Whitehall-Yearling Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.25 | SB | Ekanem Ita | 9th | Finals H1 | Complete |
14.35 | SB | Triniti Montanez | 10th | Finals H1 | Complete |
400 Meter Dash | |||||
1:19.84 | SB | Raelynn Burns | 9th | Finals H1 | Complete |
1:20.47 | SB | Amina Elhamdi | 10th | Finals H1 | Complete |
800 Meter Run | |||||
3:13.11 | Olivia Collins | 5th | Finals H1 | Complete | |
100 Meter Hurdles | |||||
19.16 | Alexia Thompson | 3rd | Finals H1 | Complete | |
19.28 | Rashida Stevens | 5th | Finals H2 | Complete | |
300 Meter Hurdles | |||||
57.72 | SB | Rashida Stevens | 3rd | Finals H1 | Complete |
4x100 Meter Relay | |||||
56.77 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete | |
4x400 Meter Relay | |||||
5:04.76 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete | |
High Jump | |||||
5-2 | Myliyah Lipsey | 1st | Finals H1 | Complete | |
Long Jump | |||||
13-7.5 | Olivia Collins | 7th | Finals H1 | Complete | |
Discus | |||||
84-8 | Justice Burke | 9th | Finals H1 | Complete | |
Shot Put | |||||
30-2 | Justice Burke | 1st | Finals H1 | Complete | |
20-9 | Saniya Desir | 8th | Finals H1 | Complete | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.50 | SB | Donye Headspeath | 4th | Finals H2 | Complete |
11.70 | Champion Corbin | 6th | Finals H2 | Complete | |
200 Meter Dash | |||||
23.88 | SB | Champion Corbin | 4th | Finals H2 | Complete |
24.57 | SB | Shavel Lesley | 7th | Finals H2 | Complete |
400 Meter Dash | |||||
53.48 | SB | Nate Stinson | 3rd | Finals H2 | Complete |
55.17 | Malachi Jackson | 4th | Finals H2 | Complete | |
800 Meter Run | |||||
2:18.03 | SB | Xavier Chitison | 2nd | Finals H1 | Complete |
2:34.34 | SB | Judah Booker | 7th | Finals H1 | Complete |
1600 Meter Run | |||||
5:37.54 | Okokon Ita | 5th | Finals H1 | Complete | |
5:54.03 | Mark Wright | 9th | Finals H1 | Complete | |
3200 Meter Run | |||||
13:04.09 | SB | Mahamdou Ceesay | 4th | Finals H1 | Complete |
110 Meter Hurdles | |||||
15.75 | Ousmane Gadio | 1st | Finals H2 | Complete | |
19.37 | Meade Bakeye | 3rd | Finals H2 | Complete | |
300 Meter Hurdles | |||||
48.77 | Ousmane Gadio | 3rd | Finals H1 | Complete | |
4x100 Meter Relay | |||||
44.96 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:36.07 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:38.84 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:46.31 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete | |
High Jump | |||||
6-4 | Lyles Lehon | 1st | Finals H1 | Complete | |
5-10 | Malachi Jackson | 2nd | Finals H1 | Complete | |
Long Jump | |||||
19-5.5 | Lyles Lehon | 1st | Finals H1 | Complete | |
18-7.25 | Donye Headspeath | 5th | Finals H1 | Complete | |
Discus | |||||
102-8 | Mickale Jackson | 6th | Finals H1 | Complete | |
96-9 | Kenneth Sengita | 8th | Finals H1 | Complete | |
Shot Put | |||||
34-3 | SB | Mickale Jackson | 5th | Finals H1 | Complete |
34-2 | Matthew Anokwu | 6th | Finals H1 | Complete |