Licensed to FinishTiming - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 4/22/2013 09:04 PM
Shawnee HS/MS CombinedTri - 4/22/2013
Timing / Results by www.Finishtiming.com
Shawnee High School
Results
Event 1 Girls 4x800 Meter Relay High School
================================================================
School Finals
================================================================
Finals
1 Kenton Ridge 'A' 11:12.00
2 Bellefontaine 'A' 11:26.09
3 Springfield Shawnee 'A' 12:30.76
Event 2 Boys 4x800 Meter Relay High School
================================================================
School Finals
================================================================
1 Springfield Shawnee 'A' 9:40.17
2 Kenton Ridge 'A' 9:58.66
Event 3 Girls 100 Meter Hurdles Middle School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Thompson, Taylor Northridge C 19.39
2 Proctor, Breanna Northridge C 21.99
3 Collier, Olivia Shawnee Midd 22.68
4 Northern, Amanda Northridge C 23.06
5 Lugenbeel, Klarissa Northridge C 23.25
Event 4 Girls 100 Meter Hurdles High School
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Carmen, Rebecca SR Bellefontain 16.43 1
2 Kinchen, Jessica SR Bellefontain 16.54 1
3 Garberich, Alyssa FR Springfield 17.44 1
4 Batten, Karrah JR Kenton Ridge 17.65 1
5 Alexander, Sydney FR Kenton Ridge 18.39 1
6 Levine, Erin FR Bellefontain 19.45 1
7 Hyden, Rosie JR Bellefontain 19.85 1
8 Northern, Emmalee JR Springfield 20.17 2
9 Nelson, Katie SO Bellefontain 20.21 2
10 Martin, Olivia JR Bellefontain 21.03 2
Event 5 Boys 110 Meter Hurdles Middle School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Schleinitz, Noah Northridge C 19.07
2 Reed, Conner Northridge C 19.32
3 Cooper, Cyres Shawnee Midd 22.01
4 Shonkwiler, Nick Northridge C 22.57
5 Espinosa, Jared Northridge C 28.48
Event 6 Boys 110 Meter Hurdles High School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Beaver, Jake SR Springfield 17.71
2 Cook, Nathan JR Springfield 20.07
Event 7 Girls 100 Meter Dash Middle School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Taylor, Brandy Shawnee Midd 14.96
2 Woodruff, Emily Shawnee Midd 15.37
3 Sylvester, Whitney Shawnee Midd 15.44
4 Kugler, Lexie Shawnee Midd 15.96
5 Houseman, Kaylee Northridge C 16.08
6 Followell, Haylee Northridge C 17.36
7 Owings, Hannah Northridge C 17.57
8 Hackathorne, Madison Northridge C 17.67
Event 8 Girls 100 Meter Dash High School
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Salhieh, Iman FR Kenton Ridge 13.10 1
2 Braddy, Tyteana FR Springfield 13.82 1
3 Haley, Kameron JR Bellefontain 13.84 1
4 Mccrory, Molly FR Springfield 13.94 1
5 Patton, Kenzie SO Bellefontain 13.97 1
6 Howard, Tayebria SO Springfield 14.29 2
7 Lambert, Taylor FR Springfield 14.42 1
8 Schartz, Haily SO Kenton Ridge 14.71 1
9 Logan, Janey FR Bellefontain 15.09 2
10 Yancey-jaudon, Ty FR Springfield 15.72 3
11 Rodgers, Corey SO Springfield 15.87 2
12 Nelson, Katie SO Bellefontain 15.91 2
13 Gonzalez, Emilia SO Springfield 16.12 3
14 Miller, Kaelyn SO Bellefontain 16.23 2
15 Hammond, Jacinda SO Springfield 16.56 3
16 Slye, Hannah FR Springfield 16.67 2
17 Kenerly, Cierra FR Springfield 17.23 3
18 Powers, Chelsea SO Springfield 17.25 2
19 Rohrer, Peyton FR Springfield 17.27 3
Event 9 Boys 100 Meter Dash Middle School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Jones, Zion Northridge C 12.42
2 Jarzab, Matt Shawnee Midd 14.40
3 Jones, James Northridge C 14.60
4 Nester, Alex Northridge C 15.24
5 Chiles, Jothan Shawnee Midd 16.04
6 Schiessler, Justin Shawnee Midd 16.22
7 Johnson, Aiden Shawnee Midd 16.30
Event 10 Boys 100 Meter Dash High School
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Nelson, Jalen JR Springfield 11.43 3
2 Lyburtus, Jaykhya SO Bellefontain 12.26 1
3 Phillips, Clay JR Springfield 12.35 3
4 Shroyer, Ryan SR Kenton Ridge 12.38 2
5 Bennett, Alec FR Springfield 12.42 2
6 Benton, Austen SO Bellefontain 12.66 1
7 Haley, Parker SR Kenton Ridge 12.69 2
8 Care, Austin FR Kenton Ridge 12.84 1
9 Ferguson, Zack JR Kenton Ridge 13.06 1
10 Bell, Chase JR Bellefontain 13.09 1
11 Lopez, Ryan SO Bellefontain 13.30 1
12 Meyers, Zach SO Springfield 13.49 3
13 Rodgers, Jordan FR Springfield 13.84 3
14 Angelo, Ross FR Bellefontain 13.94 1
15 Huxley, Tryston SO Springfield 14.12 3
16 Beam, Ryan SO Springfield 14.40 2
17 Klemmensen, Noah SO Springfield 15.01 2
18 Scott, Drayven FR Bellefontain 15.10 2
19 Brown, Zach SO Springfield 15.99 3
Event 11 Girls 4x200 Meter Relay High School
================================================================
School Finals
================================================================
1 Bellefontaine 'A' 1:57.78
2 Springfield Shawnee 'A' 2:03.46
3 Springfield Shawnee 'B' 2:17.21
Event 12 Boys 4x200 Meter Relay High School
================================================================
School Finals
================================================================
1 Springfield Shawnee 'A' 1:34.25
2 Springfield Shawnee 'B' 1:39.41
3 Bellefontaine 'A' 1:41.03
4 Kenton Ridge 'A' 1:43.73
Event 13 Girls 1600 Meter Run Middle School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Gonzalez, Victoria Shawnee Midd 6:07.04
2 Huggins, Morgan Shawnee Midd 6:11.95
3 Johnson, Kayci Shawnee Midd 7:00.73
4 Wheeler, Kiersten Northridge C 7:24.72
5 Rainwater, Alyssa Northridge C 7:57.57
6 Miller, Kacey Northridge C 8:40.03
7 Rainwater, Aaliyah Northridge C 8:55.45
Event 14 Girls 1600 Meter Run High School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Stolly, Mallory FR Bellefontain 6:30.63
2 Patterson, Kara SO Springfield 6:31.37
3 Butler, Maddie SO Bellefontain 6:36.31
4 Ortman, Emily FR Kenton Ridge 6:40.24
5 Clayton, Hannah FR Bellefontain 6:40.63
6 Moon, Melanie JR Bellefontain 7:03.11
7 Orndorf, Naomi JR Bellefontain 7:19.70
8 Mayhugh, Baylee SO Kenton Ridge 7:53.91
Event 15 Boys 1600 Meter Run Middle School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Hayes, Josh Shawnee Midd 5:49.66
2 Holbrook, Ethan Northridge C 6:00.30
3 Goeser, Lane Northridge C 6:02.00
4 Chetty, Brendan Shawnee Midd 6:04.44
5 King, Levi Shawnee Midd 6:05.09
6 Day, Lance Shawnee Midd 6:05.90
7 Zink, Jameson Northridge C 6:10.64
8 Sims, Eli Northridge C 7:30.10
Event 16 Boys 1600 Meter Run High School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Penrose, Jordan SO Springfield 4:48.80
2 Dunn, Ryan SO Bellefontain 4:49.96
3 Brouhard, Seth SO Springfield 4:58.23
4 Hickman, Drew SO Springfield 4:58.68
5 Harman, Storm SO Bellefontain 5:01.25
6 Sullivan, Ethan SO Kenton Ridge 5:07.27
7 Guajardo, David SO Bellefontain 5:14.79
8 Samuels, Wes FR Bellefontain 5:15.30
9 Bensman, Jd JR Bellefontain 5:15.87
10 D'Allessandris, Seth FR Springfield 5:16.43
11 Clement, Jay SO Bellefontain 5:18.88
12 Miller, Travis JR Kenton Ridge 5:21.99
13 Burkett, Mitchell FR Kenton Ridge 5:43.71
14 Brown, Jordan JR Kenton Ridge 6:12.14
15 Richardson, Jacob JR Springfield 6:19.15
16 Peace, Brandon SO Bellefontain 7:06.81
Event 17 Girls 4x100 Meter Relay Middle School
================================================================
School Finals
================================================================
1 Northridge Cougars 'A' 57.38
2 Shawnee Middle School 'A' 1:00.62
3 Northridge Cougars 'B' 1:06.82
Event 18 Boys 4x100 Meter Relay Middle School
================================================================
School Finals
================================================================
1 Shawnee Middle School 'A' 55.16
2 Northridge Cougars 'A' 57.34
Event 19 Girls 4x100 Meter Relay High School
================================================================
School Finals
================================================================
1 Bellefontaine 'A' 52.68
2 Kenton Ridge 'A' 54.00
3 Springfield Shawnee 'A' 54.23
4 Bellefontaine 'B' 57.82
5 Springfield Shawnee 'B' 57.85
Event 20 Boys 4x100 Meter Relay High School
================================================================
School Finals
================================================================
1 Springfield Shawnee 'A' 46.22
2 Springfield Shawnee 'B' 47.33
3 Bellefontaine 'A' 47.76
4 Kenton Ridge 'A' 48.16
5 Bellefontaine 'B' 50.76
6 Kenton Ridge 'B' 52.00
Event 21 Girls 400 Meter Dash Middle School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Reid, Breanah Shawnee Midd 1:11.94
2 Schuerman, Jordan Shawnee Midd 1:12.03
3 Brown, Amanda Northridge C 1:14.33
4 Burke, Shelby Shawnee Midd 1:14.64
5 Greenwood, Layne Northridge C 1:18.79
6 Houseman, Kaylee Northridge C 1:19.54
Event 22 Girls 400 Meter Dash High School
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Salhieh, Iman FR Kenton Ridge 1:04.75 1
2 Thornton, Sara JR Kenton Ridge 1:08.52 1
3 Breckler, Olivia FR Bellefontain 1:08.71 1
4 McDorman, Courtney SO Kenton Ridge 1:09.97 1
5 Harman, Kenzie SR Bellefontain 1:11.48 2
6 Stepp, Holly FR Bellefontain 1:12.72 1
7 Martin, Liz FR Bellefontain 1:13.62 1
8 Schleinitz, Mackenzie SO Kenton Ridge 1:14.90 1
9 Gonzalez, Emilia SO Springfield 1:17.41 2
Event 23 Boys 400 Meter Dash Middle School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Jones, Zion Northridge C 58.10
2 Kramer, Isaiah Shawnee Midd 1:07.16
3 Schack, Aaron Shawnee Midd 1:09.56
4 Hayes, Josh Shawnee Midd 1:10.19
5 Mcfarland, Taylor Northridge C 1:11.58
6 Miesse, Max Northridge C 1:15.74
7 Zink, Jameson Northridge C 1:16.57
Event 24 Boys 400 Meter Dash High School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Shroyer, Ryan SR Kenton Ridge 57.03
2 Care, Austin FR Kenton Ridge 59.48
3 Smith, Zach SR Bellefontain 59.86
4 Meyers, Zach SO Springfield 1:01.60
5 Brown, Jacob FR Kenton Ridge 1:10.17
Event 25 Girls 4x200 Meter Relay Middle School
================================================================
School Finals
================================================================
1 Northridge Cougars 'A' 2:06.11
2 Shawnee Middle School 'A' 2:08.89
Event 26 Boys 4x200 Meter Relay Middle School
================================================================
School Finals
================================================================
1 Northridge Cougars 'A' 1:57.97
2 Shawnee Middle School 'A' 2:01.99
Event 27 Girls 200 Meter Hurdles Middle School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Neal, Sarai Shawnee Midd 33.16
2 Holmes, Grace Shawnee Midd 35.27
3 Schofield, Abby Shawnee Midd 36.86
4 Thompson, Taylor Northridge C 37.16
5 Collier, Olivia Shawnee Midd 38.23
6 Proctor, Breanna Northridge C 39.23
Event 28 Boys 200 Meter Hurdles Middle School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Perkins, Gabe Northridge C 30.91
2 Schleinitz, Noah Northridge C 32.12
3 Reed, Conner Northridge C 32.62
4 Eberhart, Jacob Northridge C 36.40
Event 29 Girls 300 Meter Hurdles High School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Garberich, Alyssa FR Springfield 49.42
2 Driskill, Kyla SO Springfield 51.07
3 Kinchen, Jessica SR Bellefontain 51.78
4 Batten, Karrah JR Kenton Ridge 52.28
5 Carmen, Rebecca SR Bellefontain 52.78
6 Alexander, Sydney FR Kenton Ridge 55.44
Event 30 Boys 300 Meter Hurdles High School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Beaver, Jake SR Springfield 44.25
2 Vermillion, Bob SR Bellefontain 44.55
3 Talley, Nick SR Springfield 46.39
4 Cook, Nathan JR Springfield 46.41
5 Laber, Dyllan SR Bellefontain 47.51
6 Wilcoxon, Chase SO Bellefontain 48.92
Event 31 Girls 800 Meter Run Middle School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Adrian, Mckenzie Shawnee Midd 3:02.16
2 Lloyd, Kelsey Shawnee Midd 3:06.92
3 Wheeler, Kiersten Northridge C 3:13.04
4 Vest, Lexie Shawnee Midd 3:13.52
5 Greenwood, Layne Northridge C 3:13.54
6 Rainwater, Alyssa Northridge C 3:30.15
Event 32 Girls 800 Meter Run High School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 McDorman, Kalie SR Kenton Ridge 2:39.83
2 Shouvlin, Anna FR Springfield 2:42.19
3 Rastatter, Hannah FR Kenton Ridge 2:57.22
4 Campbell, Keely FR Springfield 2:58.29
5 Stolly, Mallory FR Bellefontain 2:58.32
6 Bernard, Kelsey FR Springfield 3:00.79
7 Walters, Vanessa SR Springfield 3:02.79
8 Kitchen, Erin SR Kenton Ridge 3:06.07
9 Garcia, Karen FR Bellefontain 3:09.09
10 Moon, Melanie JR Bellefontain 3:30.18
11 Jones, Amber SR Bellefontain 3:45.70
12 Wade, Stephanie FR Springfield 3:54.42
Event 33 Boys 800 Meter Run Middle School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Jones, James Northridge C 2:57.06
2 Russell, Gavin Shawnee Midd 3:00.33
3 Brown, Elijah Northridge C 3:04.41
4 Parkinson, Alex Shawnee Midd 3:13.58
5 Espinosa, Jared Northridge C 3:29.27
6 Cox, Conner Shawnee Midd 3:29.74
7 Lanham, Nick Shawnee Midd 3:36.79
Event 34 Boys 800 Meter Run High School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Brouhard, Seth SO Springfield 2:11.47
2 Proffitt, Cody SR Bellefontain 2:11.95
3 Dunn, Ryan SO Bellefontain 2:18.93
4 Sullivan, Ethan SO Kenton Ridge 2:23.33
5 Guajardo, David SO Bellefontain 2:24.16
6 Alinson, Lance JR Bellefontain 2:25.56
7 Bensman, Jd JR Bellefontain 2:26.21
8 Griffith, Logan FR Springfield 2:26.45
9 Miller, Travis JR Kenton Ridge 2:29.14
10 Conley, Patrick FR Springfield 2:31.53
11 Flora, Austin FR Springfield 2:31.98
12 Sterling, Cale SO Bellefontain 2:32.60
13 Burkett, Mitchell FR Kenton Ridge 2:36.42
14 Brown, Jordan JR Kenton Ridge 2:36.74
15 Richardson, Jacob JR Springfield 2:41.03
16 Peace, Brandon SO Bellefontain 3:01.56
Event 35 Girls 200 Meter Dash Middle School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Reid, Breanah Shawnee Midd 31.05
2 Ward, Cassie Northridge C 31.41
3 Sylvester, Whitney Shawnee Midd 32.33
4 Lenz, Brittany Shawnee Midd 33.31
5 Schutte, Krysta Shawnee Midd 35.00
6 Longberry, Courtney Northridge C 35.51
7 Followell, Haylee Northridge C 39.25
Event 36 Girls 200 Meter Dash High School
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Price, Regan SR Bellefontain 27.82 1
2 Mccrory, Molly FR Springfield 28.76 1
3 Patton, Kenzie SO Bellefontain 29.45 1
4 Thornton, Sara JR Kenton Ridge 29.74 1
5 Lambert, Taylor FR Springfield 30.44 1
6 Howard, Tayebria SO Springfield 30.72 1
7 Barnes, Danyah FR Springfield 31.66 3
8 Stepp, Holly FR Bellefontain 31.96 1
9 Logan, Janey FR Bellefontain 32.15 2
10 Chapski, Ashley JR Springfield 32.21 2
11 Dover, Milana JR Springfield 32.55 3
12 Martin, Liz FR Bellefontain 32.94 2
13 Miller, Kaelyn SO Bellefontain 33.80 2
14 Gonzalez, Emilia SO Springfield 35.31 2
15 Powers, Chelsea SO Springfield 37.90 3
Event 37 Boys 200 Meter Dash Middle School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Jones, Zion Northridge C 25.37
2 Fisher, Jacob Northridge C 28.40
3 Holland, Dylan Shawnee Midd 29.00
4 Cracraft, Matt Northridge C 29.42
5 Burr, Lucas Northridge C 30.00
6 Kramer, Isaiah Shawnee Midd 30.62
7 Chiles, Jothan Shawnee Midd 34.43
8 Johnson, Aiden Shawnee Midd 35.05
Event 38 Boys 200 Meter Dash High School
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Roberts, Andrell SO Bellefontain 24.79 1
2 Conley, Joe SO Kenton Ridge 24.80 1
3 Davenport, Jhontay JR Springfield 25.10 2
4 Brown, Joey JR Kenton Ridge 25.56 1
5 Benton, Austen SO Bellefontain 26.59 1
6 Huxley, Tryston SO Springfield 26.93 3
7 Cook, Nathan JR Springfield 27.14 2
8 Ferguson, Zack JR Kenton Ridge 27.42 2
9 Smith, Zach SR Bellefontain 27.45 1
10 Bell, Chase JR Bellefontain 27.50 1
11 Meyers, Zach SO Springfield 28.30 2
12 Beam, Ryan SO Springfield 29.97 3
13 Rodgers, Jordan FR Springfield 31.09 2
14 Angelo, Ross FR Bellefontain 31.93 2
15 Klemmensen, Noah SO Springfield 32.91 2
16 Brown, Zach SO Springfield 34.50 3
Event 39 Girls 3200 Meter Run High School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Ortman, Emily FR Kenton Ridge 13:38.43
2 Rowalnd, Cassie SR Springfield 14:45.95
3 Rastatter, Hannah FR Kenton Ridge 14:55.23
4 Mayhugh, Baylee SO Kenton Ridge 18:52.60
Event 40 Boys 3200 Meter Run High School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Penrose, Jordan SO Springfield 10:45.12
2 Hickman, Drew SO Springfield 10:47.26
3 Sullivan, Ethan SO Kenton Ridge 10:58.91
4 Olson, Blake SR Bellefontain 11:14.57
5 D'Allessandris, Seth FR Springfield 11:26.27
6 Miller, Travis JR Kenton Ridge 11:34.15
7 Samuels, Wes FR Bellefontain 11:46.34
8 Ingle, Matt SO Springfield 12:08.05
9 Burkett, Mitchell FR Kenton Ridge 13:46.52
10 Brown, Jordan JR Kenton Ridge 14:26.10
Event 41 Girls 4x400 Meter Relay Middle School
================================================================
School Finals
================================================================
1 Northridge Cougars 'A' 5:02.35
2 Shawnee Middle School 'A' 5:15.49
Event 42 Boys 4x400 Meter Relay Middle School
================================================================
School Finals
================================================================
1 Shawnee Middle School 'A' 4:47.03
2 Northridge Cougars 'A' 4:52.09
Event 43 Girls 4x400 Meter Relay High School
================================================================
School Finals
================================================================
1 Bellefontaine 'A' 4:31.27
2 Kenton Ridge 'A' 4:55.71
3 Springfield Shawnee 'A' 5:12.22
Event 44 Boys 4x400 Meter Relay High School
================================================================
School Finals
================================================================
1 Bellefontaine 'A' 3:55.32
2 Bellefontaine 'B' 4:18.08
Event 45 Girls High Jump High School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Schartz, Haily SO Kenton Ridge 5-00.00
2 Gresse, Shelby SR Springfield 4-10.00
3 Johnson, Brenda SO Bellefontain 4-08.00
4 Artis, Ashley FR Bellefontain J4-08.00
5 Levine, Erin FR Bellefontain 4-04.00
Event 46 Boys High Jump High School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Newman, Michael JR Kenton Ridge 6-01.00
2 Talley, Nick SR Springfield 5-10.00
3 Vermillion, Bob SR Bellefontain 5-04.00
3 Shinker, Alex JR Bellefontain 5-04.00
5 Conley, Joe SO Kenton Ridge J5-04.00
6 Barnett, David FR Springfield 5-02.00
7 Seelig, Dusty SO Springfield J5-02.00
8 Greenwood, Jaden SO Springfield 5-00.00
-- Schuler, Alex SO Springfield NH
-- Care, Austin FR Kenton Ridge NH
-- Dunn, Ryan SO Bellefontain NH
Event 47 Girls Long Jump High School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Haley, Kameron JR Bellefontain 16-00.50
2 Thornton, Sara JR Kenton Ridge 15-04.50
3 Garberich, Alyssa FR Springfield 15-03.50
4 Driskill, Kyla SO Springfield 14-08.50
5 Batten, Karrah JR Kenton Ridge 13-11.50
6 Northern, Emmalee JR Springfield 13-11.00
7 Lambert, Taylor FR Springfield 13-02.00
8 Hyden, Rosie JR Bellefontain 13-00.75
9 Martin, Olivia JR Bellefontain 13-00.50
-- Kenerly, Cierra FR Springfield FOUL
Event 48 Boys Long Jump High School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Davenport, Jhontay JR Springfield 18-02.00
2 Phillips, Clay JR Springfield 17-08.50
3 Seelig, Dusty SO Springfield 17-04.00
4 Lyburtus, Jaykhya SO Bellefontain 17-02.25
5 Greenwood, Jaden SO Springfield 16-10.00
6 Brown, Joey JR Kenton Ridge 16-08.25
7 Schuler, Alex SO Springfield 16-05.25
8 Ferguson, Zack JR Kenton Ridge 16-05.00
9 Lopez, Ryan SO Bellefontain 16-03.50
10 Bennett, Alec FR Springfield 16-01.75
-- Brashears, Ja'vonne FR Springfield FOUL
Event 49 Girls Discus Throw High School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Johnson, Brenda SO Bellefontain 113-09
2 Walton, Elizabeth JR Springfield 108-00
3 Smith, Shauna JR Bellefontain 96-09
4 Seeberg, Natalie FR Springfield 93-05
5 Aikens, Zion FR Springfield 92-06
6 Yirak-cosby, Alexis SO Kenton Ridge 89-10
7 Yancey-jaudon, Ty FR Springfield 79-01
8 Fife, Taylor SR Kenton Ridge 75-05
9 Hitchcock, Hannah FR Kenton Ridge 72-06
10 Ater, Kayla JR Springfield 65-03
11 Shroyer, Abby FR Kenton Ridge 64-01
12 Parkinson, Baily FR Springfield 61-05
13 Pollock, Dakota SO Springfield 47-11
14 Gaffney, Alissa SO Springfield 46-08
Event 50 Boys Discus Throw High School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Rose, Chantz SO Bellefontain 137-07
2 Naufahu, Dylan SR Springfield 124-06
3 Blain, Haygn SR Springfield 116-02
4 Ginn, Keary JR Bellefontain 115-11
5 Henry, Cam SR Bellefontain 112-11
6 Shinker, Alex JR Bellefontain 110-09
7 Beedy, Kole SO Springfield 95-03
8 Hudson, Sam SR Kenton Ridge 92-07
9 Isham, Jared SO Kenton Ridge 88-03
10 Myers, Dylan JR Bellefontain 85-01
11 Kerby, Tavon FR Springfield 84-05
12 Connor, Kody JR Bellefontain 83-06
13 Haley, Parker SR Kenton Ridge 80-05
14 Carter, Justin SO Springfield 80-01
15 Hall, Austin SO Springfield 75-03
16 Cotter, Nick FR Springfield 70-08
17 Lanum, Rodney SO Springfield 67-01
18 Vanhoose, Zach SO Bellefontain 61-00
19 Leibritz, Alex SO Springfield 59-02
20 Key, Caleb FR Springfield 50-09
Event 51 Girls Shot Put High School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Johnson, Brenda SO Bellefontain 39-01.00
2 Smith, Shauna JR Bellefontain 37-03.00
3 Walton, Elizabeth JR Springfield 32-08.00
4 Aikens, Zion FR Springfield 28-10.00
5 Seeberg, Natalie FR Springfield 27-09.50
6 Hitchcock, Hannah FR Kenton Ridge 23-06.00
7 Fife, Taylor SR Kenton Ridge 22-10.00
8 Yirak-cosby, Alexis SO Kenton Ridge 22-09.00
8 Miller, Kaelyn SO Bellefontain 22-09.00
10 Shroyer, Abby FR Kenton Ridge 22-03.00
11 Walls, Christina SR Springfield 20-09.50
12 Rohrer, Peyton FR Springfield 18-07.00
Event 52 Boys Shot Put High School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Blain, Haygn SR Springfield 45-07.50
2 Rose, Chantz SO Bellefontain 43-04.50
3 Shinker, Alex JR Bellefontain 41-00.00
4 Naufahu, Dylan SR Springfield 40-07.00
5 Henry, Cam SR Bellefontain 40-04.50
6 Ginn, Keary JR Bellefontain 39-07.00
7 Connor, Kody JR Bellefontain 34-10.50
7 Isham, Jared SO Kenton Ridge 34-10.50
9 Hudson, Sam SR Kenton Ridge 33-08.50
10 Myers, Dylan JR Bellefontain 33-05.00
11 Haley, Parker SR Kenton Ridge 29-11.00
12 Vanhoose, Zach SO Bellefontain 22-09.50
Event 53 Girls Pole Vault High School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Haushalter, Alexa SR Bellefontain 10-06.00
2 Hyden, Rosie JR Bellefontain 8-06.00
3 Gresse, Shelby SR Springfield J8-06.00
3 Earick, Emma FR Bellefontain J8-06.00
5 Northern, Emmalee JR Springfield 7-06.00
-- Rodgers, Corey SO Springfield NH
-- Hammond, Jacinda SO Springfield NH
-- Rohrer, Peyton FR Springfield NH
Event 54 Boys Pole Vault High School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Wilcoxon, Chase SO Bellefontain 12-06.00
2 Gingerich, Nick SO Bellefontain 10-06.00
3 Short, Dalton SO Bellefontain 10-00.00
4 Gresse, Kyle JR Springfield 9-06.00
5 Thurman, Caleb SO Springfield 9-00.00
6 Schuler, Alex SO Springfield 8-06.00
Event 75 Girls High Jump Middle School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Schack, Tricia Shawnee Midd 3-10.00
2 Lloyd, Kelsey Shawnee Midd 3-08.00
3 Campbell, Kelsy Shawnee Midd 3-06.00
-- Lugenbeel, Klarissa Northridge C NH
-- Vest, Lexie Shawnee Midd NH
Event 76 Boys High Jump Middle School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Myers, Tanner Shawnee Midd 4-06.00
2 Eberhart, Jacob Northridge C 4-04.00
-- Wilson, David Northridge C NH
-- Mcfarland, Taylor Northridge C NH
-- Sims, Eli Northridge C NH
Event 79 Girls Long Jump Middle School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Crable, Rileigh Northridge C 12-11.50
2 Proctor, Breanna Northridge C 12-00.00
3 Driskill, Kassidy Shawnee Midd 11-05.00
4 Adrian, Mckenzie Shawnee Midd 11-03.50
5 Thompson, Diana Shawnee Midd 8-08.00
Event 80 Boys Long Jump Middle School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Perkins, Gabe Northridge C 14-11.00
2 Holbrook, Ethan Northridge C 13-04.25
3 Goeser, Lane Northridge C 12-07.50
4 Nester, Alex Northridge C 12-01.00
Event 81 Girls Discus Throw Middle School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Sanders, Madison Northridge C 60-06
2 Roberts, Sierra Northridge C 52-00
3 Rohrer, Tabitha Shawnee Midd 49-01
4 Lugenbeel, Klarissa Northridge C 47-03
5 Vachunek, Samantha Northridge C 44-05
6 Lenz, Becca Shawnee Midd 41-09
7 Ruetnik, Maddy Shawnee Midd 31-08
Event 82 Boys Discus Throw Middle School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Rutroff, Matthew Shawnee Midd 99-09
2 Wonder, Nik Northridge C 96-09
3 Fischer, Adam Shawnee Midd 75-08
4 Dyson, Sammy Shawnee Midd 74-00
5 Wilson, David Northridge C 66-05
6 Espinosa, Jared Northridge C 65-08
7 Schiessler, Justin Shawnee Midd 63-07
8 Wirth, Calob Northridge C 50-01
Event 83 Girls Shot Put Middle School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Neal, Sarai Shawnee Midd 29-05.50
2 Miller, Kacey Northridge C 25-03.00
3 Lykins, Rachael Northridge C 24-04.00
4 Vachunek, Samantha Northridge C 21-11.50
5 Stathopoulos, Alexis Northridge C 21-06.00
6 Hannon, Grace Shawnee Midd 19-05.00
7 Green, Madison Shawnee Midd 17-06.00
8 Speakman, Aliya Shawnee Midd 15-03.50
Event 84 Boys Shot Put Middle School
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Wonder, Nik Northridge C 35-07.00
2 Kinser, Kelly Northridge C 32-00.50
3 Dyson, Sammy Shawnee Midd 30-11.50
4 Goody, Branden Northridge C 29-10.00
5 Fischer, Adam Shawnee Midd 26-03.00
6 Alexander, Keaton Northridge C 23-11.50
7 Smith, Jackson Shawnee Midd 22-06.00
8 Graham, James Shawnee Midd 16-09.00
Women - High School - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Bellefontaine 78.50 2) Kenton Ridge 52
3) Springfield Shawnee 44.50
Women - Middle School - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
1) Shawnee Middle School 66 2) Northridge Cougars 48