Caldwell Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
15.38 | SB | Alex Secrest | 20th | Finals H3 | 1A/2A Results |
16.15 | SB | Brooke Southard | 22nd | Finals H2 | 1A/2A Results |
200 Meter Dash | |||||
29.15 | SB | Jewel Mckown | 10th | Finals H4 | 1A/2A Results |
32.10 | SB | Alex Secrest | 20th | Finals H2 | 1A/2A Results |
400 Meter Dash | |||||
1:06.09 | SB | Chandra Schoeppn | 6th | Finals H1 | 1A/2A Results |
1:10.31 | SB | Kaitlyn Hesson | 17th | Finals H2 | 1A/2A Results |
800 Meter Run | |||||
2:42.42 | SB | Kyla Mclaughlin | 8th | Finals | 1A/2A Results |
2:51.60 | SB | Chelsea Lewis | 14th | Finals | 1A/2A Results |
1600 Meter Run | |||||
6:00.83 | SB | Morgan Stellfox | 6th | Finals | 1A/2A Results |
6:36.55 | SB | Dawn Spicer | 11th | Finals | 1A/2A Results |
3200 Meter Run | |||||
13:23.65 | SB | Dawn Spicer | 4th | Finals | 1A/2A Results |
300 Meter Hurdles | |||||
53.61 | SB | Amy Milstead | 8th | Finals H4 | 1A/2A Results |
4x100 Meter Relay | |||||
1:01.28 | SB | Relay Team | 11th | Finals H2 | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:56.10 | SB | Relay Team | 5th | Finals H1 | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:33.63 | SB | Relay Team | 7th | Finals H2 | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:01.05 | SB | Relay Team | 6th | Finals | |
Long Jump | |||||
14-4 | SB | Chandra Schoeppn | 11th | Finals | 1A/2A Results |
Discus | |||||
92-4 | SB | Lizzy Nau | 1st | Finals | 1A/2A Results |
73-2 | SB | Morgan Clark | 14th | Finals | 1A/2A Results |
Shot Put | |||||
29-6.5 | SB | Lizzy Nau | 6th | Finals | 1A/2A Results |
28-3.5 | SB | Morgan Clark | 10th | Finals | 1A/2A Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.10 | SB | Nick Hummerich | 9th | Finals H2 | 1A/2A Results |
200 Meter Dash | |||||
25.05 | SB | Nick Hummerich | 9th | Finals H3 | 1A/2A Results |
400 Meter Dash | |||||
53.52 | SB | Tyler Abrams | 5th | Finals H3 | 1A/2A Results |
59.02 | SB | Kale Rayner | 16th | Finals H1 | 1A/2A Results |
800 Meter Run | |||||
2:04.21 | SB | Tyler Cordell | 2nd | Finals | 1A/2A Results |
2:17.73 | SB | Kale Rayner | 10th | Finals | 1A/2A Results |
1600 Meter Run | |||||
4:52.56 | SB | Ben Warner | 6th | Finals | 1A/2A Results |
5:02.46 | SB | Zach Sanford | 10th | Finals | 1A/2A Results |
3200 Meter Run | |||||
10:16.47 | SB | Brandon Saling | 2nd | Finals | 1A/2A Results |
10:48.90 | SB | Ben Warner | 5th | Finals | 1A/2A Results |
300 Meter Hurdles | |||||
47.85 | SB | Barrett Carnahan | 9th | Finals H1 | 1A/2A Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:36.93 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:33.97 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
High Jump | |||||
5-2 | SB | Ben Warner | 8th | Finals | 1A/2A Results |
Discus | |||||
106-1 | SB | Michael Smith | 7th | Finals | 1A/2A Results |
93-10 | SB | Tim Schenkel | 13th | Finals | 1A/2A Results |
Shot Put | |||||
37-9 | SB | Michael Smith | 6th | Finals | 1A/2A Results |
30-9.5 | SB | Tim Schenkel | 17th | Finals | 1A/2A Results |