Licensed to Independence High School - OH
HY-TEK's Meet Manager 3/8/2014 08:14 PM
Independence Indoor - 2014 - 3/7/2014
Independence Indoor - 2014
Independence Fieldhouse
Results
Girls 55 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
Finals
1 Benson, Mariah Brecksville 7.41 7.85 5
2 Coles, Cadesha John Adams 7.76 7.88 5
3 DeBase, Kierra Brush 8.10 7.90 5
4 Giel, Emily Padua Franci 8.20 8.03 4
5 Kupniewski, Carly Brecksville 8.15 3
6 Bray, Key'aira John Adams 7.89 8.22 5
7 Walker, Naomi No. Olmsted 8.28 1
8 Reese, KeyAndra Ndcl 8.20 8.32 4
9 Grimes, C'Era Harvey 9.00 8.33 3
10 Richardson, Abigail Brecksville 8.42 1
11 Web, Brittany Holy Name 8.54 2
12 Frandanisa, Katelyn Ndcl 8.20 8.62 4
13 Hasek, Sarah Holy Name 8.66 1
14 Van Valkenburgh, Heidi Brecksville 8.84 1
15 Menefee, Camryn No. Olmsted 9.04 2
16 Priah, Lamonicah John Adams 8.10 9.09 5
17 Remington, Layne Brecksville 8.30 9.12 4
18 Sheffey, Ayla Harvey 9.20 9.26 3
19 Monturi, Marissa Wickliffe 9.50 9.27 3
20 Hall, Jordan Brecksville 8.50 9.33 4
21 McNamara, Madelyn No. Olmsted 9.44 2
22 Overberger, Leah Wickliffe 10.00 10.17 2
23 Milliner, Alexa Harvey 10.00 11.15 2
Girls 200 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Reynolds, Asya Brush 27.50 27.76 5
2 DeBase, Kierra Brush 32.00 29.15 2
3 Benson, Mariah Brecksville 28.00 29.15 5
4 Daniel, Alexis Harvey 26.50 29.26 5
5 Giel, Emily Padua Franci 28.90 29.43 4
6 Houser, Jesse Brecksville 28.50 29.76 5
7 Jancewicz, Kayla Padua Franci 29.50 30.59 4
8 Riedthaler, Leanne Wickliffe 31.03 1
9 Richardson, Abigail Brecksville 31.97 1
10 Kaminski, Isabel Brecksville 32.23 1
11 Nelson, Brooke Independence 31.12 32.72 3
12 Williams, Miya Brush 32.00 33.06 2
13 Fyock, Mackenzie Padua Franci 31.00 33.42 3
14 McNamara, Regan No. Olmsted 33.72 1
15 Galla, Emily Holy Name 33.90 2
16 Van Valkenburgh, Heidi Brecksville 31.50 34.36 3
17 Menefee, Camryn No. Olmsted 34.61 2
18 Follen, Sarah Holy Name 35.18 1
19 Church, Emma No. Olmsted 35.83 2
20 Sheffey, Ayla Harvey 30.00 35.97 4
21 Szinte, Amanda Wickliffe 40.83 2
22 Milliner, Alexa Harvey 32.00 44.04 3
Girls 400 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Daniel, Alexis Harvey 1:00.00 1:06.36 4
2 Beaver, Erin Brecksville 1:08.00 1:06.70 4
3 Stewart, Erin Ndcl 1:02.00 1:08.74 4
4 Jancewicz, Kayla Padua Franci 1:09.00 1:10.81 4
5 Turner, Breoni Laurel 1:10.00 1:10.89 3
6 Riedthaler, Leanne Wickliffe 1:15.00 1:11.68 2
7 Frame, Allona Harvey 1:10.00 1:12.23 3
8 Nelson, Brooke Independence 1:11.31 1:12.25 3
9 Powers, Colleen Harvey 1:10.00 1:12.26 4
10 DiGeronimo, Gianna Padua Franci 1:11.00 1:12.62 3
11 McNamara, Regan No. Olmsted 1:15.51 1
12 Remington, Layne Brecksville 1:12.00 1:15.54 3
13 Gray, Alizay John Adams 1:20.29 1:19.85 2
14 Zelis, Paige Brecksville 1:14.00 1:20.43 2
15 Benmerzouga, Safiya No. Olmsted 1:20.70 1
16 Greer, Glenita John Adams 1:21.02 1:21.22 2
17 Paukovits, Sarah Padua Franci 1:14.00 1:21.48 2
18 Korenewych, Anna Wickliffe 1:25.00 1:28.65 1
Girls 800 Meter Run
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Adams, Jaimie Padua Franci 2:40.00 2:38.71 2
2 Rotondo, Isabella Wickliffe 2:34.00 2:39.23 2
3 Antonelli, Kayleigh Brecksville 2:50.00 2:49.44 2
4 Greenlee, Cammy Brecksville 2:50.00 2:56.59 2
5 Breier, Jackie Ndcl 2:52.00 2:57.26 2
6 Nin, Rachel Brecksville 3:05.00 3:00.98 1
7 Taras, Lauren Independence 2:59.00 3:03.49 2
8 Lysobey, Marge Holy Name 3:07.30 1
9 Rayl, Katlyn Ndcl 3:05.00 3:09.99 1
10 Haynes, AreyAnna Harvey 3:05.00 3:14.28 1
11 Irizarry, Karyra No. Olmsted 3:14.57 1
12 Majstorovic, Aleksandra Brecksville 3:21.23 1
13 Waters, Donna John Adams 3:01.15 3:24.02 2
14 Werner, Caroline Laurel 3:30.00 3:27.31 1
15 Bowden, Carrie Harvey 3:00.00 3:33.08 2
16 Salltzman, Julia Laurel 3:45.00 3:34.83 1
17 Porter, D'Angela John Adams 3:50.10 4:07.79 1
Girls 1600 Meter Run
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Adams, Jaimie Padua Franci 5:45.00 6:04.91
2 Breier, Jackie Ndcl 6:10.00 6:27.18
3 Greenlee, Cammy Brecksville 6:00.00 6:33.00
4 Johr, Emily No. Olmsted 6:35.71
5 Carroll, Micaela Padua Franci 5:55.00 6:45.79
6 Smith, Jada John Adams 7:06.77 6:45.85
7 Kinnen, Kathleen Holy Name 6:46.13
8 Taras, Lauren Independence 6:45.00 6:46.77
9 Haynes, AreyAnna Harvey 7:45.00 6:58.64
10 Keefer, Jessica Wickliffe 6:15.00 7:06.04
11 Overberger, Leah Wickliffe 7:45.00 8:29.00
Girls 3200 Meter Run
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Chmielewski, Sara Padua Franci 13:30.00 14:06.95
Girls 55 Meter Hurdles
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Reynolds, Asya Brush 8.80 9.08 5
2 Jefferson, Chantal Harvey 9.90 10.27 4
3 Young, Abby Laurel 10.50 10.50 3
4 Harding, Shante Ndcl 11.35 10.60 2
5 Nelson, Brooke Independence 10.60 10.70 3
6 Frame, Allona Harvey 10.00 10.72 4
7 DiGeronimo, Gianna Padua Franci 9.80 10.74 4
8 Williams, Miya Brush 9.50 10.84 5
9 Pannell, Cara Ndcl 11.24 10.84 3
10 Medagalia, Ali Padua Franci 9.90 11.05 4
11 Jefferson, Tanja Harvey 10.50 11.19 3
12 Veverka, Bethany No. Olmsted 11.59 1
13 Schnupp, Alisha No. Olmsted 12.43 2
14 Biltz, Josephine No. Olmsted 12.53 1
15 Cawley, Mary Brecksville 9.00 18.64 5
-- Wallace, Alyssa Padua Franci 9.50 DQ 5
Girls 4x200 Meter Relay
============================================================================
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Brecksville 'A' 1:56.00 1:58.28 3
1) Aldridge, Sara 2) Benson, Mariah
3) Houser, Jesse 4) Beaver, Erin
2 Ndcl 'A' 2:10.00 2:04.15 3
1) Marusic, Sophie 2) Pannell, Cara
3) Harding, Shante 4) Reese, KeyAndra
3 Laurel 'A' 2:10.00 2:05.62 2
1) Young, Abby 2) Ruttenberg, Sophie
3) Rodriguez, Emily 4) Turner, Breoni
4 John Adams 'A' 2:11.89 2:05.93 2
1) Priah, Lamonicah 2) Bray, Key'aira
3) Gray, Alizay 4) Coles, Cadesha
5 Brecksville 'B' 2:01.00 2:06.02 2
1) Zelis, Paige 2) Osicka, Sage
3) Remington, Layne 4) Richardson, Abigail
6 No. Olmsted 'A' 2:07.05 3
1) Walker, Naomi 2) Bereznay, Sarah
3) Bereznay, Samantha 4) Zemek, Kaitlyn
7 Harvey 'A' 2:00.00 2:09.34 3
1) Jefferson, Tanja 2) Grimes, C'Era
3) Jefferson, Chantal 4) Jiminez, Providence
8 Holy Name 'A' 2:12.10 1
1) Hasek, Sarah 2) Follen, Sarah
3) Galla, Emily 4) Web, Brittany
9 Laurel 'B' 2:45.00 2:16.80 1
1) Spraggins, Laquanna 2) Fairley, Leigh Ann
3) Salltzman, Julia 4) Werner, Caroline
-- No. Olmsted 'B' DQ 1
1) Menefee, Camryn 2) Hawkins, Mikala
3) Church, Emma 4) McNamara, Madelyn
Girls 4x400 Meter Relay
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Harvey 'A' 4:15.00 4:48.69
1) Frame, Allona 2) Daniel, Alexis
3) Jefferson, Chantal 4) Powers, Colleen
2 Laurel 'A' 4:50.00 4:53.71
1) Young, Abby 2) Rodriguez, Emily
3) Cotton, Bre'anna 4) Turner, Breoni
3 No. Olmsted 'A' 5:00.35
1) Benmerzouga, Safiya 2) Frolo, Hope
3) Griswold, Hannah 4) Drews, Molly
4 Padua Franciscan 'A' 5:02.93
1) Fyock, Mackenzie 2) DiGeronimo, Gianna
3) Wallace, Alyssa 4) Jancewicz, Kayla
Girls 4x800 Meter Relay
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Brecksville 'A' 11:30.00 12:05.43
1) Greenlee, Cammy 2) Antonelli, Kayleigh
3) Schlabig, Sarah 4) Majstorovic, Aleksandra
2 No. Olmsted 'A' 12:42.18
1) Frolo, Hope 2) Griswold, Hannah
3) Biltz, Heather 4) Drews, Molly
3 Holy Name 'A' 12:47.11
1) Lysobey, Marge 2) Kolenz, Laura
3) Miller, Rachel 4) Kinnen, Kathleen
4 Laurel 'A' 13:20.00 12:59.89
1) Coyle, Katie 2) Werner, Caroline
3) Salltzman, Julia 4) Cotton, Bre'anna
Girls High Jump
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Beaver, Erin Brecksville 4-04.00 4-08.00
2 Zelis, Paige Brecksville 4-04.00 4-06.00
2 Lewis, Riley Harvey 4-06.00 4-06.00
4 Hasek, Sarah Holy Name J4-06.00
4 Wallace, Alyssa Padua Franci 4-07.50 J4-06.00
6 Houser, Jesse Brecksville 4-00.00 4-04.00
Girls Shot Put
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Okeafor, Sarah Brecksville 35-00.00 34-10.50
2 Sadlon, Rachel No. Olmsted 33-08.50
3 Roberts, Jillian Brecksville 32-00.00 32-07.50
4 Pagan, Thelma Harvey 33-00.00 32-03.00
5 Waters, Donna John Adams 28-08.00 30-10.00
6 Spraggins, Laquanna Laurel 29-00.00 27-04.25
7 Roberts, Krista Brecksville 26-00.00 26-06.00
8 Porter, D'Angela John Adams 18-06.00 22-11.00
9 Horter, Julia Brecksville 22-07.00
10 Szinte, Amanda Wickliffe 21-01.00 21-00.75
11 Overberger, Leah Wickliffe 19-01.00 19-03.00
12 Minister, Rayonia John Adams 18-07.00
13 Patel, Aayushi Brecksville 17-08.25
14 Ray, Termonie John Adams 18-04.00 17-01.00
-- Gray, Jasmine Harvey 25-00.00 ND
-- Myers, Megan Brecksville ND
Boys 55 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Shirk, Johnny Ndcl 6.90 6.94 4
2 Montgomery, Marquee Benedictine 6.40 7.03 4
3 Sarjeant, Joe Wickliffe 6.94 7.11 3
4 Rash, Dontez Benedictine 6.50 7.12 4
5 Glanton, Iman Benedictine 6.50 7.19 4
6 Shepherd, Devontae Brush 7.10 7.22 3
7 Townsend, Raheem John Adams 6.86 7.30 4
8 Shorts, Stephen Brush 7.30 7.51 3
9 Shepherd, Jerry Ndcl 7.10 7.51 3
10 Pettis, Sean John Adams 7.56 2
11 Griesmer, Don Brecksville 7.62 1
12 Hegyi, Shawn No. Olmsted 7.73 1
13 Bender, Shane Independence 7.95 7.80 2
14 Aguirre, Andres Brecksville 7.87 1
15 Rodriguez, Josue Holy Name 7.96 1
16 LaPlante, James Brecksville 8.14 2
17 Darby, Jake Holy Name 8.23 2
18 Merriweather, Jashon Wickliffe 7.52 8.27 3
19 Feiler, Charles No. Olmsted 8.82 2
Boys 200 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Sarjeant, Joe Wickliffe 24.50 25.59 4
2 Rash, Dontez Benedictine 25.00 25.94 3
3 Vadini, Nick Brecksville 26.19 1
4 Sgobbo, Brandon Padua Franci 27.50 26.36 2
5 Lozada, Shawn Benedictine 26.00 26.80 3
6 Fenton, Tyler Wickliffe 25.00 26.89 4
7 Underwood, Josh Brecksville 27.12 1
8 Peralta, Andrew No. Olmsted 27.23 1
9 Bender, Shane Independence 26.00 27.89 3
10 Cha, Anthony No. Olmsted 28.33 1
11 Rodriguez, Josue Holy Name 28.47 2
12 Koshino, Keiichi Brecksville 28.64 1
13 Darby, Jake Holy Name 28.72 1
14 Pham, Jimmy Padua Franci 28.50 29.90 2
15 Merriweather, Jashon Wickliffe 30.81 3
16 Liebal, Erik Independence 29.10 30.99 2
17 Buher, Curt Padua Franci 29.50 31.62 2
Boys 400 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Perozeni, Nick Brecksville 56.81 1
2 Fenton, Tyler Wickliffe 57.80 58.17 4
3 Bender, Shane Independence 56.50 58.50 4
4 Davis, Steven No. Olmsted 58.56 1
5 Byrd, Marcellus Brush 1:00.00 1:01.32 3
6 Sai, Sunder Brecksville 1:01.39 2
7 Lovette, Maurice Brush 1:00.00 1:01.44 3
8 Spanulo, Reno Holy Name 1:01.74 1
9 Gricar, Jacob Benedictine 1:02.02 1:02.10 3
10 Burrage, E-Ron John Adams 1:03.12 4
11 Benson, Jeremiah Wickliffe 58.80 1:04.25 3
12 Crocket, Gerald John Adams 52.00 1:04.86 4
13 Edwards, Jarrett Benedictine 1:05.90 3
14 Pham, Jimmy Padua Franci 1:05.00 1:08.01 2
15 Boccuzzi, Francis Brecksville 1:09.49 2
16 Hiidel, Zach Holy Name 1:09.66 1
17 Seaberry, Tarik John Adams 1:10.12 4
18 Yassin, Abdallah No. Olmsted 1:10.60 1
19 Bernstein, Justin Independence 1:07.00 1:10.91 2
20 Tuck, Elliot Benedictine 1:05.00 1:13.22 2
Boys 800 Meter Run
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Bonamer, Mick Brecksville 2:10.59 1
2 Bottger, Jared Ndcl 2:20.00 2:15.42 2
3 Tomcho, Brad No. Olmsted 2:19.11 1
4 Blaze, Ethan Independence 2:23.00 2:20.59 2
5 Sidhu, Jesse Wickliffe 2:18.00 2:21.86 2
6 Johnson, Deon Brush 2:30.00 2:24.32 2
7 Lawson, Davaughn Benedictine 2:30.00 2:24.55 2
8 Jedrzejek, Colin Independence 2:25.00 2:29.95 2
9 Samaranayake, Amal Brecksville 2:30.80 1
10 Good, Tim Brecksville 2:31.20 1
11 Schaeffer, Jack Padua Franci 2:35.00 2:37.20 2
12 Bernstein, Justin Independence 2:38.00 2:44.56 1
13 Gonzalez, Alfredo Benedictine 2:50.00 2:45.23 1
14 Burke, Crewe Wickliffe 2:45.00 2:52.47 1
Boys 1600 Meter Run
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Bottger, Jared Ndcl 4:55.00 5:00.36
2 Blaze, Ethan Independence 5:14.00 5:13.13
3 Jedrzejek, Colin Independence 5:28.00 5:13.51
4 Lawson, Davaughn Benedictine 5:20.00 5:18.97
5 Sidhu, Jesse Wickliffe 5:15.00 5:20.69
6 Thompson, Chris Brecksville 5:21.10
7 Terschak, David Holy Name 5:21.18
8 Breier, Jayson Ndcl 5:25.00 5:29.49
9 Finn, Ian Brecksville 5:30.15
10 Michael, Nate No. Olmsted 5:33.46
11 Seballos, Jason Padua Franci 5:35.00 5:37.43
12 Moore, Aaron Brecksville 5:37.93
13 Rohwer, Michael Brush 5:20.00 5:40.02
14 Martynowski, Jacob No. Olmsted 5:51.98
15 Liebal, Erik Independence 5:47.00 5:53.40
16 Mandarano, Tim Padua Franci 5:45.00 6:38.07
Boys 3200 Meter Run
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 DiSante, Jeff Brecksville 11:29.90
2 Good, Ben Brecksville 11:33.00
3 Dietrich, Josh Brecksville 11:50.89
4 Dailey, Sean No. Olmsted 12:28.05
Boys 55 Meter Hurdles
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Reddy, Frank No. Olmsted 8.99
2 Hernandez, Victor No. Olmsted 9.13
3 Giamio, Biagio Brecksville 9.71
4 Boccuzzi, Francis Brecksville 12.05
Boys 4x200 Meter Relay
============================================================================
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Benedictine 'A' 1:35.00 1:42.05 2
1) Rash, Dontez 2) Lozada, Shawn
3) Glanton, Iman 4) Montgomery, Marquee
2 Wickliffe 'A' 1:45.00 1:47.31 2
1) Benson, Jeremiah 2) Fenton, Tyler
3) Nagy, Devon 4) Sarjeant, Joe
3 Brush 'A' 1:37.00 1:47.69 2
1) Shorts, Stephen 2) Lovette, Maurice
3) Byrd, Marcellus 4) Shepherd, Devontae
4 John Adams 'A' 1:40.50 1:48.05 2
1) Jones, Antwan 2) Townsend, Raheem
3) Hambrick, Abdul 4) Pettis, Sean
5 Benedictine 'B' 1:45.00 1:49.50 1
1) Ward, Aubrey 2) James, Jalen
3) Adams, Maceo 4) Saba, Warren
6 Brecksville 'A' 1:49.63 1
1) Vadini, Nick 2) Brown, Quentin
3) Kalvas, TJ 4) Zheng, Michael
7 No. Olmsted 'A' 1:58.08 1
1) Hegyi, Shawn 2) Lufkin, Jason
3) Jackson, Stephon 4) Cha, Anthony
Boys 4x400 Meter Relay
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Brecksville 'A' 3:59.99
1) Boccuzzi, Francis 2) Samaranayake, Amal
3) Bonamer, Mick 4) Nypaver, Jacob
2 Benedictine 'A' 4:30.00 4:15.16
1) Tuck, Elliot 2) Glanton, Iman
3) Gricar, Jacob 4) Montgomery, Marquee
3 Independence 'A' 4:10.00 4:26.61
1) Liebal, Erik 2) Jedrzejek, Colin
3) Bender, Shane 4) Bernstein, Justin
Boys 4x800 Meter Relay
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Brecksville 'A' 8:56.30
1) Perozeni, Nick 2) Samaranayake, Amal
3) Sai, Sunder 4) Bonamer, Mick
2 Benedictine 'A' 9:30.00 10:19.30
1) Edwards, Jarrett 2) Gonzalez, Alfredo
3) Triolo, PJ 4) Lawson, Davaughn
3 Holy Name 'A' 10:30.10
1) Terschak, David 2) Hiidel, Zach
3) Slivka, Shawn 4) Marcinowski, Austin
Boys High Jump
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Wesel, Jason Brecksville 5-10.00
2 Sanborn, Kyle No. Olmsted J5-10.00
3 Kalvas, TJ Brecksville 5-04.00
4 Benson, Jeremiah Wickliffe 5-08.00 5-02.00
5 Nypaver, Jacob Brecksville J5-02.00
6 Seighman, Jake No. Olmsted 4-08.00
Boys Shot Put
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Toth, James Brecksville 45-05.25
2 Sorna, Eli Brecksville 41-07.00
3 Digeronimo, Nick Benedictine 39-11.00 40-06.25
4 Esther, Sean Brecksville 32-00.00
5 Pesicka, Isaac Benedictine 30-11.00 31-05.25
6 Halloran, Sean Holy Name 28-03.00
7 Conroy, Steve No. Olmsted 26-01.50
8 McCullough, Kyle No. Olmsted 25-02.00
9 Dewey, Jack Holy Name 24-03.25
-- Washington, Frank Benedictine 29-11.00 ND