Boys Varsity 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Brayden Shinault Pymatuning Valley 11.46a
2 Mason Welker Pymatuning Valley 12.07a
3 Anthony Wiley Windham 12.09a
4 Colton Levinsky Chalker 12.14a
5 Zane Neczeporenko Pymatuning Valley 12.20a
6 Carlos Bruton Windham 12.24a
7 Brawley McCowien Pymatuning Valley 12.48a
8 Ethan Thornton Windham 12.64a
9 Brandon Calderwood Maplewood 12.69a
10 Camren Hardrick Windham 12.75a
11 Felipe Norgueira Pymatuning Valley 12.88a
12 Kasen Bailey Pymatuning Valley 13.18a
13 Matthew Kolaczek Windham 13.36a
14 Jayquon Smith Windham 13.38a
15 Beckham Wood Maplewood 13.42a
16 Devin Lynch Pymatuning Valley 13.45a
17 Xavier Mosier Windham 13.47a
18 Gannon Haffa Pymatuning Valley 13.63a
19 Kristian Ross Pymatuning Valley 13.67a
20 Seth Jones Windham 14.04a
21 Shan Fazal Pymatuning Valley 14.10a
22 Tristan Patterson Maplewood 14.37a
Stuart Jenick Pymatuning Valley DNS
Chris Davie Maplewood DNS
Leyton Dubic Pymatuning Valley DNS
Dejuan Ramsey Windham DNS
Blake Cottle Windham DNS
Deherin Silver Windham DNS
Boys Varsity 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Brayden Shinault Pymatuning Valley 23.35a
2 Colton Levinsky Chalker 25.07a
3 Brawley McCowien Pymatuning Valley 26.64a
4 Troy Polchin Pymatuning Valley 26.90a
5 Kasen Bailey Pymatuning Valley 26.98a
6 Matthew Kolaczek Windham 27.42a
7 Jayquon Smith Windham 27.83a
8 Beckham Wood Maplewood 27.94a
9 Shan Fazal Pymatuning Valley 29.79a
10 Tristan Patterson Maplewood 30.78a
11 Brandon Conley Maplewood 33.92a
Chris Davie Maplewood DNS
Blake Cottle Windham DNS
Dejuan Ramsey Windham DNS
Felipe Norgueira Pymatuning Valley DNS
Camren Hardrick Windham DNS
Seth Jones Windham DNS
Xavier Mosier Windham DNS
Ethan Thornton Windham DNS
Jordan Ridenbaugh Windham DNS
Boys Varsity 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Gavin Hodge Pymatuning Valley 54.63a
2 Andrew Donaldson Maplewood 55.48a
3 Austin Dean Pymatuning Valley 57.55a
4 Jacob Dean Pymatuning Valley 57.79a
5 Troy Polchin Pymatuning Valley 1:01.11a
6 Ethan Nevinski Maplewood 1:01.23a
7 Gannon Haffa Pymatuning Valley 1:02.45a
8 Beckham Wood Maplewood 1:05.14a
Chris Davie Maplewood DNS
Chase Learn Chalker DNS
Boys Varsity 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Alex Donaldson Maplewood 2:08.72
2 Brandon Calderwood Maplewood 2:10.93
3 Trevor Shipman Maplewood 2:13.24
4 Austin Dean Pymatuning Valley 2:24.72
5 Jacob Dean Pymatuning Valley 2:31.31
6 Josiah Brobst Chalker 2:37.59
7 Zachary Tryon Pymatuning Valley 2:50.12
8 Asher Wise Chalker 2:55.68
9 Ryder Davison Maplewood 3:51.65
Boys Varsity 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Brandon Calderwood Maplewood 4:52.36
2 Alex Donaldson Maplewood 4:54.71
3 Trevor Shipman Maplewood 5:15.37
4 Justin Summers Pymatuning Valley 5:32.90
5 Zachary Tryon Pymatuning Valley 5:33.43
6 Tavon Martin Chalker 5:36.56
7 David Sharpe Pymatuning Valley 6:07.84
8 Ryan Harvey Pymatuning Valley 6:22.59
9 Logan Penhollow Pymatuning Valley 6:29.90
10 Asher Wise Chalker 6:32.62
11 Isaac Varela Pymatuning Valley 7:17.52
Zach Suba Maplewood DNS
Brody Orr Maplewood DNS
Boys Varsity 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Andrew Donaldson Maplewood 10:52.63
2 Ethan Nevinski Maplewood 10:53.16
3 Justin Summers Pymatuning Valley 12:05.72
4 Zachary Tryon Pymatuning Valley 12:30.24
5 Ryan Harvey Pymatuning Valley 14:42.79
Isaac Varela Pymatuning Valley DNS
Zach Suba Maplewood DNS
Logan Penhollow Pymatuning Valley DNS
David Sharpe Pymatuning Valley DNF
Brody Orr Maplewood DNS
Boys Varsity 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 William Baugher Pymatuning Valley 19.01a
Leyton Dubic Pymatuning Valley DNS
Boys Varsity 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 William Baugher Pymatuning Valley 44.88a
2 Garrett Pinkerton Maplewood 51.78a
3 Zeeke Rae Maplewood 53.66a
Leyton Dubic Pymatuning Valley DNS
Boys Varsity 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Windham 46.70a
1) Anthony Wiley 2) Brandon Petrich
3) Ethan Thornton 4) Xavier Mosier
2 Pymatuning Valley 47.47a
1) Zane Neczeporenko 2) Brayden Shinault
3) Mason Welker 4) Kasen Bailey
3 Maplewood 50.31a
1) Garrett Pinkerton 2) David Varga
3) Jimmy Starcher 4) Isaac Jones
4 Pymatuning Valley 50.33a
1) Brawley McCowien 2) Troy Polchin
3) Shan Fazal 4) Felipe Norgueira
Boys Varsity 4x200m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Pymatuning Valley 1:38.64a
1) Brayden Shinault 2) Kasen Bailey
3) Mason Welker 4) Zane Neczeporenko
2 Maplewood 1:44.22a
1) Garrett Pinkerton 2) David Varga
3) Jimmy Starcher 4) Isaac Jones
3 Pymatuning Valley 1:55.17a
1) Gannon Haffa 2) Brawley McCowien
3) Devin Lynch 4) Kristian Ross
Chalker DNS
1) Colton Levinsky 2) Devon Jones
3) Owen Paxton 4) Chris Barnett
Boys Varsity 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Pymatuning Valley 3:54.55
1) Gavin Hodge 2) Luke Giddings
3) Austin Dean 4) Jacob Dean
2 Maplewood 3:59.09
1) Isaac Jones 2) Alex Donaldson
3) David Varga 4) Trevor Shipman
Chalker DNS
1) Josiah Brobst 2) Devon Jones
3) Owen Paxton 4) Tavon Martin
Boys Varsity 4x800m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Maplewood 9:01.00
1) Alex Donaldson 2) Ethan Nevinski
3) Trevor Shipman 4) Andrew Donaldson
2 Pymatuning Valley 10:23.09
1) Austin Dean 2) Jacob Dean
3) Justin Summers 4) Gavin Hodge
3 Pymatuning Valley 11:23.15
1) Ryan Harvey 2) Zachary Tryon
3) Isaac Varela 4) Logan Penhollow
Chalker DNS
1) Owen Paxton 2) Devon Jones
3) Josiah Brobst 4) Tavon Martin
Boys Varsity Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ben Zarczynski Pymatuning Valley 37-7
2 Drake Limestoll Pymatuning Valley 34-1.50
3 Riley Cyphert Maplewood 33-8
4 Stuart Jenick Pymatuning Valley 32-11
5 Jackson Chambers Chalker 30-0
6 Junior Auxier Maplewood 28-10
7 Nathan Hornikel Maplewood 28-4
8 Logan Cikosh Maplewood 26-6.50
9 Brandon Conley Maplewood 20-10.50
Hayden Hauck Windham DNS
Azeon Davis Windham DNS
Jace Heil Windham DNS
Hayden Baer Maplewood DNS
Nate Goldner Maplewood DNS
Boys Varsity Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Riley Cyphert Maplewood 110-7
2 Stuart Jenick Pymatuning Valley 101-3.50
3 Luke Giddings Pymatuning Valley 99-9
4 Jackson Chambers Chalker 95-3
5 Nathan Hornikel Maplewood 87-1
6 Hayden Baer Maplewood 85-10
7 Ben Zarczynski Pymatuning Valley 77-0
8 Drake Limestoll Pymatuning Valley 67-5
9 Nate Goldner Maplewood 58-9.50
10 Junior Auxier Maplewood 52-8
11 Logan Cikosh Maplewood 48-5
Brandon Conley Maplewood DNS
Hayden Hauck Windham DNS
Azeon Davis Windham DNS
Jace Heil Windham DNS
Boys Varsity High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Elliott Jones Pymatuning Valley 5-9
2 Carlos Bruton Windham 5-9
3 Luke Giddings Pymatuning Valley 5-6
4 Deherin Silver Windham 5-3
5 Zeeke Rae Maplewood 5-0
6 Jimmy Starcher Maplewood 4-6
William Baugher Pymatuning Valley NH
Jayquon Smith Windham DNS
Seth Jones Windham DNS
Chase Learn Chalker DNS
Boys Varsity Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Anthony Wiley Windham 19-5
2 Carlos Bruton Windham 18-10
3 Mason Welker Pymatuning Valley 18-4.50
4 Zane Neczeporenko Pymatuning Valley 18-1
5 Xavier Mosier Windham 17-7
6 William Baugher Pymatuning Valley 16-2.50
7 Kristian Ross Pymatuning Valley 15-10
8 Isaac Jones Maplewood 15-8
9 Jayquon Smith Windham 15-5
10 Matthew Kolaczek Windham 14-5
10 Ethan Thornton Windham 14-5
12 Zeeke Rae Maplewood 14-2
13 Tristan Patterson Maplewood 13-8
14 Camren Hardrick Windham 13-7
15 Beckham Wood Maplewood 13-3
16 Devin Lynch Pymatuning Valley 12-9.50
Leyton Dubic Pymatuning Valley DNS
Dejuan Ramsey Windham DNS
Seth Jones Windham DNS
Jordan Ridenbaugh Windham DNS
Cameron Shipley Maplewood DNS