RaceTab 3 by MileSplit Registered to: Tim Fultom, The Armory Foundatiom
Croton Girls Relays - 5/2/2011 11:58:01 AM
Croton Harmon, Croton on Hudson, NY
Varsity Girls 4x400 Meter Relay Finals
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Mount Vernon A 4:07.90 10
2 Curtis A 4:15.90 8
3 Briarcliff A 4:21.90 6
4 New Rochelle A 4:22.00 5
5 Somers A 4:29.40 4
6 Lakeland Panas A 4:29.50 3
7 Yorktown A 4:33.80 2
8 Holy Child A 4:38.30 1
9 Edgemont A 4:39.40
10 Croton-Harmon A 4:43.40
11 Valhalla A 4:50.20
12 Pine Plains A 4:58.60
13 Hendrick Hudson A 4:44:00
Varsity Girls Discus Throw Finals
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Lauren Lopano Croton-Harmon 93-1 10
2 TiffanY Henry Edgemont 92-2 8
3 Alex Capelin Scarsdale 86-5 6
4 Ava Powchik Croton-Harmon 83-8 5
5 Naomi Hines Mt. Vernon 81-9 4
6 Melissa Wagner Croton-Harmon 79-7 3
7 Briyah Brown New Rochelle 74-0 2
8 Ashleigh Shanker Lakeland/Panas 73-5 1
9 Valeria Driscoll Lakeland/Panas 72-3
10 Cynthis Watt Mt. Vernon 70-7
11 Caroline Mitchell Irvington 69-3
12 Nijera Manuel New Rochelle 68-9
13 Kristina King New Rochelle 67-7
Varsity Girls Javelin Throw Finals
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Briyah Brown New Rochelle 79-10 10
2 Adrianna Napoletano Edgemont 79-0 8
3 TiffanY Henry Edgemont 78-8 6
4 Victoria Trentini Briarcliff 77-6 5
5 Alexandra Avant Valhalla 76-7 4
6 Jillian DiRoma Westlake 69-3 3
7 Kristin Rauch Horace Greeley 65-7 2
8 Rebecca Soucy Croton-Harmon 63-1 1
9 Mary Ross Kelly Pine Plains 62-1
10 Melissa Wagner Croton-Harmon 60-4
Varsity Girls Shot Put Finals
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Naomi Hines Mt.Vernon 34-8.5 10
2 TiffanY Henry Edgemont 34-4.25 8
3 Nijara Manuel New Rochelle 32-2.5 6
4 Tiana Gillerwater New Rochelle 30-2.75 5
5 Ava Powchik Croton-Harmon 28-5.25 4
6 Chinenyrenw Ani Curtis 27-5.25 3
7 Jaliyah Henry New Rochelle 26-7.5 2
8 Simone Webb Ardsley 26-2.25 1
9 Victoria Trentini Briarcliff 25-11.75
10 Nikki Heur Ardsley 25-11.25
11 Catherine Balogun Curtis 25-7.25
12 Alex Capelin Scarsdale 25-0.5
13 Asleigh Shanks Lakeland/Panas 24-7.25
14 Aly Tuman Croton-Harmon 24-4.75
Varsity Girls Triple Jump Finals
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Amy Shuler Scarsdale 33-7.5 10
2 Kyla Dayer Croton-Harmon 32-1.5 8
3 Jackie Molnar Pleasantville 30-6.5 6
4 Brianna Dayer Croton-Harmon 30-4.5 5
5 Natalie Soltan New Rochelle 30-4 4
6 Johari Yeiser New Rochelle 30-3.75 3
7 Kiki Yewer Scarsdale 30-2.75 2
8 Madeline Zimmerman Briarcliff 30-0.5 1
9 Lindsey Craig Somers 29-9.5
10 Helene Hall Irvington 28-11
11 Tiffany Saw Curtis 28-9.25
12 Hyangsook Kwk Irvington 28-5.75
13 Cece Elmore Somers 28-4.75
14 Mary Ross Kelly Pine Plains 28-1.5
Varsity Girls Long Jump Finals
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Nicole Bartasch Yorktown 16-6 10
2 Jackie Molnar Pleasantville 15-9.5 8
3 Alicia Donaldson New Rochelle 15-4.5 6
4 Amy Shuler Scarsdale 15-0.5 5
5 Carissa Leonardi Lakeland/Panas 14-8 4
6 Nadika Bhumnarain Yorktown 14-6 3
7 Tanaya Yarde Mt. Vernon 14-5.5 2
8 Shantay Beccan Mt. Vernon 14-3.25 1
9 Kayla Dayer Croton-Harmon 14-2.5
10 Jasmine Acosta Port Chester 14-0.75
Varsity Girls High Jump Finals
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Jessica Grant Valhalla 5-4 10
2 Alexandra Hebrard Yorktown 5-0 8
3 Fiona O'Connor Yorktown 5-0 6
4 Shantay Beccan Mt.Vernon 4-10 5
5 Lillian Foote Scarsdale 4-10 4
6 Nicole Bartasch Yorktown 4-10 3
7 Brenna Brown North Salem 4-10 2
8 Helene Hall Irvington 4-10 1
9 Mary Adeyeye Lakeland/Panas 4-8
10 Jhane King Curtis 4-8
11 Brook Yewer Scarsdale 4-8
12 Christine Murphy Lakeland/Panas 4-6
13 Emily Jiang Ardsley 4-6
14 Shannon Ho Hen Hud 4-6
15 Lindsey Craig Somers 4-6
16 Sharon Luain Briarcliff 4-6
17 Milleria Oliveira Valhalla 4-6
Varsity Girls 4x800 Meter Relay Finals
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Somers A 10:24.90 10
2 Holy Child A 10:31.10 8
3 Yorktown A 10:31.30 6
4 Scarsdale A 10:34.71 5
5 New Rochelle A 10:36.60 4
6 Edgemont A 10:56.30 3
7 Curtis A 10:59.60 2
8 Pine Plains A 11:07.80 1
9 Croton-Harmon A 11:22.20
10 Irvington A 11:47.90
11 Valhalla A 12:01.70
12 Pleasantville A 12:04.91
13 Briarcliff A 12:10.50
Varsity Girls 4x100 Meter Relay Finals
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Mount Vernon A 50.60 10
2 New Rochelle A 52.30 8
3 North Salem A 52.80 6
4 Somers A 53.00 5
5 Curtis A 53.30 4
6 Yorktown A 53.90 3
7 Ossining A 54.20 2
8 Alexander Hamilton A 54.20 1
9 Edgemont A 56.70
10 Hendrick Hudson A 57.70
11 Croton-Harmon A 57.70
12 Ardsley A 57.90
13 Pleasantville A 58.20
14 Holy Child A 58.20
15 Briarcliff A 58.60
Varsity Girls Pole Vault Finals
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Julia Mizutani Pine Plains 9-0 10
2 Jessica Kimpel Somers 8-6 8
3 Jami Persic Somers 8-6 6
4 Rachel Hirsch Edgemont 8-0 5
5 Johari Yeiser New Rochelle 8-0 4
6 Kelli Whitman Valhalla 7-0 3
Varsity Girls 4x200 Meter Relay Finals
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Mount Vernon A 1:53.90 10
2 Curtis A 1:54.30 8
3 New Rochelle A 1:56.10 6
4 Alexander Hamilton A 1:56.20 5
5 Somers A 1:57.00 4
6 Lakeland Panas A 1:57.20 3
7 Irvington A 1:57.70 2
8 Yorktown A 1:58.20 1
9 Croton-Harmon A 1:59.10
10 Edgemont A 2:00.60
11 Good Counsel Academy A 2:01.40
12 Briarcliff A 2:04.50
13 Pleasantville A 2:04.80
14 Pine Plains A 2:06.10
15 Holy Child A 2:07.10
Varsity Girls Distance Medley Relay Finals
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Somers A 13:02.70 10
2 Scarsdale A 13:25.20 8
3 Holy Child A 13:32.80 6
4 Curtis A 13:37.90 5
5 Briarcliff A 14:03.80 4
Varsity Girls 1600 Meter Sprint Medley Relay Finals
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Somers A 4:27.00 10
2 New Rochelle A 4:30.10 8
3 Lakeland/Panas A 4:30.40 6
4 Holy Child A 4:38.80 5
5 Croton-Harmon A 4:39.40 4
6 Irvington A 4:41.50 3
7 North Salem A 4:50.10 2
8 Hendrick Hudson A 4:52.40 1
9 Alexander Hamilton A 4:52.50
10 Curtis A 4:52.70
11 Ossining A 4:53.60
12 Scarsdale A 4:55.80
13 Ardsley A 5:01.20
14 Briarcliff A 5:01.50
15 Edgemont A 5:14.70
Varsity Girls 3x100 Meter Shuttle Hurdle Relay Finals
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 New Rochelle A 52.80 10
2 Yorktown A 53.10 8
3 Pine Plains A 55.20 6
4 Croton-Harmon A 55.50 5
5 Edgemont A 58.10 4
6 Pleasantville A 59.80 3
7 Horace Greeley A 1:03.40 2
8 Good Counsel Academy A 1:04.70 1