Steub. Cath. Cent. Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
15.21 | SB | Maisy Symington | 22nd | Prelims H2 | Complete Results |
15.35 | SB | Kenadie Balabin | 24th | Prelims H2 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
30.93 | Olivia Gibas | 21st | Prelims H5 | Complete Results | |
32.16 | SB | Ceci Gessler | 25th | Prelims H3 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:04.08 | Kathryn Bolster | 2nd | Finals H5 | Complete Results | |
1:04.80 | Elizabeth Schmiesing | 3rd | Finals H5 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:37.93 | SB | Mary Rohde | 4th | Finals H2 | Complete Results |
2:37.95 | SB | Jackie Okarma | 5th | Finals H2 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
6:05.99 | SB | Emiliana Mccalister | 4th | Finals H1 | Complete Results |
6:15.75 | SB | Natalie Cherepko | 7th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
12:52.21 | SB | Emiliana Mccalister | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
15:02.99 | Ella Maragos | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
17.07 | Theresa Kerker | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
18.06 | Theresa Kerker | 4th | Prelims H2 | Complete Results | |
21.46 | Jemma Clum | 19th | Prelims H2 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
49.20 | SB | Theresa Kerker | 1st | Finals H4 | Complete Results |
57.63 | Jemma Clum | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
57.94 | Relay Team | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:54.22 | Relay Team | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:17.46 | Relay Team | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:42.16 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-4 | SB | Natalie Cherepko | 5th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
12-9.5 | SB | Jemma Clum | 14th | Finals H2 | Complete Results |
12-1.75 | SB | Maisy Symington | 19th | Finals H2 | Complete Results |
Discus | |||||
86-9 | Ellen Rohde | 9th | Finals H3 | Complete Results | |
75-1 | Haley Crawford | 16th | Finals H2 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
27-7.5 | Ellen Rohde | 10th | Finals H3 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.12 | Tom Baillargeon | 13th | Prelims H4 | Complete Results | |
12.40 | SB | Mike Hernon | 18th | Prelims H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
25.39 | Mike Hernon | 15th | Prelims H5 | Complete Results | |
27.09 | Colton Dobson | 27th | Prelims H3 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:06.57 | John Paul Gessler | 22nd | Finals H2 | Complete Results | |
1:11.09 | SB | JP Brem | 27th | Finals H2 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:28.53 | Guy Bucci | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
2:34.62 | Kolbe Owen | 20th | Finals H2 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:45.23 | Andrew Rohde | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
5:02.93 | Brendan Kuebler | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
12:26.99 | Cash Dobson | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
49.71 | Daniel Bolster | 11th | Finals H2 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
49.34 | Relay Team | 11th | Finals H2 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:43.59 | Relay Team | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:02.65 | Relay Team | 10th | Finals H2 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:18.88 | SB | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
18-11.25 | Tom Baillargeon | 6th | Finals H2 | Complete Results | |
17-11.25 | Daniel Bolster | 10th | Finals H2 | Complete Results | |
Discus | |||||
90-1 | Mike Duff | 19th | Finals H2 | Complete Results |