Elder Results
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
11.90 | SB | Alex Sunderman | 11th | Prelims H2 | Complete Results |
12.18 | SB | Nick Stagge | 13th | Prelims H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
22.26 | SB | Tyrall Butler | 1st | Prelims H2 | Complete Results |
22.36 | SB | Tyrall Butler | 1st | Finals | Complete Results |
23.17 | SB | Josh Freidel | 5th | Finals | Complete Results |
23.52 | SB | Josh Freidel | 6th | Prelims H2 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
53.03 | SB | Logan Grimme | 1st | Finals H2 | Complete Results |
56.33 | SB | Alex Sunderman | 7th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:05.61 | SB | Josh Makin | 3rd | Finals | Complete Results |
2:17.96 | SB | Ryan Morgan | 10th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:46.70 | SB | Josh Reiskamp | 5th | Finals | Complete Results |
5:05.49 | SB | Sam Hahn | 9th | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
10:14.81 | SB | Keith Schenkel | 3rd | Finals | Complete Results |
10:15.28 | SB | Corey Zielinski | 4th | Finals | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
16.03 | SB | Robert Williams | 5th | Prelims H2 | Complete Results |
16.03 | SB | Robert Williams | 4th | Finals | Complete Results |
16.68 | SB | Jabriel Chafin | 4th | Prelims H1 | Complete Results |
16.68 | SB | Jabriel Chafin | 5th | Finals | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
42.60 | SB | Jabriel Chafin | 3rd | Finals H2 | Complete Results |
42.66 | SB | Ryan Priestle | 4th | Finals H2 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
43.73 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:32.44 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:40.34 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:45.37 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
High Jump | |||||
5-6 | SB | Danny Meyer | 4th | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
19-1.5 | SB | Emmanuel Mitchell | 4th | Finals | Complete Results |
18-2 | SB | Danny Meyer | 6th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
116-6 | SB | Jordan Lillis | 5th | Finals | Complete Results |
112-8 | SB | Rob Huser | 7th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
39-2 | SB | Alex Arar | 5th | Finals | Complete Results |
35-0 | SB | Phil Nowak | 12th | Finals | Complete Results |