Complete Results

 Bucyrus High School                                        HY-TEK's Meet Manager
                    Northmor H.S. CC Invitational - 8/21/2017                    
                              Last Completed Event                               
 
Event 1  Boys 5k Run CC
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
169 Unknown                                            40:23.00                  
170 Unknown                                            40:23.00                  
  1 Shindeldecker, Gavin         Lucas                 17:42.43    1             
  2 Spencer, Paden               Fredericktown         17:45.85    2             
  3 Poling, Jacob                Elgin                 17:48.22    3             
  4 Brown, Adam                  North Union           18:04.36    4             
  5 Pinnick, Christopher         Ridgedale             18:14.47                  
  6 Burggraf, Gabe               North Union           18:19.27    5             
  7 Amens, Austin                Northmor              18:23.12    6             
  8 Stalnaker, Jack              Fredericktown         18:32.09    7             
  9 Skaggs, Dalton               North Union           18:40.43    8             
 10 Riley, Connor                Fredericktown         18:43.24    9             
 11 Caputo, Thomas               Fredericktown         18:43.73   10             
 12 Whitney, Nathan              East Knox             18:45.92   11             
 13 Poling, Aaron                Elgin                 18:46.48   12             
 14 Green, Nolan                 Fredericktown         18:47.95   13             
 15 Kipp, Collin                 Highland              18:48.54   14             
 16 Studer, Jacob                Elgin                 18:49.27   15             
 17 Parr, Scott                  East Knox             18:51.83   16             
 18 Howard, Branton              Highland              19:06.63   17             
 19 Krebehenne, Joel             North Union           19:09.27   18             
 20 White, B.J.                  Northmor              19:24.81   19             
 21 Roddy, Roghan                Fredericktown         19:26.93   20             
 22 Lee, Dalton                  Highland              19:27.13   21             
 23 Griffith, Brennan            North Union           19:27.35   22             
 24 Wolford, Bradley             Fredericktown         19:35.01   23             
 25 Bentley, Ryan                Northmor              19:36.30   24             
 26 Wetzel, Zach                 Highland              19:36.65   25             
 27 Hedrick, Dakota              Bucyrus               19:37.54   26             
 28 Wright, Nathen               Clear Fork            19:38.09   27             
 29 Shearer, Gavin               Buckeye Valley        19:40.06   28             
 30 Keen, Gavin                  Northmor              19:40.53   29             
 31 Hurt, Cameron                Buckeye Valley        19:40.85   30             
 32 Holst, Nathan                Buckeye Valley        19:41.07   31             
 33 Heiser, Nathan               Buckeye Valley        19:46.01   32             
 34 Zinn, Jacob                  Buckeye Valley        19:46.26   33             
 35 Herbert, Dylan               Buckeye Valley        19:47.51   34             
 36 Parail, Nikhil               Village Academy       19:48.17   35             
 37 Holst, Philip                Buckeye Valley        19:59.41   36             
 38 Dudgeon, Ethan               Fredericktown         19:59.69                  
 39 Burggraf, Daniel             North Union           20:01.89   37             
 40 Troesch, Cameron             North Union           20:13.48   38             
 41 Culley, Jack                 Buckeye Valley        20:22.36                  
 42 Keller, Hunter               East Knox             20:23.91   39             
 43 Whaley, Josh                 Pleasant              20:24.63   40             
 44 Lichtenberger, Caleb         Pleasant              20:25.68   41             
 45 Bermingham, Aaron            Village Academy       20:31.30   42             
 46 Fisher, Dylan                Buckeye Valley        20:34.31                  
 47 Crowner, Garrett             Clear Fork            20:34.81   43             
 48 Fenner, Trent                Buckeye Valley        20:35.20                  
 49 Bishop, Tyler                Bucyrus               20:37.69   44             
 50 Hart, Kaleb                  Northmor              20:38.13   45             
 51 Benedict, Logan              Bucyrus               20:40.46   46             
 52 Krabill, Titus               Fredericktown         20:41.13                  
 53 Lucas, Luke                  Buckeye Valley        20:43.55                  
 54 Johns, Ben                   Buckeye Valley        20:45.89                  
 55 Moore, Alec                  Northmor              20:47.89   47             
 56 Heilman, Manny               Northmor              20:54.22   48             
 57 Kohl, Jerimiah               East Knox             21:02.36   49             
 58 Case, Dylan                  Buckeye Central       21:04.59   50             
 59 Isler, Chris                 North Union           21:07.61                  
 60 Jordan, Bruce                Highland              21:08.50   51             
 61 Caldwell, Yoshi              Bucyrus               21:14.29   52             
 62 Hernandez, Austin            Ridgedale             21:18.75                  
 63 Bumpus, Chandler             Highland              21:20.27   53             
 64 Nanda, Maxwell               Village Academy       21:24.50   54             
 65 Young, Alex                  Buckeye Central       21:26.03   55             
 66 Tackett, Noah                Bucyrus               21:26.62   56             
 67 Lust, Clayton                Ridgedale             21:28.32                  
 68 Smith, Noah                  Fredericktown         21:29.08                  
 69 Pfeiffer, Isaac              Lucas                 21:33.39   57             
 70 Cramer, Josh                 Northmor              21:36.05                  
 71 Dentinger, Justin            Buckeye Central       21:36.71   58             
 72 Swihart, Isaiah              Clear Fork            21:38.34   59             
 73 Balliett, Gavin              Crestline             21:40.02                  
 74 Baughman, Clayton            Elgin                 21:40.55   60             
 75 Dawson, Bryce                Buckeye Valley        21:41.09                  
 76 Gross, David                 Pleasant              21:42.62   61             
 77 Rosgaard, Johan              Village Academy       21:42.95   62             
 78 Cornell, Cuyler              Village Academy       21:43.51   63             
 79 Kratowicz, Zak               North Union           21:51.46                  
 80 Cela, Darion                 Village Academy       21:52.73   64             
 81 Evans, Mostyn                Northmor              21:54.80                  
 82 Sprague, Cory                Bucyrus               21:57.29   65             
 83 Janow, Felix                 Buckeye Valley        22:01.78                  
 84 Chang, Jacob                 Buckeye Valley        22:02.47                  
 85 Sardinha, Bode               Highland              22:03.01   66             
 86 Hoover, Chase                Northmor              22:04.03                  
 87 Willis, Jacob                North Union           22:04.42                  
 88 Slavik, Trent                Buckeye Valley        22:05.35                  
 89 Powell, Shayne               Village Academy       22:22.87   67             
 90 Kleilein, Jacob              Lucas                 22:24.09   68             
 91 Gray, Kyle                   Buckeye Valley        22:24.95                  
 92 Gentner, Garrett             Buckeye Valley        22:26.87                  
 93 Thielking, Nathan            Buckeye Valley        22:30.37                  
 94 Stefanka, Mason              Elgin                 22:33.98   69             
 95 Miller, Christian            Highland              22:35.33                  
 96 Price, Kyle                  Northmor              22:36.67                  
 97 Bumpus, Nefiano              Highland              22:37.01                  
 98 Keen, Cooper                 Northmor              22:44.80                  
 99 McCafferty, Alex             Highland              22:45.63                  
100 Boyer, Colton                Lucas                 22:46.96   70             
101 Blosser, Perfus              Buckeye Valley        22:48.98                  
102 Weaver, Sam                  Northmor              22:52.50                  
103 Westwick, Jarrett            Buckeye Valley        22:54.07                  
104 Cahill, Josh                 North Union           22:54.96                  
105 Pfeiffer, Aaron              Lucas                 22:56.05   71             
106 Stalnaker, Jacob             Fredericktown         22:59.40                  
107 Isler, John                  Elgin                 23:02.71   72             
108 Hix, Justin                  Elgin                 23:08.85   73             
109 Zachmann, Isaac              Pleasant              23:09.45   74             
110 Hart, Kolton                 Northmor              23:10.00                  
111 Rager, Sagm                  Bucyrus               23:12.80   75             
112 Sutton, Porfirio             Bucyrus               23:13.31                  
113 Hornberger, Noah             Village Academy       23:14.40                  
114 Clayton, Caleb               Elgin                 23:20.63                  
115 Mishler, Eli                 North Union           23:21.16                  
116 Millinger, Anthony           Buckeye Central       23:21.92   76             
117 Worner, Kris                 Clear Fork            23:24.01   77             
118 Hinkle, Joseph               Clear Fork            23:31.40   78             
119 Long, Steven                 Buckeye Central       23:37.20   79             
120 Lewis, Austin                Northmor              23:37.56                  
121 Elfner, Drew                 Buckeye Valley        23:47.90                  
122 Zedaker, Tyler               East Knox             23:53.66   80             
123 Nelson, Tim                  Elgin                 23:56.54                  
124 Millington, Matt             North Union           23:59.07                  
125 Fisher, Nathan               Fredericktown         24:05.01                  
126 Lehnhart, Trey               Lucas                 24:10.19   81             
127 Motter, Liam                 Clear Fork            24:15.27   82             
128 Govoni, Zach                 Northmor              24:35.44                  
129 Campbell, Chance             Fredericktown         24:43.58                  
130 Tseng, Jarek                 Buckeye Valley        24:47.95                  
131 Stojkov, Cole                Buckeye Valley        24:58.67                  
132 Lukas, Tyler                 East Knox             25:01.56   83             
133 Blubaugh, Ben                Clear Fork            25:12.78   84             
134 Brant, Connor                Buckeye Valley        25:14.53                  
135 Curtis, Daniel               Pleasant              25:23.70   85             
136 Evans, Justin                Buckeye Valley        25:29.67                  
137 Grim, Eli                    Elgin                 25:31.90                  
138 Hamby, Brandon               North Union           25:47.13                  
139 Tighe, Declan                Pleasant              25:51.14   86             
140 Kohl, Isiah                  East Knox             25:56.93   87             
141 Dugan, Alec                  Elgin                 25:59.98                  
142 Thompson, Reece              Village Academy       26:06.68                  
143 Stokes, Garrett              North Union           26:12.21                  
144 Davis, Stephen               East Knox             26:19.67                  
145 Gentner, Gabe                Buckeye Valley        26:38.30                  
146 Ballinger, Derek             North Union           26:46.25                  
147 Beatty, Justin               Buckeye Valley        26:52.25                  
148 Shuler, Chris                East Knox             26:53.14                  
149 McNeil, Aaron                Fredericktown         27:14.62                  
150 Shroat, Ethan                Buckeye Valley        27:16.69                  
151 Hazlett, Lucas               Buckeye Valley        27:26.45                  
152 Bates, Scott                 East Knox             27:35.16                  
153 Ferrell, Lucas               Elgin                 28:07.89                  
154 Gaylord, Andrew              Highland              28:18.28                  
155 Rittenhour, Tyler            Bucyrus               28:18.51                  
156 Carte, Spencer               Ridgedale             28:30.76                  
157 Gray, Hayden                 Elgin                 28:31.31                  
158 Harvey, Calvin               North Union           28:44.27                  
159 Gubernath, Brett             Elgin                 29:39.45                  
160 Pharazyn, Jakob              Buckeye Valley        30:07.68                  
161 Conway, Evan                 Buckeye Central       30:46.16   88             
162 Roth, Ryan                   Pleasant              31:04.21   89             
163 Patrick, Wesley              Crestline             32:04.43                  
164 Streby, Nick                 Fredericktown         32:07.29                  
165 Koehler, Cameron             Buckeye Valley        32:18.70                  
166 Garber, Tristian             Lucas                 32:52.05   90             
167 Adkins, Jameson              Lucas                 34:08.00                  
168 Kemp, Alex                   Buckeye Valley        34:18.00                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Fredericktown                41    2    7    9   10   13   20   23          
      Total Time:  1:32:32.86                                                    
         Average:    18:30.58                                                    
   2 North Union                  57    4    5    8   18   22   37   38          
      Total Time:  1:33:40.68                                                    
         Average:    18:44.14                                                    
   3 Northmor                    123    6   19   24   29   45   47   48          
      Total Time:  1:37:42.89                                                    
         Average:    19:32.58                                                    
   4 Highland                    128   14   17   21   25   51   53   66          
      Total Time:  1:38:07.45                                                    
         Average:    19:37.49                                                    
   5 Buckeye Valley              154   28   30   31   32   33   34   36          
      Total Time:  1:38:34.25                                                    
         Average:    19:42.85                                                    
   6 Elgin                       159    3   12   15   60   69   72   73          
      Total Time:  1:39:38.50                                                    
         Average:    19:55.70                                                    
   7 East Knox                   195   11   16   39   49   80   83   87          
      Total Time:  1:42:57.68                                                    
         Average:    20:35.54                                                    
   8 Bucyrus                     224   26   44   46   52   56   65   75          
      Total Time:  1:43:36.60                                                    
         Average:    20:43.32                                                    
   9 Village Academy             256   35   42   54   62   63   64   67          
      Total Time:  1:45:10.43                                                    
         Average:    21:02.09                                                    
  10 Lucas                       267    1   57   68   70   71   81   90          
      Total Time:  1:47:22.92                                                    
         Average:    21:28.59                                                    
  11 Clear Fork                  284   27   43   59   77   78   82   84          
      Total Time:  1:48:46.65                                                    
         Average:    21:45.33                                                    
  12 Pleasant                    301   40   41   61   74   85   86   89          
      Total Time:  1:51:06.08                                                    
         Average:    22:13.22                                                    
  13 Buckeye Central             318   50   55   58   76   79   88               
      Total Time:  1:51:06.45                                                    
         Average:    22:13.29                                                    

 Bucyrus High School                                        HY-TEK's Meet Manager
                    Northmor H.S. CC Invitational - 8/21/2017                    
                              Last Completed Event                               
 
Event 2  Girls 5k Run CC
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Thompson, Sophia             Highland              20:29.45    1             
  2 Shrimplin, Ashlyn            Fredericktown         21:08.66    2             
  3 DeBord, Alex                 Highland              21:13.31    3             
  4 Rhodes, Kamryn               North Union           21:18.14    4             
  5 Cameron, Amelia              Village Academy       21:36.64    5             
  6 Groseclose, Nichole          Fredericktown         21:44.38    6             
  7 Duryea, Jessica              Northmor              21:44.65    7             
  8 Kowalcyzk, Gabi              Pleasant              22:11.28                  
  9 Jordan, Maddie               Northmor              22:21.62    8             
 10 Peters, Samantha             Northmor              22:29.67    9             
 11 Baker, Miranda               Fredericktown         22:33.60   10             
 12 Farson, Allison              Elgin                 22:36.24                  
 13 Kreft, Bailey                Buckeye Valley        22:39.61   11             
 14 Dawson, Chloe                Buckeye Valley        22:39.84   12             
 15 Zindars, Madelyn             Buckeye Valley        22:40.20   13             
 16 Radloff, Jia                 Buckeye Valley        22:40.57   14             
 17 Arnhold, Chayse              Buckeye Valley        22:41.06   15             
 18 Beatty, Ashley               Buckeye Valley        22:41.61   16             
 19 York, Susie                  Buckeye Valley        22:45.08   17             
 20 Graham, Lane                 Buckeye Valley        22:47.05                  
 21 Richardson, Eleanor          Col. S. Girls         23:04.71   18             
 22 Legg, Veronika               Buckeye Valley        23:15.71                  
 23 Bennett, Brooke              Northmor              23:16.68   19             
 24 Kanagy, Julia                Northmor              23:19.68   20             
 25 Styers, Elly                 Fredericktown         23:25.20   21             
 26 Linhares, Molly              Fredericktown         23:26.19   22             
 27 Lichtenberger, Emma          Pleasant              23:31.47                  
 28 O'Dell, Sarah                Col. S. Girls         23:41.82   23             
 29 Lajeunesse, Analise          Buckeye Valley        23:46.83                  
 30 Janow, Clara                 Buckeye Valley        23:47.76                  
 31 Stute, Lydia                 Fredericktown         23:49.88   24             
 32 Cramer, Kennedy              Buckeye Valley        23:53.87                  
 33 Ardrey, Libby                North Union           23:56.23   25             
 34 Ditullio, Julianna           Northmor              23:59.33   26             
 35 Conrad, Emily                Clear Fork            23:59.81                  
 36 Kohler, Ashlee               North Union           24:02.02   27             
 37 Pauley, Sydney               Elgin                 24:07.13                  
 38 Thorme, Macy                 Fredericktown         24:14.90   28             
 39 Falk, Charlotte              Col. S. Girls         24:33.55   29             
 40 Harley, Caitlin              Crestline             24:34.23                  
 41 Stahl, Kendra                Buckeye Central       24:40.03   30             
 42 Davis, Lauren                Fredericktown         24:42.65                  
 43 Stokes, Kylie                North Union           24:43.11   31             
 44 Tierney, Elizabeth           Col. S. Girls         24:50.44   32             
 45 Lindeman, Katie              Fredericktown         24:52.39                  
 46 Kelley, Sabrina              Northmor              24:59.23   33             
 47 Brown, Kyleigh               Buckeye Central       25:09.84   34             
 48 Ramos, Emily                 Buckeye Valley        25:10.17                  
 49 Grogg, Samantha              Northmor              25:25.81                  
 50 Bennett, Megan               Fredericktown         25:28.68                  
 51 White, Mia                   Highland              25:30.47   35             
 52 Linhares, Emma               Fredericktown         25:35.39                  
 53 Barok, Amanda                Col. S. Girls         25:39.80   36             
 54 Legg, Dominique              Buckeye Valley        25:46.86                  
 55 Hilt, Nina                   Buckeye Valley        25:50.23                  
 56 Fown, Jessica                Ridgedale             25:51.92                  
 57 Fry, Devan                   Village Academy       25:52.26   37             
 58 Bersagel, Ella               Village Academy       25:52.56   38             
 59 Goodson, Olivia              Northmor              26:03.20                  
 60 Hagerty, Katy                Buckeye Central       26:04.37   39             
 61 Kaelber, Kylee               Buckeye Valley        26:05.54                  
 62 Parish, Izzy                 Buckeye Valley        26:10.05                  
 63 Morse, Sabrina               Col. S. Girls         26:20.95   40             
 64 Suchland, Savannah           North Union           26:21.36   41             
 65 Roddy, Maureen               Fredericktown         26:21.78                  
 66 Smith, Molly                 Fredericktown         26:36.71                  
 67 Hafer, Molly                 Elgin                 26:38.94                  
 68 Simmons, Marissa             Fredericktown         26:42.69                  
 69 Draper, Alexa                Buckeye Valley        26:48.22                  
 70 Lust, Claire                 Ridgedale             26:50.40                  
 71 Carr, Joie                   North Union           26:53.53   42             
 72 Ratliff, Taylor              Buckeye Central       26:54.03   43             
 73 Mahley, Jessica              Bucyrus               26:57.79   44             
 74 Wilhelm, Morgan              Highland              27:07.32   45             
 75 Arbogast, Anna               North Union           27:07.65   46             
 76 Wright, Kristie              Northmor              27:07.95                  
 77 Cooley, Sarah                Highland              27:08.52   47             
 78 Baughman, Sierra             Ridgedale             27:12.56                  
 79 Petty, Katelyn               Buckeye Central       27:13.98   48             
 80 McGaulley, Carolyn           Northmor              27:17.16                  
 81 Ross, Heather                Highland              27:18.89   49             
 82 Kelleher, Jordan             Buckeye Valley        27:19.36                  
 83 Stoffer, Hailey              Bucyrus               27:22.43   50             
 84 Fox, Kaelyn                  Fredericktown         27:29.19                  
 85 Dunham, Emma                 Pleasant              27:29.95                  
 86 Cunningham, Katie            North Union           27:31.27                  
 87 Plotner, Grayson             North Union           27:31.53                  
 88 Kohler, Lauren               Bucyrus               27:33.08   51             
 89 Kalb, Haley                  Buckeye Central       27:36.07   52             
 90 Geiger, Brooklyn             Highland              27:57.43   53             
 91 Miller, Nichelle             Ridgedale             28:08.34                  
 92 Liebler, Madelyne            North Union           28:11.49                  
 93 Trusler, Samantha            Highland              28:12.18                  
 94 Bailey, Annie                Highland              28:16.25                  
 95 France, Noelle               Fredericktown         28:18.94                  
 96 Hollar, Lauren               Clear Fork            28:23.89                  
 97 Cecil, Madison               Highland              28:29.83                  
 98 Stahl, Courtney              Buckeye Central       28:42.94   54             
 99 Lewis, Zoie                  Buckeye Central       28:55.57                  
100 Grant, Vanessa               Lucas                 29:03.29                  
101 Cobb, Katie                  Fredericktown         29:16.55                  
102 Prickett, Kenzie             Buckeye Valley        29:25.19                  
103 Draper, Corissa              Buckeye Valley        29:26.04                  
104 Rademacher, Claire           Village Academy       29:31.00   55             
105 Dalrymple, Harmony           Bucyrus               29:38.72   56             
106 Hart, Kenadie                Northmor              30:02.31                  
107 Nguyen, Asia                 Col. S. Girls         30:18.24   57             
108 Pawlik, Katie                Col. S. Girls         30:18.53                  
109 Weisman, Allie               Lucas                 30:24.87                  
110 Cutrupi, Francesa            Northmor              30:35.71                  
111 Longhenry, Olivia            Highland              30:58.02                  
112 Laher, Rachel                Fredericktown         30:58.50                  
113 Kibler, Lindsey              Pleasant              31:00.20                  
114 Bailey, Morgan               Highland              31:01.49                  
115 Young, Morgan                Bucyrus               31:09.76   58             
116 Moss, Makenzie               North Union           32:02.53                  
117 Patterson, Taylor            Bucyrus               32:05.03   59             
118 Puterbaugh, Olivia           Buckeye Valley        32:22.31                  
119 VanSlyke, Carissa            Fredericktown         32:47.22                  
120 Gillison, McKenzie           Col. S. Girls         32:49.19                  
121 Krile, Trinity               Village Academy       32:49.42   60             
122 Parail, Jaya                 Village Academy       32:58.49   61             
123 Baker, Natalie               Fredericktown         34:12.00                  
124 Mann, Kaylen                 East Knox             35:11.00                  
125 Chaffee, Madison             Highland              36:56.00                  
126 Carver, Tori                 Northmor              37:52.00                  
127 Price, Haylee                Highland              39:43.00                  
128 Kemp, Emma                   Buckeye Valley        42:15.00                  
129 Ingalls, Lydia               East Knox             42:25.00                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Fredericktown                61    2    6   10   21   22   24   28          
      Total Time:  1:52:18.03                                                    
         Average:    22:27.61                                                    
   2 Northmor                     63    7    8    9   19   20   26   33          
      Total Time:  1:53:12.30                                                    
         Average:    22:38.46                                                    
   3 Buckeye Valley               65   11   12   13   14   15   16   17          
      Total Time:  1:53:21.28                                                    
         Average:    22:40.26                                                    
   4 North Union                 128    4   25   27   31   41   42   46          
      Total Time:  2:00:20.86                                                    
         Average:    24:04.18                                                    
   5 Highland                    131    1    3   35   45   47   49   53          
      Total Time:  2:01:29.07                                                    
         Average:    24:17.82                                                    
   6 Col. S. Girls               138   18   23   29   32   36   40   57          
      Total Time:  2:01:50.32                                                    
         Average:    24:22.07                                                    
   7 Buckeye Central             194   30   34   39   43   48   52   54          
      Total Time:  2:10:02.25                                                    
         Average:    26:00.45                                                    
   8 Village Academy             195    5   37   38   55   60   61               
      Total Time:  2:15:41.88                                                    
         Average:    27:08.38                                                    
   9 Bucyrus                     259   44   50   51   56   58   59               
      Total Time:  2:22:41.78                                                    
         Average:    28:32.36