Shaker Hts. Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.57 | SB | Molly Shlaes | 6th | Finals | |
14.01 | SB | Molly Shlaes | 7th | Prelims H1 | |
200 Meter Dash | |||||
28.70 | SB | Tashay Weaver | 8th | Finals | |
29.51 | SB | Tashay Weaver | 8th | Prelims H2 | |
400 Meter Dash | |||||
1:02.00 | SB | Katelyn Walker | 5th | Prelims H1 | |
1:03.06 | SB | Katelyn Walker | 5th | Finals | |
1:03.85 | SB | Kortney Morrow | 6th | Finals | |
1:04.30 | SB | Kortney Morrow | 7th | Prelims H2 | |
800 Meter Run | |||||
2:29.40 | SB | Lindsay Mccord | 4th | Finals | |
2:34.49 | SB | Alyssa Binczyk | 7th | Finals | |
1600 Meter Run | |||||
5:30.21 | SB | Alyssa Binczyk | 4th | Finals | |
5:32.14 | SB | Natalia Cabrera | 5th | Finals | |
3200 Meter Run | |||||
11:51.09 | SB | Katie Rownd | 3rd | Finals | |
11:56.75 | SB | Kathryn Spiehlman | 4th | Finals | |
100 Meter Hurdles | |||||
16.06 | SB | Jewlisa Thompson | 5th | Finals | |
16.43 | SB | Jewlisa Thompson | 5th | Prelims H2 | |
17.32 | SB | Breanna Powell | 9th | Prelims H1 | |
300 Meter Hurdles | |||||
46.31 | SB | Jewlisa Thompson | 2nd | Finals | |
46.69 | SB | Jewlisa Thompson | 1st | Prelims H1 | |
52.04 | SB | Unique Brownlee | 7th | Prelims H2 | |
52.61 | SB | Unique Brownlee | 7th | Finals | |
4x100 Meter Relay | |||||
51.22 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:50.06 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:09.71 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:54.73 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
Long Jump | |||||
15-2 | SB | Molly Shlaes | 5th | Finals | |
13-8 | SB | Sarah Coulter | 10th | Finals | |
Discus | |||||
95-7 | SB | Brianna Allen | 3rd | Finals | |
52-10 | SB | Britt Tresville | 9th | Finals | |
Shot Put | |||||
33-3.5 | SB | Brianna Allen | 3rd | Finals | |
27-3 | SB | Britt Tresville | 7th | Finals | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.54 | SB | Roman Lawson | 4th | Prelims H2 | |
11.64 | SB | Roman Lawson | 5th | Finals | |
11.75 | SB | Rhahmahn Weaver | 8th | Finals | |
11.92 | SB | Rhahmahn Weaver | 7th | Prelims H1 | |
200 Meter Dash | |||||
22.87 | SB | Keith Cleveland | 4th | Finals | |
22.92 | SB | Keith Cleveland | 4th | Prelims H2 | |
23.59 | SB | Devon Horton | 6th | Finals | |
23.60 | SB | Devon Horton | 7th | Prelims H1 | |
400 Meter Dash | |||||
49.55 | SB | Keith Cleveland | 3rd | Prelims H1 | |
49.60 | SB | Keith Cleveland | 2nd | Finals | |
51.21 | SB | Perez Ashford | 4th | Finals | |
51.48 | SB | Perez Ashford | 5th | Prelims H2 | |
800 Meter Run | |||||
2:08.49 | SB | Kevin Benton | 7th | Finals | |
2:09.85 | SB | Eian Katz | 8th | Finals | |
1600 Meter Run | |||||
4:41.13 | SB | Gabe Weinstein | 3rd | Finals | |
4:43.46 | SB | Eian Katz | 5th | Finals | |
3200 Meter Run | |||||
10:30.14 | SB | Gabe Weinstein | 6th | Finals | |
11:06.09 | SB | Mike Carl | 7th | Finals | |
110 Meter Hurdles | |||||
14.83 | SB | Amadou M. Gueye | 1st | Finals | |
15.70 | SB | Mar Joiner-shaw | 2nd | Finals | |
300 Meter Hurdles | |||||
41.51 | SB | Amadou M. Gueye | 1st | Prelims H1 | |
41.81 | SB | Elijha Owens | 1st | Finals | |
42.07 | SB | Elijha Owens | 2nd | Prelims H2 | |
42.25 | SB | Amadou M. Gueye | 3rd | Finals | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:30.02 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:22.57 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:27.75 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
Long Jump | |||||
20-1 | SB | Keon Willis | 5th | Finals | |
18-0.25 | SB | Matt Balester | 10th | Finals | |
Discus | |||||
127-10 | SB | Darell Moore | 3rd | Finals | |
114-1 | SB | Roman Lawson | 6th | Finals | |
Shot Put | |||||
46-10.5 | SB | Henry Conway | 1st | Finals | |
38-11.25 | SB | Mike Harris | 5th | Finals |