Girls 100 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Olivia Kuchenbecker 8 Garrettsville Garfield MS 16.86 4 -1.9
2 Chelsey Taylor 8 Peninsula Woodridge MS 18.07 4 -1.9
3 Payton Kekel 8 United MS 18.77 1 +0.0
4 Izabella Ludwig 8 Beloit West Branch MS 18.88 3 +0.0
5 Navaeh Johnson 8 Youngstown MS 18.91 3 +0.0
6 Layla Shinn 7 Beloit West Branch MS 19.01 2 -1.1
7 Kalye Kiko 7 Carrollton MS 19.11 4 -1.9
8 Hope Kanouff 7 Aurora Harmon MS 19.30 4 -1.9
9 Ashlynn Lance 7 Newton Falls JH 19.46 1 +0.0
10 Raegan Noel 7 Girard JH 19.48 4 -1.9
11 Mia Divis 8 Mantua Crestwood MS 19.53 1 +0.0
12 Fiona Allen 8 Girard JH 19.59 2 -1.1
13 Alexis Winter 8 Peninsula Woodridge MS 19.62 3 +0.0
14 Layla McCarthy 8 Columbiana South Side MS 19.93 2 -1.1
15 Camella Wlodyka 7 Perry MS 20.06 2 -1.1
16 Jasmine Matthews 8 Boardman Glenwood MS 20.12 3 +0.0
17 Jaelyn Foerster 8 Canfield National Middle Schoo 20.15 4 -1.9
18 Remi Bosilcoff 8 Canfield National Middle Schoo 20.20 3 +0.0
19 Tallulah Mackey 8 Aurora Harmon MS 20.32 3 +0.0
20 Gia Gigante 7 Perry MS 20.48 3 +0.0
21 Reid Macke 7 Carrollton MS 20.66 3 +0.0
22 Piper Overfield 7 Mantua Crestwood MS 20.79 1 +0.0
23 Nariyah Monteiro 7 East Liverpool MS 20.83 4 -1.9
24 Avery Thompson 7 Boardman Glenwood MS 20.98 2 -1.1
25 Lauren Metzgar 7 Ravenna Southeast MS 20.99 2 -1.1
26 Sydney Webb 8 Columbiana South Side MS 21.03 2 -1.1
27 Jocelyn Nowak 8 Ravenna Southeast MS 21.89 4 -1.9
28 Aaliyah Pusateri 8 East Liverpool Beaver Local MS 22.03 1 +0.0
29 Jaydan Bowersock 7 East Liverpool Beaver Local MS 22.15 1 +0.0
30 Liliana Sykes 7 East Liverpool MS 23.82 1 +0.0
Boys 110 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Antwan Williams 7 Youngstown MS 16.24 3 1.6
2 Jalen Berry 8 Peninsula Woodridge MS 17.39 4 1.0
3 Jackson Johnson 8 Canfield National Middle Schoo 17.93 4 1.0
4 Anthony Economous 8 Canfield National Middle Schoo 18.08 4 1.0
5 Luke Graham 8 Girard JH 18.91 4 1.0
6 Marcus Cobb 8 Youngstown Chaney MS 18.99 4 1.0
7 Drew Gero 8 Carrollton MS 19.17 3 1.6
8 Preston Byrns 8 United MS 19.57 4 1.0
9 Meshach Harris 8 East Liverpool MS 19.59 4 1.0
10 Arieon Bankston 8 Youngstown MS 19.63 3 1.6
11 Colton Warnick 8 Garrettsville Garfield MS 19.70 3 1.6
12 Chance Pike 7 Perry MS 19.85 3 1.6
13 Brady Sterling 8 East Liverpool Beaver Local MS 20.09 1 1.1
14 Connor Loper 8 Beloit West Branch MS 20.19 2
15 Landon Coffee 8 Beloit West Branch MS 20.44 3 1.6
16 Xaiver Glodziak 7 Girard JH 20.60 2
17 Isaac Siegner 8 Mantua Crestwood MS 20.83 1 1.1
18 Wes Feehley 7 Boardman Glenwood MS 20.85 3 1.6
19 Caleb Witherstine 7 Columbiana South Side MS 21.41 2
20 Jack Camper 7 Perry MS 21.48 2
21 Benjamin Clay-rassi 7 Peninsula Woodridge MS 21.79 4 1.0
22 Grayson Schultz 8 Mantua Crestwood MS 21.80 1 1.1
23 Lucas Hixon 7 Ravenna Southeast MS 22.33 2
24 Oliver Servette 7 East Liverpool Beaver Local MS 22.52 2
25 Oliver Kiko 7 United MS 22.72 1 1.1
26 Gavin Olmstead 8 Salem JH 22.74 1 1.1
27 David Ross 7 Columbiana South Side MS 23.06 2
28 Landon Peddle 7 Ravenna Southeast MS 23.47 2
29 Luke Evans 8 Garrettsville Garfield MS 23.66 1 1.1
Girls 100 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Chaya Murray 7 Salem JH 12.87 5 3.1
2 Janaya Riley 7 Girard JH 13.40 5 3.1
3 Erin Shafer 8 Carrollton MS 13.53 5 3.1
4 Sophia Payne 8 Canfield National Middle Schoo 13.59 1
5 Avery Chambers 7 Girard JH 13.76 5 3.1
6 Kylie Homes 8 United MS 13.85 1
7 Nayella Watts 7 Carrollton MS 14.03 5 3.1
8 Iya Hurdle 8 Youngstown Chaney MS 14.04 2
9 Maddie Gray 8 Canfield National Middle Schoo 14.05 2
10 Elizabeth Green 8 Youngstown MS 14.08 3
11 Jaycey Bogerd 8 Boardman Glenwood MS 14.20 5 3.1
12 Emily Swantek 8 Boardman Glenwood MS 14.24 4
13 Khloe Edmond 8 United MS 14.24 2
14 Madison Muslovski 7 Columbiana South Side MS 14.29 4
15 Sydney Langham 8 Aurora Harmon MS 14.36 5 3.1
16 Riley Diehl 7 Ravenna Southeast MS 14.40 5 3.1
17 Emily Milner 7 East Liverpool Beaver Local MS 14.47 4
18 Angela Zimbardi 8 Columbiana South Side MS 14.61 4
19 Nahloni Thomas 8 Newton Falls JH 14.66 2
20 Braylee Gilson 7 East Liverpool Beaver Local MS 14.68 3
21 Alyssa Maddox 8 Beloit West Branch MS 14.72 1
22 Dee Miller 7 Garrettsville Garfield MS 14.75 3
23 Marissa Cox 8 Perry MS 14.83 3
24 Ava Lincoln 8 Mantua Crestwood MS 14.94 2
25 Naomi McMillon 8 Youngstown MS 14.98 4
26 Aleah Peterson 8 Peninsula Woodridge MS 14.99 4
27 Madison Campbell 7 East Liverpool MS 15.04 4
28 Mia Divis 8 Mantua Crestwood MS 15.27 2
29 Addison Lee 7 Beloit West Branch MS 15.35 2
30 Maleah Galeoti 8 East Liverpool MS 15.41 3
31 Laila Bratcher 7 Peninsula Woodridge MS 15.47 3
32 Isabella Mowery 8 Ravenna Southeast MS 15.59 4
33 Alicea Davis 7 Salem JH 15.71 2
34 Zeamara Jackson 8 Perry MS 15.88 3
35 Grace Wayne 8 Garrettsville Garfield MS 16.46 1
Boys 100 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Tristan Pollard 8 Youngstown MS 11.76 5 0.5
2 Ryland Perry 8 Youngstown MS 11.80 5 0.5
3 Donnie Ferko 8 Canfield National Middle Schoo 11.84 2 +0.0
4 Mason Bilicic 8 Perry MS 12.16 5 0.5
5 Evan Rhodes 8 Mantua Crestwood MS 12.29 5 0.5
6 Luke Berardino 8 Canfield National Middle Schoo 12.35 1 0.6
7 Daniel Huff 7 Youngstown Chaney MS 12.43 3 0.7
8 Ryder Cain 8 Garrettsville Garfield MS 12.59 4 -0.5
9 Sonkita Conteh 8 Peninsula Woodridge MS 12.61 5 0.5
10 Waylin Pelamati 8 Salem JH 12.71 3 0.7
11 Clayton Hoffman 8 Boardman Glenwood MS 12.75 4 -0.5
12 Jaylen Smith 8 East Liverpool MS 12.78 5 0.5
13 Javeon Weddle 8 Peninsula Woodridge MS 12.95 4 -0.5
14 Jordan Steiginga 7 Columbiana South Side MS 12.98 3 0.7
15 Jack Nocella 8 East Liverpool Beaver Local MS 13.02 3 0.7
16 Landon Coffee 8 Beloit West Branch MS 13.10 4 -0.5
17 Aaron Baldwin 8 Youngstown Chaney MS 13.12 3 0.7
18 Aiden Fierstos 8 Carrollton MS 13.17 3 0.7
19 Jacob Goehring 7 Columbiana South Side MS 13.18 2 +0.0
20 Nolan Irving 8 East Liverpool Beaver Local MS 13.18 2 +0.0
21 Simwaan Allen 8 Newton Falls JH 13.24 1 0.6
22 Vincer Kelly 7 Ravenna Southeast MS 13.26 4 -0.5
23 Xavier Alexander Girard JH 13.29 4 -0.5
24 Maverick Lacey 8 United MS 13.37 3 0.7
25 Tayvian Johnson 8 Carrollton MS 13.41 4 -0.5
26 Jackson Oyster 7 Ravenna Southeast MS 13.47 3 0.7
27 Roman Biamonte 7 Girard JH 13.57 5 0.5
28 Caden Morton 7 Perry MS 13.62 2 +0.0
29 Michael Larson 8 Mantua Crestwood MS 13.69 2 +0.0
30 Caleb Roch 8 Garrettsville Garfield MS 13.86 2 +0.0
31 Cole Rinninger 7 United MS 14.19 2 +0.0
32 Ayden Lambes 7 Beloit West Branch MS 14.84 2 +0.0
33 Mason Duffy 8 Newton Falls JH 15.02 1 0.6
Girls 1600 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Lina Kaufman 7 Cleveland Youth Running Club 5:39.16 2
2 Audrey Miller 7 Aurora Harmon MS 5:46.29 2
3 Jaryleen Rosario-Stanford 8 Peninsula Woodridge MS 5:48.14 2
4 Evelyn Jenkins 7 Aurora Harmon MS 5:48.95 2
5 Haley Bero 8 Boardman Glenwood MS 5:52.16 2
6 Nadija Mrva 7 Cleveland Youth Running Club 5:55.19 2
7 Jansen Ours 7 East Liverpool Beaver Local MS 5:57.96 2
8 Liliana Pimentel-Alexander 8 Salem JH 6:03.18 2
9 Nora Yukich 8 Garrettsville Garfield MS 6:09.44 2
10 Aubrie Quetot 8 Columbiana South Side MS 6:12.71 2
11 Rebeca Adame 8 Peninsula Woodridge MS 6:17.46 2
12 Kelly Ewing 7 Beloit West Branch MS 6:23.63 2
13 Kaitlin Benner 8 Columbiana South Side MS 6:24.97 2
14 Georgianna Long 7 East Liverpool Beaver Local MS 6:27.08 2
15 ella walston 7 Boardman Glenwood MS 6:32.80 2
16 Alyssa Ilgenfritz 8 Canfield National Middle Schoo 6:34.62 1
17 Ruby Mars Hall 7 United MS 6:36.74 1
18 Samantha Morgan 8 Ravenna Southeast MS 6:39.02 2
19 Emma Latell 7 Girard JH 6:41.57 1
20 Ava Latell 8 Girard JH 6:46.84 2
21 Addison Flenner 8 Perry MS 6:55.00 1
22 Katie Lyons 8 Mantua Crestwood MS 6:55.46 1
23 Daminyka Lisk 7 East Liverpool MS 6:59.89 2
24 Allie Bryan 7 Carrollton MS 7:03.73 1
25 Izzy Lombardo 8 Perry MS 7:12.82 1
26 Makenzie Goodspeed 8 Carrollton MS 7:19.42 1
27 Kiera Fitzgerald 7 Canfield National Middle Schoo 7:26.01 1
28 Carter Fritz 8 Beloit West Branch MS 7:26.79 1
29 Reagan Haney 7 Ravenna Southeast MS 7:39.89 2
30 Emily Penney 7 Garrettsville Garfield MS 8:04.87 1
31 Linda Mojahed 7 Youngstown MS 8:22.12 1
32 Neeley Howard 7 Newton Falls JH 9:03.33 1
33 Elizabeth Beckman 7 Newton Falls JH 9:22.83 1
Boys 1600 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Caleb Nieset 8 Cleveland Youth Running Club 4:41.07 2
2 Jacob Newman 8 Cleveland Youth Running Club 4:42.96 2
3 Jake Turek 8 Boardman Glenwood MS 5:11.88 2
4 Colton Hall 8 Salem JH 5:15.97 2
5 Matt Vis 8 Perry MS 5:18.12 2
6 Devin Pietrowski 8 Peninsula Woodridge MS 5:19.47 2
7 Logan Williams 7 Beloit West Branch MS 5:20.06 2
8 Oliver Nenadal 8 Aurora Harmon MS 5:28.53 2
9 Oswaldo Salinas-DeLeon 8 Boardman Glenwood MS 5:29.45 2
10 Carson Murphy 7 Carrollton MS 5:34.36 2
11 Ezra Bickle 8 Beloit West Branch MS 5:34.95 1
12 Francis Teston 8 Peninsula Woodridge MS 5:37.53 2
13 Micah Craver 8 Ravenna Southeast MS 5:40.30 2
14 Cedric Haire 7 Perry MS 5:42.06 2
15 Eric Hepner 8 Columbiana South Side MS 5:42.46 2
16 Miles Gonczy 7 Mantua Crestwood MS 5:47.07 1
17 Micaiah Reigstad 7 Canfield National Middle Schoo 5:49.20 1
18 Kamron Williams 8 Girard JH 5:49.79 1
19 Abram Rettos 7 East Liverpool Beaver Local MS 5:51.94 2
20 Lee Mitchell 8 United MS 5:52.67 2
21 Ethan Starkey 8 East Liverpool Beaver Local MS 5:55.97 1
22 Abdiel Almanzar Rodriguez 7 Youngstown MS 6:02.42 1
23 Isaac Day 7 Carrollton MS 6:06.96 2
24 Ryan Rosa 7 Youngstown Chaney MS 6:11.78 1
25 Colton Rettig 7 Garrettsville Garfield MS 6:12.53 1
26 Landon Snyder 7 Columbiana South Side MS 6:13.04 1
27 Jorge Fines Vargas 7 Youngstown Chaney MS 6:17.33 1
28 Jayden Barlett 8 Garrettsville Garfield MS 6:17.89 1
29 Hudson Littler 7 Canfield National Middle Schoo 6:19.88 1
30 Avery Sanwald 7 Mantua Crestwood MS 6:26.53 1
31 Drake Longgood 7 Ravenna Southeast MS 6:29.16 2
32 Pierce Graybeal 7 United MS 6:33.05 1
33 Trevor Beck 8 Salem JH 6:36.40 1
34 Omar Paniagua 8 Youngstown MS 7:04.27 1
35 Hugh Law 7 Girard JH 7:05.30 1
36 Braden Prout 8 Newton Falls JH 7:23.54 1
Girls 4x100 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Girard JH 54.84 3
2 Canfield National Middle Schoo 55.28 1
3 United MS 55.37 1
4 Perry MS 56.24 3
5 Carrollton MS 56.45 3
6 Boardman Glenwood MS 56.70 3
7 Columbiana South Side MS 57.30 3
8 Peninsula Woodridge MS 57.51 3
9 East Liverpool Beaver Local MS 57.99 2
10 Beloit West Branch MS 58.32 3
11 Mantua Crestwood MS 59.38 2
12 Garrettsville Garfield MS 59.51 2
13 East Liverpool MS 1:00.12 2
14 Ravenna Southeast MS 1:01.93 2
15 Salem JH 1:02.31 2
16 Newton Falls JH 1:02.58 1
17 Youngstown MS 1:02.86 2
Boys 4x100 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Youngstown MS 48.03 3
2 Peninsula Woodridge MS 48.44 3
3 Boardman Glenwood MS 50.58 1
4 Youngstown Chaney MS 50.62 3
5 Girard JH 50.80 3
6 East Liverpool Beaver Local MS 51.18 2
7 Columbiana South Side MS 51.37 2
8 Carrollton MS 51.81 3
9 Mantua Crestwood MS 52.38 1
10 Salem JH 52.99 2
11 Ravenna Southeast MS 53.31 2
12 Perry MS 54.73 3
13 United MS 55.36 2
Girls 400 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Taylor Simmons 8 United MS 1:06.70 1
2 Claire Jenkins 8 Aurora Harmon MS 1:06.93 5
3 Chelsey Taylor 8 Peninsula Woodridge MS 1:08.32 5
4 Payton Powers 8 Garrettsville Garfield MS 1:08.85 3
5 Avery Chambers 7 Girard JH 1:08.93 2
6 Daminica Deshazier 8 East Liverpool MS 1:09.12 4
7 Mia Duble 8 Boardman Glenwood MS 1:09.36 5
8 Readon Rudder 8 Salem JH 1:09.88 5
9 Ava Marks 7 Columbiana South Side MS 1:09.96 2
10 Grace Wheeler 8 Ravenna Southeast MS 1:10.55 4
11 Carissa Hill 8 Canfield National Middle Schoo 1:10.86 1
12 Brianna Kissig 8 Perry MS 1:11.02 5
13 Carly Loper 8 Beloit West Branch MS 1:12.08 4
14 A'Kira Ballinger 8 Youngstown MS 1:12.73 2
15 Nadija Mrva 7 Cleveland Youth Running Club 1:12.84 4
16 Leah Mesaros 8 Ravenna Southeast MS 1:12.89 4
17 Addisyn Dangler 8 Columbiana South Side MS 1:13.85 4
18 Laney Kleeh 8 Canfield National Middle Schoo 1:14.14 1
19 Lucy Raymond 7 United MS 1:14.30 2
20 Faith McFarland 8 Peninsula Woodridge MS 1:14.66 1
21 Caitlyn Randolph 8 East Liverpool MS 1:15.79 3
22 Olivia Walter Girard JH 1:15.86 4
23 Ava Nocella 8 East Liverpool Beaver Local MS 1:16.61 3
24 Camella Wlodyka 7 Perry MS 1:17.26 4
25 Hailey Pesarchick 8 Mantua Crestwood MS 1:17.81 2
26 Katelyn O’Conner 7 Mantua Crestwood MS 1:19.22 2
27 Zoey Pascuzzi 7 East Liverpool Beaver Local MS 1:19.71 3
28 matilda mausteller 7 Boardman Glenwood MS 1:19.85 2
29 Laine Muhleman 8 Beloit West Branch MS 1:20.02 5
30 Leah Hill 8 Garrettsville Garfield MS 1:20.70 3
31 Aleigha Lade 8 Newton Falls JH 1:20.81 2
32 Serenity Davis 7 Newton Falls JH 1:23.02 1
33 Kendall George 8 Carrollton MS 1:23.79 3
34 Madelyn Lovette 7 Carrollton MS 1:25.99 3
Boys 400 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Andrew Husk 8 Carrollton MS 56.39 5
2 Rylan West 8 Peninsula Woodridge MS 57.66 5
3 Nolan Irving 8 East Liverpool Beaver Local MS 58.17 5
4 Trintin Green 8 Youngstown Chaney MS 58.41 5
5 Mac Haney 8 Garrettsville Garfield MS 59.23 5
6 Nicholas Savukas 8 Aurora Harmon MS 59.79 5
7 Naseer Williams-Clay 8 Peninsula Woodridge MS 1:00.11 5
8 Seven Woods 8 Beloit West Branch MS 1:00.49 4
9 Mazin Atway 8 Canfield National Middle Schoo 1:01.25 2
10 Xavier Alexander Girard JH 1:01.82 4
11 Jaxon Evans 8 Youngstown MS 1:02.16 1
12 Prince-John Lard 7 Youngstown MS 1:02.30 2
13 Evangelo Coutris 12 Boardman Glenwood MS 1:02.30 5
14 Jude Andrea 8 United MS 1:02.36 4
15 Garrett Finsley 8 Columbiana South Side MS 1:02.64 4
16 Lucas Hixon 7 Ravenna Southeast MS 1:02.84 3
17 Aaron Baldwin 8 Youngstown Chaney MS 1:02.89 3
18 Logan Blankenship 7 Ravenna Southeast MS 1:03.68 4
19 Joey Ignazio 8 Canfield National Middle Schoo 1:04.56 1
20 Luke Kornbau 8 Boardman Glenwood MS 1:05.55 1
21 Colton Blackburn 8 Salem JH 1:05.59 3
22 Deonte Slappy 8 East Liverpool MS 1:05.82 3
23 Sidney Braslawsce 8 East Liverpool Beaver Local MS 1:05.87 3
24 Chance McCort 7 Carrollton MS 1:06.91 3
25 Jack Camper 7 Perry MS 1:07.33 4
26 Korbin Fertik 7 Garrettsville Garfield MS 1:07.68 2
27 Ben Williams 8 Mantua Crestwood MS 1:08.14 1
28 Caden Morton 7 Perry MS 1:08.34 3
29 Jacob Morris 7 Mantua Crestwood MS 1:08.47 2
30 Ayden O’Hara 7 Beloit West Branch MS 1:09.02 2
31 Connor Kelly 7 United MS 1:09.62 2
32 Nolan Clark 7 Columbiana South Side MS 1:10.50 2
33 Joey Carmona 7 Girard JH 1:14.43 3
34 Mason Duffy 8 Newton Falls JH 1:16.09 4
35 Alden Jones 7 East Liverpool MS 1:30.84 2
Girls 4x200 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Peninsula Woodridge MS 1:56.70 3
2 Girard JH 1:58.46 3
3 Youngstown MS 2:00.52 2
4 Boardman Glenwood MS 2:01.33 3
5 Perry MS 2:02.14 3
6 United MS 2:02.51 1
7 Columbiana South Side MS 2:02.74 3
8 East Liverpool Beaver Local MS 2:04.08 2
9 Mantua Crestwood MS 2:05.36 1
10 Carrollton MS 2:05.69 2
11 Canfield National Middle Schoo 2:06.05 1
12 Garrettsville Garfield MS 2:06.46 2
13 East Liverpool MS 2:09.31 2
14 Ravenna Southeast MS 2:10.54 3
Boys 4x200 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Peninsula Woodridge MS 1:40.61 3
2 Perry MS 1:40.67 3
3 Carrollton MS 1:43.91 3
4 Canfield National Middle Schoo 1:44.45 1
5 Beloit West Branch MS 1:46.83 2
6 Youngstown Chaney MS 1:47.76 3
7 Youngstown MS 1:48.89 3
8 United MS 1:48.92 3
9 Girard JH 1:49.34 3
10 East Liverpool Beaver Local MS 1:49.78 2
11 Boardman Glenwood MS 1:50.07 2
12 Columbiana South Side MS 1:51.07 2
13 Mantua Crestwood MS 1:51.28 2
14 Salem JH 1:51.58 2
15 East Liverpool MS 1:52.18 3
16 Newton Falls JH 1:54.14 1
17 Ravenna Southeast MS 1:57.21 1
18 Garrettsville Garfield MS 2:09.54 2
Girls 200 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Hazel Kananen 8 Perry MS 31.55 4 -0.2
2 Julia Elkins 8 Peninsula Woodridge MS 31.85 4 -0.2
3 Navaeh Johnson 8 Youngstown MS 32.12 4 -0.2
4 Olivia Kuchenbecker 8 Garrettsville Garfield MS 33.25 1 -1.4
5 Brynn Trefzger 7 Perry MS 33.43 3 0.4
6 Ella Meehan 8 Peninsula Woodridge MS 33.49 4 -0.2
7 Jasmine Matthews 8 Boardman Glenwood MS 33.68 4 -0.2
8 Kylie Homes 8 United MS 34.22 1 -1.4
9 Payton Kekel 8 United MS 34.29 1 -1.4
10 Kalye Kiko 7 Carrollton MS 34.51 4 -0.2
11 Layla Shinn 7 Beloit West Branch MS 35.36 2 0.9
12 Raegan Noel 7 Girard JH 35.45 3 0.4
13 Reid Macke 7 Carrollton MS 35.80 4 -0.2
14 Ashlynn Lance 7 Newton Falls JH 35.91 2 0.9
15 Nichelle Jones 8 Youngstown Chaney MS 36.30 3 0.4
16 Izabella Ludwig 8 Beloit West Branch MS 36.39 3 0.4
17 Sydney Webb 8 Columbiana South Side MS 37.04 3 0.4
18 Tallulah Mackey 8 Aurora Harmon MS 37.53 1 -1.4
19 Piper Overfield 7 Mantua Crestwood MS 37.59 1 -1.4
20 Sherele Pete 8 Boardman Glenwood MS 37.85 3 0.4
21 Nariyah Monteiro 7 East Liverpool MS 38.45 2 0.9
22 Remi Bosilcoff 8 Canfield National Middle Schoo 38.86 2 0.9
23 Keely Meszaros 8 Girard JH 38.95 2 0.9
24 Jaelyn Foerster 8 Canfield National Middle Schoo 39.02 2 0.9
25 Jocelyn Nowak 8 Ravenna Southeast MS 39.80 3 0.4
26 Liliana Sykes 7 East Liverpool MS 40.17 2 0.9
27 Adri'Niyah Davis 8 Youngstown MS 40.55 1 -1.4
28 Jaydan Bowersock 7 East Liverpool Beaver Local MS 42.14 2 0.9
Boys 200 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Antwan Williams 7 Youngstown MS 26.89 4 -0.2
2 Jalen Berry 8 Peninsula Woodridge MS 28.03 4 -0.2
3 Traxton Richards 8 Perry MS 28.43 4 -0.2
4 Arieon Bankston 8 Youngstown MS 29.44 3 0.1
5 Vinn Vojack 7 Perry MS 30.35 4 -0.2
6 Marcus Cobb 8 Youngstown Chaney MS 30.90 3 0.1
7 Ryan Barnett 8 Carrollton MS 30.99 4 -0.2
8 Joel Ramos 8 Boardman Glenwood MS 31.00 3 0.1
9 Luke Graham 8 Girard JH 31.02 4 -0.2
10 Landon Coffee 8 Beloit West Branch MS 31.14 4 -0.2
11 Dom Wilson 8 United MS 31.69 2 -0.2
12 Adam Looman 8 United MS 31.71 3 0.1
13 Dj George 8 East Liverpool MS 31.95 1
14 Connor Loper 8 Beloit West Branch MS 32.13 3 0.1
15 Isaac Siegner 8 Mantua Crestwood MS 32.57 1
16 Brady Sterling 8 East Liverpool Beaver Local MS 32.64 2 -0.2
17 Wes Feehley 7 Boardman Glenwood MS 32.80 3 0.1
18 Zamir Green 8 Peninsula Woodridge MS 32.88 4 -0.2
19 Xaiver Glodziak 7 Girard JH 32.99 3 0.1
20 Cameron Witts 7 Carrollton MS 33.11 3 0.1
21 Chase Neely 7 Ravenna Southeast MS 33.89 2 -0.2
22 Grayson Schultz 8 Mantua Crestwood MS 34.05 1
23 Oliver Servette 7 East Liverpool Beaver Local MS 34.57 2 -0.2
24 Caleb Witherstine 7 Columbiana South Side MS 35.65 1
25 David Ross 7 Columbiana South Side MS 35.97 2 -0.2
26 Landon Peddle 7 Ravenna Southeast MS 37.13 2 -0.2
27 Rowan Stokes 8 East Liverpool MS 39.69 1
28 Marc Grubb 7 Garrettsville Garfield MS 40.86 1
29 Luke Evans 8 Garrettsville Garfield MS 42.10 1
Girls 800 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Lina Kaufman 7 Cleveland Youth Running Club 2:36.98 2
2 Claire Jenkins 8 Aurora Harmon MS 2:38.06 2
3 Olivia Newman 8 Cleveland Youth Running Club 2:41.04 2
4 Jaryleen Rosario-Stanford 8 Peninsula Woodridge MS 2:45.42 2
5 Haley Bero 8 Boardman Glenwood MS 2:45.67 2
6 Jansen Ours 7 East Liverpool Beaver Local MS 2:47.78 2
7 Adeline Occhinero 7 Aurora Harmon MS 2:48.96 2
8 Carissa Hill 8 Canfield National Middle Schoo 2:49.41 1
9 Ava Lee 8 Salem JH 2:49.63 2
10 Natalie Campbell 8 Ravenna Southeast MS 2:50.32 2
11 Brielle Salisbury 8 Carrollton MS 2:52.06 2
12 Aubrie Quetot 8 Columbiana South Side MS 2:52.75 2
13 Ellie Freshwater 7 Perry MS 2:53.41 2
14 Kaitlin Benner 8 Columbiana South Side MS 2:55.29 2
15 Nora Yukich 8 Garrettsville Garfield MS 2:55.49 1
16 Rebeca Adame 8 Peninsula Woodridge MS 2:55.83 2
17 Rachel Teague 7 Beloit West Branch MS 2:56.26 1
18 Kelly Ewing 7 Beloit West Branch MS 2:57.06 2
19 Samantha Morgan 8 Ravenna Southeast MS 2:59.13 2
20 ella walston 7 Boardman Glenwood MS 2:59.26 2
21 Georgianna Long 7 East Liverpool Beaver Local MS 2:59.80 2
22 Addison Flenner 8 Perry MS 3:01.04 2
23 Esmerelda Ramirez-Hernandez 7 Girard JH 3:05.93 1
24 Layla Nunzir 8 United MS 3:06.73 1
25 Daminyka Lisk 7 East Liverpool MS 3:07.48 1
26 Anyeli Alvarez 7 Youngstown MS 3:08.66 1
27 Emma Myers 8 Carrollton MS 3:09.80 1
28 Kit Kat Walker 7 Garrettsville Garfield MS 3:10.24 1
29 Quinn Laraway 8 Canfield National Middle Schoo 3:11.49 1
30 Danika Anderson 7 United MS 3:11.80 1
31 Emma Latell 7 Girard JH 3:14.48 1
32 Lilianna Duko 8 Salem JH 3:20.07 1
33 Allie Ailiff 8 Mantua Crestwood MS 3:22.61 1
34 Daeona Wise 7 East Liverpool MS 3:24.59 1
35 Myyla Meadows 7 Youngstown MS 3:34.26 1
36 Neeley Howard 7 Newton Falls JH 3:38.53 1
Boys 800 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Nathan Zanko 8 Cleveland Youth Running Club 2:11.41 2
2 Owen Thomas 8 Cleveland Youth Running Club 2:15.69 2
3 Jake Turek 8 Boardman Glenwood MS 2:20.88 2
4 Alex Rea 8 Salem JH 2:21.84 2
5 Anthony Economous 8 Canfield National Middle Schoo 2:22.30 1
6 Caden Dillon 8 Ravenna Southeast MS 2:25.20 2
7 Christian Kytta 8 Perry MS 2:25.99 2
8 Mazin Atway 8 Canfield National Middle Schoo 2:26.88 1
9 Owen Norton 8 Peninsula Woodridge MS 2:27.36 2
10 Jaxon Evans 8 Youngstown MS 2:27.92 1
11 Mac Haney 8 Garrettsville Garfield MS 2:28.53 1
12 Oliver Nenadal 8 Aurora Harmon MS 2:28.72 2
13 Logan Williams 7 Beloit West Branch MS 2:29.06 2
14 Jason Noe 8 Perry MS 2:30.09 2
15 Oswaldo Salinas-DeLeon 8 Boardman Glenwood MS 2:31.83 2
16 Ezra Bickle 8 Beloit West Branch MS 2:33.78 2
17 Luke Struharik 7 Columbiana South Side MS 2:34.25 2
18 Devin Pietrowski 8 Peninsula Woodridge MS 2:35.08 2
19 Grant Thompson 8 Carrollton MS 2:35.91 1
20 Ronin Sutter 8 Salem JH 2:36.79 1
21 Garrett Finsley 8 Columbiana South Side MS 2:37.26 2
22 Kamron Williams 8 Girard JH 2:38.16 1
23 Abram Rettos 7 East Liverpool Beaver Local MS 2:39.65 2
24 Lee Mitchell 8 United MS 2:42.64 1
25 Isaac Day 7 Carrollton MS 2:42.87 2
26 Noah Croston 7 Ravenna Southeast MS 2:43.72 2
27 Hugh Law 7 Girard JH 2:44.76 1
28 Ethan Starkey 8 East Liverpool Beaver Local MS 2:45.96 1
29 Ryder Miller 8 Mantua Crestwood MS 2:47.10 1
30 Marcus Patterson 7 Youngstown Chaney MS 2:48.52 1
31 Jayden Barlett 8 Garrettsville Garfield MS 2:57.20 1
32 James Georger 7 Mantua Crestwood MS 3:00.64 1
33 Parker Detchon 7 East Liverpool MS 3:02.52 1
34 Jimmere Moore 7 Youngstown Chaney MS 3:03.48 1
35 Pierce Graybeal 7 United MS 3:06.26 1
Girls 200 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Chaya Murray 7 Salem JH 26.77 5 -0.6
2 Erin Shafer 8 Carrollton MS 28.68 5 -0.6
3 Julia Elkins 8 Peninsula Woodridge MS 28.69 5 -0.6
4 Hazel Kananen 8 Perry MS 28.93 5 -0.6
5 Jakyia Hopkins 7 Girard JH 29.21 4 -0.7
6 Janaya Riley 7 Girard JH 29.32 4 -0.7
7 Hope Kanouff 7 Aurora Harmon MS 29.56 5 -0.6
8 Sydney Langham 8 Aurora Harmon MS 29.64 5 -0.6
9 Maddie Gray 8 Canfield National Middle Schoo 29.95 2 0.4
10 Iya Hurdle 8 Youngstown Chaney MS 30.63 4 -0.7
11 Daminica Deshazier 8 East Liverpool MS 30.76 5 -0.6
12 Nahloni Thomas 8 Newton Falls JH 30.86 2 0.4
13 Meleinah West 8 Boardman Glenwood MS 30.97 4 -0.7
14 Josie Hepler 7 Columbiana South Side MS 31.10 3
15 kaelia bravo 7 Boardman Glenwood MS 31.15 4 -0.7
16 Giada Circelli 7 East Liverpool Beaver Local MS 31.33 3
17 Kelsey Herold 8 United MS 31.55 1 +0.0
18 Becca Heikkenen 8 Canfield National Middle Schoo 31.66 2 0.4
19 Madison Muslovski 7 Columbiana South Side MS 32.14 4 -0.7
20 Guiliana Dragon 8 Perry MS 32.14 4 -0.7
21 Alyssa Maddox 8 Beloit West Branch MS 32.17 3
22 Madison Campbell 7 East Liverpool MS 32.29 3
23 Reese Hill 7 Garrettsville Garfield MS 32.38 2 0.4
24 Natalie Woodyard 7 East Liverpool Beaver Local MS 32.50 3
25 Vanessa Price 8 Salem JH 32.51 3
26 Isabella Mowery 8 Ravenna Southeast MS 32.74 4 -0.7
27 Vayda Stelzer 7 Ravenna Southeast MS 32.83 5 -0.6
28 Isabella Capasso 8 Newton Falls JH 33.21 2 0.4
29 Addison Lee 7 Beloit West Branch MS 33.38 1 +0.0
30 Bella Thompson 7 United MS 33.52 2 0.4
31 Anai'ah Riddle Brown 8 Youngstown MS 33.96 1 +0.0
32 Katelyn O’Conner 7 Mantua Crestwood MS 34.43 2 0.4
33 Loran Haslam 8 Youngstown MS 34.60 2 0.4
34 Miabella Lincoln 7 Mantua Crestwood MS 34.78 1 +0.0
Boys 200 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Tristan Pollard 8 Youngstown MS 24.73 5 0.1
2 Mason Bilicic 8 Perry MS 24.82 5 0.1
3 Jalen Berry 8 Peninsula Woodridge MS 24.83 5 0.1
4 Andrew Husk 8 Carrollton MS 25.86 5 0.1
5 Ryland Perry 8 Youngstown MS 25.86 4 0.3
6 Mason Hepfl 8 Girard JH 26.32 3 -0.4
7 Trintin Green 8 Youngstown Chaney MS 26.34 4 0.3
8 Sonkita Conteh 8 Peninsula Woodridge MS 26.37 4 0.3
9 Spencer Sabo 8 Newton Falls JH 26.38 2 -1.3
10 Zalin Strother 8 Youngstown Chaney MS 26.47 5 0.1
11 Kameron Austin 8 Perry MS 26.50 5 0.1
12 Tamar Tisdale 8 East Liverpool MS 26.61 4 0.3
13 Evan Rhodes 8 Mantua Crestwood MS 26.62 5 0.1
14 Clayton Hoffman 8 Boardman Glenwood MS 26.65 4 0.3
15 Preston Byrns 8 United MS 27.30 3 -0.4
16 Cole Barber 8 Canfield National Middle Schoo 27.38 1 -0.5
17 Gavin Marshall 7 Beloit West Branch MS 27.57 3 -0.4
18 Nolan Irving 8 East Liverpool Beaver Local MS 27.60 4 0.3
19 Tayvian Johnson 8 Carrollton MS 28.19 3 -0.4
20 John Parks 8 Columbiana South Side MS 28.26 2 -1.3
21 Jaxon Watkins 7 East Liverpool Beaver Local MS 28.50 3 -0.4
22 Ethan Shodd 9 Ravenna Southeast MS 28.58 2 -1.3
23 Liam Jones 8 United MS 28.70 2 -1.3
24 Roman Biamonte 7 Girard JH 28.76 5 0.1
25 Wes Feehley 7 Boardman Glenwood MS 28.85 1 -0.5
26 Logan Chilson 7 Ravenna Southeast MS 28.86 3 -0.4
27 Jacob Reash 8 Columbiana South Side MS 28.93 2 -1.3
28 Colt Byers 7 Mantua Crestwood MS 29.35 2 -1.3
29 Caleb Roch 8 Garrettsville Garfield MS 29.75 1 -0.5
30 Terrance Syrianoudis 8 Canfield National Middle Schoo 30.44 2 -1.3
31 Ayden Lambes 7 Beloit West Branch MS 31.51 1 -0.5
32 Cole Lipstreu 7 Garrettsville Garfield MS 32.77 1 -0.5
Girls 4x400 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Boardman Glenwood MS 4:46.08 3
2 Salem JH 4:54.89 1
3 Ravenna Southeast MS 4:58.91 3
4 United MS 4:59.69 1
5 Columbiana South Side MS 5:00.18 3
6 Peninsula Woodridge MS 5:01.97 2
7 Canfield National Middle Schoo 5:02.45 2
8 Beloit West Branch MS 5:03.86 3
9 Girard JH 5:06.58 3
10 Garrettsville Garfield MS 5:11.55 2
11 Youngstown MS 5:17.13 2
12 Mantua Crestwood MS 5:17.19 1
13 East Liverpool MS 5:17.25 3
14 East Liverpool Beaver Local MS 5:29.82 2
15 Carrollton MS 5:30.42 2
16 Newton Falls JH 5:44.33 2
Boys 4x400 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Canfield National Middle Schoo 3:58.50 2
2 Cleveland Youth Running Club 3:59.55 3
3 Peninsula Woodridge MS 4:05.51 3
4 Perry MS 4:15.21 3
5 Girard JH 4:17.28 3
6 Carrollton MS 4:23.78 3
7 Salem JH 4:24.95 3
8 Beloit West Branch MS 4:26.65 3
9 Boardman Glenwood MS 4:27.34 2
10 United MS 4:28.46 3
11 Youngstown MS 4:30.75 2
12 Mantua Crestwood MS 4:38.45 1
13 Youngstown Chaney MS 4:43.36 2
14 East Liverpool Beaver Local MS 4:48.81 2
15 Columbiana South Side MS 4:59.63 2
16 East Liverpool MS 5:11.78 2
17 Garrettsville Garfield MS 5:18.03 2
Girls High Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Taylor Simmons 8 United MS 4-8 1
2 Aleah Peterson 8 Peninsula Woodridge MS 4-6 1
3 Piper Overfield 7 Mantua Crestwood MS 4-6 1
4 Katie McGonnell 7 Perry MS 4-6 1
5 Emma McGonnell 8 Perry MS 4-4 1
5 Hope Kanouff 7 Aurora Harmon MS 4-4 1
7 Ava Latell 8 Girard JH 4-4 1
8 Leah Schrieber 8 East Liverpool Beaver Local MS 4-2 1
9 Fiona Allen 8 Girard JH 4-2 1
9 Hailey Board 8 East Liverpool MS 4-2 1
11 lydia stevens 7 Boardman Glenwood MS 4-0 1
12 Katie Lyons 8 Mantua Crestwood MS 4-0 1
13 Kristen Hawkins 7 Carrollton MS 4-0 1
14 Kaylee Bushling -- Boardman Glenwood MS 4-0 1
15 Zoey Pascuzzi 7 East Liverpool Beaver Local MS 3-9 1
15 Lily Thompson 8 Garrettsville Garfield MS 3-9 1
17 Laiken Spilker 8 Carrollton MS 3-9 1
18 Gwyneth Neitenbach 7 Peninsula Woodridge MS 3-9 1
19 Kennedy Dobbins 7 East Liverpool MS 3-6 1
Boys High Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 John Parks 8 Columbiana South Side MS 5-4 1
2 Jack Nocella 8 East Liverpool Beaver Local MS 5-3 1
3 Adam Looman 8 United MS 5-2 1
4 Meshach Harris 8 East Liverpool MS 5-2 1
5 Caden Morton 7 Perry MS 5-0 1
6 Tyler Kirby 8 East Liverpool MS 5-0 1
7 Chase Neely 7 Ravenna Southeast MS 4-9 1
7 Chris Nitz 8 Beloit West Branch MS 4-9 1
7 Tyler Shaw 8 Ravenna Southeast MS 4-9 1
7 Aiden Smith 8 Peninsula Woodridge MS 4-9 1
11 Jakob Husk 8 Carrollton MS 4-9 1
11 Michael McCartney 7 Beloit West Branch MS 4-9 1
11 Drayson Moore 7 Newton Falls JH 4-9 1
11 Thatcher Smith 8 Columbiana South Side MS 4-9 1
15 Chase Harris 7 Perry MS 4-9 1
15 Ryder Miller 8 Mantua Crestwood MS 4-9 1
17 Shane Plourde 8 Boardman Glenwood MS 4-6 1
18 Francis Teston 8 Peninsula Woodridge MS 4-6 1
Girls Long Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Becca Heikkenen 8 Canfield National Middle Schoo 14-1.25 1
2 Reese Hill 7 Garrettsville Garfield MS 14-0 1
3 Qamar Al Zerkani 8 Peninsula Woodridge MS 13-10.50 1
4 Braylee Gilson 7 East Liverpool Beaver Local MS 13-8.75 1
5 Tashae Hodge-McKinney 8 Canfield National Middle Schoo 13-8 1
6 Sydney Langham 8 Aurora Harmon MS 13-5.50 1
7 Aleah Peterson 8 Peninsula Woodridge MS 13-3 1
8 Lucy Raymond 7 United MS 13-1 1
9 Zeamara Jackson 8 Perry MS 12-10.25 1
10 Marissa Cox 8 Perry MS 12-5.50 1
11 Ella Heinrich 8 Columbiana South Side MS 12-2 1
12 Leah Schrieber 8 East Liverpool Beaver Local MS 12-0.50 1
13 Bella Stier 8 Mantua Crestwood MS 12-0 1
14 Naomi McMillon 8 Youngstown MS 11-10.25 1
15 Elissa Terry 7 Mantua Crestwood MS 11-9.50 1
16 Keely Meszaros 8 Girard JH 11-8 1
17 Liv Mercer 7 Salem JH 11-8 1
18 Sylvia Rapp 7 Columbiana South Side MS 11-5.75 1
19 Tenley Korosec 8 Garrettsville Garfield MS 11-4 1
20 Jozie Kaczmark 7 Girard JH 11-2 1
21 sophia newton 7 Boardman Glenwood MS 11-1.50 1
22 addison fiddler 7 Boardman Glenwood MS 10-11.50 1
23 Kada Manbeck 8 Carrollton MS 10-9.25 1
24 Leah Sait 7 Newton Falls JH 10-7.50 1
25 Gwyndalwn Haynes 7 United MS 10-5.50 1
26 Alicea Davis 7 Salem JH 10-5.25 1
27 Avery Hardy 7 Beloit West Branch MS 9-10.75 1
28 Jennifer Mix 8 Ravenna Southeast MS 9-8.75 1
29 Aleigha Lade 8 Newton Falls JH 9-8 1
30 Mackenzie Power 8 Carrollton MS 9-5.50 1
31 Stella Bacconi 7 Beloit West Branch MS 9-3.25 1
32 Loran Haslam 8 Youngstown MS 8-11.25 1
33 Cameron Estell 7 East Liverpool MS 8-10 1
34 Liliana Sykes 7 East Liverpool MS 8-5 1
Boys Long Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Sami Hout 8 Canfield National Middle Schoo 18-3.50 1
2 Andrew Stull 8 Peninsula Woodridge MS 18-2 1
3 Traxton Richards 8 Perry MS 17-10 1
4 Jordan Steiginga 7 Columbiana South Side MS 17-0.25 1
5 Kameron Austin 8 Perry MS 16-9.50 1
6 Tyler Kirby 8 East Liverpool MS 16-8.75 1
7 Tamar Tisdale 8 East Liverpool MS 16-0.50 1
8 Shane Plourde 8 Boardman Glenwood MS 16-0.50 1
9 Michael Kalista 8 Mantua Crestwood MS 15-10.25 1
10 Thatcher Smith 8 Columbiana South Side MS 15-10 1
11 Joe Geras 8 Boardman Glenwood MS 15-9.25 1
12 Colton Warnick 8 Garrettsville Garfield MS 15-8 1
13 Nicholas Savukas 8 Aurora Harmon MS 15-8 1
14 Adam Looman 8 United MS 15-5.50 1
15 Jayden Gillam 7 Girard JH 15-3.75 1
16 John Bajornas 8 Carrollton MS 15-3.25 1
17 Terrance Syrianoudis 8 Canfield National Middle Schoo 15-3.25 1
18 Jakob Husk 8 Carrollton MS 15-1.25 1
19 Vincer Kelly 7 Ravenna Southeast MS 15-0.75 1
20 Naseer Williams-Clay 8 Peninsula Woodridge MS 14-11.50 1
21 Landon Bricker 7 Salem JH 14-10 1
22 Jackson Benner 8 Beloit West Branch MS 14-8.75 1
23 Zion Gregory 7 Youngstown Chaney MS 14-6.25 1
24 Bryce Larch 7 Mantua Crestwood MS 14-5.25 1
25 Reid Schwerha 7 East Liverpool Beaver Local MS 14-4 1
26 Maverick Lacey 8 United MS 14-3.50 1
27 Lajuan Clinkscale 7 Girard JH 13-9.25 1
28 Phaizon Davis 7 Newton Falls JH 13-9 1
29 Brady Sterling 8 East Liverpool Beaver Local MS 13-4 1
30 Chase Golech 7 Salem JH 12-10.25 1
31 Micah Craver 8 Ravenna Southeast MS 12-6.75 1
32 Jimmere Moore 7 Youngstown Chaney MS 12-6.25 1
33 Chris Nitz 8 Beloit West Branch MS 12-2.50 1
Girls Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Emily Mechenbier 7 Perry MS 52-10 2
2 Adalee Crowgy 8 Canfield National Middle Schoo 32-5.50 2
3 Diamond Dyson 8 Garrettsville Garfield MS 31-6 2
4 Adelynn Rudge 8 Boardman Glenwood MS 30-10 2
5 Katelyn Rakers 8 Canfield National Middle Schoo 30-9 2
6 Leah Barnett 7 Beloit West Branch MS 30-0 2
7 Ava Dobay 7 Garrettsville Garfield MS 29-10 1
8 Mya Anderson 8 East Liverpool Beaver Local MS 29-8.50 2
9 Kherrington Roudebush 8 Carrollton MS 29-4 2
10 Addison Volosin 8 Boardman Glenwood MS 27-11.50 2
11 Marcia Hamilton 8 Aurora Harmon MS 27-7 2
12 Jalaia Mack 7 Youngstown Chaney MS 26-9 1
13 Trinity Howell 7 Peninsula Woodridge MS 26-2.25 1
14 Grace Lang 8 Mantua Crestwood MS 25-8.50 1
15 Scarlett Courtney 8 United MS 24-11 1
16 Gracie McGinnis 7 Columbiana South Side MS 24-10 2
17 Anna Leonard 8 Carrollton MS 24-5.50 2
18 Morgan Colian 7 Salem JH 22-11 2
19 Hadleigh Taylor 8 United MS 22-10.50 1
20 Kayla Chismar 8 Beloit West Branch MS 22-9 2
21 Kennedy Talbott 7 East Liverpool MS 22-7 1
22 Olivia Sotirovich 7 Girard JH 22-6 1
23 Carmyn Trotta 8 Peninsula Woodridge MS 22-2 1
24 Sierra Persino 8 Newton Falls JH 22-0.75 1
25 Reagan Haney 7 Ravenna Southeast MS 21-9.50 2
26 Lainey Smith 7 East Liverpool MS 21-9 1
27 Sha'Nya Johnson 7 Youngstown MS 21-2 1
28 Ashlynn Scoville 7 Salem JH 21-1 2
29 Alexis Simpson 8 Columbiana South Side MS 20-9.75 1
30 Sienna Giel 8 Mantua Crestwood MS 20-6.75 1
31 Alexia Ward 8 Ravenna Southeast MS 20-0 2
32 Laney Curtis 8 Perry MS 19-1.75 1
Boys Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jacoby Schadle 8 Aurora Harmon MS 49-0.25 3
2 Jack Timmons 8 Garrettsville Garfield MS 42-1 3
3 Kellan Halcomb 8 Canfield National Middle Schoo 41-8.25 3
4 Rayneir Moore 8 Peninsula Woodridge MS 40-3.25 3
5 Ryder Cain 8 Garrettsville Garfield MS 39-8.50 3
6 Gio Surace 8 East Liverpool MS 39-2 3
7 Dre Brown 8 East Liverpool MS 37-9.50 3
8 John Vlaiku 8 Beloit West Branch MS 35-5.50 3
9 Mason Cosma 8 Beloit West Branch MS 35-4 1
10 Cole Bruderly 8 Ravenna Southeast MS 34-4 2
11 Colt Stockman 7 Salem JH 33-11.50 3
12 Tyler Pruden 8 East Liverpool Beaver Local MS 33-10 2
13 Nicholas Marra 7 East Liverpool Beaver Local MS 33-9.75 3
14 Billy Indorf 8 Carrollton MS 33-5 3
15 Sam Pausch 8 Mantua Crestwood MS 32-1 1
16 Zac Sedlacko 7 Boardman Glenwood MS 31-6.50 2
17 Gavin Moody 8 Girard JH 30-7 2
18 Noah Parker 8 Peninsula Woodridge MS 30-5 3
19 Vincent Mariano 8 Boardman Glenwood MS 30-3.50 3
20 James Bryant 8 Mantua Crestwood MS 29-7.50 1
21 Carter Cope 8 United MS 29-3 2
22 Matt Neer 7 Ravenna Southeast MS 27-10 2
23 Angelo Palguta 8 Girard JH 27-3.75 2
24 Brad Kruger 7 Perry MS 26-4 2
25 David Everett 8 Canfield National Middle Schoo 26-3 2
26 Jaxon Dickey 8 Columbiana South Side MS 25-11 2
27 Stephen Sutliff 8 United MS 25-7.50 2
28 Bear Carr 8 Newton Falls JH 25-4.50 1
29 Andrew Passmore 7 Columbiana South Side MS 25-4 2
30 Tyler Davis 7 Newton Falls JH 24-7.75 1
31 Jason Heffernan 7 Perry MS 24-7.25 1
32 DeAndre Pennington Jr. 7 Youngstown MS 24-3.25 1
33 Frankie Hudson 7 Youngstown MS 23-5 1
34 Troy Lentz 8 Salem JH 23-1 1
35 Nicholas West 8 Youngstown Chaney MS 22-5 1
36 Jamison Jackson 8 Carrollton MS 22-3 2
Girls Discus Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Emily Mechenbier 7 Perry MS 120-3 3
2 Layla McCarthy 8 Columbiana South Side MS 85-3 3
3 Olivia Kuchenbecker 8 Garrettsville Garfield MS 82-4 3
4 Leah Barnett 7 Beloit West Branch MS 75-10 3
5 Adelynn Rudge 8 Boardman Glenwood MS 75-0 3
6 Kherrington Roudebush 8 Carrollton MS 74-7 3
7 Zoe Dillinger 8 Canfield National Middle Schoo 71-6 3
8 Jalaia Mack 7 Youngstown Chaney MS 70-7 1
9 Kayla Chismar 8 Beloit West Branch MS 66-7 3
10 Grace Lang 8 Mantua Crestwood MS 66-5 1
11 Addison Volosin 8 Boardman Glenwood MS 66-3 3
12 Bailey Jaeger 8 Garrettsville Garfield MS 66-2 1
13 Mya Anderson 8 East Liverpool Beaver Local MS 63-4 3
14 Scarlett Courtney 8 United MS 63-2 1
15 Cheyenne Chuck 8 United MS 61-5 1
16 Anna Leonard 8 Carrollton MS 59-7 3
17 Olivia Sotirovich 7 Girard JH 58-10 3
18 Kennedy Talbott 7 East Liverpool MS 57-4 2
19 Adalee Crowgy 8 Canfield National Middle Schoo 57-2 2
20 Sierra Persino 8 Newton Falls JH 56-1 1
21 Gracie McGinnis 7 Columbiana South Side MS 55-11 2
22 Peyton Ludwig 8 Peninsula Woodridge MS 55-2 1
23 Marcia Hamilton 8 Aurora Harmon MS 54-9 2
24 Morgan Colian 7 Salem JH 53-11 2
25 Sienna Giel 8 Mantua Crestwood MS 53-9 1
26 Veronica Marino 8 Peninsula Woodridge MS 53-2 1
27 Lainey Smith 7 East Liverpool MS 52-7 2
28 Ashlynn Scoville 7 Salem JH 49-2 2
29 Alexia Ward 8 Ravenna Southeast MS 46-1 2
30 Sophie Ritchie 7 Perry MS 41-5 2
31 Lillian Mellinger 7 East Liverpool Beaver Local MS 35-9 2
Boys Discus Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Ryder Cain 8 Garrettsville Garfield MS 161-11 3
2 Jack Timmons 8 Garrettsville Garfield MS 143-9 3
3 Colt Stockman 7 Salem JH 128-3 3
4 Kellan Halcomb 8 Canfield National Middle Schoo 125-11 3
5 Jacoby Schadle 8 Aurora Harmon MS 119-0 3
6 David Everett 8 Canfield National Middle Schoo 111-3 3
7 John Vlaiku 8 Beloit West Branch MS 111-2 3
8 Vincent Mariano 8 Boardman Glenwood MS 110-1 3
9 Tyler Pruden 8 East Liverpool Beaver Local MS 109-9 3
10 Freddie Pettit 8 Peninsula Woodridge MS 93-9 3
11 Trent Forson 7 Mantua Crestwood MS 92-5 1
12 Luke DeRoche 7 Peninsula Woodridge MS 92-0 3
13 Nick McLevey 8 East Liverpool Beaver Local MS 88-4 2
14 Bryce Mager Mantua Crestwood MS 86-8 1
15 Rett Herring 7 United MS 85-7 1
16 Dre Brown 8 East Liverpool MS 85-4 3
17 Billy Indorf 8 Carrollton MS 83-7 2
18 Elijah Sedlacko 8 Boardman Glenwood MS 82-6 2
19 Angelo Palguta 8 Girard JH 80-4 2
20 Cole Bruderly 8 Ravenna Southeast MS 78-7 2
21 Bear Carr 8 Newton Falls JH 77-6 1
22 Carter Cope 8 United MS 76-6 2
23 Matt Neer 7 Ravenna Southeast MS 74-8 2
24 Frankie Hudson 7 Youngstown MS 70-2 3
25 Jaxon Dickey 8 Columbiana South Side MS 66-1 2
26 Andrew Passmore 7 Columbiana South Side MS 65-1 1
27 Brad Kruger 7 Perry MS 63-11 2
28 Nicholas West 8 Youngstown Chaney MS 61-9 1
29 Lucas Mayhew 7 Salem JH 61-4 1
30 Tyler Davis 7 Newton Falls JH 58-1 1
31 Gavin Moody 8 Girard JH 57-9 2
32 Jamison Jackson 8 Carrollton MS 57-2 2
33 Max Odorcic 7 Perry MS 51-1 1
Girls 4x800 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Aurora Harmon MS 10:49.47 1
2 Peninsula Woodridge MS 11:26.21 1
3 Ravenna Southeast MS 11:27.83 1
4 East Liverpool Beaver Local MS 11:50.96 1
5 Perry MS 11:51.73 1
6 Columbiana South Side MS 11:56.08 1
7 Beloit West Branch MS 12:00.23 1
8 Boardman Glenwood MS 12:01.62 1
9 Girard JH 12:08.64 1
10 Canfield National Middle Schoo 12:22.76 1
11 United MS 12:23.95 1
12 Carrollton MS 12:38.18 1
13 Garrettsville Garfield MS 12:45.26 1
14 Mantua Crestwood MS 13:10.36 1
15 East Liverpool MS 13:13.20 1
16 Youngstown MS 14:33.55 1
17 Newton Falls JH 14:40.74 1
Boys 4x800 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Boardman Glenwood MS 9:45.33 1
2 Perry MS 9:57.62 1
3 Beloit West Branch MS 10:01.05 1
4 Peninsula Woodridge MS 10:07.75 1
5 Ravenna Southeast MS 10:13.57 1
6 Canfield National Middle Schoo 10:29.10 1
7 Columbiana South Side MS 10:32.10 1
8 Carrollton MS 10:32.71 1
9 Mantua Crestwood MS 11:06.05 1
10 East Liverpool Beaver Local MS 11:06.16 1
11 Youngstown MS 11:09.04 1
12 Youngstown Chaney MS 11:22.65 1
13 United MS 11:37.38 1
14 Garrettsville Garfield MS 11:46.46 1
15 Salem JH 11:49.31 1
Mixed 4x800 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Men Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Peninsula Woodridge MS 78.75
2 Youngstown MS 69
3 Canfield National Middle Schoo 67
4 Perry MS 64
5 Cleveland Youth Running Club 44
6 Garrettsville Garfield MS 35
7 Boardman Glenwood MS 31
8 Carrollton MS 30
9 Youngstown Chaney MS 23
10 Columbiana South Side MS 19
11 Aurora Harmon MS 18
11 East Liverpool MS 18
12 Salem JH 18
14 Beloit West Branch MS 17.75
15 East Liverpool Beaver Local MS 17
16 Girard JH 15
17 Ravenna Southeast MS 8.5
18 United MS 8
19 Mantua Crestwood MS 4
Women Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Peninsula Woodridge MS 80
2 Perry MS 60.5
3 Aurora Harmon MS 51.5
4 United MS 45
5 Canfield National Middle Schoo 44
6 Girard JH 43
7 Garrettsville Garfield MS 42
8 Boardman Glenwood MS 40
9 Salem JH 30
10 Cleveland Youth Running Club 29
11 Carrollton MS 25
12 Columbiana South Side MS 19
12 Beloit West Branch MS 19
14 East Liverpool Beaver Local MS 18
15 Youngstown MS 16
16 Ravenna Southeast MS 12
17 Mantua Crestwood MS 6
18 East Liverpool MS 3
19 Youngstown Chaney MS 2