Newark Cath. Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
15.23 | Carmen Kozlowski | 16th | Finals H3 | Complete | |
15.71 | Leah Caudill | 23rd | Finals H4 | Complete | |
200 Meter Dash | |||||
32.94 | SB | Cecelia Geiger | 16th | Finals H4 | Complete |
34.98 | SB | Ginny Ewing | 22nd | Finals H3 | Complete |
400 Meter Dash | |||||
1:05.41 | Brooke Parkinson | 2nd | Finals H3 | Complete | |
1:12.03 | Avery Yehle | 5th | Finals H3 | Complete | |
800 Meter Run | |||||
2:38.47 | Brooke Parkinson | 3rd | Finals H1 | Complete | |
2:55.89 | Erin Keck | 10th | Finals H1 | Complete | |
1600 Meter Run | |||||
6:19.70 | Natalie Jungers | 6th | Finals H1 | Complete | |
3200 Meter Run | |||||
13:10.69 | Natalie Jungers | 3rd | Finals H1 | Complete | |
4x100 Meter Relay | |||||
1:00.21 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete | |
4x200 Meter Relay | |||||
2:02.60 | Relay Team | 5th | Finals H2 | Complete | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:48.20 | Relay Team | 3rd | Finals H2 | Complete | |
High Jump | |||||
4-4 | Leah Caudill | 6th | Finals H1 | Complete | |
Long Jump | |||||
11-9 | SB | Paityn Green | 13th | Finals H2 | Complete |
Discus | |||||
98-0 | Erin Keck | 2nd | Finals H1 | Complete | |
Shot Put | |||||
24-11.5 | Erin Keck | 9th | Finals H1 | Complete | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.72 | SB | Cole Miller | 15th | Finals H2 | Complete |
13.60 | Jose Lopez | 21st | Finals H3 | Complete | |
200 Meter Dash | |||||
27.41 | SB | Jose Lopez | 15th | Finals H3 | Complete |
28.48 | SB | Brady Yehle | 18th | Finals H2 | Complete |
400 Meter Dash | |||||
56.47 | Chris Geiger | 4th | Finals H3 | Complete | |
1:07.09 | SB | Peter Moberg | 21st | Finals H3 | Complete |
800 Meter Run | |||||
2:20.04 | Drew Fischer | 4th | Finals H1 | Complete | |
2:24.25 | Connor Campbell | 6th | Finals H1 | Complete | |
1600 Meter Run | |||||
5:21.95 | Drew Fischer | 7th | Finals H1 | Complete | |
6:01.70 | Grady Householder-Wise | 15th | Finals H1 | Complete | |
3200 Meter Run | |||||
13:00.83 | SB | Grady Householder-Wise | 12th | Finals H1 | Complete |
300 Meter Hurdles | |||||
50.64 | Chris Geiger | 9th | Finals H2 | Complete | |
4x100 Meter Relay | |||||
54.17 | Relay Team | 11th | Finals H2 | Complete | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:08.89 | Relay Team | 7th | Finals H2 | Complete | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:31.92 | Relay Team | 7th | Finals H1 | Complete | |
Long Jump | |||||
15-10 | Landen Riley | 13th | Finals H2 | Complete | |
14-11 | Nick JUNGERS | 16th | Finals H2 | Complete | |
Discus | |||||
77-5 | SB | Jackson Broyles | 17th | Finals H2 | Complete |
64-5 | SB | Grant Householder-Wise | 20th | Finals H2 | Complete |
Shot Put | |||||
28-2.5 | SB | Brady Yehle | 18th | Finals H2 | Complete |
26-6 | Tristan Mushrave | 20th | Finals H2 | Complete |