Strongsville Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
200 Meter Dash | |||||
29.24 | SB | Olympia Johnson | 15th | Prelims H2 | Boys and Girls Varsity |
400 Meter Dash | |||||
1:07.26 | SB | Cailynn Moore | 13th | Finals H3 | Boys and Girls Varsity |
800 Meter Run | |||||
2:36.38 | SB | Alyssa Moran | 10th | Finals | Boys and Girls Varsity |
100 Meter Hurdles | |||||
17.26 | SB | Jessica Gardenhire | 6th | Finals | Boys and Girls Varsity |
17.60 | SB | Jessica Gardenhire | 8th | Prelims H2 | Boys and Girls Varsity |
18.78 | SB | Sarah Armstrong | 16th | Prelims H1 | Boys and Girls Varsity |
300 Meter Hurdles | |||||
51.15 | SB | Jessica Gardenhire | 9th | Finals H4 | Boys and Girls Varsity |
52.75 | SB | Sarah Armstrong | 11th | Finals H3 | Boys and Girls Varsity |
4x100 Shuttle Hurdle Relay | |||||
1:10.16 | SB | Relay Team | 4th | Finals H3 | |
4x100 Meter Relay | |||||
54.67 | SB | Relay Team | 10th | Finals H2 | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:38.52 | SB | Relay Team | 10th | Finals H1 | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:49.76 | SB | Relay Team | 8th | Finals | |
High Jump | |||||
5-0 | SB | Kristen Toth | 3rd | Finals | Boys and Girls Varsity |
Discus | |||||
111-11 | SB | Michelle Mattingly | 4th | Finals | Boys and Girls Varsity |
Shot Put | |||||
34-1.75 | SB | Kelly Yarber | 2nd | Finals | Boys and Girls Varsity |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
200 Meter Dash | |||||
24.48 | SB | Nick Bournigal | 12th | Prelims H2 | Boys and Girls Varsity |
400 Meter Dash | |||||
52.69 | SB | Brian Cook | 4th | Finals H4 | Boys and Girls Varsity |
56.22 | SB | Nate Wills | 15th | Finals H2 | Boys and Girls Varsity |
800 Meter Run | |||||
2:02.67 | Colby Alexander | 3rd | Finals | Boys and Girls Varsity | |
2:05.37 | SB | Mark Bower | 7th | Finals | Boys and Girls Varsity |
1600 Meter Run | |||||
4:33.53 | Colby Alexander | 6th | Finals | Boys and Girls Varsity | |
4:49.05 | SB | Devin Evancho | 7th | Finals | Boys and Girls Varsity |
3200 Meter Run | |||||
10:21.06 | SB | Luke Kowalczyk | 6th | Finals | Boys and Girls Varsity |
10:30.11 | SB | Dave Gerding | 8th | Finals | Boys and Girls Varsity |
300 Meter Hurdles | |||||
44.30 | SB | Mike Cohara | 4th | Finals H4 | Boys and Girls Varsity |
45.89 | SB | Dylan Ortenzi | 11th | Finals H2 | Boys and Girls Varsity |
4x110 Shuttle Hurdle Relay | |||||
1:15.59 | SB | Relay Team | 7th | Finals H4 | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:37.65 | SB | Relay Team | 10th | Finals H2 | |
4x1600 Meter Relay | |||||
18:56.71 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:43.25 | SB | Relay Team | 7th | Finals H2 | |
High Jump | |||||
6-5 | SB | Zane Krizman | 1st | Finals | Boys and Girls Varsity |
6-2 | SB | Muhammed Hassen | 4th | Finals | Boys and Girls Varsity |
Pole Vault | |||||
12-0 | SB | Dylan Ortenzi | 4th | Finals | Boys and Girls Varsity |
Discus | |||||
126-9 | SB | Austin Buit | 7th | Finals | Boys and Girls Varsity |
Shot Put | |||||
42-3.75 | SB | Austin Buit | 8th | Finals | Boys and Girls Varsity |