Stark County Championships 2023

Massillon, OH

Marlington Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
14.70 w Emma Hone 31st Finals H2 Full Results with Splits
14.77 w Kyliana Brown 32nd Finals H1 Full Results with Splits
200 Meter Dash
31.76 Kyliana Brown 29th Finals H2 Full Results with Splits
32.35 SB Laura Silbye 30th Finals H1 Full Results with Splits
400 Meter Dash
1:08.88 Emma Hone 24th Finals H3 Full Results with Splits
1:12.55 SB Stella Blake 28th Finals H2 Full Results with Splits
800 Meter Run
2:31.13 SB Quinn Cernansky 7th Finals H2 Full Results with Splits
1600 Meter Run
5:15.78 Bella Graham 4th Finals H2 Full Results with Splits
6:03.45 Hannah Imhoff 16th Finals H1 Full Results with Splits
3200 Meter Run
11:04.39 Bella Graham 3rd Finals H1 Full Results with Splits
13:18.59 Kendra Scott 16th Finals H1 Full Results with Splits
100 Meter Hurdles
15.72 w Elizabeth Mason 3rd Finals H4 Full Results with Splits
17.37 w Olivia Callahan 7th Finals H4 Full Results with Splits
300 Meter Hurdles
49.27 Elizabeth Mason 3rd Finals H4 Full Results with Splits
51.42 Olivia Callahan 9th Finals H3 Full Results with Splits
4x100 Meter Relay
58.21 Relay Team 12th Finals H1 Full Results with Splits
4x200 Meter Relay
1:53.43 SB Relay Team 7th Finals H2 Full Results with Splits
4x400 Meter Relay
4:25.43 Relay Team 6th Finals H2 Full Results with Splits
4x800 Meter Relay
12:07.78 Relay Team 12th Finals H1 Full Results with Splits
High Jump
4-2 Emme Young 15th Finals H1 Full Results with Splits
Long Jump
14-4.5 Quinn Cernansky 9th Finals H2 Full Results with Splits
9-9.25 Annalee Anderson 21st Finals H1 Full Results with Splits
Discus
72-11 Addison Wittensoldner 24th Finals H1 Full Results with Splits
69-9 Karlaysia West-Cole 26th Finals H1 Full Results with Splits
Shot Put
23-0.75 Addison Wittensoldner 29th Finals H1 Full Results with Splits
22-11.5 Karlaysia West-Cole 30th Finals H1 Full Results with Splits
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
11.84 Ty Knoch 18th Finals H3 Full Results with Splits
200 Meter Dash
25.42 Jacob Smith 23rd Finals H2 Full Results with Splits
400 Meter Dash
53.61 Logan King 10th Finals H4 Full Results with Splits
54.29 Logan Citino 14th Finals H4 Full Results with Splits
800 Meter Run
1:56.38 Colin Cernansky 1st Finals H2 Full Results with Splits
2:00.12 Luke Ryan 5th Finals H2 Full Results with Splits
1600 Meter Run
4:13.84 Colin Cernansky 1st Finals H2 Full Results with Splits
4:29.87 Cohen Boyce 5th Finals H2 Full Results with Splits
3200 Meter Run
9:26.99 SB Michael Nicholls 3rd Finals H1 Full Results with Splits
9:28.78 Nash Minor 4th Finals H1 Full Results with Splits
110 Meter Hurdles
17.25 w Elliot Lanzer 11th Finals H3 Full Results with Splits
21.46 Caleb Beggs 22nd Finals H2 Full Results with Splits
300 Meter Hurdles
44.46 Elliot Lanzer 9th Finals H3 Full Results with Splits
4x100 Meter Relay
46.80 Relay Team 10th Finals H2 Full Results with Splits
4x200 Meter Relay
1:37.12 Relay Team 9th Finals H2 Full Results with Splits
4x400 Meter Relay
3:37.35 Relay Team 4th Finals H2 Full Results with Splits
4x800 Meter Relay
7:56.08 SB Relay Team 1st Finals H1 Full Results with Splits
High Jump
5-2 SB Carter Frank 13th Finals H1 Full Results with Splits
Long Jump
17-4.5 Casey Miller 12th Finals H2 Full Results with Splits
16-3 SB Caleb Beggs 18th Finals H1 Full Results with Splits
Discus
116-11 Diontae Lester 12th Finals H2 Full Results with Splits
108-11 SB Ben Lacher 19th Finals H2 Full Results with Splits
Shot Put
40-7.5 Ben Lacher 14th Finals H2 Full Results with Splits
35-2 SB Diontae Lester 25th Finals H2 Full Results with Splits