Bishop Hartley 51.00
2 Lincoln 51.33
3 Northridge 51.52
4 Groveport Madison 52.37
5 Grove City 52.50
6 Teays Valley 52.78
7 Buckeye Valley 53.06
8 New Albany 53.32
9 Bishop Ready 54.26
10 Columbus For Girls 56.48
11 Newark 56.85
12 Grove City Christian 58.29
13 Canal Winchester 1:00.85
-- Hamilton Township DQ
Girls 4x200m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Northridge 1:47.53
2 Buckeye Valley 1:48.41
3 New Albany 1:50.06
4 Teays Valley 1:51.95
5 Lincoln 1:52.87
6 Hamilton Township 1:53.63
7 Groveport Madison 1:54.77
8 Bishop Ready 1:55.56
9 Grove City 1:59.17
10 Newark 1:59.37
11 Bishop Hartley 2:01.53
12 Canal Winchester 2:03.56
13 Columbus For Girls 2:03.67
14 Grove City Christian 2:08.68
Girls 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Northridge 4:18.06
2 Buckeye Valley 4:28.88
3 Columbus For Girls 4:33.27
4 Grove City 4:37.59
5 Teays Valley 4:42.51
6 New Albany 4:44.02
7 Bishop Hartley 4:47.38
8 Canal Winchester 4:47.86
9 Hamilton Township 4:48.56
10 West Jefferson 4:49.51
11 Bishop Ready 4:52.62
12 Newark 4:55.27
13 Hamilton Township 4:57.34
-- Grove City Christian DNS
Girls 4x800m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Columbus For Girls 10:32.86
2 New Albany 10:51.38
3 Newark 10:59.88
4 Northridge 11:08.08
5 Hamilton Township 11:18.18
6 Buckeye Valley 11:27.84
7 Teays Valley 11:28.50
8 Lincoln 11:46.64
9 Bishop Hartley 12:16.22
Girls Shot Put 4kg Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sophie Bidwell 12 Newark 37-7
2 Asia Branch 12 Bishop Hartley 33-8
3 Joleesiah Banks 10 Canal Winchester 33-8
4 Maya (Carpenter) Howard 12 Columbus For Girls 32-6
5 Ivee Lay 10 Bishop Ready 31-8
6 Esther Adeyele 10 Bishop Hartley 30-4
7 Audrey Smithers 12 New Albany 28-3
8 Emma Javorsky 11 Grove City 27-11
9 Aniah Brown 9 Teays Valley 27-1
10 Jera Hoy 11 Buckeye Valley 26-5
11 Morgan Spiess 10 Hamilton Township 26-5
12 Olivia Buck 9 Grove City Christian 26-1
13 Brianna Downey 11 Groveport Madison 26-0
14 Sophia Dove 9 Grove City Christian 25-11
15 Azzure Horne 11 Newark 25-11
16 Andrea Owens 12 Grove City 25-4
17 Olivia Debolt 12 Northridge 25-4
18 Lydia Kozelka 11 Buckeye Valley 24-9.5
19 Meridian Smith 10 Columbus For Girls 24-8.5
20 Abigail Igbalajobi 11 Groveport Madison 24-6
21 Faith Moore 10 Hamilton Township 23-10
22 Cami Myers 9 Teays Valley 23-4.5
23 Meredith Avery 11 Canal Winchester 23-4.5
24 Tiara Bell 11 New Albany 23-3
25 Mallori McClure 11 Northridge 22-9
26 Maryn Roberts 10 West Jefferson 21-4
27 Brooke Kwalton 10 Bishop Ready 19-6
28 Ella Farrand 9 West Jefferson 16-4
Girls Discus 1kg Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sophie Bidwell 12 Newark 123-11
2 Leah Boswell 11 Grove City 112-2
3 Ivee Lay 10 Bishop Ready 105-4
4 Soph Seymour 10 Teays Valley 104-2
5 Asia Branch 12 Bishop Hartley 100-8
6 Jera Hoy 11 Buckeye Valley 98-0
7 Maya (Carpenter) Howard 12 Columbus For Girls 95-0
8 Joleesiah Banks 10 Canal Winchester 90-1
9 Emma Javorsky 11 Grove City 89-11
10 Lydia Kozelka 11 Buckeye Valley 84-9
11 Sophia BeVier 10 Northridge 82-1
12 Audrey Smithers 12 New Albany 81-9
13 Brianna Downey 11 Groveport Madison 81-8
14 Olivia Buck 9 Grove City Christian 81-7
15 Cami Myers 9 Teays Valley 79-7
16 Sophia Dove 9 Grove City Christian 79-4
17 Faith Moore 10 Hamilton Township 77-0
18 Raegan Rickman 9 Bishop Hartley 76-9
19 Olivia Debolt 12 Northridge 75-5
20 Lara Teri 11 New Albany 74-6
21 Meridian Smith 10 Columbus For Girls 72-10
22 Alessia Nicol 10 Groveport Madison 72-8
23 Azzure Horne 11 Newark 70-2
24 Morgan Spiess 10 Hamilton Township 67-2
25 Madison Groff 9 Canal Winchester 65-1
26 Maryn Roberts 10 West Jefferson 53-6
27 Brooke Kwalton 10 Bishop Ready 50-10
28 Ella Farrand 9 West Jefferson 39-2
Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Pilar Walton 10 Columbus For Girls 4-10
2 Reese Holman 9 New Albany 4-10
3 Elise Barber 10 Columbus For Girls 4-8
4 Lia Wahl 10 Bishop Ready 4-8
5 Joi Brown 12 Bishop Hartley 4-8
5 Mia Rowe 9 Lincoln 4-8
7 Jenesis Penn 12 Lincoln 4-6
8 Darla Dorman 12 Northridge 4-6
8 Lindsey Park 10 Teays Valley 4-6
10 ZoeGrace Bicker 10 Newark 4-6
11 Roqeebah Ogunlana 9 Hamilton Township 4-6
12 Dahlia Erickson 12 Buckeye Valley 4-4
12 Hannah Davis 10 Grove City 4-4
12 Madalynn Ritchey 9 Canal Winchester 4-4
15 Layla Comisford 11 Northridge 4-4
16 Kayla Clevinger 11 Bishop Ready 4-4
17 Claire Krouse 9 Teays Valley 4-4
18 Hazely Wagner 11 Buckeye Valley 4-4
19 Lucy Forts 9 Grove City Christian 4-0
-- Julissa De La Cruz 9 Grove City Christian DNS
-- Maya Keane 9 Bishop Hartley DNS
-- Mia Lucas 9 Hamilton Township NH
-- Aziah McGuire 12 Newark DNS
Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mikayla Morgan 12 Grove City 9-6
2 Cambell Keating 10 New Albany 9-0
2 Joelle Reed 10 Canal Winchester 9-0
4 Payton Sayre 11 Teays Valley 9-0
5 Madelyn Horvath 12 Grove City 9-0
6 Katie Reynard 10 Teays Valley 8-0
7 Kinsley Tuttle 12 Northridge 7-6
8 Heather Houck 11 Northridge 7-0
8 Sarah Warner 10 Newark 7-0
10 Maddie Schibler 9 Buckeye Valley 6-6
11 Arianna Pennartz 10 Grove City Christian 6-6
12 Dulce Wilson 9 Grove City Christian 6-0
12 Phebe George 11 Buckeye Valley 6-0
14 Rilynn Pickens 9 Hamilton Township 5-6
15 Katherine Sites 9 Newark 5-0
-- Nethmi Mahadanaarachchi 10 New Albany NH
-- Hannah Rogers 11 Hamilton Township NH
Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Reese Holman 9 New Albany 15-7.5
2 Ellie Neitzel 10 Columbus For Girls 14-9.25
3 Emmi Bounemany 9 New Albany 14-8.75
4 Hannah Sandlin 12 Hamilton Township 14-8.5
5 Ella Larger 11 Bishop Ready 14-5.25
6 Jenesis Penn 12 Lincoln 14-4.5
7 Mia Siegenthaler 12 Northridge 14-3.75
8 Stephanie Gilmore 12 Northridge 14-3.5
9 Hazely Wagner 11 Buckeye Valley 14-2.5
10 Gabby Park 11 Teays Valley 13-10
11 Jasmine Ward 9 Bishop Hartley 13-9.5
12 NIaira Beverly-Akin 11 Hamilton Township 13-5.5
13 Sydne Jones 11 Teays Valley 13-0
14 Emma Meier 11 Buckeye Valley 13-0
15 Elia Miesle 10 Columbus For Girls 12-9.5
16 Dylann Triplett 10 Grove City Christian 12-9.25
17 Macy Green 10 West Jefferson 12-4.5
18 Dulce Wilson 9 Grove City Christian 12-4.25
19 Cammi Burnett 9 Canal Winchester 12-2.25
20 Chloe Seeley 12 Grove City 11-10.5
21 Mia Goodlett 11 Bishop Hartley 11-10
22 Jiselle Hughley 11 Canal Winchester 10-5.5