Girls 4x800 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Norwalk 9:51.43 1
2 Defiance 9:56.21 1
3 Columbian 9:56.56 1
4 Fremont Ross 9:57.91 1
5 Findlay 10:04.69 1
6 Ashland 10:06.06 1
7 Wapakoneta 10:15.83 1
8 Celina 10:17.67 1
9 Lima Shawnee 10:27.88 1
10 Mad. Comprehensive 10:29.80 1
11 Bowling Green 10:48.11 1
12 Elida 10:53.13 1
13 Sandusky 11:39.35 1
14 Lima Senior 13:10.51 1
Boys 4x800 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Findlay 8:10.07 1
2 Bowling Green 8:11.38 1
3 Ashland 8:14.46 1
4 Lima Shawnee 8:14.51 1
5 Fremont Ross 8:14.69 1
6 Wapakoneta 8:27.91 1
7 Celina 8:39.77 1
8 Sandusky 9:06.36 1
9 Mad. Comprehensive 9:08.40 1
10 Norwalk 9:38.21 1
Girls 100 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Vivian Walter 11 Ashland 15.36 1 +0.0
2 Taliyah Farris 10 Sandusky 15.98 1 +0.0
3 Grace Burnfield 9 Wapakoneta 15.99 1 +0.0
4 Ellie Hitchcock 12 Celina 16.02 1 +0.0
5 Kendallyne Kroeckel 12 Defiance 16.47 1 +0.0
6 Aniya McNeal 10 Fremont Ross 16.61 1 +0.0
7 Ta'neyah Hammock 9 Mansfield Senior 16.62 1 +0.0
8 Corinne Seager 12 Findlay 16.66 1 +0.0
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Vivian Walter 11 Ashland 15.90 1 +0.0
2 Grace Burnfield 9 Wapakoneta 16.34 2 1.3
3 Kendallyne Kroeckel 12 Defiance 16.44 4 -0.8
4 Taliyah Farris 10 Sandusky 16.52 4 -0.8
5 Ellie Hitchcock 12 Celina 16.63 3 -0.4
6 Ta'neyah Hammock 9 Mansfield Senior 16.69 1 +0.0
7 Aniya McNeal 10 Fremont Ross 16.82 4 -0.8
8 Corinne Seager 12 Findlay 16.94 1 +0.0
9 Jasmine Duerson 12 Ashland 17.05 2 1.3
10 Danika Denman 11 Fremont Ross 17.11 2 1.3
11 Brianna Sheipline 9 Lima Shawnee 17.51 4 -0.8
12 Jordan Gladen 11 Elida 17.61 3 -0.4
13 Kendall Kuhn 12 Mad. Comprehensive 17.86 2 1.3
14 Katherine Tyson 11 Bowling Green 17.88 3 -0.4
15 Lexie Steffen 9 Findlay 18.08 1 +0.0
16 Emma Harp 11 Norwalk 18.22 3 -0.4
17 Courtney Cyrus 10 Mad. Comprehensive 18.50 3 -0.4
18 Marissa Allen 10 Columbian 18.58 2 1.3
19 Leah Weingart 9 Columbian 18.71 4 -0.8
20 Ariana Torres 9 Defiance 18.71 1 +0.0
21 Chloe Troyer 9 Elida 19.04 3 -0.4
22 Sawyer Wineman 9 Norwalk 19.26 2 1.3
23 Denasia Coy 11 Sandusky 19.29 1 +0.0
24 Madison Muntzinger 9 Celina 21.88 1 +0.0
Boys 110 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jon LUTZ 11 Celina 14.65 1 +0.0
2 BRAYDON MARTIN 12 Ashland 14.78 1 +0.0
3 JAYDEN GOINGS 11 Ashland 15.06 1 +0.0
4 Mason Englund 9 Fremont Ross 15.16 1 +0.0
5 Gavin Baker 9 Mad. Comprehensive 15.29 1 +0.0
6 Lavelle Bell 11 Sandusky 15.40 1 +0.0
7 Xavier Matthewson 11 Columbian 15.63 1 +0.0
8 James Steffen 12 Findlay 15.75 1 +0.0
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 JAYDEN GOINGS 11 Ashland 14.74 2 -0.3
2 BRAYDON MARTIN 12 Ashland 14.84 3 -0.2
3 Jon LUTZ 11 Celina 15.02 2 -0.3
4 Mason Englund 9 Fremont Ross 15.18 1 +0.0
5 Gavin Baker 9 Mad. Comprehensive 15.30 1 +0.0
6 Xavier Matthewson 11 Columbian 15.46 1 +0.0
7 James Steffen 12 Findlay 15.82 3 -0.2
8 Lavelle Bell 11 Sandusky 15.97 2 -0.3
9 Dylan Eggleston 10 Norwalk 16.43 3 -0.2
10 Nikolas Hunter 10 Wapakoneta 16.44 3 -0.2
11 Keylan Howell 10 Sandusky 16.47 2 -0.3
12 Sam Ernst 12 Findlay 16.62 2 -0.3
13 Ty Schaub 11 Lima Shawnee 17.00 1 +0.0
14 Ethan Eisert 11 Wapakoneta 17.03 1 +0.0
15 Keeven Green Jr 11 Lima Shawnee 17.84 3 -0.2
16 Yarman Nathan 11 Mad. Comprehensive 23.26 1 +0.0
Girls 100 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Nevaeh Lewis 12 Mad. Comprehensive 12.06 1 1.8
2 Maekayla Rameau 11 Sandusky 12.64 1 1.8
3 Paidge Butler 12 Mad. Comprehensive 12.78 1 1.8
4 Sadie Walter 9 Ashland 12.99 1 1.8
5 Braxtyn Jordan 10 Fremont Ross 13.00 1 1.8
6 Brianna Smith 12 Elida 13.08 1 1.8
7 Allison Schwieterman 12 Celina 13.09 1 1.8
8 Alayna Mahan 9 Bowling Green 13.29 1 1.8
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Nevaeh Lewis 12 Mad. Comprehensive 12.21 1 +0.0
2 Maekayla Rameau 11 Sandusky 13.09 2 -0.5
3 Allison Schwieterman 12 Celina 13.12 3 +0.0
4 Paidge Butler 12 Mad. Comprehensive 13.13 3 +0.0
5 Sadie Walter 9 Ashland 13.30 3 +0.0
6 Braxtyn Jordan 10 Fremont Ross 13.33 4 -1.0
7 Alayna Mahan 9 Bowling Green 13.36 4 -1.0
8 Brianna Smith 12 Elida 13.36 4 -1.0
9 Rachel RAMMEL 10 Celina 13.38 4 -1.0
10 Mackenzie Lynch 9 Lima Shawnee 13.46 1 +0.0
11 Lexi Nelson 9 Fremont Ross 13.49 2 -0.5
12 Julia Barnett 10 Bowling Green 13.59 2 -0.5
13 Kendyl Stone 12 Ashland 13.60 3 +0.0
14 Madelyn Peugeot 11 Sandusky 13.71 1 +0.0
15 Adriela Jordan 10 Defiance 13.74 1 +0.0
16 Taylor Shattuck 9 Elida 13.83 4 -1.0
17 Aspen Payne 11 Mansfield Senior 13.84 1 +0.0
18 Ximora Hill 10 Defiance 13.87 2 -0.5
19 Morgan Roach 9 Columbian 13.89 3 +0.0
20 Madeline James 10 Lima Senior 13.92 3 +0.0
21 Khaila Stephenson 9 Findlay 13.95 2 -0.5
22 Jaylen Pfeiffer 10 Norwalk 14.04 4 -1.0
23 Alyssa Gruhlke 9 Norwalk 14.10 2 -0.5
24 Claire Basilon 11 Mansfield Senior 14.33 1 +0.0
25 A'Nya James 11 Lima Senior 14.52 3 +0.0
26 Alaina Ault 9 Wapakoneta 15.65 1 +0.0
27 Ava Morris 11 Wapakoneta 15.73 2 -0.5
Boys 100 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 JACOB HOLBROOK 11 Ashland 11.05 1 1.0
2 Elliot Gahring 10 Norwalk 11.09 1 1.0
3 Dalton Hopson 10 Lima Shawnee 11.09 1 1.0
4 Dominic Smith 10 Findlay 11.09 1 1.0
5 Avion Miles 12 Findlay 11.19 1 1.0
6 Nathaniel Kessler 12 Norwalk 11.44 1 1.0
7 Colton Hopson 10 Lima Shawnee 11.72 1 1.0
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Elliot Gahring 10 Norwalk 11.20 3 +0.0
2 Avion Miles 12 Findlay 11.22 2 +0.0
3 JACOB HOLBROOK 11 Ashland 11.24 2 +0.0
4 Dalton Hopson 10 Lima Shawnee 11.31 1 +0.0
5 Dominic Smith 10 Findlay 11.39 3 +0.0
6 Nathaniel Kessler 12 Norwalk 11.46 1 +0.0
7 Colton Hopson 10 Lima Shawnee 11.67 2 +0.0
8 Daviyon Jackson 9 Sandusky 11.77 3 +0.0
9 Tre Fowler 9 Mansfield Senior 11.77 1 +0.0
10 Gabriel Wensinger 10 Fremont Ross 11.79 1 +0.0
11 Killian O'Brien 9 Ashland 11.85 2 +0.0
12 Kalob Gordon 10 Mad. Comprehensive 11.85 2 +0.0
13 Maddox DeCoursey 11 Fremont Ross 11.90 1 +0.0
14 Aiden Bartley 11 Mad. Comprehensive 11.93 1 +0.0
15 Dallas Harris 10 Sandusky 12.02 3 +0.0
16 Leo Diamontopulous 11 Columbian 12.10 1 +0.0
17 Houston Sutton 11 Wapakoneta 12.30 3 +0.0
18 Kahlil Horton 11 Lima Senior 12.36 3 +0.0
19 Nazir Jones 11 Mansfield Senior 12.39 2 +0.0
20 Neven Neuman 10 Columbian 12.43 2 +0.0
21 Kristoff Melendrez 11 Celina 12.51 3 +0.0
22 Brady Schaub 10 Wapakoneta 12.51 2 +0.0
23 Brogan Pasley 11 Bowling Green 12.65 1 +0.0
Girls 4x200 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Findlay 1:44.92 1
2 Fremont Ross 1:47.30 1
3 Sandusky 1:48.37 1
4 Columbian 1:49.21 1
5 Ashland 1:49.45 1
6 Defiance 1:50.64 1
7 Celina 1:51.67 1
8 Bowling Green 1:53.04 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Findlay 1:46.20 1
2 Fremont Ross 1:48.10 2
3 Sandusky 1:48.36 1
4 Ashland 1:49.52 2
5 Defiance 1:50.00 2
6 Celina 1:50.26 1
7 Columbian 1:50.57 1
8 Bowling Green 1:52.39 2
9 Elida 1:52.83 2
10 Mad. Comprehensive 1:53.99 2
11 Norwalk 1:54.25 1
Boys 4x200 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Ashland 1:28.58 1
2 Fremont Ross 1:28.59 1
3 Findlay 1:29.43 1
4 Lima Shawnee 1:30.84 1
5 Sandusky 1:32.20 1
6 Mad. Comprehensive 1:32.76 1
7 Celina 1:32.95 1
8 Wapakoneta 1:34.72 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Ashland 1:29.64 2
2 Fremont Ross 1:29.84 2
3 Findlay 1:30.44 1
4 Lima Shawnee 1:31.96 1
5 Celina 1:32.85 2
6 Sandusky 1:32.91 1
7 Mad. Comprehensive 1:33.76 2
8 Wapakoneta 1:35.67 2
9 Mansfield Senior 1:39.49 2
Girls 1600 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Abbie Felske 11 Columbian 5:17.18 1
2 Jenna Stump 10 Lima Shawnee 5:18.30 1
3 Natalie Gutman 10 Findlay 5:18.93 1
4 Zurina Immel 11 Norwalk 5:22.40 1
5 Brinley Korte 9 Celina 5:40.38 1
6 Abanna Dotson 9 Findlay 5:41.81 1
7 Carmen Lewis 10 Columbian 5:42.66 1
8 Sara Smith 12 Mad. Comprehensive 5:43.67 1
9 McKenzie Cool 10 Ashland 5:44.37 1
10 Kenzie Schneider 9 Wapakoneta 5:48.73 1
11 Kate Scarletto-Scholl 9 Bowling Green 5:49.99 1
12 Bailey Hartman 9 Ashland 5:50.93 1
13 Emily Durham 11 Elida 5:54.24 1
14 Sophia Metcalf 9 Fremont Ross 6:06.96 1
15 Mya Homier 11 Defiance 6:07.16 1
16 Madeline Little 9 Wapakoneta 6:09.12 1
17 Ruby Capizzi 9 Sandusky 6:09.13 1
18 Malaya Hughes 9 Fremont Ross 6:09.49 1
19 Maddison Trenor 10 Norwalk 6:10.02 1
20 Tilia Ames 10 Mansfield Senior 6:10.80 1
21 Aubrey Ohl 9 Mad. Comprehensive 6:13.44 1
22 Kayla Dancs 10 Elida 6:20.85 1
23 Campbell Starner 9 Defiance 6:46.88 1
24 Kortlynn Heter 9 Sandusky 7:37.63 1
25 Riley Heldman 11 Lima Senior 8:20.53 1
26 Quanita Jhons 10 Lima Senior 8:56.91 1
Boys 1600 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Noah Williams 12 Lima Shawnee 4:24.80 1
2 Erek Kendrick 11 Bowling Green 4:26.04 1
3 Adrian Stechschulte 11 Findlay 4:31.55 1
4 Carter Cleaves 12 Lima Shawnee 4:33.84 1
5 Jonah Coffee 9 Ashland 4:34.10 1
6 Tyler Strabley 10 Findlay 4:42.46 1
7 CHADEN SAMPSON 11 Ashland 4:45.82 1
8 Shawn Carney 10 Bowling Green 4:45.95 1
9 Daniel Sanchez 10 Fremont Ross 4:49.14 1
10 Kaleb Dameron 9 Celina 4:50.71 1
11 Caleb Lehman 9 Celina 4:55.57 1
12 Evan Larsen 9 Mad. Comprehensive 5:00.60 1
13 Kaden Chwalik 9 Columbian 5:04.16 1
14 Alexander Christophel 10 Norwalk 5:05.44 1
15 Noah Townsend 10 Columbian 5:06.97 1
16 Lael Foster 11 Lima Senior 5:11.38 1
17 Liam Hanna 12 Norwalk 5:12.36 1
18 Dane Denman 9 Fremont Ross 5:22.88 1
19 Gavin Camak 9 Mansfield Senior 5:27.74 1
20 Aiden Gallaspie 10 Wapakoneta 5:28.80 1
21 Justin Gibson 12 Mad. Comprehensive 5:28.91 1
22 Levi Gonzalez Parra 11 Sandusky 5:30.07 1
23 Mason Oen 9 Lima Senior 5:32.10 1
24 Max Weeks 10 Mansfield Senior 5:39.27 1
25 Maxwell Meagrow 10 Sandusky 5:59.86 1
Girls 4x100 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Mad. Comprehensive 49.53 1
2 Findlay 50.02 1
3 Ashland 50.98 1
4 Celina 51.09 1
5 Bowling Green 51.29 1
6 Columbian 51.62 1
7 Fremont Ross 52.41 1
8 Sandusky 53.27 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Findlay 50.19 2
2 Mad. Comprehensive 50.34 1
3 Celina 51.20 2
4 Ashland 51.80 1
5 Columbian 52.06 2
6 Bowling Green 52.35 1
7 Fremont Ross 52.38 1
8 Sandusky 53.03 1
9 Lima Shawnee 53.26 2
10 Elida 53.33 1
11 Wapakoneta 53.52 2
12 Norwalk 54.25 2
13 Defiance 54.50 1
Boys 4x100 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Findlay 42.61 1
2 Ashland 42.86 1
3 Lima Shawnee 43.21 1
4 Columbian 43.48 1
5 Fremont Ross 43.99 1
6 Mad. Comprehensive 44.17 1
7 Norwalk 46.35 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Findlay 42.95 1
2 Lima Shawnee 43.57 2
3 Ashland 43.58 2
4 Fremont Ross 44.07 1
5 Columbian 44.11 1
6 Mad. Comprehensive 44.73 2
7 Celina 46.72 1
8 Norwalk 46.89 2
9 Bowling Green 47.25 2
Girls 400 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Grace Norris 9 Norwalk 58.39 1
2 Malise Lee-Garrett 10 Fremont Ross 58.87 1
3 Callie Cyrus 12 Mad. Comprehensive 58.94 1
4 Ashtyn Marsee 10 Fremont Ross 1:00.46 1
5 Josey Weihrauch 9 Findlay 1:01.33 1
6 Lillian Delong 10 Mad. Comprehensive 1:01.87 1
7 Shyla Gruhlke 11 Norwalk 1:02.45 1
8 Makenzie Dennie 10 Defiance 1:02.53 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Grace Norris 9 Norwalk 59.59 1
2 Malise Lee-Garrett 10 Fremont Ross 59.65 3
3 Callie Cyrus 12 Mad. Comprehensive 60.00 2
4 Ashtyn Marsee 10 Fremont Ross 1:00.90 4
5 Josey Weihrauch 9 Findlay 1:01.93 4
6 Makenzie Dennie 10 Defiance 1:02.31 3
7 Lillian Delong 10 Mad. Comprehensive 1:02.53 3
8 Shyla Gruhlke 11 Norwalk 1:02.60 1
9 Elena Haynes 11 Ashland 1:03.60 2
10 Shelby Janes 11 Bowling Green 1:03.64 4
11 Alyssa Sampson 10 Ashland 1:04.20 1
12 Emma Musgrave 9 Columbian 1:05.54 3
13 Bree Skaff 11 Bowling Green 1:06.47 1
14 Madalyn Gurney 11 Columbian 1:06.47 4
15 Cameron Ault 11 Wapakoneta 1:08.01 3
16 Rayanna Cap 10 Findlay 1:08.05 3
17 Brieauna Wright 9 Sandusky 1:09.00 4
18 Imani White 9 Lima Senior 1:11.02 4
19 Olivia Kellermeyer 10 Elida 1:11.41 2
20 Claire Basilon 11 Mansfield Senior 1:12.69 1
21 Aspen Payne 11 Mansfield Senior 1:13.10 2
22 Peyton Sims 10 Sandusky 1:15.40 1
Boys 400 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kameron Walker 12 Fremont Ross 48.03 1
2 Elliot Gahring 10 Norwalk 49.47 1
3 Jadrian Brown 11 Fremont Ross 49.79 1
4 Benjamin Rothhaar 11 Norwalk 50.20 1
5 Crew Allen 12 Wapakoneta 51.15 1
6 Noah Williams 12 Lima Shawnee 52.33 1
7 Jake Amspoker 12 Bowling Green 52.85 1
8 Damien Anderson 12 Mad. Comprehensive 52.90 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Elliot Gahring 10 Norwalk 49.62 2
2 Kameron Walker 12 Fremont Ross 50.12 1
3 Benjamin Rothhaar 11 Norwalk 50.22 3
4 Jadrian Brown 11 Fremont Ross 50.24 3
5 Noah Williams 12 Lima Shawnee 50.44 2
6 Damien Anderson 12 Mad. Comprehensive 51.14 1
7 Crew Allen 12 Wapakoneta 51.44 1
8 Jake Amspoker 12 Bowling Green 52.21 3
9 GAVIN HOFFMAN 11 Ashland 52.51 3
10 Brandon Woodward 11 Findlay 53.27 1
11 Sean Alexander 12 Lima Shawnee 53.38 2
12 CAMERON ARBAUGH 11 Ashland 53.77 2
13 Dane Green-Moran 10 Findlay 54.29 3
14 Camden Moysi 9 Mad. Comprehensive 54.65 2
15 Garrett Bateson 12 Bowling Green 55.70 3
16 Hayden Sell 10 Wapakoneta 55.72 1
17 Anthony Redding 10 Sandusky 57.04 2
18 Ashton Finn 11 Celina 57.24 1
19 Khalil Horton 11 Lima Senior 59.09 3
20 Terrance Randleman 9 Sandusky 59.32 2
21 Hayden Miller 11 Columbian 1:00.28 3
22 Jaden Palmer 9 Mansfield Senior 1:05.63 2
Girls 300 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Taliyah Farris 10 Sandusky 46.86 1
2 Paige Olberding 10 Wapakoneta 47.43 1
3 Ellie Hitchcock 12 Celina 47.75 1
4 Danika Denman 11 Fremont Ross 47.96 1
5 Corinne Seager 12 Findlay 48.06 1
6 Katherine Tyson 11 Bowling Green 48.62 1
7 Sadie Walter 9 Ashland 48.94 1
8 Vivian Walter 11 Ashland 49.09 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Taliyah Farris 10 Sandusky 47.88 1
2 Paige Olberding 10 Wapakoneta 48.17 3
3 Ellie Hitchcock 12 Celina 48.36 2
4 Danika Denman 11 Fremont Ross 48.84 2
5 Katherine Tyson 11 Bowling Green 49.01 3
6 Vivian Walter 11 Ashland 50.17 3
7 Sadie Walter 9 Ashland 50.20 3
8 Corinne Seager 12 Findlay 50.38 1
9 Korryn Potts 9 Columbian 50.94 2
10 Ruiz Rahnia 9 Fremont Ross 51.48 1
11 Kendall Kuhn 12 Mad. Comprehensive 52.73 1
12 Addison Lobb 9 Findlay 52.79 2
13 Kami Jauert 9 Wapakoneta 52.85 2
14 Jordan Gladen 11 Elida 53.07 3
15 Rachel O'Connor 9 Lima Shawnee 53.98 2
16 Chloe Troyer 9 Elida 54.03 1
17 Samantha Hohenberger 11 Defiance 54.87 1
18 Ariana Torres 9 Defiance 55.18 1
19 Courtney Cyrus 10 Mad. Comprehensive 55.55 2
20 Leah Weingart 9 Columbian 56.59 3
21 Denasia Coy 11 Sandusky 58.27 3
22 Madison Muntzinger 9 Celina 1:01.42 3
Boys 300 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jack Newlove 11 Columbian 37.79 1
2 JAYDEN GOINGS 11 Ashland 39.51 1
3 BRAYDON MARTIN 12 Ashland 39.61 1
4 Jon LUTZ 11 Celina 39.86 1
5 Dre Campbell 11 Sandusky 40.21 1
6 James Steffen 12 Findlay 41.69 1
7 Luke Lazarich 12 Celina 42.39 1
8 Keylan Howell 10 Sandusky 43.16 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jack Newlove 11 Columbian 38.59 1
2 BRAYDON MARTIN 12 Ashland 39.06 2
3 JAYDEN GOINGS 11 Ashland 39.62 3
4 Dre Campbell 11 Sandusky 40.22 1
5 James Steffen 12 Findlay 40.84 2
6 Jon LUTZ 11 Celina 41.49 1
7 Luke Lazarich 12 Celina 41.81 3
8 Keylan Howell 10 Sandusky 41.88 1
9 Sam Ernst 12 Findlay 41.95 1
10 Noah Schlosser 12 Wapakoneta 42.37 2
11 Angel Coca 12 Wapakoneta 42.61 3
12 Dylan Eggleston 10 Norwalk 43.47 3
13 Ty Schaub 11 Lima Shawnee 43.53 2
14 Bryce Shiets 10 Fremont Ross 43.54 2
15 Connor Heitmeyer 9 Lima Shawnee 44.32 3
16 Zachary Davies 9 Mad. Comprehensive 54.07 1
Girls 800 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Natalie Gutman 10 Findlay 2:19.81 1
2 Gabby Muller 10 Wapakoneta 2:19.89 1
3 Aliviah Sauder 9 Ashland 2:20.21 1
4 Mia Durnwald 11 Fremont Ross 2:22.77 1
5 Joslyn Renn 12 Defiance 2:22.97 1
6 Xavia Immel 10 Norwalk 2:24.09 1
7 Allana Carroll 10 Celina 2:25.59 1
8 Makiah Gurney 11 Columbian 2:26.37 1
9 Layla Briseno 12 Defiance 2:31.34 1
10 Tayma Jmiai 11 Lima Shawnee 2:34.45 1
11 Emily Durham 11 Elida 2:35.35 1
12 Abanna Dotson 9 Findlay 2:36.14 1
13 Ariana Hinojosa-Williams 9 Fremont Ross 2:36.84 1
14 Kate Scarletto-Scholl 9 Bowling Green 2:37.45 1
15 Alliece Kellermeyer 9 Elida 2:38.27 1
16 Karley Summerfield 12 Ashland 2:41.55 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Gabby Muller 10 Wapakoneta 2:24.84 2
2 Emily Durham 11 Elida 2:30.38 1
3 Aliviah Sauder 9 Ashland 2:25.41 2
4 Natalie Gutman 10 Findlay 2:31.16 1
5 Allana Carroll 10 Celina 2:27.84 2
6 Joslyn Renn 12 Defiance 2:33.38 1
7 Tayma Jmiai 11 Lima Shawnee 2:30.42 2
8 Mia Durnwald 11 Fremont Ross 2:34.51 1
9 Layla Briseno 12 Defiance 2:31.67 2
10 Karley Summerfield 12 Ashland 2:34.66 1
11 Xavia Immel 10 Norwalk 2:32.21 2
12 Abanna Dotson 9 Findlay 2:35.37 1
13 Kate Scarletto-Scholl 9 Bowling Green 2:35.36 2
14 Makiah Gurney 11 Columbian 2:39.35 1
15 Ariana Hinojosa-Williams 9 Fremont Ross 2:36.99 2
16 Alliece Kellermeyer 9 Elida 2:42.61 1
17 Kenzie Schneider 9 Wapakoneta 2:40.08 2
18 Maddie Kelley 9 Columbian 2:42.40 2
19 Ashley Nikolaus 9 Mad. Comprehensive 2:43.73 2
20 Natalie Markle 11 Mad. Comprehensive 2:44.14 1
21 Ruby Capizzi 9 Sandusky 2:45.17 1
22 Addie Naus 11 Bowling Green 2:45.69 2
23 Bria PEARSON 10 Celina 2:45.70 1
24 Addison Johnson 10 Sandusky 3:00.92 1
Boys 800 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Adrian Stechschulte 11 Findlay 1:55.46 1
2 William Kiser 12 Fremont Ross 1:56.25 1
3 TYLER SAUDER 11 Ashland 1:57.42 1
4 Jake Knapke 12 Celina 1:58.12 1
5 Sam Wiles 9 Bowling Green 1:59.93 1
6 Erek Kendrick 11 Bowling Green 2:01.78 1
7 Julius Walker 10 Mad. Comprehensive 2:02.05 1
8 Adrian Ontiveros 11 Fremont Ross 2:03.15 1
9 Jeremiah Spiceland 12 Findlay 2:05.04 1
10 BRODY BLOUGH 12 Ashland 2:07.36 1
11 Cash Schadl 12 Wapakoneta 2:08.37 1
12 Aiden Gallaspie 10 Wapakoneta 2:10.03 1
13 Terrence Carrasco 10 Sandusky 2:10.88 1
14 Lael Foster 11 Lima Senior 2:13.21 1
15 Kaleb Giesige 11 Celina 2:15.33 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 BRODY BLOUGH 12 Ashland 2:05.82 1
2 William Kiser 12 Fremont Ross 2:06.12 2
3 Erek Kendrick 11 Bowling Green 2:06.37 2
4 Adrian Stechschulte 11 Findlay 2:06.58 1
5 Adrian Ontiveros 11 Fremont Ross 2:06.66 2
6 Carter Cleaves 12 Lima Shawnee 2:06.94 1
7 Sam Wiles 9 Bowling Green 2:07.22 1
8 Lael Foster 11 Lima Senior 2:08.25 2
9 Cash Schadl 12 Wapakoneta 2:09.04 1
10 Julius Walker 10 Mad. Comprehensive 2:10.52 2
11 TYLER SAUDER 11 Ashland 2:10.61 2
12 Aiden Gallaspie 10 Wapakoneta 2:11.18 1
13 Jake Knapke 12 Celina 2:11.25 1
14 Terrence Carrasco 10 Sandusky 2:11.46 2
15 Jeremiah Spiceland 12 Findlay 2:12.75 1
16 Kaleb Giesige 11 Celina 2:13.48 2
17 Zade Oglesby 11 Norwalk 2:16.93 2
18 Kynan Sparks 12 Norwalk 2:17.05 2
19 Grady Albright 11 Columbian 2:23.06 1
20 Landyn Dodd 9 Mad. Comprehensive 2:24.54 1
21 Brayden Shephard 10 Mansfield Senior 2:29.38 2
22 Aramis Morales 9 Lima Senior 2:31.59 2
23 Tyler Hubbard 9 Mansfield Senior 2:50.55 1
Girls 200 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Nevaeh Lewis 12 Mad. Comprehensive 25.32 1 1.7
2 Grace Norris 9 Norwalk 25.64 1 1.7
3 Maekayla Rameau 11 Sandusky 26.10 1 1.7
4 Mya Hammer 9 Findlay 26.32 1 1.7
5 Brianna Smith 12 Elida 26.81 1 1.7
6 Braxtyn Jordan 10 Fremont Ross 26.85 1 1.7
7 Kennedy Hofer 9 Mad. Comprehensive 27.04 1 1.7
8 Sadie Walter 9 Ashland 27.69 1 1.7
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Nevaeh Lewis 12 Mad. Comprehensive 25.85 1 -0.5
2 Grace Norris 9 Norwalk 26.28 2 -1.4
3 Maekayla Rameau 11 Sandusky 26.52 3 -1.3
4 Mya Hammer 9 Findlay 27.25 1 -0.5
5 Brianna Smith 12 Elida 27.44 4 -1.0
6 Kennedy Hofer 9 Mad. Comprehensive 27.75 4 -1.0
7 Sadie Walter 9 Ashland 27.91 3 -1.3
8 Braxtyn Jordan 10 Fremont Ross 27.95 2 -1.4
9 Taliyah Farris 10 Sandusky 28.06 1 -0.5
10 Mackenzie Lynch 9 Lima Shawnee 28.24 4 -1.0
11 Lilly Delaney 9 Defiance 28.33 3 -1.3
12 Kendyl Stone 12 Ashland 28.64 2 -1.4
13 Alayna Mahan 9 Bowling Green 28.66 4 -1.0
14 Kaydence Stockett 11 Fremont Ross 28.67 1 -0.5
15 Khaila Stephenson 9 Findlay 28.80 1 -0.5
16 Madeline James 10 Lima Senior 29.20 4 -1.0
17 Aspen Payne 11 Mansfield Senior 29.21 3 -1.3
18 Ta'neyah Hammock 9 Mansfield Senior 29.26 4 -1.0
19 Lizzie Amspoker 10 Bowling Green 29.27 3 -1.3
20 Aleeya Christoff 11 Elida 29.71 3 -1.3
21 Alyssa Gruhlke 9 Norwalk 30.25 2 -1.4
22 Cameron Ault 11 Wapakoneta 30.75 1 -0.5
23 Imani White 9 Lima Senior 31.53 2 -1.4
24 Allison Steinke 9 Wapakoneta 32.67 1 -0.5
Boys 200 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kameron Walker 12 Fremont Ross 22.14 1 1.2
2 Benjamin Rothhaar 11 Norwalk 22.23 1 1.2
3 JACOB HOLBROOK 11 Ashland 22.41 1 1.2
4 Dominic Smith 10 Findlay 22.48 1 1.2
5 AYDEN BEHRENDSEN 12 Ashland 22.75 1 1.2
6 Israel Moore 11 Findlay 22.80 1 1.2
7 Elliot Gahring 10 Norwalk 23.14 1 1.2
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kameron Walker 12 Fremont Ross 22.15 1 -0.8
2 Elliot Gahring 10 Norwalk 22.56 4 +0.0
3 Dominic Smith 10 Findlay 22.57 2 +0.0
4 Benjamin Rothhaar 11 Norwalk 22.57 2 +0.0
5 Israel Moore 11 Findlay 22.91 4 +0.0
6 Joel Stirn 11 Lima Shawnee 22.98 1 -0.8
7 JACOB HOLBROOK 11 Ashland 23.08 3 -0.2
8 AYDEN BEHRENDSEN 12 Ashland 23.09 3 -0.2
9 JD Moncrief 12 Fremont Ross 23.21 4 +0.0
10 Dalton Hopson 10 Lima Shawnee 23.26 3 -0.2
11 Brayden Rogers 12 Mad. Comprehensive 23.35 2 +0.0
12 Syncere Long 11 Mansfield Senior 24.01 3 -0.2
13 Aiden Bartley 11 Mad. Comprehensive 24.43 2 +0.0
14 Donovan Lawson 11 Bowling Green 24.45 1 -0.8
15 Khalil Horton 11 Lima Senior 24.73 1 -0.8
16 Houston Sutton 11 Wapakoneta 25.07 4 +0.0
17 Brady Schaub 10 Wapakoneta 25.52 2 +0.0
18 Kristoff Melendrez 11 Celina 25.62 3 -0.2
19 Dajaun Corbin 10 Mansfield Senior 26.38 1 -0.8
Girls 3200 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Corinne Croy 12 Columbian 11:35.51 1
2 Lindsay Clarke 11 Findlay 11:44.15 1
3 Grace Blonde 11 Columbian 11:55.60 1
4 Jenna Stump 10 Lima Shawnee 12:08.39 1
5 Jennalee Dameron 10 Celina 12:28.06 1
6 Kennedy Walker 9 Fremont Ross 13:08.02 1
7 Kenzie Schneider 9 Wapakoneta 13:09.63 1
8 Mariel Augsburger 12 Wapakoneta 13:11.72 1
9 Mariah Ramirez 12 Fremont Ross 13:31.07 1
10 Emily Durham 11 Elida 13:36.07 1
11 Kayla Moyer 9 Findlay 13:51.40 1
12 Ava Cline 10 Ashland 13:52.72 1
13 Natalie Neeson 11 Bowling Green 13:53.48 1
14 Kayla Dancs 10 Elida 13:53.83 1
15 Ava Bracken 12 Ashland 14:02.52 1
16 Addison Johnson 10 Sandusky 14:19.24 1
17 Ava Peper 11 Bowling Green 14:23.95 1
18 Lauren Walz 9 Defiance 14:32.24 1
19 Ella Sisco 10 Defiance 14:49.91 1
20 Kayli Bergman 10 Norwalk 15:08.04 1
21 Allison Rothhaar 9 Norwalk 16:54.46 1
Boys 3200 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Aidan Novinsky 12 Bowling Green 9:36.10 1
2 Landon Fry 10 Bowling Green 9:46.36 1
3 Axton Fosnaugh 12 Wapakoneta 9:51.66 1
4 K'Tyo Hendershott 12 Ashland 9:53.40 1
5 Colin Buening 10 Celina 9:55.30 1
6 Phat Tran 11 Findlay 10:21.09 1
7 Darren Paige 12 Findlay 10:38.09 1
8 Alex Albert 12 Columbian 10:42.33 1
9 Caleb Lehman 9 Celina 11:22.42 1
10 Josh Bonfiglio 12 Ashland 11:43.46 1
11 William Cloud 11 Norwalk 11:51.29 1
12 Landen Knoll 10 Norwalk 12:05.75 1
13 Jerrell Sims 9 Fremont Ross 12:11.52 1
14 Colin Rich 9 Fremont Ross 12:19.80 1
15 Mason Oen 9 Lima Senior 13:15.10 1
Girls 4x400 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Mad. Comprehensive 4:04.17 1
2 Fremont Ross 4:04.17 1
3 Findlay 4:04.94 1
4 Norwalk 4:04.97 1
5 Defiance 4:07.21 1
6 Columbian 4:20.29 1
7 Ashland 4:20.86 1
8 Bowling Green 4:26.20 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Fremont Ross 4:07.14 1
2 Mad. Comprehensive 4:10.14 2
3 Findlay 4:12.21 1
4 Defiance 4:13.08 2
5 Norwalk 4:13.13 1
6 Columbian 4:21.08 2
7 Ashland 4:23.89 2
8 Bowling Green 4:25.02 2
9 Lima Shawnee 4:27.04 1
10 Celina 4:37.03 1
11 Wapakoneta 4:37.24 2
12 Elida 4:41.17 1
13 Sandusky 4:46.56 1
Boys 4x400 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Ashland 3:21.27 1
2 Findlay 3:22.81 1
3 Lima Shawnee 3:25.23 1
4 Mad. Comprehensive 3:25.44 1
5 Fremont Ross 3:25.92 1
6 Wapakoneta 3:29.69 1
7 Celina 3:33.78 1
8 Sandusky 3:40.47 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Lima Shawnee 3:26.64 2
2 Ashland 3:26.84 2
3 Fremont Ross 3:27.46 1
4 Findlay 3:29.11 2
5 Wapakoneta 3:31.18 2
6 Mad. Comprehensive 3:32.64 1
7 Celina 3:33.45 1
8 Sandusky 3:42.55 1
9 Bowling Green 3:50.28 2
10 Norwalk 3:59.84 1
Girls Discus Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Reese Smith 11 Fremont Ross 124-7 3
2 Alisha Hill 12 Mad. Comprehensive 121-10 3
3 Alexa Gibson 11 Columbian 116-3 3
4 Avery McCarrier 11 Defiance 109-2 3
5 Allie Fry 12 Bowling Green 107-0 3
6 Kelsey Kaeser 10 Ashland 104-2 3
7 Madilyn Stechschulte 12 Findlay 103-3 3
8 Chayse Wolk 12 Findlay 96-9 3
9 Cece Dye 12 Bowling Green 94-7 2
10 Abigail Upton 10 Norwalk 94-7 2
11 Kinleigh Lesch 9 Norwalk 94-1 3
12 Rylee Simmons 9 Sandusky 91-8 1
13 Addie Kreais 12 Columbian 90-3 2
14 Celise Grohe 10 Sandusky 88-1 2
15 Jaislynn Ingram 9 Lima Senior 87-11 2
16 Megan Fortkamp 12 Celina 83-9 2
17 Kiera Kohn 10 Defiance 82-5 2
18 Briley Pickard 10 Fremont Ross 80-11 1
19 Samantha Plank 11 Ashland 80-8 2
20 Kaitlyn Dodds 11 Celina 79-9 1
21 Aysha Johnson 12 Elida 74-10 1
22 Ella Ridenour 10 Wapakoneta 73-10 1
23 Kaylee Dickey 10 Wapakoneta 73-8 1
24 Janah Barnett 11 Elida 69-4 1
25 Olive KIME 10 Mansfield Senior 67-5 1
26 Angela Kohlhofer 9 Lima Senior 63-6 1
Boys Discus Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Dominic Brown 12 Fremont Ross 159-9 3
2 Kaden Murlin 12 Celina 159-0 3
3 Akyus Richardson 11 Lima Shawnee 151-8 3
4 Tallon Brown 10 Fremont Ross 141-9 3
5 Donovan Gant 10 Sandusky 137-2 3
6 Ashton Yeager 11 Findlay 134-3 2
7 Ezra Miller 11 Lima Shawnee 133-7 3
8 Moses Stolick 11 Findlay 133-1 2
9 Kaleb Johnson 11 Wapakoneta 130-10 3
10 Jaxin Stancombe 10 Mad. Comprehensive 128-1 3
11 Hunter Straub 10 Sandusky 124-11 2
12 Michael Davis 12 Wapakoneta 123-11 2
13 Nick Newell 12 Celina 122-6 3
14 Samuel Konik 11 Norwalk 120-9 2
15 Ryan Gerwin 12 Bowling Green 117-7 1
16 Anthony Weilnau 10 Norwalk 114-5 2
17 LIAM GERTEL 11 Ashland 112-5 1
18 Ethan Reynolds 11 Columbian 111-6 2
19 Carmelo Smith 12 Mansfield Senior 111-0 1
20 Andrew Liviskie 12 Mad. Comprehensive 107-4 2
21 Terryez Jefferson 9 Lima Senior 97-11 1
22 Draven Steele 10 Columbian 97-10 1
23 Bronson Schobinger 10 Bowling Green 97-5 1
24 William Smith 9 Mansfield Senior 91-9 1
Girls High Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Lyndi Wolf 11 Fremont Ross 5-4 1
2 Olivia Gayhart 10 Findlay 5-0 1
3 Addison Lobb 9 Findlay 4-10 1
4 Kaylee Hyde 9 Wapakoneta 4-10 1
5 Jordan Gladen 11 Elida 4-10 1
6 Macyn Dean-Scheele 12 Bowling Green 4-10 1
7 Brooklynn Killion 9 Defiance 4-8 1
8 Kilee Kidd 10 Fremont Ross 4-8 1
8 Brianna Smith 12 Elida 4-8 1
10 Haylee Bond 10 Ashland 4-6 1
10 Skyler Cassidy 12 Norwalk 4-6 1
10 Sydney Moehlman 10 Norwalk 4-6 1
10 Ryah Worthy 10 Lima Shawnee 4-6 1
13 Brooklynn Boyd 12 Ashland 4-6 1
Boys High Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Mason Englund 9 Fremont Ross 6-4 1
2 Xavier Matthewson 11 Columbian 6-1 1
3 Mark Marrett 11 Norwalk 6-0 1
4 Jakob Deitering 10 Lima Shawnee 5-10 1
5 Joshua Dahike 11 Findlay 5-10 1
6 Ethan Myers 11 Bowling Green 5-10 1
7 Sam Ernst 12 Findlay 5-8 1
7 Anthony Redding 10 Sandusky 5-8 1
9 Keylan Howell 10 Sandusky 5-8 1
10 Max Nelson 10 Bowling Green 5-8 1
11 Connor Heitmeyer 9 Lima Shawnee 5-8 1
12 Griffin Block 11 Wapakoneta 5-6 1
12 McDaniel Jr Deont'e 10 Mad. Comprehensive 5-6 1
12 Owen Hickey 10 Columbian 5-6 1
12 Julian Jordan 11 Wapakoneta 5-6 1
12 Dakota Kruty 10 Ashland 5-6 1
12 Kaden Steed 11 Celina 5-6 1
Girls Long Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kali Kohler 12 Wapakoneta 17-6.50 3 1.4
2 Katelyn Stechschulte 12 Findlay 17-5 3 +0.0
3 Callie Cyrus 12 Mad. Comprehensive 16-9.50 2 1.4
4 Lexi Nelson 9 Fremont Ross 16-6.50 3 -0.3
5 Maekayla Rameau 11 Sandusky 16-3.50 3 +0.0
6 Brooklynn Boyd 12 Ashland 16-2.25 3 -0.3
7 Caitlyn Free 11 Columbian 15-9.50 3 0.6
8 Erica Raubenolt 10 Columbian 15-5 2 0.6
9 Adria Brock 11 Ashland 15-3.50 3 -0.3
10 Allison Schwieterman 12 Celina 15-3.50 3 -0.5
11 Rachel RAMMEL 10 Celina 15-1.50 3 -1.8
12 Addison Lobb 9 Findlay 14-10 2 -0.3
12 Jaylen Pfeiffer 10 Norwalk 14-10 2 0.1
14 Julia Barnett 10 Bowling Green 14-9.50 1 0.7
14 Ta'neyah Hammock 9 Mansfield Senior 14-9.50 2 1.2
16 Adriela Jordan 10 Defiance 14-7.50 2 0.3
17 Madeline James 10 Lima Senior 14-3 2 0.5
18 Gabbi Rittenour 12 Defiance 14-1 2 +0.0
19 Olivia Peeples 10 Norwalk 13-11.75 1 1.4
20 Jurzi Freels 9 Elida 13-11.50 1 2.1
21 Kaydence Stockett 11 Fremont Ross 13-5 1 1.6
22 Alaina Ault 9 Wapakoneta 12-0.75 1 +0.0
23 Lillian Delong 10 Mad. Comprehensive 10-8 1 0.5
Boys Long Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Avion Miles 12 Findlay 21-7.50 3 0.7
2 Dakota Kruty 10 Ashland 21-6.75 3 +0.0
3 Dre Campbell 11 Sandusky 21-6 3 1.0
4 Joel Stirn 11 Lima Shawnee 20-11.75 3 1.3
5 Garrett Davis 9 Ashland 20-11 3 +0.0
6 Azoriyon Bonner 11 Sandusky 20-2.75 2 -1.0
7 Lazerick Howard 11 Fremont Ross 19-11 3 -1.0
8 Dane Green-Moran 10 Findlay 19-3.50 3 0.6
9 Trey HIGHLEY 11 Celina 19-1 2 +0.0
10 Landon Bennett 11 Norwalk 19-0.50 3 1.8
11 Grayson Sasis 12 Mad. Comprehensive 19-0 1 +0.0
12 Syncere Long 11 Mansfield Senior 18-11.75 2 -1.0
13 Donovan Lawson 11 Bowling Green 18-11.50 2 +0.0
14 Jarin Bagley 9 Lima Shawnee 18-9.50 2 +0.0
15 Antwaine Porter 10 Norwalk 18-5.25 2 +0.0
16 Dajaun Corbin 10 Mansfield Senior 17-8.50 2 0.8
17 Peyton Moyer 12 Wapakoneta 17-3 1 +0.0
18 Keaton Heft 12 Wapakoneta 16-11 1 +0.0
19 Ethan Myers 11 Bowling Green 16-8.50 1 +0.0
20 Alexander Hernandez 11 Mad. Comprehensive 16-4.50 2 -1.3
21 Owen Hickey 10 Columbian 15-10 1 +0.0
Girls Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Tierra Parker 9 Fremont Ross 37-1.50 3
2 Alexa Gibson 11 Columbian 34-2.50 3
3 Madilyn Stechschulte 12 Findlay 34-1 3
4 Allie Fry 12 Bowling Green 33-7 3
5 Melissa Isais 11 Norwalk 33-1 2
6 Angela Kohlhofer 9 Lima Senior 32-11 3
7 Kelsey Kaeser 10 Ashland 32-4.50 3
8 Alisha Hill 12 Mad. Comprehensive 32-4.50 3
9 Jaislynn Ingram 9 Lima Senior 31-6 2
10 Megan Fortkamp 12 Celina 31-3.50 3
11 Addie Kreais 12 Columbian 30-7 2
12 Kaitlyn Dodds 11 Celina 30-4.50 3
13 Cece Dye 12 Bowling Green 30-4 2
14 Natalie Winans 9 Findlay 30-3.50 2
15 Katie Bauer 11 Wapakoneta 30-2.50 1
16 Avery McCarrier 11 Defiance 29-11.50 2
17 Reese Smith 11 Fremont Ross 29-4.50 2
18 Anjellica Ceballos 10 Defiance 28-8.50 2
19 Kamryn Schonhardt 10 Sandusky 28-6 1
20 Samantha Plank 11 Ashland 28-1 1
21 Celise Grohe 10 Sandusky 28-0.50 1
22 Janah Barnett 11 Elida 27-9.50 2
23 Lena Sasis 9 Mad. Comprehensive 26-9 1
24 Lizzie Childress 9 Wapakoneta 25-4 1
25 Morgan Griffiths 10 Elida 24-10 1
26 Kinleigh Lesch 9 Norwalk 23-8.50 1
27 Azaria Hughley 9 Mansfield Senior 21-1 1
Boys Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Akyus Richardson 11 Lima Shawnee 57-1.25 3
2 Dominic Brown 12 Fremont Ross 55-5 3
3 Kaden Murlin 12 Celina 53-6 3
4 Ethan Reynolds 11 Columbian 51-4.25 3
5 Peyton Heschel 11 Fremont Ross 47-2.50 3
6 Isaac Yaney 12 Celina 45-4 3
7 Jaxin Stancombe 10 Mad. Comprehensive 44-9 2
8 Samuel Konik 11 Norwalk 44-2.25 2
9 Donovan Gant 10 Sandusky 44-0 3
10 Brady Miller 10 Lima Shawnee 42-6.75 2
11 Moses Stolick 11 Findlay 41-10.75 2
12 Baylor Wilkins 11 Findlay 41-8 3
13 Andrew Parish 10 Mad. Comprehensive 41-1.50 2
13 Ryan Gerwin 12 Bowling Green 41-1.50 2
15 Kaden Obringer 12 Columbian 40-9.25 2
16 Greyson Blough 9 Ashland 40-4.50 2
17 Brandon Briggs 10 Ashland 38-7.75 1
18 Dominik Richardson 11 Sandusky 38-7 3
19 Carmelo Smith 12 Mansfield Senior 35-11 1
20 Landon Selka 10 Norwalk 35-8 1
21 Michael Davis 12 Wapakoneta 34-8.50 1
22 AJ Miller 11 Bowling Green 33-4.50 1
23 Javier Reynolds 9 Mansfield Senior 31-10 1
24 Kaleb Johnson 11 Wapakoneta 31-8.75 1
Girls Pole Vault
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Danika Denman 11 Fremont Ross 10-8 1
2 Dana Frazier 12 Ashland 10-4 1
3 Emmy Caton 12 Findlay 10-4 1
4 Neeti Barot 10 Findlay 10-0 1
5 Mimi Utz 12 Bowling Green 10-0 1
6 Vivian Walter 11 Ashland 10-0 1
7 Ashtyn Marsee 10 Fremont Ross 9-6 1
8 Aliyah King 12 Celina 9-0 1
9 Gianna Busdeker 11 Columbian 8-6 1
9 Kendallyne Kroeckel 12 Defiance 8-6 1
9 Isabel Ott 10 Norwalk 8-6 1
12 Tatum Andrew 12 Celina 8-0 1
Boys Pole Vault
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jeremiah Spiceland 12 Findlay 12-4 1
2 Evan Luc 10 Fremont Ross 12-0 1
3 Trent Miklovic 12 Columbian 12-0 1
3 Luke Swan 12 Findlay 12-0 1
5 WYATT BECHTOL 12 Ashland 12-0 1
6 Jackson Horst 12 Bowling Green 11-6 1
7 Kaden Steed 11 Celina 11-6 1
8 Griffin Block 11 Wapakoneta 11-0 1
8 Zadyn Rolfes 9 Celina 11-0 1
10 Ty Bates 10 Ashland 10-6 1
10 Ryan Schlesselman 11 Wapakoneta 10-6 1
12 Gavin Lepley 10 Norwalk 10-0 1
Girls Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Findlay 111
2 Fremont Ross 106.5
3 Mad. Comprehensive 73
4 Columbian 63
5 Ashland 59
6 Norwalk 47
7 Sandusky 43
8 Wapakoneta 42
9 Celina 32
10 Defiance 31
11 Bowling Green 26
12 Lima Shawnee 13
13 Elida 11.5
14 Lima Senior 3
15 Mansfield Senior 2
Boys Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Ashland 115
1 Findlay 115
3 Fremont Ross 107
4 Lima Shawnee 76
5 Celina 51.5
6 Bowling Green 50
7 Norwalk 43
8 Columbian 36.5
9 Sandusky 28.5
10 Mad. Comprehensive 20
11 Wapakoneta 17.5