Pick. North Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.31 | SB | Terrica Leonard | 11th | Prelims H2 | Complete Results |
13.75 | SB | Aysha Harris | 13th | Prelims H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
29.29 | SB | Rachel Harris | 13th | Prelims H1 | Complete Results |
31.64 | SB | Jenny Jue | 15th | Prelims H2 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:04.26 | SB | Emily Shevelow | 8th | Finals H2 | Complete Results |
1:07.19 | SB | Alicia Meyer | 12th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:29.16 | SB | Fayth Greegor | 4th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:39.17 | SB | Kim Black | 3rd | Finals | Complete Results |
6:17.34 | SB | Caitlin Hughes | 13th | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
12:08.27 | SB | Kristen Eisenhauer | 1st | Finals | Complete Results |
13:07.70 | SB | Kayla Byler | 6th | Finals | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
17.45 | SB | Shurelle Stewart | 12th | Prelims H2 | Complete Results |
17.75 | SB | Lindsay White | 14th | Prelims H1 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
51.50 | SB | Shurelle Stewart | 6th | Finals H1 | Complete Results |
52.57 | SB | Bria Booker | 10th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Shuttle Hurdle Relay | |||||
1:10.46 | SB | Relay Team | 5th | Finals H1 | |
4x100 Meter Relay | |||||
53.47 | SB | Relay Team | 7th | Finals | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:51.60 | SB | Relay Team | 4th | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:27.89 | SB | Relay Team | 6th | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:38.71 | SB | Relay Team | 4th | Finals | |
High Jump | |||||
4-8 | SB | Jenny Jue | 9th | Finals | Complete Results |
4-6 | SB | Marie Hall | 12th | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
16-0.25 | SB | Bria Booker | 3rd | Finals | Complete Results |
13-7.75 | SB | Rachel Harris | 9th | Finals | Complete Results |
Pole Vault | |||||
8-0 | SB | Rebecca Chacko | 4th | Finals | Complete Results |
7-6 | SB | Rachel Barstow | 5th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
78-7 | SB | Emily Loudermilk | 9th | Finals | Complete Results |
65-10 | SB | Jayma Donovan | 15th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
28-6 | SB | Emily Loudermilk | 8th | Finals | Complete Results |
22-5 | SB | Jayma Donovan | 15th | Finals | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.35 | SB | Tony Traylor | 7th | Prelims H2 | Complete Results |
11.46 | SB | Tony Traylor | 7th | Finals | Complete Results |
11.48 | SB | Bryce Cordova | 8th | Finals | Complete Results |
11.54 | SB | Bryce Cordova | 8th | Prelims H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
23.15 | SB | Tony Traylor | 2nd | Finals | Complete Results |
23.17 | SB | Tony Traylor | 5th | Prelims H1 | Complete Results |
23.79 | SB | Dane Willis | 8th | Prelims H2 | Complete Results |
23.96 | SB | Dane Willis | 8th | Finals | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
54.53 | SB | Brian Green | 7th | Finals H2 | Complete Results |
54.58 | SB | Frank Foster | 8th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:06.44 | SB | Rocky Riddle | 9th | Finals | Complete Results |
2:06.86 | SB | Stephen Morrison | 10th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:42.50 | SB | Abukakar Shegow | 6th | Finals | Complete Results |
4:55.86 | SB | Paul Timmel | 10th | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
9:55.75 | SB | Nick Hissrich | 4th | Finals | Complete Results |
10:18.26 | SB | Greg Black | 6th | Finals | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
15.29 | SB | Chad Benson | 5th | Finals | Complete Results |
15.58 | SB | Desmond Palmer | 7th | Finals | Complete Results |
15.64 | SB | Chad Benson | 5th | Prelims H2 | Complete Results |
15.79 | SB | Desmond Palmer | 6th | Prelims H1 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
41.34 | SB | Desmond Palmer | 6th | Finals H2 | Complete Results |
43.82 | SB | Chad Benson | 10th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
44.63 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
4x110 Shuttle Hurdle Relay | |||||
1:03.52 | SB | Relay Team | 5th | Finals H1 | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:34.58 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:39.47 | SB | Relay Team | 6th | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:39.00 | SB | Relay Team | 5th | Finals | |
High Jump | |||||
6-4 | SB | Michael Ballentine | 1st | Finals | Complete Results |
6-2 | SB | Devin Lomax | 2nd | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
20-9 | SB | Justin Young | 1st | Finals | Complete Results |
18-6.75 | SB | Devin Lomax | 10th | Finals | Complete Results |
Pole Vault | |||||
11-0 | SB | John Bauchmoyer | 3rd | Finals | Complete Results |
10-0 | SB | Eli Corder | 7th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
140-1 | SB | Kyle Mushill | 2nd | Finals | Complete Results |
108-9 | SB | Ryan Campbell | 11th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
47-2.75 | SB | Patrick Elflein | 2nd | Finals | Complete Results |
42-8.5 | SB | Chris Owens | 6th | Finals | Complete Results |