Danville Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.20 | Stella Brecheisen | 1st | Finals H3 | Complete | |
15.74 | Alexandria Milner | 8th | Finals H3 | Complete | |
200 Meter Dash | |||||
31.33 | Stella Brecheisen | 2nd | Finals H2 | Complete | |
33.60 | Alexandria Milner | 4th | Finals H2 | Complete | |
400 Meter Dash | |||||
1:21.23 | Kyleigh Lannoy | 5th | Finals H1 | Complete | |
800 Meter Run | |||||
3:23.50 | Payton Miller | 8th | Finals H1 | Complete | |
3:37.69 | Allie Vance | 10th | Finals H1 | Complete | |
1600 Meter Run | |||||
7:08.05 | Brooklyn Ashman | 2nd | Finals H1 | Complete | |
7:15.39 | Hailey Colopy | 4th | Finals H1 | Complete | |
100 Meter Hurdles | |||||
18.55 | Blakeleigh Anderson | 1st | Finals H1 | Complete | |
19.19 | Maycee Samples | 3rd | Finals H1 | Complete | |
200 Meter Hurdles | |||||
35.55 | Blakeleigh Anderson | 1st | Finals H1 | Complete | |
35.83 | Maycee Samples | 3rd | Finals H1 | Complete | |
4x100 Meter Relay | |||||
59.69 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete | |
4x400 Meter Relay | |||||
6:02.94 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete | |
4x800 Meter Relay | |||||
13:54.73 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete | |
High Jump | |||||
4-2 | Kyleigh Lannoy | 5th | Finals H1 | Complete | |
Long Jump | |||||
11-6 | Alexandria Milner | 2nd | Finals H1 | Complete | |
Discus | |||||
62-8.5 | Massie Ricketts | 2nd | Finals H1 | Complete | |
53-8 | Emma Payne | 4th | Finals H1 | Complete | |
Shot Put | |||||
29-8 | Emma Payne | 1st | Finals H1 | Complete | |
23-7.5 | Massie Ricketts | 2nd | Finals H1 | Complete | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.23 | Cyren Wallace | 1st | Finals H3 | Complete | |
13.00 | Brycen Burke | 2nd | Finals H3 | Complete | |
14.01 | Jacob Karn | 9th | Finals H3 | Complete | |
20.98 | Caden Buckley | 18th | Finals H2 | Complete | |
200 Meter Dash | |||||
25.49 | Briggs Wallace | 2nd | Finals H2 | Complete | |
27.07 | Brycen Burke | 3rd | Finals H2 | Complete | |
400 Meter Dash | |||||
1:11.00 | Jacob Byers | 3rd | Finals H2 | Complete | |
1:15.42 | Nick Mosher | 5th | Finals H2 | Complete | |
1:17.40 | Bentley Sampson | 7th | Finals H2 | Complete | |
800 Meter Run | |||||
2:37.45 | Max Rauck | 1st | Finals H1 | Complete | |
3:16.08 | Nick Mosher | 6th | Finals H1 | Complete | |
3:24.29 | Johnny Stephens | 7th | Finals H1 | Complete | |
3:29.51 | Kipton Looney | 8th | Finals H1 | Complete | |
1600 Meter Run | |||||
6:15.58 | Camden Horn | 4th | Finals H1 | Complete | |
6:48.11 | Johnny Stephens | 9th | Finals H1 | Complete | |
7:13.82 | Kipton Looney | 10th | Finals H1 | Complete | |
110 Meter Hurdles | |||||
21.00 | Kaden Sanders | 1st | Finals H1 | Complete | |
21.20 | Kyle Hackman | 2nd | Finals H1 | Complete | |
200 Meter Hurdles | |||||
35.38 | Kaden Sanders | 1st | Finals H1 | Complete | |
36.84 | Kyle Hackman | 2nd | Finals H1 | Complete | |
4x100 Meter Relay | |||||
50.31 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete | |
4x200 Meter Relay | |||||
2:08.44 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:43.02 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:52.86 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete | |
High Jump | |||||
5-2 | Elliott Johnson | 1st | Finals H1 | Complete | |
Long Jump | |||||
18-4 | Briggs Wallace | 1st | Finals H1 | Complete | |
17-2.5 | Cyren Wallace | 3rd | Finals H1 | Complete | |
16-3 | Elliott Johnson | 4th | Finals H1 | Complete | |
Discus | |||||
52-5 | Christen Tharp | 8th | Finals H1 | Complete | |
Shot Put | |||||
26-2.5 | Jacob Karn | 6th | Finals H1 | Complete | |
23-1.5 | Christen Tharp | 8th | Finals H1 | Complete |