Hamilton Township Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.37 | SB | Jaihla Martin | 11th | Finals H1 | Complete |
15.05 | Peyton Gearheart | 13th | Finals H1 | Complete | |
200 Meter Dash | |||||
34.77 | SB | Kayleigh Maynard | 9th | Finals H1 | Complete |
35.79 | Ilona Green | 10th | Finals H1 | Complete | |
400 Meter Dash | |||||
1:25.14 | SB | Roqeebah Ogunlana | 11th | Finals H2 | Complete |
800 Meter Run | |||||
4:02.22 | SB | Hannah Riebel | 9th | Finals H1 | Complete |
1600 Meter Run | |||||
7:59.60 | SB | Jocelynn DeLong | 5th | Finals H1 | Complete |
3200 Meter Run | |||||
18:36.23 | SB | Jocelynn DeLong | 3rd | Finals H1 | Complete |
100 Meter Hurdles | |||||
20.94 | Alessa Toth | 7th | Finals H1 | Complete | |
22.51 | SB | Anna Castle | 8th | Finals H1 | Complete |
300 Meter Hurdles | |||||
1:00.68 | Alessa Toth | 5th | Finals H1 | Complete | |
1:07.76 | SB | Anna Castle | 7th | Finals H1 | Complete |
4x100 Meter Relay | |||||
58.88 | Relay Team | 7th | Finals H1 | Complete | |
4x200 Meter Relay | |||||
2:07.70 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete | |
4x400 Meter Relay | |||||
5:32.56 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete | |
4x800 Meter Relay | |||||
14:40.27 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete | |
High Jump | |||||
4-8 | Roqeebah Ogunlana | 3rd | Finals H1 | Complete | |
4-1 | Jael Haynes-Lee | 4th | Finals H1 | Complete | |
Long Jump | |||||
13-0 | Alessa Toth | 8th | Finals H1 | Complete | |
12-2.5 | Kayleigh Maynard | 9th | Finals H1 | Complete | |
Discus | |||||
47-2.25 | Jael Haynes-Lee | 9th | Finals H1 | Complete | |
Shot Put | |||||
24-2 | Isabella Samczuk | 5th | Finals H1 | Complete | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.61 | SB | Aaron Prewitt | 10th | Finals H1 | Complete |
12.86 | SB | Jaevonte Allen | 13th | Finals H1 | Complete |
200 Meter Dash | |||||
26.83 | Abdul-Jabar Ogunlana | 12th | Finals H2 | Complete | |
27.47 | SB | Aaron Prewitt | 13th | Finals H1 | Complete |
400 Meter Dash | |||||
1:13.51 | SB | Elikai Trotter | 13th | Finals H2 | Complete |
800 Meter Run | |||||
2:37.14 | Roosevelt Trotter IV | 9th | Finals H1 | Complete | |
1600 Meter Run | |||||
5:34.88 | Caden Spencer | 4th | Finals H1 | Complete | |
6:55.01 | SB | Monrail Quinn | 11th | Finals H1 | Complete |
3200 Meter Run | |||||
12:33.03 | Caden Spencer | 3rd | Finals H1 | Complete | |
15:32.47 | SB | Gael Perez Tlaque | 7th | Finals H1 | Complete |
300 Meter Hurdles | |||||
1:00.22 | SB | Daviace Packnett | 6th | Finals H1 | Complete |
4x100 Meter Relay | |||||
51.79 | Relay Team | 7th | Finals H1 | Complete | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:46.17 | Relay Team | 7th | Finals H1 | Complete | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:51.94 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete | |
Long Jump | |||||
15-0.5 | Elikai Trotter | 9th | Finals H1 | Complete | |
Discus | |||||
121-3 | Kyren Sheppard | 3rd | Finals H1 | Complete | |
77-8 | Landon Hill | 10th | Finals H1 | Complete | |
Shot Put | |||||
33-6 | Sammy Mullett | 7th | Finals H1 | Complete | |
31-6 | SB | Caden Tanksley | 9th | Finals H1 | Complete |