New Albany Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.04 | SB | Alex Dunn | 24th | Prelims H1 | Complete Results |
14.25 | SB | Erica Blankemeyer | 27th | Prelims H6 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
28.85 | SB | Bailey Fitzgerald | 20th | Prelims H5 | Complete Results |
29.23 | SB | Alex Dunn | 26th | Prelims H2 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:05.91 | SB | Lexi Simpson | 19th | Finals H3 | Complete Results |
1:08.01 | SB | Hannah Inman | 21st | Finals H4 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:13.61 | SB | Taneisha Cordell | 1st | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:32.32 | SB | Catherine Ralston | 2nd | Finals | Complete Results |
5:35.17 | Eliza Matt | 3rd | Finals | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
12:03.53 | SB | Catherine Ralston | 1st | Finals | Complete Results |
12:56.36 | SB | Bryana Zuidenveg | 6th | Finals | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
18.93 | SB | Dena White | 14th | Prelims H3 | Complete Results |
19.38 | SB | Tanner Gerlacher | 16th | Prelims H3 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
46.49 | SB | Mycah Mason | 5th | Prelims H5 | Complete Results |
46.49 | SB | Mycah Mason | 5th | Finals | Complete Results |
53.15 | SB | Tanner Gerlacher | 15th | Prelims H4 | Complete Results |
4x100 Shuttle Hurdle Relay | |||||
1:14.79 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H1 | |
4x100 Meter Relay | |||||
54.46 | SB | Relay Team | 12th | Finals H1 | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:54.10 | SB | Relay Team | 10th | Finals H1 | |
800 Meter Sprint Medley Relay | |||||
2:04.27 | SB | Relay Team | 12th | Finals H1 | |
4x1600 Meter Relay | |||||
24:56.04 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:08.26 | SB | Relay Team | 4th | Finals H2 | |
Sprint Medley Relay | |||||
4:31.66 | SB | Relay Team | 1st | Finals H1 | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:47.10 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
Distance Medley Relay | |||||
12:55.62 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
High Jump | |||||
4-6 | SB | Dena White | 6th | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
16-4 | SB | Dena White | 6th | Finals | Complete Results |
14-4 | SB | Ama Karanteng | 13th | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
29-2 | SB | Olivia Gundin | 9th | Finals | Complete Results |
27-0.5 | SB | Bailey Fitzgerald | 10th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
97-8 | SB | Courtnay Banks | 2nd | Finals | Complete Results |
84-10 | SB | Rachel Reed | 8th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
27-9 | SB | Shira Katz | 10th | Finals | Complete Results |
25-8 | SB | Rachel Reed | 18th | Finals | Complete Results |