Youngstown State University Results
Women | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
60 Meter Dash | |||||
7.91 | SB | Symona Gregory | 7th | Finals H1 | Complete Results |
7.92 | SB | Symona Gregory | 7th | Prelims H10 | Complete Results |
8.03 | SB | Kenya Garner | 13th | Prelims H10 | Complete Results |
8.09 | SB | Kenya Garner | 13th | Finals H2 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
25.92 | SB | Symona Gregory | 5th | Finals H3 | Complete Results |
26.23 | SB | Kenya Garner | 9th | Finals H2 | Complete Results |
26.37 | SB | Alexis Washington | 13th | Finals H3 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:20.93 | SB | Lisa Lee | 12th | Finals | Complete Results |
1000 Meter Run | |||||
2:56.80 | SB | Samantha Hamilton | 3rd | Finals | Complete Results |
3:04.34 | SB | Lauren Blase | 10th | Finals | Complete Results |
One Mile Run | |||||
5:26.73 | SB | Kayla Witmer | 25th | Finals | Complete Results |
5:37.09 | SB | Nelly Yegon | 34th | Finals | Complete Results |
60 Meter Hurdles | |||||
9.22 | SB | Laura Kosiorek | 8th | Finals H2 | Complete Results |
9.27 | SB | Nicole Rymer | 7th | Prelims H4 | Complete Results |
9.44 | SB | Laura Kosiorek | 13th | Prelims H7 | Complete Results |
9.51 | SB | Nicole Rymer | 13th | Finals H1 | Complete Results |
High Jump | |||||
4-11 | SB | Brittany Amicone | 16th | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
15-7 | SB | Nicole Rymer | 14th | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
38-1.75 | SB | Laura Kosiorek | 2nd | Finals | Complete Results |
Pole Vault | |||||
10-2 | SB | Stephanie Jarvis | 14th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
40-11 | SB | Alison Roth | 9th | Finals | Complete Results |
38-6.25 | SB | Kaicee Kubicina | 14th | Finals | Complete Results |
37-6.5 | SB | Amanda Cox | 20th | Finals | Complete Results |
Weight Throw | |||||
51-3.75 | SB | Marissa Opper | 9th | Finals | Complete Results |
46-11 | SB | Kaitlyn Griffith | 14th | Finals | Complete Results |
42-5.5 | SB | Casey Watson | 24th | Finals | Complete Results |
Men | Athlete | Place | Section | Results | |
200 Meter Dash | |||||
22.34 | SB | Michael Davis | 15th | Finals H4 | Complete Results |
22.36 | SB | Tarelle Irwin | 17th | Finals H3 | Complete Results |
1000 Meter Run | |||||
2:35.69 | SB | Scott Denham | 7th | Finals | Complete Results |
2:42.20 | SB | Lance Ronghi | 16th | Finals | Complete Results |
One Mile Run | |||||
4:35.36 | SB | Aron Korir | 30th | Finals | Complete Results |
3000 Meter Run | |||||
9:14.67 | SB | Joe Copploe | 36th | Finals | Complete Results |
9:16.55 | SB | Jim Ramson | 38th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
57-7 | SB | Aaron Merrill | 1st | Finals | Complete Results |
52-0.75 | SB | John Seaver | 4th | Finals | Complete Results |
51-10 | SB | Bobby Grace | 6th | Finals | Complete Results |
48-11.5 | SB | Jeremiah Folger | 14th | Finals | Complete Results |
43-11.25 | SB | Benjamin Goodnight | 26th | Finals | Complete Results |
Weight Throw | |||||
50-11.75 | SB | Aaron Merrill | 16th | Finals | Complete Results |
45-3 | SB | Sam Cassano | 30th | Finals | Complete Results |